Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Самурайка,  Мари в момента е на много хубаво място.Ама се ходи с хидроплан,  че е далеч.Дано се включи, за да ти даде информация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Дани и Александра!

Знам че хубавото е скъпо, но все ак имам някакъв бюджет, а и ми се ще да знам колко (че явно Малдиви са дестинация с доста допълнителни такси, трансфери и т.н.)

Дано се включи Мари!

Връзка към мнение

 

Аз мога да ти препоръчам моят ризорт Cinnamon Dhonveli, който държи много добри цени, храната беше чудесна, на 25мин с моторна лодка от летището и ние лично останахме много доволни. Резервирахме го през www.maldivesoffer.com 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 7/8/2017 в 7:43, samuraika каза:

...

Търси се идилично място за три нощувки в средата на август. Цел - празнуване на 20 годишнина от сватба. Релакс, красота, спокойствие, малко шноркелинг. Стаи с гледка (може вили, бунгала). Бюджет...$500 за трите нощувки, ако нещо мноого си заслужава, може и двойно (но да не са много скъпи трансферите, че ще стане тройно).

Мисията възможна? Моля посъветвайте ме! И ми се ще да изненадам съпружието с романтична вечеря - знам, че някъде предлагат за младоженци, за староженци не знам дали ще се навият...:unsure:

О, да, пропуснах да кажа, че не е задължително да е на Маафуши, даже може би предпочитам да не е. Дано да не оспамвам темата.

 

Съжалявам, че толкова късно виждам поста ти.

Ние бяхме 6 дни на Embudu. Ако си прехвърляла темата - сигурно знаеш, писах и пътепис.

Сайта, на който го намерих най-евтино беше https://www.jahnreisen.de/home.html

После успях да смъкна цената с още 200 евро през българска агенция.

Още един магеланец беше с отлични впечатления от този ризорт - @ivailo_radev. Беше писал отделен дневник или пътепис.

Ако се заинтригуваш от този ресорт - пиши, ще ти дам българската агенция.

Ето линкове за да си съставиш мнение:

 

 

 

http://www.embudu.com/

 

 

p.s. Сега проверих - по 250 Евро на нощувка (Водно бунгало - All inclusive) е за август

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mistela каза:

Дали ще върши работа за телефона за подводни снимки.

IMG_7484.JPG

По-скоро не, това служи да си запазиш телефона сух. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mistela каза:

Здравейте, намерих това в нета. Дали ще върши работа за телефона за подводни снимки.

IMG_7484.JPG

Аз видях да снимат чрез подобни калъфи.

Обаче според мен в случая не бива да се прави компромис с качеството на калъфа.

Нямам представа какви снимки се получават.

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Mistela каза:

Здравейте, намерих това в нета. Дали ще върши работа за телефона за подводни снимки.

Аз съм пробвал и имам,но не препоръчвам.Неудобно е и не стават хубави снимки,а телефона ми беше с може би най-добрата камера за телефон по времето по което го използвах.При крайна липса на нещо по-прилично, все пак става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С тези калъфи снимки се получават, но не стават хубави. Ефекта е, все едно гледаш филм от торент с ТС качество. 

 

На снимките от телефона ми лесно се познава коя е правена без калъфчето. И не е само осветлението.

20161018_091841.jpg

20161018_092759.jpg

20161018_090055.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Mistela каза:

Здравейте, намерих това в нета. Дали ще върши работа за телефона за подводни снимки.

IMG_7484.JPG

Аз ползвам подобна китайска щуротия. Струваше 7 долара. Естествено не e супер протекция, но в него слагаме апаратче, което можем да прежалим.  ето малко: http://maldives.kolio.net/default7.htm На Малдивите в зависимост от локацията има невероятни коралови плитчини. Дано сте на такъв. Да не забравяте маска и шнорхел, с часове може да се захласваш. 

Връзка към мнение
On 7/17/2017 at 4:22 PM, ven62 said:

 

Съжалявам, че толкова късно виждам поста ти.

Ние бяхме 6 дни на Embudu. Ако си прехвърляла темата - сигурно знаеш, писах и пътепис.

Сайта, на който го намерих най-евтино беше https://www.jahnreisen.de/home.html

После успях да смъкна цената с още 200 евро през българска агенция.

Още един магеланец беше с отлични впечатления от този ризорт - @ivailo_radev. Беше писал отделен дневник или пътепис.

Ако се заинтригуваш от този ресорт - пиши, ще ти дам българската агенция.

Ето линкове за да си съставиш мнение:

 

 

 

http://www.embudu.com/

 

 

p.s. Сега проверих - по 250 Евро на нощувка (Водно бунгало - All inclusive) е за август

Вен, а как намери цени без полет, че аз не намирам такава опция ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, bay_kolio said:

Аз ползвам подобна китайска щуротия. Струваше 7 долара. Естествено не e супер протекция, но в него слагаме апаратче, което можем да прежалим.  ето малко: http://maldives.kolio.net/default7.htm На Малдивите в зависимост от локацията има невероятни коралови плитчини. Дано сте на такъв. Да не забравяте маска и шнорхел, с часове може да се захласваш. 

Значи по скоро няма да ми помогне. Ще потърся тогава апарат за подводни снимки. Относно шнорхела и маските нали може да се наемат на място? Ние никога до сега не сме си потапяли главата под водата :-) и това с гмуркането нямам на идея как се получава, изобщо как се диша. Да не вземем да се гмурнем и да създам главоболия на хората да ме спасяват :-) По скоро ми се иска нещо съвсем любителско.

Връзка към мнение

Споко, точно това правят шнорхела и маската. Да дишаш докато гледаш. Защото е толкава шарено, че не искаш да вдигнеш глава. Аз това съм го снимал на дълбочина до кръста. А да може да се наемат, но не е за препоръчване да се лапат обществени шнорхели. 

А ако не потопите главата за да погледнете изпускате основната красота на Малдивите. 

Все едно участваш във филма за Немо. 

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, nino каза:0

Вен, а как намери цени без полет, че аз не намирам такава опция ?

Избираш "hotels" - може би не си го видял. :) 

1.thumb.jpg.bb96c19afeb071c69f6fe6b32cb5911e.jpg

 

и после караш нататък. 

Малко немски има, ама translate.google.com помага :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
34 minutes ago, ven62 said:

Избираш "hotels" - може би не си го видял. :) 

1.thumb.jpg.bb96c19afeb071c69f6fe6b32cb5911e.jpg

 

и после караш нататък. 

Малко немски има, ама translate.google.com помага :) 

 

35 minutes ago, ven62 said:

Избираш "hotels" - може би не си го видял. :) 

1.thumb.jpg.bb96c19afeb071c69f6fe6b32cb5911e.jpg

 

и после караш нататък. 

Малко немски има, ама translate.google.com помага :) 

Мерси, наистина не съм го видял.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ven, благодаря а идеите, аз покрай тази тема, аметист и твоите разкази (както и на другите, разбира се) се запалих за там.

Ще разкажа накрая какво се получи, като цяло е луда работа откъдето и да го погледнеш...два дни летяне за три дни престой:blink: но пусти мерак!:wub:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 7/21/2017 в 15:08, Mistela каза:

Здравейте, намерих това в нета. Дали ще върши работа за телефона за подводни снимки.

IMG_7484.JPG

В Маафуши този дайв-център - http://maafushidive.com/ - дава под наем подводни фотоапарати Olympus Tough 2 с бокс за 25 USD/ден;горе-долу толкова беше и пробно гмуркане на глава. Според мен не си струва да се рискува повреда на телефон, но всеки си преценява сам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може ли съвет за багажа за хидроплана?!

Позволяват един чекиран-20кг и един ръчен-5кг,но дали освен този ръчен от 5кг, може и една дамска чанта -_-(мъжа ми ме бъзика,че банските ми не тежат повече от 1кг., обаче не можем да сложим техниката(апарати,камери и дрон) в чекирания -_-

Моля ви летелите с хидроплани да споделят :)

Връзка към мнение
преди 3 минути , Росина каза:

Може ли съвет за багажа за хидроплана?!

Позволяват един чекиран-20кг и един ръчен-5кг,но дали освен този ръчен от 5кг, може и една дамска чанта -_-(мъжа ми ме бъзика,че банските ми не тежат повече от 1кг., обаче не можем да сложим техниката(апарати,камери и дрон) в чекирания -_-

Моля ви летелите с хидроплани да споделят :)

Мерят само ръчния, който предаваш за транспорт. На дамската чанта изобщо не обърнаха внимание - нея си я носиш с теб. 

Нашият чекиран багаж закъсня, та не мога да кажа нищо за него - беше повече от 20кг. :) 

Връзка към мнение

Някъде бях чела, че ползването на дроновете на Малдивите е забранено. 

А фотоапаратите и дамската чанта остана при нас в хидроплана. А ръчния багаж сложиха в едно отделение до седалките в хидроплана.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Marea каза:

Някъде бях чела, че ползването на дроновете на Малдивите е забранено. 

 

Аз съм гледала много клипчета с дронове на Малдивте в ytube от почиващи там ;) Дано не е някакво ново изискване :angry: 

Връзка към мнение
преди 49 минути , Росина каза:

Може ли съвет за багажа за хидроплана?!

Позволяват един чекиран-20кг и един ръчен-5кг,но дали освен този ръчен от 5кг, може и една дамска чанта -_-(мъжа ми ме бъзика,че банските ми не тежат повече от 1кг., обаче не можем да сложим техниката(апарати,камери и дрон) в чекирания -_-

Моля ви летелите с хидроплани да споделят :)

  Винаги сме с малко повече от 20 кг заради оборудването за дайвинг и  досега не са се заяждали .  Иначе раниците от ръчния ни ги взимат . По принцип разни дамски чанти , диагоналки и фотоапарати не съм забелязал да взимат . Но по важните неща като пари паспорти и КК са по джобовете .

 Що се касае до дрона особено ако е от шумните с удоволствие бих се включил в свалянето му за което има също много готини клипове :) .

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

".......Друго нещо, което трябва да забравите вкъщи, е дронът. За да запазят личното пространство на гостите, повечето курорти ограничават употребата на летящо-заснемащите устройства-попитайте специално преди да го сложите в куфара....."

Аз също не съм забелязала дронове да кръжат по време на престоя ни на Малдивите. Но съветът ми е да попитате, за да не носите излишен багаж.

Връзка към мнение

Напълно логично - тъкмо си натиснал мацката на някое романтично усамотено място и изведнъж разбираш, че те наблюдават... Не е гот.

От друга страна, ако не се гмуркаш, снимката на атолите от високо донякъде дава една по-различна перспектива и аз не бих се отказал лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.