Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

За абсолютно не занимавали се с какъвто и да е риболов, дали ще е интересно да се посети такъв риболовен тур?

 

Разбира се. Има нощен и сутрешен риболов. Нощния започва към 17.30. В 18.30 вече е тъмно. По това време се наблюдават и красиви залези. Нощния риболове по-евтин. Ако се съберат повече хора цената пада. Повечето хотели ще ви подготвят и вечеря след риболова. Естествено ако сте уловили нещо :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко информация за фериботите до Маафуши и придвижването от летището:

Летището се намира на остров Hulhule и е свързано по суша с остров Hulhumale. Hulhumale започна да става много приятен. Построиха се много хотелчета, които в сравнение с Мале предлагат добри цени. Силно препоръчвам да отседнете там за 1 нощ ако полета ви е много рано сутринта. Не си струва да рискувате, особено през дъждовния сезон.

В момента се строи мост, който ще свързва летището с Мале. Това е китайски проект, който е "подарък" от китайците.

Излизайки от летището с гръб към изхода, от дясната страна се намира мястото откъдето тръгват фериботите до Мале. Ферибот има на всеки 10 минути. Преди това не е лошо да си обмените малко долари в местна валута за ферибот и такси, но не много тъй като тук навсякъде цените са в долари. Право на избор. Ако ви трябва да обмените още тук вече има банков офис. Билета за ферибота до Мале струва 10 руфий или 1$. Нормално смятат 1$ за 15 руфий. Разстоянието до Мале е около 10 минути.

Слизате от ферибота и веднага ви нападат с въпроси къде отивате. Наоколо има спрели таксита. Казвате, че искате да отидете до Вилингили фери терминал и питате колко ще ви струва / една позната беше платила 40$ след поискани 100$/. Цената е между 30 и 45 руфий максимум. Иначе ако се качите на такси в Мале, до където и да е се плаща само 25 руфий. Това е тарифата.

Пристигате на Вилингили. Там е пълно с фериботи. Оттам тръгват и фериботите до Вилингили. Малко островче на 5 минути разстояние. Ако имате много време може да отскочите до там. Има каса на която се продават билети за държавните фериботи. Те са по-евтини. Ако сте пристигнали рано в дните неделя, вторник и четвъртък има ферибот в 10:00 часа, който е до остров Fulidhoo, но минава първо през Маафуши. Билети на касата. Около 30 руфий.

Другите 2 ферибота до Маафуши тръгват в 15:00 часа, но държавния пристига 20 минути по- късно, тъй като минава първо през остров Gulhi. Частния ферибот е червен и има надпис Маафуши. Билети се продават на ферито. Ако сте по-рано може да си оставите багажа там и да се разходите. Точно срещу терминала има много приятно кафене Sea House, което ще ви спаси от жегата. Е, кафето е към 3.50 лева, но все пак сте на Малдивите :). Преди не повече от месец в близост откриха и нов местен плаж - Rasfannu beach, но с бикини не е разрешено. Иначе мястото е приятно, има чадъри, строят и кафене.

Качвате се на ферибота до Маафуши и след час и половина пристигате. Обикновено представители на всички хотели стоят с табели и посрещат туристите. Само трябва да откриете вашия.

 

В петък няма фериботи от и до Маафуши. За сметка на това има моторни лодки.

Фериботите от Мале до летището и Hulhumale са всеки ден.

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Въпрос. Светещият планктон колко често се случва, има ли сезон или е на късмет работата по всяко време на годината?

 

9878291205_14b7647cab_z.jpgplankton  bioluminescence maldives kuredu by S. R., on Flickr

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Въпрос. Светещият планктон колко често се случва, има ли сезон или е на късмет работата по всяко време на годината?

 

9878291205_14b7647cab_z.jpgplankton  bioluminescence maldives kuredu by S. R., on Flickr

Има сезон за планктона. Обикновено се наблюдава по острови много на юг, но местни ми бяха казали, че може да се види на плажа в Hulhumale. Аз лично още не съм го видяла.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В петък няма фериботи от и до Маафуши. За сметка на това има моторни лодки.

Фериботите от Мале до летището и Hulhumale са всеки ден.

Много ти благодаря за ценната информация. :) Аз вече казах, че ние пристигаме с късен полет и съм направила първата нощувка в Коамас

От хотела ми изпратиха запитване в колко и с какъв полет пристигаме, че да ни пратят трансфер. От казаното по-горе разбирам, че това ще стане с кола, щом летището и Мале са свързани по суша. Всъщност, аз така и си мислех и за това букнах близо до летището, че да не се моткаме по тъмниците. А и до Маафуши посред нощ, надали ще има някакъв трансфер. На връщане полетът ни е в 21. Смяташ ли че , ако освободим хотела в 12  ще се придвижим спокойно до Мале, ще имаме време там да се помоткаме и към 19 да отидем с такси на летището? :)

Моля, препоръчай ми еднодневен тур до хубав резорт. Днес в Букинг гледам това с голямо намаление. Имаш ли мнение за мястото?

Bandos Maldives

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ти благодаря за ценната информация. :) Аз вече казах, че ние пристигаме с късен полет и съм направила първата нощувка в Коамас

От хотела ми изпратиха запитване в колко и с какъв полет пристигаме, че да ни пратят трансфер. От казаното по-горе разбирам, че това ще стане с кола, щом летището и Мале са свързани по суша. Всъщност, аз така и си мислех и за това букнах близо до летището, че да не се моткаме по тъмниците. А и до Маафуши посред нощ, надали ще има някакъв трансфер. На връщане полетът ни е в 21. Смяташ ли че , ако освободим хотела в 12  ще се придвижим спокойно до Мале, ще имаме време там да се помоткаме и към 19 да отидем с такси на летището? :)

Моля, препоръчай ми еднодневен тур до хубав резорт. Днес в Букинг гледам това с голямо намаление. Имаш ли мнение за мястото?

Bandos Maldives

От Маафуши има моторна лодка в 13:00 часа, която спира на летището и в Мале Най-добре е да слезнете на летището, да си оставите багажа и с ферито да се разходите до Мале.

Еднодневен тур има до различни острови в близост до Маафуши. Бандос е далеч от Маафуши и трансфера ще ти излезе доста скъп. Резортите, които се предлагат са Biyadhoo -3 звезден, Fihalhohi - 3 звезден, Embudu - 3 звезден, Fun island - 3 звезди, Rihiveli - 4 звезди, Adaraan Club Rannahli - 4 звезди, Olhuveli - 4 звезди, Adaaran Prestige Vadoo -4,5 звезди, Anantara - 5 звезди, Kandooma - 5 звезди.

Може и до други стига да имат дневни посещения. Парите имат ли значение, за да знам какво да препоръчам?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От Маафуши има моторна лодка в 13:00 часа, която спира на летището и в Мале Най-добре е да слезнете на летището, да си оставите багажа и с ферито да се разходите до Мале.

Еднодневен тур има до различни острови в близост до Маафуши. Бандос е далеч от Маафуши и трансфера ще ти излезе доста скъп. Резортите, които се предлагат са Biyadhoo -3 звезден, Fihalhohi - 3 звезден, Embudu - 3 звезден, Fun island - 3 звезди, Rihiveli - 4 звезди, Adaraan Club Rannahli - 4 звезди, Olhuveli - 4 звезди, Adaaran Prestige Vadoo -4,5 звезди, Anantara - 5 звезди, Kandooma - 5 звезди.

Може и до други стига да имат дневни посещения. Парите имат ли значение, за да знам какво да препоръчам?

Предпочитам повечко звезди ;) Парите нямат значение, препоръчай ми по- хубав. :)

За Бандос питам, като място за отсядане, защото днес е на добра цена, а в отзивите пишат, че си има домашен риф, който бил много красив и интересен.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Кой от изброените ризорти и други предложения за екскурзии е с най-запазен, богат риф?

Мога да препоръчам Biyadhoo и Embudu Village. На втория има и малки акули.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предпочитам повечко звезди ;) Парите нямат значение, препоръчай ми по- хубав. :)

За Бандос питам, като място за отсядане, защото днес е на добра цена, а в отзивите пишат, че си има домашен риф, който бил много красив и интересен.

Бандос не е лош. Един от по-достъпните ризорти. Поразрови се и за други.

Относно дневните посещения на първо място ми е Анантара, но страшно вдигнаха входната такса. Сега е 488 $ като тук се включва и ваучер за 200 $, който можеш да похарчиш. След това е Olhuveli и Rihiveli, но там напоследък е невъзможно. Всеки резорт е различен, тъй като са на различни собственици. Всеки си има своя чар и красота. Колкото повече посетиш, толкова по-добре :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти, тази цена за Анантара включва ли трансфер?А другите два не приемат ли вече външни хора?

Намирам две Анантари - Дигу и Вели.

Ти коя имаш предвид?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Благодаря ти, тази цена за Анантара включва ли трансфер?А другите два не приемат ли вече външни хора?

Намирам две Анантари - Дигу и Вели.

Ти коя имаш предвид?

Това е само входната такса. Пристигаш на Дигу, но можеш да отидеш и до Вели. Имат и пикник островче.

Другите 2 са пълни и затова не приемат външни посетители. Може пък да имаш късмет като дойдеш :)

Връзка към мнение

Това е само входната такса. Пристигаш на Дигу, но можеш да отидеш и до Вели. Имат и пикник островче.

Другите 2 са пълни и затова не приемат външни посетители. Може пък да имаш късмет като дойдеш :)

Аз ще дойда през октомври. Ако си там и имаш време и желание , ще се видим. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А пък ние през ноември за 4-5 дни и ще се радваме да се запознаем :blush:

Чудесно. И аз ще се радвам да се запознаем. Покрай нова година мисля да изчезна за малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудесно. И аз ще се радвам да се запознаем. Покрай нова година мисля да изчезна за малко.

Черпенето от нас ;) ;) ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как стои въпроса с гмуркането на Маафуши? 

С шнорхел и плуване от брега може ли да се види риф? Опасно ли е сам да се плува на вътре във водата от гледна точка на акули и други опасни риби?

 

Как стои въпроса с гмуркането с бутилки? Нямам опит с такива, нямам курс и сертификат, но може ли там да се гмуркаш в организиран тур? Ако да, то какви са условията и цените?

Връзка към мнение

Как стои въпроса с гмуркането на Маафуши? 

С шнорхел и плуване от брега може ли да се види риф? Опасно ли е сам да се плува на вътре във водата от гледна точка на акули и други опасни риби?

 

Как стои въпроса с гмуркането с бутилки? Нямам опит с такива, нямам курс и сертификат, но може ли там да се гмуркаш в организиран тур? Ако да, то какви са условията и цените?

Има рифове наоколо, има и какво да се види. От брега има от другата страна на острова, но трябва да плуваш с дрехи. Акулите са рифови и досега няма случай, някой да е бил нападнат. Повечето риби ядат корали и имат страшно остри и здрави зъби. Обикновено са любопитни и плуват покрай теб, но не нападат. Трябва да се внимава с теченията ако влизаш по-навътре. Покрай брега няма големи акули. Понякога можеш да видиш скатове.

 

Ако нямаш дайвинг сертификат можеш да направиш пробно гмуркане и ако ти хареса да продължиш за Сертификат. Не искам много да пиша цени тук, тъй като не навсякъде са едни и същи. Зависи къде се ходи, броя на гмурканията и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има рифове наоколо, има и какво да се види. От брега има от другата страна на острова, но трябва да плуваш с дрехи. Акулите са рифови и досега няма случай, някой да е бил нападнат. Повечето риби ядат корали и имат страшно остри и здрави зъби. Обикновено са любопитни и плуват покрай теб, но не нападат. Трябва да се внимава с теченията ако влизаш по-навътре. Покрай брега няма големи акули. Понякога можеш да видиш скатове.

 

Ако нямаш дайвинг сертификат можеш да направиш пробно гмуркане и ако ти хареса да продължиш за Сертификат. Не искам много да пиша цени тук, тъй като не навсякъде са едни и същи. Зависи къде се ходи, броя на гмурканията и т.н.

 

Защо трябва да съм с дрехи? Водата е студена ли?

 

Това пробно гмуркане колко пари е най-евтино?

На мен ми трябва просто да се гмурна 1-2 пъти, а не да ставам водолаз. Тоест мога да си позволя 50-100 долара макс.

 

Бях питал и дали мога да си наема малка гумена лодка с мотор и да си бръмча с нея? Ако има, то за какви пари? 

 

Предполагам, че вътре в атола водата е спокойна?

Връзка към мнение

Защо трябва да съм с дрехи? Водата е студена ли?

 

Това пробно гмуркане колко пари е най-евтино?

На мен ми трябва просто да се гмурна 1-2 пъти, а не да ставам водолаз. Тоест мога да си позволя 50-100 долара макс.

 

Бях питал и дали мога да си наема малка гумена лодка с мотор и да си бръмча с нея? Ако има, то за какви пари? 

 

Предполагам, че вътре в атола водата е спокойна?

Водата не е студена. Само на плажа за туристи е разрешено по бански. На всички останали места може да плуваш, но с дрехи. Това е мюсюлманска държава.

За 50-100 $ можеш да се гмурнеш.

Не съм виждала тук гумени лодки с мотор. Водата понякога хич не е спокойна. Зависи от времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Водата не е студена. Само на плажа за туристи е разрешено по бански. На всички останали места може да плуваш, но с дрехи. Това е мюсюлманска държава.

За 50-100 $ можеш да се гмурнеш.

Не съм виждала тук гумени лодки с мотор. Водата понякога хич не е спокойна. Зависи от времето.

Чакай сега и мъжете ли трябва да сме с дрехи?

А и нали ще вляза във водата през плажа за туристи?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.