Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Добра новина за любителите на подводните ресторанти. В OZEN by Atmosphere at Maadhoo, който се намира в близост до Маафуши има възможност за организиране на посещение за обяд или вечеря в подводния ресторант. :)

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Специално за Двуцветко,  ето ги и 5 те нови руфий. Още не съм ги виждала на живо. Пише, че влизат в обръщение от 10 Май 2017.

FB_IMG_1494398322625.thumb.jpg.32ed149c343c02b22208331b134ae92e.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Здравей Аметист, нашето идване все още е далеч, но да попитам горе долу какъв е стандарта, хотела който ни запази е със закуска, за храна допълнително колко да си предвидим? И предполагам още е рано за резервация за бързите лодки?

Връзка към мнение
28 minutes ago, Mistela said:

Здравей Аметист, нашето идване все още е далеч, но да попитам горе долу какъв е стандарта, хотела който ни запази е със закуска, за храна допълнително колко да си предвидим? И предполагам още е рано за резервация за бързите лодки?

Здравей Mistela, 

Има доста места, където може да се обядва или вечеря.  Средно един обяд или вечеря излиза около 10-12 $ на човек. Естествено може и по-евтино, зависи в кой ресторант или местно заведение.

Вечеря на бюфет се предлага между 10 - 15 $ на човек. 

За лодката е много рано. 

Ще опитам да направя ъпдейт на местата за хранене и ще публикувам цени със снимков материал :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ametist каза:

Специално за Двуцветко,  ето ги и 5 те нови руфий. Още не съм ги виждала на живо. Пише, че влизат в обръщение от 10 Май 2017.

FB_IMG_1494398322625.thumb.jpg.32ed149c343c02b22208331b134ae92e.jpg

Който не вярва, сам да си прочете.:yahoo::yahoo:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ето и малко снимков материал за някои от заведенията, където може да се храните в Маафуши. 

Кафе Amigos

IMG_20170511_142248.thumb.jpg.6bd6a67d48b8f42987a836eafe4a76ce.jpg

Harbour Cafe с цените,  в които не са включени 16 % такси. 

IMG_20170511_142449.thumb.jpg.b96180764f0cc7204484e1ea3a82a42c.jpg

 

IMG_20170511_194841.thumb.JPG.562487bbdaa951e1d778a9b54c053183.JPGIMG_20170511_194906.thumb.JPG.738e5811afe6484af1ab5bfaa1cc298f.JPG

IMG_20170511_194943.thumb.JPG.9e3cf56c2c2ddf01fc1eef9de3fc5dd6.JPG

Symphony Lagoon,  който е към Crystal Sands. Те предлагат вечеря на бюфет - 10$.

IMG_20170511_142622.thumb.jpg.100fe923b31bd7e9d276ac4a559f943e.jpg

Ника ресторант и Rehendi , в който е малко по-скъпо от другите места. Понякога имат вечеря на бюфет. Около 10$.IMG_20170511_152227.thumb.jpg.3076073bfe68ea99287ebd7ffb4049c0.jpg

IMG_20170511_143039.thumb.jpg.bcb564fd8ba160187b58a62654e00caa.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 21
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Моля, кажете за тези карти за интернет и телефонни разговори, които се купуват от летището?Струва ли си да ползваме такива? Как се прилагат? Заминаваме през юни и ще ми се налага да провеждаме разговори.

Връзка към мнение
2 hours ago, Marea said:

Моля, кажете за тези карти за интернет и телефонни разговори, които се купуват от летището?Струва ли си да ползваме такива? Как се прилагат? Заминаваме през юни и ще ми се налага да провеждаме разговори.

Да, може да си купите от летището такава карта. Мобилния оператор е Ooredoo. Повече Интернет ли ще ви трябва или разговори? Купете си обикновена сим карта, която е с лимит 30 руфий и отделно заредете картата с ваучер за 200 или 400 руфий. Зависи колко GB ще ви трябват. За 200 руфий имате 2 GB,  за 400 - 4 GB. Предлагат пакети с Интернет, които излизат много по-скъпо. Така, че най-добре е този вариант. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ametist каза:

Да, може да си купите от летището такава карта. Мобилния оператор е Ooredoo. Повече Интернет ли ще ви трябва или разговори? Купете си обикновена сим карта, която е с лимит 30 руфий и отделно заредете картата с ваучер за 200 или 400 руфий. Зависи колко GB ще ви трябват. За 200 руфий имате 2 GB,  за 400 - 4 GB. Предлагат пакети с Интернет, които излизат много по-скъпо. Така, че най-добре е този вариант. 

Ще ми трябва карта само за разговори-заминаваме без децата /близнаци на 3 годинки/ и често ще звъня,за да съм спокойна. Значи да купя само сим карта за разговори и да доплатя за ваучер 200 или 400 руфии/ може и в долари, предполагам? Това е пакет без интернет,нали? Колко минути разговори включва?А тези сим карти дали са съвместими с нашите телефони или там на място се тестват?

Много благодаря за бързата реакция

Редактирано от Marea
Връзка към мнение
5 hours ago, Marea said:

Ще ми трябва карта само за разговори-заминаваме без децата /близнаци на 3 годинки/ и често ще звъня,за да съм спокойна. Значи да купя само сим карта за разговори и да доплатя за ваучер 200 или 400 руфии/ може и в долари, предполагам? Това е пакет без интернет,нали? Колко минути разговори включва?А тези сим карти дали са съвместими с нашите телефони или там на място се тестват?

Много благодаря за бързата реакция

Най -добре е да говорите по Viber. Минута разговор до България струва 1.70 лева или 17 руфии.  Може да заредите с колкото искате картата. Ако сте в резорт ,  не съм сигурна дали там продават ваучери. По-скоро не.  Интернет пакет може да активирате като пуснете смс на номер 5555 с текст 199 за 2 GB. Ако не го активирате, лимита, който имате в картата е за разговори. При активиране автоматично лимита намалява с 200 руфии. Ако не може да платите в долари има банка на летището. Сим картите са съвместими. Мога да се отчупят според големината на картата. 

Поздрави 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ametist каза:

Най -добре е да говорите по Viber. Минута разговор до България струва 1.70 лева или 17 руфии.  Може да заредите с колкото искате картата. Ако сте в резорт ,  не съм сигурна дали там продават ваучери. По-скоро не.  Интернет пакет може да активирате като пуснете смс на номер 5555 с текст 199 за 2 GB. Ако не го активирате, лимита, който имате в картата е за разговори. При активиране автоматично лимита намалява с 200 руфии. Ако не може да платите в долари има банка на летището. Сим картите са съвместими. Мога да се отчупят според големината на картата. 

Поздрави 

Изключителни благодарности! Много важно инфо :-)

А доларите, които ще обменим в Бг, трябва да са с емисия след 2000 година,нали?

Връзка към мнение
8 hours ago, Marea said:

А доларите, които ще обменим в Бг, трябва да са с емисия след 2000 година,нали?

Разгледайте в темата има снимки на банкнотите, които се приемат. 

Връзка към мнение
преди 22 часа, Marea каза:

Моля, кажете за тези карти за интернет и телефонни разговори, които се купуват от летището?Струва ли си да ползваме такива? Как се прилагат? Заминаваме през юни и ще ми се налага да провеждаме разговори.

Ametist ти е отговорила изчерпателно. (както и на мен когато трябваше аз да купувам). Ametist - железна си. :thankyou:

Офисът на Ooredoo се намира в ляво (ако си обърнат в посока към кейовете) Няма как да не го намерите.

За съжаление е възможно да нямат точно такава карта, която Аметист ви препоръчва и/или вие сте си харесали т.е. твърде вероятно е да трябва на момента да вземете решение коя да купите от наличните.

Ние като бяхме там имаше туристически (вкл. някакви разговори и 2-3-4-5 или 6 GB интернет) Тези карти важат 14 дни от активирането им.

Аз бих ви препоръчал такава карта.

Ние взехме две.

Едната на телефон, другата на лаптоп.

Извадих им устройствата на място и ги накарах те да ги поставят и настроят. С лаптопа имаха лек проблем (20-30 мин.) Опитаха се да ме финтират - да отида в Мале - там да ми го настроят, но като им казах на кое място какво трябва да въведат и след малко разговори по телефона от тяхна страна се справиха.

Та, ... ако питаш мен - взимаш си карта/карти с 2-3 ГБ интернет. Предварително настройваш един телефон при бебетата/бабите с whatsapp например и си говориш (даже ги гледаш) през интернет. Почти като babephone ще ти се получи.

По ризортите няма карти. Ако нещо ти предложат - то ще е на такава цена, че по-добре летни до BG, виж децата и се върни пак на Малдивите да си доизкараш почивката.

На сайта на Ооредоо имаше списък на ризортите , на които Oortedo има покритие.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е,страхотни сте,Магеланците!

Да, в ризортите не предлагат такива карти. Май, май към нет разговорите ще се ориентирам за по-сигурно.

Попитах за банкнотите,т.като на снимките не видях година на емисията, а като отида в банката в Бг да обменяме долари, искам направо да им кажа какво да ми дадат.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Marea каза:

Е,страхотни сте,Магеланците!

Да, в ризортите не предлагат такива карти. Май, май към нет разговорите ще се ориентирам за по-сигурно.

Попитах за банкнотите,т.като на снимките не видях година на емисията, а като отида в банката в Бг да обменяме долари, искам направо да им кажа какво да ми дадат.

Аз отидох в банката с разпечатаните листи и казах: тези - да, тези - не.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не може да нямат обикновени сим карти за разговори. Те се опитват да продават туристически пакети.  Нормалните карти са с валидност 30 дни ако не презаредиш. Искайте нормална сим карта за разговори. 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ametist каза:

Не може да нямат обикновени сим карти за разговори. Те се опитват да продават туристически пакети.  Нормалните карти са с валидност 30 дни ако не презаредиш. Искайте нормална сим карта за разговори. 

Писах мейл до ризорта и ми отговориха, че не продават карти за тлф разговори

Връзка към мнение
10 hours ago, Marea said:

Писах мейл до ризорта и ми отговориха, че не продават карти за тлф разговори

Имах предвид мобилния оператор на летището, не резорта. 

9 hours ago, Marea said:

Имам още едно питане: на летището в Мале има ли възможност да си оставим багажа някъде и да отскочим без него до Мале да се разходим?

Има стая за багаж зад Информацията. Цената е 5 $ за 24 часа,  за 1 голям багаж. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Мили магеланци :wub:

Помагайте!

Търси се идилично място за три нощувки в средата на август. Цел - празнуване на 20 годишнина от сватба. Релакс, красота, спокойствие, малко шноркелинг. Стаи с гледка (може вили, бунгала). Бюджет...$500 за трите нощувки, ако нещо мноого си заслужава, може и двойно (но да не са много скъпи трансферите, че ще стане тройно).

Мисията възможна? Моля посъветвайте ме! И ми се ще да изненадам съпружието с романтична вечеря - знам, че някъде предлагат за младоженци, за староженци не знам дали ще се навият...:unsure:

О, да, пропуснах да кажа, че не е задължително да е на Маафуши, даже може би предпочитам да не е. Дано да не оспамвам темата.

Редактирано от samuraika
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, samuraika каза:

Мили магеланци :wub:

Помагайте!

Търси се идилично място за три нощувки в средата на август.

В индийския ММТ гледах ризорти на добри цени. А се появяват и много изгодни пакети, но с полети от индийски летища. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Дани,

Погледнах и ММТ, но не видях цени на трансфери. В агода също намерих добри цени на ризорти (до 200$ на вечер), но там има някакви убийствени трансфери :blink: от сорта на 600$ на човек за самолетче и 300$ за бърза лодка....Ъхъм, не може ли да се избегне тоз рекет небивал?

В ММТ не видях пък изобщо цени за трансфер, та седи въпроса как да се придвижа до атола, ще е неприятна изненада ако букна и констатирам, че дължа двойно за трансфер...

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , samuraika каза:

 

В ММТ не видях пък изобщо цени за трансфер, та седи въпроса как да се придвижа до атола, ще е неприятна изненада ако букна и констатирам, че дължа двойно за трансфер...

Ако харесаш ризорт, може да влезеш в сайта му и да им пишеш по повод трансфера. И едва тогава да букнеш в ММТ или в друг сайт.

Виж този:

Това е много добра оферта. Близо е сравнително до летището, трансферът е поносим. На Малдивите хубавото е скъпо. 

https://reservations.travelclick.com/77173?hotelid=77173&=5+August%2C+2017&DateIn=08%2F05%2F2017&Length=7&Adults=&Children=&_ga=2.248960071.1790375997.1498048146-1174456588.1497455983#/accommodation/room

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.