Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Малдиви - остров Маафуши

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
841 отговора на тази тема

#41 AlexandraKo

Публикувано 17 март 2016 - 12:28

Това е само входната такса. Пристигаш на Дигу, но можеш да отидеш и до Вели. Имат и пикник островче.
Другите 2 са пълни и затова не приемат външни посетители. Може пък да имаш късмет като дойдеш :)

Аз ще дойда през октомври. Ако си там и имаш време и желание , ще се видим. :)

• Desi75 харесва това
" Човек често с една дума издава степента на развитието си."
Фр. Ницше

#42 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 13:13

Аз ще дойда през октомври. Ако си там и имаш време и желание , ще се видим. :)

По план съм тук, така че със сигурност :)

#43 Desi75

Публикувано 17 март 2016 - 13:16

А пък ние през ноември за 4-5 дни и ще се радваме да се запознаем :blush:

Това мнение е редактирано от Desi75: 17 март 2016 - 13:17

• Polina, Яничка и Радослав харесват това

#44 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 13:24

Чудесно. И аз ще се радвам да се запознаем. Покрай нова година мисля да изчезна за малко.
  • Desi75 харесва това

#45 AlexandraKo

Публикувано 17 март 2016 - 14:03

Чудесно. И аз ще се радвам да се запознаем. Покрай нова година мисля да изчезна за малко.

Черпенето от нас ;) ;) ;)

• captain_oveur, Desi75 и Ametist харесват това
Фр. Ницше

#46 vutov87

vutov87

..

• 30 мнения

Публикувано 17 март 2016 - 14:10

Как стои въпроса с гмуркането на Маафуши? 

С шнорхел и плуване от брега може ли да се види риф? Опасно ли е сам да се плува на вътре във водата от гледна точка на акули и други опасни риби?

Как стои въпроса с гмуркането с бутилки? Нямам опит с такива, нямам курс и сертификат, но може ли там да се гмуркаш в организиран тур? Ако да, то какви са условията и цените?

#47 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 14:39

Как стои въпроса с гмуркането на Маафуши? 
С шнорхел и плуване от брега може ли да се види риф? Опасно ли е сам да се плува на вътре във водата от гледна точка на акули и други опасни риби?

Как стои въпроса с гмуркането с бутилки? Нямам опит с такива, нямам курс и сертификат, но може ли там да се гмуркаш в организиран тур? Ако да, то какви са условията и цените?

Има рифове наоколо, има и какво да се види. От брега има от другата страна на острова, но трябва да плуваш с дрехи. Акулите са рифови и досега няма случай, някой да е бил нападнат. Повечето риби ядат корали и имат страшно остри и здрави зъби. Обикновено са любопитни и плуват покрай теб, но не нападат. Трябва да се внимава с теченията ако влизаш по-навътре. Покрай брега няма големи акули. Понякога можеш да видиш скатове.

Ако нямаш дайвинг сертификат можеш да направиш пробно гмуркане и ако ти хареса да продължиш за Сертификат. Не искам много да пиша цени тук, тъй като не навсякъде са едни и същи. Зависи къде се ходи, броя на гмурканията и т.н.
  • Desi75 харесва това

#48 vutov87

vutov87

..

• 30 мнения

Публикувано 17 март 2016 - 15:45

Има рифове наоколо, има и какво да се види. От брега има от другата страна на острова, но трябва да плуваш с дрехи. Акулите са рифови и досега няма случай, някой да е бил нападнат. Повечето риби ядат корали и имат страшно остри и здрави зъби. Обикновено са любопитни и плуват покрай теб, но не нападат. Трябва да се внимава с теченията ако влизаш по-навътре. Покрай брега няма големи акули. Понякога можеш да видиш скатове.

Ако нямаш дайвинг сертификат можеш да направиш пробно гмуркане и ако ти хареса да продължиш за Сертификат. Не искам много да пиша цени тук, тъй като не навсякъде са едни и същи. Зависи къде се ходи, броя на гмурканията и т.н.

Защо трябва да съм с дрехи? Водата е студена ли?

Това пробно гмуркане колко пари е най-евтино?

На мен ми трябва просто да се гмурна 1-2 пъти, а не да ставам водолаз. Тоест мога да си позволя 50-100 долара макс.

Бях питал и дали мога да си наема малка гумена лодка с мотор и да си бръмча с нея? Ако има, то за какви пари? 

Предполагам, че вътре в атола водата е спокойна?

#49 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 15:57

Защо трябва да съм с дрехи? Водата е студена ли?

Това пробно гмуркане колко пари е най-евтино?
На мен ми трябва просто да се гмурна 1-2 пъти, а не да ставам водолаз. Тоест мога да си позволя 50-100 долара макс.

Бях питал и дали мога да си наема малка гумена лодка с мотор и да си бръмча с нея? Ако има, то за какви пари? 

Предполагам, че вътре в атола водата е спокойна?

Водата не е студена. Само на плажа за туристи е разрешено по бански. На всички останали места може да плуваш, но с дрехи. Това е мюсюлманска държава.
За 50-100 $ можеш да се гмурнеш.
Не съм виждала тук гумени лодки с мотор. Водата понякога хич не е спокойна. Зависи от времето.
  • AlexandraKo харесва това

#50 vutov87

vutov87

..

• 30 мнения

Публикувано 17 март 2016 - 16:17

Водата не е студена. Само на плажа за туристи е разрешено по бански. На всички останали места може да плуваш, но с дрехи. Това е мюсюлманска държава.
За 50-100 $ можеш да се гмурнеш.
Не съм виждала тук гумени лодки с мотор. Водата понякога хич не е спокойна. Зависи от времето.

Чакай сега и мъжете ли трябва да сме с дрехи?

А и нали ще вляза във водата през плажа за туристи?

#51 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 16:26

Чакай сега и мъжете ли трябва да сме с дрехи?
А и нали ще вляза във водата през плажа за туристи?

Трябва. Къси панталонки и фланелка с къс ръкав или такава за плуване.

#52 seagull_29

Публикувано 17 март 2016 - 19:42

Оттам тръгват и фериботите до Вилингили. Малко островче на 5 минути разстояние. Ако имате много време може да отскочите до там.

Ако направим така на път за Маафуши, предполагам после ще трябва да се върнем до Мале за да хванем ферибота за Маафуши? Колко често има превоз на обратно?

#53 Ametist

Публикувано 17 март 2016 - 19:56

Ако направим така на път за Маафуши, предполагам после ще трябва да се върнем до Мале за да хванем ферибота за Маафуши? Колко често има превоз на обратно?

На всеки 10 минути има фери.
  • seagull_29 харесва това

#54 Ametist

Публикувано 18 март 2016 - 6:26

Алкохол на Малдивите
Алкохола е забранен на местните острови. Поради тази причина има сафари лодки, разположени в близост, където туристите спокойно могат да пият и след това да се върнат на сушата. На тези лодки се предлага и храна, а дори може да останете да спите там ;) Трансфера до лодката е безплатен, но пък алкохола е скъп. Една бира 330 мл. струва 6 $.
По-изгоден вариант е посещение на резорт с включен неограничен алкохол. Има два резорта, които са с пакети All inclusive и включват алкохол. На другите места алкохола се заплаща и колкото по-звезден е резорта, толкова по-скъп е алкохола / 30 мл водка на Анантара струват 8 $/.
Не се опитвайте да пренасяте алкохол. Ще ви го вземат на летището и ще ви го върнат като си тръгвате.
  • Polina, AlexandraKo, Desi75 и 3 други харесват това

#55 dealni

Публикувано 18 март 2016 - 9:57

Кога сте там? Аз съм от 12 до 15 ноември :)

• Яничка, Desi75 и koulov харесват това

#56 Desi75

Публикувано 18 март 2016 - 10:16

Кога сте там? Аз съм от 12 до 15 ноември :)

И ние точно тогава и на 15 срещу 16 нощта летим обратно. Засега сме с Яничка  :).

А програмата ни е кацане на 05.11 и същия ден летим за Шри Ланка и на 11.11 вечерта се връщаме, спим в Мале първата нощ и след това от 12.11 сме на Маафуши. :)

Може да си направим някоя малдивска мини - магеланска сбирка :)

Това мнение е редактирано от Desi75: 18 март 2016 - 10:35

• Яничка, dealni и Ametist харесват това

#57 dealni

Публикувано 18 март 2016 - 10:35

И ние точно тогава и на 15 срещу 16 нощта летим обратно. Засега сме с Яничка  :).

А програмата ни е кацане на 05.11и същия ден летим за Шри Ланка и на 11.11 вечерта се връщаме, спим в Мале първата нощ и след това от 12.11 сме на Маафуши. :)

Може да си направим някоя малдивска мини - магеланска сбирка :)

еййй супер, аз кацам на 12 ноември и след това на 15 летя за Шри Ланка, тъкмо и за там ще разказвате :) много се радвам

• Яничка и Desi75 харесват това

#58 Ametist

Публикувано 21 март 2016 - 15:56

Плажчето на Маафуши и папагала от водните спортове :)Прикачен файл  20160126_113333.jpg   97,96KB   0 Брой сваляния

Прикачени файлове

• Niceday, edbloom, Jenbel и 13 други харесват това

#59 AlexandraKo

Публикувано 21 март 2016 - 16:46

Ми супер е плажчето! А водицата, с този любим тюркоазен цвят :)

Благодаря ти за хубавите снимки! :)

• captain_oveur, Desi75 и Ametist харесват това
Фр. Ницше

#60 peter118

Публикувано 23 март 2016 - 13:56

Има ли вариянт да се види светещия планктон от Маафуши?

1 потребители четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Radosveta