Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Задължително ще попитам ризорта. Но така или иначе ще го нося, поне на пясъчният остров се надявам да не е забранено....А за остров Маафуши се надявам да се включи с инфо Ametist :) 

Връзка към мнение

Извинявам се за глупавият въпрос, но когато си потопите главата под водата и влезе вода в тръбата, как дишате? :-(

Като снимката от нета?

И носите ли плавници?

IMG_7493.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Mistela каза:

... 

И носите ли плавници?

IMG_7493.JPG

В нашия ризорт имаше. Безплатни бяха, но съм чела и за наем някъде.

За шнорхела оставям да се изкажат специалистите. 

Ние ползвахме маски и там като се потопиш под вода, спира прихода на въздух, но не влиза и вода.

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Mistela каза:

Извинявам се за глупавият въпрос, но когато си потопите главата под водата и влезе вода в тръбата, как дишате? :-(

Като снимката от нета?

И носите ли плавници?

IMG_7493.JPG

На мен този ми изглежда като да е с акваланг (има разни маркучи, плюс водолазите на заден план). Иначе като върха на тръбата е под водата не дишаш, много ясно.

Връзка към мнение

Маските за шнорхелинг от Декатлон са перфектни, дори да се потопиш, вода не влиза в тръбичката. На нашия ризорт масово се ползваха, а в магазина продаваха някакви подобни маски, но декатлонските са по-добри.

http://m.decathlon.bg/p/8304664_maska-za-gmurkane-na-povarhnostta-easybreath-sinyo-byalo.html

 

А този от снимката е с акваланг определено /това в устата не е шнорхел, а маркуча към кислородната бутилка/

Редактирано от Marea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А относно плавниците, ние си носихме, но имаше и под наем, а ако си с пакет ол инклузив мисля,че екипировката за шнорхелинг беше безплатна. Може да им изпратиш мейл и да ги попиташ.

Но, има вероятност да няма налична екипировка под наем, китайските туристи окупират всичко още с пристигането си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On July 25, 2017 at 0:09 PM, Росина said:

Задължително ще попитам ризорта. Но така или иначе ще го нося, поне на пясъчният остров се надявам да не е забранено....А за остров Маафуши се надявам да се включи с инфо Ametist :) 

Не, не е забранено :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎22‎.‎04‎.‎2017 в 15:38, Ametist каза:

Здравейте, 

Напуснах Summer Villa,  така че ако някой иска да ме намери в Маафуши,  моля да ми пише на лични. :) 

А там ли ще си догодина януари?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко снимки от Хулумале. Съвсем пресни са, от днес. Това е крайбрежната улица, където има доста хотелчета, но плажа отпред е забранен за бикини. Направили са и бикини плаж,  но той е на много лошо място. Колкото да се запишат, че са направили нещо за туристите :(

Не успях да стигна до бикини плажа,  затова няма снимка. 

IMG_20170814_131417.thumb.jpg.4075d8542262d2e7deba5abddb58e427.jpgIMG_20170814_131424.jpg.5ad3855e5c705e8fd80c3afbabe67c94.jpg

IMG_20170814_133932.thumb.jpg.f5a013a9079fff7e5f70bf5e68835878.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

За първи път откакто съм на Малдивите виждам забрана за хвърляне на бутилки и т. н. За местните също имаше надпис,  но не с такива големи букви,  въпреки, че те са тези,  които хвърлят и замърсяват. IMG_20170814_110006.jpg.a7cbecd16e75bb26c4ee84a45ef35c4e.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Назад в темата коментирахме,  че нямало таксита от летището.  Обещах да проверя. Да,  наистина няма. От летището до Хулумале има автобус. Единствените коли,  които се допускат са трансферите от хотелите в Хулумале. Така, че ако ще спите първата нощ в Хулумале е най-добре да си резервирате и трансфер от хотела. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравей Аметист, там ли ще си януари 2018?

Моля за мнение на този хотел и острова на който се намира - Pearl Sands of Maldives K.Huraa има ли бикини плаж и как е от към турове.

Въпреки, че след като изчетох всичко, май най-добре е да се отсяда на Маафуши.

Все пак ще се радвам на препоръка за хотел и помощ при организацията на туровете.

Връзка към мнение
преди 14 часа, ЕмиЖор каза:

Здравей Аметист, там ли ще си януари 2018?

Моля за мнение на този хотел и острова на който се намира - Pearl Sands of Maldives K.Huraa има ли бикини плаж и как е от към турове.

Въпреки, че след като изчетох всичко, май най-добре е да се отсяда на Маафуши.

Все пак ще се радвам на препоръка за хотел и помощ при организацията на туровете.

Здравей,

Януари ще бъда на Маафуши. За съжаление не мога да помогна за Huraa. Четете коментарите на гостите. Така донякъде ще се ориентирате. 

Ако решите за Маафуши, няма проблеми.:)

Връзка към мнение
На 19.08.2017 г. в 7:27, Ametist каза:

Здравей,

Януари ще бъда на Маафуши. За съжаление не мога да помогна за Huraa. Четете коментарите на гостите. Така донякъде ще се ориентирате. 

Ако решите за Маафуши, няма проблеми.:)

Здравей Аметист, какви са препоръките ти за хотел на Маафуши ?

Връзка към мнение
На 8/21/2017 в 17:40, ЕмиЖор каза:

Здравей Аметист, какви са препоръките ти за хотел на Маафуши ?

Здравей,  зависи какъв ви е бюджета. Близо или далеч от плажа? 

Връзка към мнение
преди 20 часа, Ametist каза:

Здравей,  зависи какъв ви е бюджета. Близо или далеч от плажа? 

Здравей, някъде назад четох, че въпреки, че е малък острова, е добре да е до плажа. Аз държа да е ново и чисто.

Връзка към мнение
преди 44 минути , ЕмиЖор каза:

Здравей, някъде назад четох, че въпреки, че е малък острова, е добре да е до плажа. Аз държа да е ново и чисто.

Назад в темата сме обсъждали, има и снимки.

Ние бяхме в Арена бийч, точно пред хотела е плажът.Малко по- навътре има и рифче.

И хотелчето е хубаво, ние бяхме в току-що пуснатата нова част, всичко новичко, с тераса с морски изглед. Ето ти темата ,на стр.4 са снимките на Арена.

Връзка към мнение
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Назад в темата сме обсъждали, има и снимки.

Ние бяхме в Арена бийч, точно пред хотела е плажът.Малко по- навътре има и рифче.

И хотелчето е хубаво, ние бяхме в току-що пуснатата нова част, всичко новичко, с тераса с морски изглед. Ето ти темата ,на стр.4 са снимките на Арена.

Благодаря AlexandraKo , без да знам и аз съм резервирала там. От букинг ли резервирахте или директно към хотела е по-изгодно?

Връзка към мнение
преди 29 минути , ЕмиЖор каза:

Благодаря AlexandraKo , без да знам и аз съм резервирала там. От букинг ли резервирахте или директно към хотела е по-изгодно?

Ние през Букинг, имай предвид, трябва да прибавиш още около 25%, освен това, което виждаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам една чуденка за нашия хотел.Резервирахме го през букинга и там пише,че цената включва 12% данък,не включва 6$ на нощувка на човек за околната среда, но нищо не се споменава за таксата обслужване(която я виждам на другите хотели) В мейла, който ми изпратиха за потвърждение са включили само трансфера към цената от резервацията и са изписали: Крайна дължима сума....$.Трябва ли да очаквам да има такава такса "обслужване" след като изобщо никъде никой(нито боокинг нито от хотела) са я изписали ?! -_-

Връзка към мнение
Дани Магелани

Това е странно. Виждала съм без такса за обслужване при отдалечени атоли.

Но данъкът не е включен в цената при Букинг.

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към мнение
преди 3 часа, ЕмиЖор каза:

Благодаря AlexandraKo , без да знам и аз съм резервирала там. От букинг ли резервирахте или директно към хотела е по-изгодно?

Миналата година директната резервация от сайта им излизаше по-евтина отколкото букинг. И си спомням, че цената , която ми обявиха беше с всички такси включени, демек крайна. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.