Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Аз се върнах преди две седмици от Малдиви и потвърждавам за храната - изключително вредна и еднотипна. Ако някой може да яде само ориз, хляб и пици, може и да е ок, но аз не ги консумирам и се чудех с какво да се храня.

Урааа, тия, дет сме все на диети - там ни е мястото B) B) B) току - виж, съм се върнала тъъънка, като конец. ще лапам само слънчеви лъчи ;) ;) ;) Ама па, без джин-тоник, как ще стане работата :unsure: :unsure: :unsure:Хич не мога да си представя тюркоазено море, златен пясък, прекрасен плаж и да няма дрънкащи кубчета лед в коктейла миииии. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Риба има колкото искаш :)

Worldismine се оплака, че храната била ужасна. :rolleyes:Ама то, наличието на много риба не означава, че става за нашите вкусове.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Worldismine се оплака, че храната била ужасна. :rolleyes:Ама то, наличието на много риба не означава, че става за нашите вкусове.

Worldismine се хранеха вечер много късно, а тогава е трудно да поръчаш нещо по-различно, защото на повечето места поръчките са до 22:00 часа. А специално ако искаш добре приготвена и вкусна риба, мога да те заведа на 2 места, където давам гаранция.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Worldismine се хранеха вечер много късно, а тогава е трудно да поръчаш нещо по-различно, защото на повечето места поръчките са до 22:00 часа. А специално ако искаш добре приготвена и вкусна риба, мога да те заведа на 2 места, където давам гаранция.

Ооо, много ти благодаря.Ще се възползваме! :)

Връзка към мнение

За хората, които търсят нещо бюджетно, искам да спомена, че в момента работя в Summer Villa Guesthouse. Можете да погледнете хотелчето в интернет. Не е лукс, но пък стаите са прилични и готвят много вкусно.

Мога да съдействам също за остров Rasdhoo, който се намира в АРИ атол. Мястото е известно с китовите акули и красивите плажове. Хотелчето там се казва Rasdhoo Retreat. Има фериботи дотам и моторни лодки.

Ако имате въпроси, пишете.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Извинявам се ако е споменато някъде, но на Маафуши и изобщо ма Малдивите какво е положението с комарите?

Редактирано от peter118
Връзка към мнение

Извинявам се ако е споменато някъде, но на Маафуши и изобщо ма Малдивите какво е положението с комарите?

Някъде е споменато. Колкото повече вали, толкова повече комари има. Носете си спрей срещу комари.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ametis,

Как е времето сега при вас? На нас ни остава месец до почивката и се надвеам да уцелим хубаво време. Успокой ме, моля ☺️

:) Засега е хубаво. От време на време вали, но е слънчево. Усеща се, че времето се променя. Надявам се да имате късмет :)
Връзка към мнение

Здравейте,

Как стоеше въпроса с валутата, която трябва да си вземем за Малдиви? Щатски долари
ФлайДубай трябва да се чекира задължително онлайн или може и на летището?
Освен спрейове за комари и апарат за подводно снимане - нещо важно за взимане оттук?

Редактирано от Mary
Дублирани публикации
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Как стоеше въпроса с валутата, която трябва да си вземем за Малдиви? Щатски долари

ФлайДубай трябва да се чекира задължително онлайн или може и на летището?

Освен спрейове за комари и апарат за подводно снимане - нещо важно за взимане оттук?

 

Доларите вървят навсякъде.

Може да се чекирате на летището, безплатно е.

Вземете си слънцезащитни лосиони и преходник за контактите, че там са с USA стандарт.

Поздрави! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доларите вървят навсякъде.

Може да се чекирате на летището, безплатно е.

Вземете си слънцезащитни лосиони и преходник за контактите, че там са с USA стандарт.

Поздрави! :)

Относно доларите: погледнете някъде в началото на темата кои банкноти се приемат, защото ако са по-стара емисия ще си ги върнете обратно.

Преходник може да не си носите. В хотелите осигуряват.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко ъпдейт на времето през на дъждовния сезон: от около 10 дни е облачно, с чести превалявания през деня и през нощта. Морето е бурно. Духа вятър. Температурите в момента са между 28-31 градуса. Някои дни е облачно без валежи и като цяло нестабилно. Добре е ако пътувате през този сезон да имате 1 нощувка преди полета на връщане в Мале или Хулумале. Ако сте по-далеч, задължително.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аметистче,на нас на връщане полетът ни е вечерта късно, мислиш ли, че има опасност ,да не можем се придвижи от Маафуши до летището? Тръгвайки рано сутринта,мисля да се по мотаме из Мале и оттам - нали си има сухоземна връзка да стигнем навреме за полета.За втората половина на октомври иде реч. Има ли случаи, при бурно море да няма никакъв транспорт Маафуши-Мале? ☺

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

мен това което ме вълнува е че гледайки цените на различните места на всякъде има някакви трансферни такси който не са включени в цената но не ми става ясно дали задължително трябва да ги ползвам и платя съответно или проблема си е мой как ще се предвижа до там където съм решил

Връзка към мнение

Аметистче,на нас на връщане полетът ни е вечерта късно, мислиш ли, че има опасност ,да не можем се придвижи от Маафуши до летището? Тръгвайки рано сутринта,мисля да се по мотаме из Мале и оттам - нали си има сухоземна връзка да стигнем навреме за полета.За втората половина на октомври иде реч. Има ли случаи, при бурно море да няма никакъв транспорт Маафуши-Мале? ☺

Ако тръгнете сутринта няма да е проблем дори да е лошо времето, но ако има буря трябва да отмине. Преди няколко дни се наложи една група, която беше на дневно посещение на един резорт да ги вземем с 3 часа закъснение, тъй като имаше ураганен вятър и дъжд. Това се случва рядко, но е хубаво да се знае.

Нощувката е задължителна ако почивката е на по-далечен остров от Мале.

мен това което ме вълнува е че гледайки цените на различните места на всякъде има някакви трансферни такси който не са включени в цената но не ми става ясно дали задължително трябва да ги ползвам и платя съответно или проблема си е мой как ще се предвижа до там където съм решил

Зависи къде сте резервирали. За Маафуши избора си е ваш. Ако сте на резорт, отново зависи от ризорта. При някои нямате право на избор и трябва да ползвате техния трансфер. При самата резервация трябва да пише дали е задължителен трансфера или не.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато има ураганен вятър и дъжд, вероятно и полетите закъсняват или се отлагат.Ние ще си занесем с нас хубавото време и няма да има изненади:))Така съм го предвидила:)

Аметистче, на летището има ли фришоп с някакви местни деликатеси, ако въобще има такива - нещо, което е за ядене и се прави там.Бисквитки, някакви сладки, бонбони, нещо с морски дарове и пр.

Има ли нещо, което е характерно за Малдивите - било за ядене, било за пиене ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аметистче, на летището има ли фришоп с някакви местни деликатеси, ако въобще има такива - нещо, което е за ядене и се прави там.Бисквитки, някакви сладки, бонбони, нещо с морски дарове и пр.

Има ли нещо, което е характерно за Малдивите - било за ядене, било за пиене ?

Не се съмнявам,че хубавото време ще бъде с вас :)

На летището цените са космически. Тези неща можете да ги купите от Маафуши или Мале. Няма кой знае какво. Местното Bounty, което се прави от кокос, сушена риба, кокосово масло, рибен чипс и още няколко вида подобия на чипс от хлебно дърво. Това е местно. Всичко останало е внос. Може и да има нещо, което сега не се сещам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Когато има ураганен вятър и дъжд, вероятно и полетите закъсняват или се отлагат.Ние ще си занесем с нас хубавото време и няма да има изненади :))Така съм го предвидила :)

Аметистче, на летището има ли фришоп с някакви местни деликатеси, ако въобще има такива - нещо, което е за ядене и се прави там.Бисквитки, някакви сладки, бонбони, нещо с морски дарове и пр.

Има ли нещо, което е характерно за Малдивите - било за ядене, било за пиене ?

Здравейте,

Вие кога ще ходите? Миналата година ходихме след вас на Япония и информация беше много ценна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Вие кога ще ходите? Миналата година ходихме след вас на Япония и информация беше много ценна :)

Здравейте, радвам се, че съм била полезна с информация:)

Ние ще ходим през октомври - май беше от 18, че не са пред мен резервациите. Ако сте пак след нас, ще разкажа, за да ви е по - лесно. :)

Не се съмнявам,че хубавото време ще бъде с вас :)

На летището цените са космически. Тези неща можете да ги купите от Маафуши или Мале. Няма кой знае какво. Местното Bounty, което се прави от кокос, сушена риба, кокосово масло, рибен чипс и още няколко вида подобия на чипс от хлебно дърво. Това е местно. Всичко останало е внос. Може и да има нещо, което сега не се сещам.

Аметистче, а това Баунти солено ли е?Като има вътре риби-миби :)Да, точно нещо такова ми трябва, дето там се прави, че на внуците винаги им е интересно какво хапват хората по далечните земи и все носим нещо местно.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, радвам се, че съм била полезна с информация :)

Ние ще ходим през октомври - май беше от 18, че не са пред мен резервациите. Ако сте пак след нас, ще разкажа, за да ви е по - лесно. :)

Аметистче, а това Баунти солено ли е?Като има вътре риби-миби :)Да, точно нещо такова ми трябва, дето там се прави, че на внуците винаги им е интересно какво хапват хората по далечните земи и все носим нещо местно.

Много полезна :). Ние сме януари, та ще чакаме с нетърпение отзиви. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.