Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Дайте с общи усилия да изнамерим компания, дето предлага и тази застраховка, моля! Че сама не мога да ги претръшкам всичките. :blush: :blush: :blush:

Ама имам гадничкото съмнение, че няма да намерим.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

А, как да нямат - като прочетеш до края, там пише, че независимо от пълната застраховка, пак ти вземат около 1800 евро при пожар или кражба.Освен, ако не докажеш, че нямаш вина, което не знам как ще стане.

 

Това е клауза по абсолютно всички застраховки по целия свят. Все пак не може да се очаква, че например ще направиш колата на мекица след употреба на алкохол и после застраховката ще ти покрие щетите...

 

Всъщност и те имат, цитат от този PDF:

 

Но поне не са 3500 евро...

 

Да, имат, но съвсем поносими и приемливи в зависимост от класа кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайте с общи усилия да изнамерим компания, дето предлага и тази застраховка, моля! Че сама не мога да ги претръшкам всичките. :blush: :blush: :blush:

Ама имам гадничкото съмнение, че няма да намерим.

 

според мен решението е да се направи освен пълната застраховка към доставчика, и такава към посредника по наемането или външен застраховател, с която ще се покрие самоучастието, което остава отворено с пълната застраховка от доставчика - така, ако се случи някаква голяма тъпотия, все остава надежда втората застраховка да те обезщети

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преписвам едно мнение на Рейни от другата тема:

 

Публикувано 13 февруари 2017 - 7:23

"...и понеже продължавам да ровя, ето един детайл на Gold car, който мен лично ме смущава/възмущава, ама ...

 

In the event of partial or total theft or fire OCCURED in the regions of Campania , Puglia , Sardinia , or Sicily , the client would still be liable for a non-waiverable amount of EUR 3,500.00, VAT included . This is for all bookings, regardless of where the car is picked up and whether Super Relax Insurance is purchased or not. 

 

Ето това вече не го намирам за коректно. Всички условия трябва да се четат до последната запетайка. Аргххх..."

 

А, как да нямат - като прочетеш до края, там пише, че независимо от пълната застраховка, пак ти вземат около 1800 евро при пожар или кражба.Освен, ако не докажеш, че нямаш вина, което не знам как ще стане.

Трябва да доказваш ,че си "добър стопанин" на колата при кражба или пожар,а не че е имало 'действие-кражба":-)))Т.е не си оставил ключовете на таблото когато си спрял да зареждаш ,да пазаруваш в магазин,не си си оставил колата отключена без включена аларма,когато не си обявил своевеременно ,че алармата ти е развалена.,когато си оставил автомобила до пожароопасно място(сигурно си има някоя точна дефиниция за пожароопасно място:-)))(някое горящо стърнище,горяща кофа за боклук и т.н).Примери стотици.Друг въпрос е как ще се докаже това ,колко време ще отнеме доказване,колко ще му струва на човек.Изобщо пълен отврат са тези условия.Човек си мисли ,че нашите компании са "пълна измама",но се оказва ,че те има от кого да се учат!!

Стигнал съм до извода ,че човек колкото по-малко чете и се замисля за последствия ,толко по -приятно си прекарва ваканцията. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стигнал съм до извода ,че човек колкото по-малко чете и се замисля за последствия ,толко по -приятно си прекарва ваканцията. 

категорично е така! :) обаче веднъж като си открил познанието, че приятната ти ваканция за 7 дни може финално да излезе на стойност колкото малко стара цяла кола - и край! все едно си опитал от онази ябълка и няма връщане назад :lol:  е, освен ако човек не си е рисков играч де

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да доказваш ,че си "добър стопанин" на колата при кражба или пожар,а не че е имало 'действие-кражба":-)))Т.е не си оставил ключовете на таблото когато си спрял да зареждаш ,да пазаруваш в магазин,не си си оставил колата отключена без включена аларма,когато не си обявил своевеременно ,че алармата ти е развалена.,когато си оставил автомобила до пожароопасно място(сигурно си има някоя точна дефиниция за пожароопасно място:-)))(някое горящо стърнище,горяща кофа за боклук и т.н).Примери стотици.Друг въпрос е как ще се докаже това ,колко време ще отнеме доказване,колко ще му струва на човек.Изобщо пълен отврат са тези условия.Човек си мисли ,че нашите компании са "пълна измама",но се оказва ,че те има от кого да се учат!!

Стигнал съм до извода ,че човек колкото по-малко чете и се замисля за последствия ,толко по -приятно си прекарва ваканцията. 

Прав си! :) то си е ясно, че колкото по-малко знае човек, толкова по- щастливко си живее. :)Важи за всичко.

 

Впрочем, написано е и в Библията, в Еклесиаст:

 

" Познанието носи печал. Който трупа знания, трупа тъга."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Sicily by car - Аааа днес с Кръстев си четем мислите :) Сега видях

 

На пръв поглед не намирам такива с пълно покритие. Но тези са сравнително по-ниски. Това, което предложи Antea за допълнителната застраховка ми се струва добра опция.

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да де, ама те ще си приберат парите, пък ти, като докажеш на другия застраховател еди си какво си, че той да ти ги върне. :(

Имам горчив опит със застрахователи, за това, предпочитам директно с наемодателя да се договарям, не - чрез трети лица.

Може и да не съм права, продължавам с търсенето. <_<

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

AlexandraKo, виж ги все пак тези от линка на Алекс, имат и вариант с 0 ексес, но пак, да не се минат, си оставят едни 90 евро *collision and repair fee*  <_<

 

и това е тоталът за най-мъничката съществуваща кола, ако човек иска да си вземе нещо по-комфортно, се обзалагам, че ще излезе по-изгодно да се спазари с автоморгите край Бари, от които купуват нашите джамбази, и вместо на автовоз за България, да ти засилят една по-голяма трошка  към Сицилия, па да си я караш и накрая да я зарежеш на местните крадци :lol:

post-5868-0-14090300-1490701767_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз днес запазих - за всеки случай - от europcar. Предвид, че сме за 2 седмици и с нужда от детска седалка, сумата е просто ужасна. Но това си ми беше и очакването. Все пак, плана ми е преди пътуването пак да проверя евентуално за някакви промоции. Познавам сицилианка, която живее на острова и ми беше препоръчала sicily by car, но в нета коментарите за тази компания и депозита, който удържат, са доста лоши.

Иначе, подобно и на вашите коментари до сега, моето проучване също сочи, че всички компании са с доста подобни условия и няма някоя, която да се отличава особено.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бих искала да споделя своя горчив опит с Europcar Car Rental.

В началото на декември 2016 наехме техен автомобил чрез InterRent в Пиза. “Pick up full return full” беше политиката за гориво, описана в договора.

Взехме колата от летището и непосредствено преди да я върнем, заредихме с гориво до пълен резервоар от бензиностанцията на летището.

Девойката която направи оглед, каза че резервоарът не е пълен, липсвали 6 литра и го отрази в протокола. Тази констатация беше направена на база на нивомера за горивото - стрелката не била на max.

Когато зареждахме, "пистолетът" щракна като при пълен резервоар, казахме го на девойката, безрезултатно. Бързахме за самолета, затова нямахме никакво време да спорим на място.

Дръпнаха ни EUR 61.32 от кредитната карта за липсващите 6 литра.

Бях сигурна, че това беше номер. Ако липсваха 6 литра до пълен резервоар, тогава навъртените километри и разходът на гориво не съответстваха на капацитета на двигателя.

Писах до Европейски потребителски център (ЕПЦ) България, описвайки подробно този случай на нелоялна търговска практика, заедно с всички аргументи в защита на моята теза.

Оттам ме увериха, че ще изпратят информацията в ЕПЦ Италия, случаят ще бъде разгледан, имали и други подобни жалби за Europcar, поискаха ми копия на някои необходими документи.

След 3 месеца сумата беше възстановена, а от ЕПЦ получихме това писмо:

"... Тъй като при стандартната ни процедура, при която се свързваме с търговеца и изискваме становището му, получихме негативен отговор и нежелание за по-нататъшно съдействие, инициирахме от Ваше име една процедура, която е за извънсъдебно решаване на спорове, свързани с наем на автомобили.

 Повече информация: http://www.ecrcs.eu/

 Съветът за решаване на спорове се произнесе във Ваша полза. Решението е обвързващо за търговеца. В срок до 10 работни дни следва да получите сумата от 61,32 Евро.

 Моля Ви да ме информирате след като получите въпросната сума..."

 

Благодаря за вниманието :-)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Много често като заредиш гориво и не се отразява веднага на стрелката, трябва да мине малко време. Иначе звучи като класически кар ренталски номер, само дето не съм го очаквал от Europcar. 

Връзка към мнение

Здравейте, много отдавна не съм писала, но сега бих искала да попитам нещо: Може би ще ползваме рент а кар в Италия, което ще ни е за първи път! 4-ма възрастни сме и 2 деца, ще ни се да наемем 7-местен автомобил, но такива почти няма :)- ползвали ли сте и можете ли да ми препоръчате компания, която дава такива все пак на прилични цени!?  Другия ми въпрос е - строго ли се следи за използването на детски седалки- става въпрос за 7 годишно дете, 31 кг!?

Връзка към мнение
преди 10 часа, Сирена каза:

Здравейте, много отдавна не съм писала, но сега бих искала да попитам нещо: Може би ще ползваме рент а кар в Италия, което ще ни е за първи път! 4-ма възрастни сме и 2 деца, ще ни се да наемем 7-местен автомобил, но такива почти няма :)- ползвали ли сте и можете ли да ми препоръчате компания, която дава такива все пак на прилични цени!?  Другия ми въпрос е - строго ли се следи за използването на детски седалки- става въпрос за 7 годишно дете, 31 кг!?

Зависи от кое летище искате да вземете и от датите. Често вановете са по-скъпи от 2 малки коли, но може и да имате късмет. Без дати и без летище на наемане обаче не може да се даде съвет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Зависи от кое летище искате да вземете и от датите. Често вановете са по-скъпи от 2 малки коли, но може и да имате късмет. Без дати и без летище на наемане обаче не може да се даде съвет. 

Ох, извинявайте :) - Милано Малпенса е летището. Другото, което бих искала да питам - как стои въпроса с преминаването на граница - ако искаме да отидем до Лугано - трябва да платим нещо допълнително да компанията ли - не можах да се ориентирам в общите условия! :)

Връзка към мнение
6 minutes ago, Сирена said:

Ох, извинявайте :) - Милано Малпенса е летището. Другото, което бих искала да питам - как стои въпроса с преминаването на граница - ако искаме да отидем до Лугано - трябва да платим нещо допълнително да компанията ли - не можах да се ориентирам в общите условия! :)

 

Сирена, пусни линк към условията на компанията.

Връзка към мнение

В повечето случаи не е проблем да се минава границата към Лугано, два пъти съм я пресичал с рентакар взет от Италия. Но трябва да се четат условията на фирмата. И пак да кажа, дай и датите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Гост каза:

 

Сирена, пусни линк към условията на компанията.

Аз не съм се спряла още на кола, нито на конкретна компания - четох общите условия на различни компании - пишеше нещо от сорта на: възможно е да се изисква допълнителна такса за преминаването на граница  - за това питам каква е масовата практика - да съм наясно като избирам ! До сега не сме имали интерес към наемането на кола и всичко ми е тъмна Индия! :)

 

 

Датите са 5 юни - 10 юни

Връзка към мнение

За излизане от страната трябва да се чете по условията на компанията, това го няма в търсачките. По принцип се иска да се плати допълнителна застраховка, за Швейцария трябва да е включена, но пак да кажа - прочетете. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
42 minutes ago, neuromancer said:

За излизане от страната трябва да се чете по условията на компанията, това го няма в търсачките. По принцип се иска да се плати допълнителна застраховка, за Швейцария трябва да е включена, но пак да кажа - прочетете. 

Точно така.

 

В чужбина с кола под наем съм излизала от Германия -> във Франция и Швейцария. В условията на компанията изрично пишеше, че някои страни са изключени - напр. Италия, България... Платихме скромна такса - от порядъка на 10-тина евро за правото да путуваме извън граница. Затова поисках условията на конкретна компания. 

Връзка към мнение

При наемане на кола в Милано , за пътуване до Швейцария и Франция, от Авис, освен пълната застраховка, не платихме нищо повече.

При наемане на кола от Голд кар в Болоня, за пътуване до Франция, освен Супер релакс кавър,  ни взеха още около 40 евро допълнително.

При наемане на кола от Юръпкар в Германия за пътуване до Холандия и Люксембург, освен пълната застраховка, не платихме повече.

Сега, като се замислих, май само тия от Голд кар са ни вземали допълнителна застраховка за излизане  в друга държава.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние преди 2-3 години от Миално прескочихме до Лугано и Белинзона.Решихме го спонтанно след като в Милано не ни хареса.Не бях чел общите условия и малко рискувахме.На границата и в двете посоки никой не ни иска нито лични ,нито документи на колата,което ме изуми. :) Сега предполагам,че контролът е затегнат,така че не ви съветвам да го правите,без да сте проверили условията на компанията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не изглежда добре нещата за тези дати. Единственото що годе читаво като цена излиза в Autoclick през economycarrentals.com. Не ми е много позната фирмата, не е от големите. Цената е към 310 евро без допълнителна застраховка, за която трябва да добавиш още 20 евро на ден, иначе ще блокират 1500 евро по картата. Ако това ти се струва скъпо, в другите фирми е над 450 евро...

 

Виж дали това се отваря: http://www.economycarrentals.com/CarSelection3.aspx?a=2384B2&b=23A0D2&d=378&c=378&e=1337&f=1337&g=455552&h=455552&j=40&k=8&l=2&m=0&n=1&o=0&p=01&q=0&r=20&t=130&s=0&u=2&v=1oQrg1CE%2b7avyD5y6p1jnxo5W8IBDzyCWhbufY4IupEq%2bRINz8qZXheZVFObGEXaH8PcvBbiithxlQYI0PsDibjziVXO3qjLlW0L83I7asCuJkdXM6aB7Re%2bML51%2b9Xl1ZY6j%2fLxAYnCfs61tE6%2bkGb3Nd6Qo2Dg&l02=20%3b130%3b378&l50=10

 

В условията пише, че не са позволени пресичания на граница. 

 

Още нещо, което да имаш предвид - тези нормалните 7 местни коли обикновено нямат почти никакво място за багаж, така че ако всички сте с ранички/куфари, ще е проблемно. Може би трябва да премислиш и да вземете две малки коли вместо това, цената ще е сходна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ви благодаря - започваме да клоним към 2 по-малки коли, защото сумите за 7 и 9 местни са огромни. Явно като харесам определена кола трябва да чета условията на самата компания,  и да преценя устройва ли ме или не, въпреки че например за ГОЛДКАР четох и пак нищо не разбрах:  "ЗАБРАНЕТО Е Управление на превозното средство извън географските граници, определени в специалните условия за офиса за отдаване под наем, където наемането започва". :) Но пък сумите, които сте написали горе не са толкова страшни на фона на 20 евро влак в едната посока за човек, така че ще рискуваме май и ще говорим на място в офиса  и ако съвсем не ни изнася просто няма да минаваме границата! :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.