Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Може би е важно да се знае следното съобщение на Wizz:

 

Important information for passengers using e-Passports:

Please be informed that the e-Passport gates at London Luton Airport are being replaced and are not currently in use. New and improved gates will be launched in this summer. London Luton Airport and Border Force apologise for any additional waiting time that this work may cause.

Please note this does not affect departures to/from London Luton Airport, but please prepare for a possibly longer waiting time when arriving to the country.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте Магеланци! Пак дойде време за помощ. В края на седмицата ще пътувам Варна-Единбург, през Лутън. с две различни авиокомпании с два различни билета. Без багаж. Бихте ли ми казали, какво да очаквам при излизане от зоната на външни линии към влизане в зоната на вътрешни линии. Ще се наложи ли това, или да си останем в трансферната зона и да потърсим гейта за втория полет. Не са ми ясни тези неща. Много късно съм се включила в международният туризъм и едва ли ще науча всичко за летищата и трансферите. Ще се надявам на нас за обяснения.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Няма да имаш проблем. Това е много малко летище. Има обща зала, в която си наблюдаваш мониторите. Много късно обявяват гейта, но придвижването не е дълго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да имаш проблем. Това е много малко летище. Има обща зала, в която си наблюдаваш мониторите. Много късно обявяват гейта, но придвижването не е дълго.

 

Но ще трябва ли да минем на паспортната проверка от външни линии от първия самолет, за да влезем в зала вътрешни линии? Или ще можем да си стоим в транзитната зона?

Връзка към мнение

Щом втория полет е вътрешен, за него няма паспортна проверка, тоест ще трябва да я минете на пристигане в летището. Винаги е така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Търся карта на летището, но намирам само това - https://www.luton-airport-guide.co.uk/terminal-map.html

Запозната съм с тези два етажа от летище - при пътуването ни Варна-Лондон. Някой може ли да ме насочи към по-подробни разпределения на летището.

Връзка към мнение

Търся карта на летището, но намирам само това - https://www.luton-airport-guide.co.uk/terminal-map.html

Запозната съм с тези два етажа от летище - при пътуването ни Варна-Лондон. Някой може ли да ме насочи към по-подробни разпределения на летището.

Ето каква карта предлага сайта на летището: Летище Лутън - карта.

 

Опашките на паспорт-контрол обикновено са доста големи. Вземете си паспортите, за да можете да минете на автоматичната проверка - там има по-малко хора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Опашките на паспорт-контрол обикновено са доста големи. Вземете си паспортите, за да можете да минете на автоматичната проверка - там има по-малко хора.

Да, да това го знам, винаги когато има възможност минаваме на автоматична проверка. Благодаря!

Връзка към мнение

Търся карта на летището, но намирам само това - https://www.luton-airport-guide.co.uk/terminal-map.html

Запозната съм с тези два етажа от летище - при пътуването ни Варна-Лондон. Някой може ли да ме насочи към по-подробни разпределения на летището.

 

Не мисля, че ти е нужно повече. Просто се инсталирай до някой монитор, докато ти обявят гейта и след това следвай табелите. време ще имаш достатъчно дори до най-далечния гейт, ако тръгнеш веднага. Обявяват ги късно, за съжаление. Няма за какво да се притесняваш. 

Връзка към мнение

И все пак не разбрах: Летище София, преди много години, когато се състоеше само от един терминал имаше т.н. Вътрешни линии и външни линии (не си спомням дали не пишеше международни полети или нещо такова). До колкото разбирам на летище Лутън, всички пътници - за вътрешни и външни полети се чекират на едно и също място, в случай че имат багаж, всички пътници - за вътрешни и външни полети преминават на проверка на ръчния багаж и на тях самите на едно и също място, и залата за гейтовете за вътрешните и външните полети - също. Не ми се е налагало до сега да се прекачвам от международен полет на вътрешен и за това питам. Вероятно вече моделът на летище София от едно време, го няма.

Връзка към мнение

Ами за заминаващи от Англия няма паспортен контрол, така че могат да ги направят всички на едно място. Пристигащите трябва да са разделени, докато минат паспортен контрол. Тия карти са съкратени и показват предимно какви магазини има, Arrivals има показани само след взимането на багажа напр. (не са показани изходите, паспортния контрол и лентите за багажа).

Летището е малко, няма да се загубиш, това не е Хийтроу или Шарл де Гол. Вървиш със всички на излизане докато излезеш навън или видиш табели Departures и после ги следваш. За по-бързо може да се чекираш онлайн за втория полет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, да чекирала съм се за вторият полет. Благодаря!


Аз бях впечатлена от дискусията, която се проведе преди няколко седмици във форума, за летище Лутън. Георги Матеев попита дали ще му стигнат 70 мин. за трансфер и аз реших, че ще е много трудно. Написани са мнения, че летището е в ремонт и е много объркано. Цялото ми неспокойствие идва от това. Не се съмнявам, че ще се справя. Имам достатъчно време, около 3 часа за вторият полет, но все пак исках да съм запозната с устройството и организацията на летището. Преди няколко месеца пътувах Варна- Лутън- Варна. Имам представа по пристигане и отпътуване, но не и по трансфер. Благодаря на всички, които имаха търпение.

Връзка към мнение

Да, да чекирала съм се за вторият полет. Благодаря!

Аз бях впечатлена от дискусията, която се проведе преди няколко седмици във форума, за летище Лутън. Георги Матеев попита дали ще му стигнат 70 мин. за трансфер и аз реших, че ще е много трудно. Написани са мнения, че летището е в ремонт и е много объркано. Цялото ми неспокойствие идва от това. Не се съмнявам, че ще се справя. Имам достатъчно време, около 3 часа за вторият полет, но все пак исках да съм запозната с устройството и организацията на летището. Преди няколко месеца пътувах Варна- Лутън- Варна. Имам представа по пристигане и отпътуване, но не и по трансфер. Благодаря на всички, които имаха търпение.

 

Георги Матеев имаше международен трансфер. Освен това 70 минути НЕ са равни на 180 минути! 

 

Летище Лутън е в ремонт, достъпът до него с кола е много затруднен, но изобщо не е объркано. Табели като слънце, в Англия трудно ще се изгубиш. НО - ако има трафик, ако бързаш, ако разчиташ на импровизации и лично обаяние - вариантът да се сговнят нещата е огромен. 

 

Омешала си много информации. Затова въпросите са конкретни - за всеки отделен случай. Препоръчвам ти да се слушваш в съветите - предназначени лично за теб :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Една упростена схема на гейтовете намерих. Както виждаш, много компактно летище. Въпросът е човек да разполага с някакво минимално време за трансфер - чисто технологично. 

 

London-Luton-LTN-Terminal-map.jpg

Връзка към мнение

Ясно е като бял ден - няма да останем в транзитната зона. Ще си минем паспортната проверка и ще излезем от пристигащи и ще влезем в залата за  заминаващи.

Заблуждавам се, защото при други пътувания - до Дубай, до Токио не сме напускали транзитната зона на летището както в Инстабул или това на Москва.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли някой да отдели от свободното си време за да каже от скорошен опит, относно паркирането на автомобили на летище Лутън. Има ли гратисен период - от например 10 мин., за които не плащаш. Така например е на летище София-Т2. Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Може ли някой да отдели от свободното си време за да каже от скорошен опит, относно паркирането на автомобили на летище Лутън. Има ли гратисен период - от например 10 мин., за които не плащаш. Така например е на летище София-Т2. Предварително благодаря!

 

Няма. Никакъв гратисен период. Цената зависи от паркинга. Ако случайно влезеш по погрешка, пак те таксува. Единствено се оправяш, като натиснеш бутончето на колонката и обясниш. Правила съм го на няколко летища - когато бях зальохан шофьор... 

Връзка към мнение

£3 за първите 10 минути, после е £1 на минута.

 

Как така един паунд на минута?

Няма. Никакъв гратисен период. Цената зависи от паркинга. Ако случайно влезеш по погрешка, пак те таксува. Единствено се оправяш, като натиснеш бутончето на колонката и обясниш. Правила съм го на няколко летища - когато бях зальохан шофьор... 

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Как така един паунд на минута?

 

Благодаря!

Ами не знам как по друг начин да го обясня. Може би с пример.

 

13 минути биха ти стрували 3 паунда за първите 10 минути плюс още 3 паунда за 3-те минути (по паунд на минута) след първите 10 минути = 3+3 = 6 паунда

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как така един паунд на минута?

 

 

Всъщност, се разрових - Лутън дава опция за безплатен drop off или pick up - за 15 минути, от mid-term parking с ползване на шатъл. Тоест, да се побереш в рамките на тези 15 минути - а те ще ти ги засекат с камерата, повярвай ми, е да се качите на шатъла и шофьорът веднага да се върне - със същия шатъл. Пътувала съм много от различните паркинги на Лутън и преценката ми е реалистична.

 

На Хийтроу и Гатуик можеш само да спреш, не и да паркираш. Наскоро си позволих да оставя колата си на Хийтроу, докато изпратя приятел - не бях си го позволявала (казах си - 5 минути и наистина бяха толкова) - и платих 40 паунда глоба... Иначе до 15 минути meet and greet там е 5 паунда, половин час - 10 паунда, и нараства главоломно. сходни цени са навсякъде. 

 

http://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/want-to-drop-off-for-free

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Тук са показани цените, за които Двуцветко говори

 

http://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/want-to-drop-off-as-close-as-possible


И последно, най-добрата възможност е от Long Term Parking - 2 часа безплатно. От тези два часа махаш един час - за предвижване. Тези 15 мин са ала-бала. Докато чакаш автобус, докато се пребори с трафика - половин час е в посока. Аз само там паркирам. 


http://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/want-to-drop-off-for-free

 

Long Term Car Park
 
Our FREE option for a longer Drop Off period is our Long Term Car Park.
 
FREE 10-minute* Shuttle Bus to the terminal building (journey times depend on traffic)
 
2 hours FREE parking
 
Stays longer than 2 hours will be charged at full daily rate, and there’s no return within 4 hours. We don’t charge you for using a debit or credit card.
Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ами не знам как по друг начин да го обясня. Може би с пример.

 

13 минути биха ти стрували 3 паунда за първите 10 минути плюс още 3 паунда за 3-те минути (по паунд на минута) след първите 10 минути = 3+3 = 6 паунда

 

Аз Ви разбрах много добре, но ми се струваше странно нещо да има единица мярка - минута. И докато не го видях написано, никога нямаше да повярвам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.