Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Така - да споделя тук на какъв вариант се спрях за Сицилия (ще напиша информацията и в другата тема). 

 

След наистина огромно ровене стигнах до следните умозаключения :)

 

- не намерих компания, която да покрива изцяло застраховките в Сицилия - просто НЯМА. Аз съм свикнала да плащам 100% застраховка - за мен спокойствието е наистина безценно, тоест, има висока цена, но обикновено я плащам без да мрънкам. Не са чак такива съсипващи суми за няколко дни. В Сицилия - едно на ръка, че е много време наема, а и да искам, не мога - винаги има сериозен excess (самоучастие) при кражба и сериозна повреда, без значение от застраховката.

 

- скъпите авиокомпании като Авис също имат сериозни оплаквания - по-малко отколкото местните, но и цената им е три пъти по-висока най-малко - и отново нямат пълна застраховка.

 

Моят избор - попаднах на посредник, когото не съм ползвала досега - с много висок рейтинг в UK - в trust pilot.

 

http://www.economycarrentals.com/

 

https://uk.trustpilot.com/review/www.economycarrentals.com

 

Те използват също местни компании, разбира се, но цените им са много добри. Веднага давам пример с моя наем: за 12 дни -> 154 паунда. Това е с пакет пълна застраховка - с доста сериозен excess (самоучастие). Може да се намали съществено срещу близо 7 паунда на ден, но аз реших да се въздържа. Смятам да си взема застраховка самоучастие от този сайт - също с много добри отзиви, препоръчан от магеланка (благодаря й) - до 5000 паунда самоучастие се застрахова, което ми е достатъчно.

 

http://www.insurance4carhire.com/

 

Не съм убедена, че може да се резервира полица от България, но вярвам че и у нас има сходни продукти.

 

И така - надявам се да няма проблеми по пътищата в Сицилия. Ако има, не дай Боже, ще ги покривам с кредитната си карта, а след това ще си търся покритието в Англия. Това смятам за най-добрият вариант - за мен - с оглед всичко, до което се добрах за колите под наем.  Недостатъкът - трябва да имате много висок лимит на кредитната карта. 

 

Надявам се да е полезно на някого :)

 

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

...

Смятам да си взема застраховка самоучастие от този сайт - също с много добри отзиви, препоръчан от магеланка (благодаря й) - до 5000 паунда самоучастие се застрахова, което ми е достатъчно.

 

http://www.insurance4carhire.com/

 

...

 

Надявам се да е полезно на някого :)

 

 

Rainy, имай предвид, че част от тези компании имат ограничения за някои острови - Средиземноморието, Исландия и др.

Та мисълта ми е - виж си Сицилията къде я броят ...

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
21 minutes ago, ven62 said:

Rainy, имай предвид, че част от тези компании имат ограничения за някои острови - Средиземноморието, Исландия и др.

Та мисълта ми е - виж си Сицилията къде я броят ...

Много ти благодаря за обръщане на внимание. Пропускала съм детайли, така че всеки външен поглед е от значение. За изключенията пише следното (Сицилия не е спомената):

 

UK & Europe Car Hire Excess Insurance Exclusions:

 

Rentals for longer than 60 days

Vehicles more than 10 years old

Vehicles worth more than £120,000

Commercial vehicles, motorbikes, camper vans, mobile homes or vans with more than nine seats. To insure van hire visit insuremyvanhire.com

Policyholders who are not residents of The UK, The Channel Islands, The Netherlands, France, Spain, Italy, Sweden, Republic of Ireland or Germany.

 

Accidental damage to the interior or contents of the vehicle caused by general wear and tear or carriage of animals 

Where the rental vehicle is being driven by persons who are not named on the rental agreement

Where damage is the result of driving whilst on an un-made up road which is not designated as a public thoroughfare

Car hire in U.N. sanctioned nations (Belarus)

Costs associated with mechanical breakdown (Except exterior damage and towing costs)

Връзка към мнение
преди 17 часа, christuff каза:

.На границата и в двете посоки никой не ни иска нито лични ,нито документи на колата,което ме изуми.

Няма нищо изумително, при положение че и двете страни са в шенгенското пространство. ;)
Все пак, по отношение на колите под наем - трябва да се гледат условията на компанията, защото при инцидент може да възникне проблем. 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Предстои ми пътуване до Бари в края на Юни за 3 дни. Съответно желанието ми е за 3 дни да обиколя колкото се може повече и мисля да го направя с кола под наем. Последните дни изчетох много и вече и аз не знам какво е по-добре да се направи. В тази връзка към момента имам 3 варианта като не знам кой е най-добрият и моля за вашето мнение.

 

Вариант 1: http://www.budget.bg/budgetonline/bg/budget.nsf/c/промоции,тандем-италия 

В момента доколкото разбирам имат някаква промоция и пише " без отговорност при наличие на щета или кражба". При този случай да разбирам ли, че франшизата би трябвало да е 0лв. (при този вариант за 3 дни колата е 230лв)

 

Вариант 2: Взимане на автомобил чрез агент като (http://www.economycarrentals.com/) и плащане на предложената от тях допълнителна застраховка. Тук доколкото разбирам при щети или открадната кола си плащам дължимото (примерно 1600евро) към доставчика на автомобила и после от сайта ми възстановяват до 1500 евро. (тук колата със допълнителната застраховка излиза около 180лв)

 

Вариант 3: Взимам кола от избрана фирма примерно Goldcar и си купувам застраховка от https://www.worldwideinsure.com/ за 7 паунда. Тук подобно на вариант 2 при кофти събитие си плащам самоучастието и после застрахователя ми възстановява. Този вариант е най-евтин и би излезнал около 150лв.

 

Правилно ли съм разбрал и трите варианта? Кой бихте препоръчали вие? Трябва ли да внимавам за нещо конкретно при всеки вариант или да имам нещо предвид? 

 

П.С. Никога до сега не съм наемал кола и след всичко изчетено ми е мътно всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

промоцията на Budget ми възбуди интереса, само че ми се струва малко съмнителна - вади същата цена и без посочения код, а и в самата резервационна бланка никъде не пише, че е включен NWE  /анулиране на самоучастието/, и опцията за добавяне на допълнителен шофьор е активна и добавя сума към крайния тотал /а уж трябва да е включен в цената/ - не бих се доверила и подозирам, че на място в офиса на наемане изобщо няма да я отчетат тая промоция

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , nizmirov каза:

Вариант 2: Взимане на автомобил чрез агент като (http://www.economycarrentals.com/) и плащане на предложената от тях допълнителна застраховка. Тук доколкото разбирам при щети или открадната кола си плащам дължимото (примерно 1600евро) към доставчика на автомобила и после от сайта ми възстановяват до 1500 евро. (тук колата със допълнителната застраховка излиза около 180лв)

Това рядко е добра идея, защото тяхната застраховка хем е по-скъпа от worldwideinsure, хем е по-неефективна от купената от превозвача. Вариантите ти са:

 

1. Директно от доставчик с тяхната застраховка

2. Директно от доставчик с worldwideinsure

3. Посредник със застраховка от доставчика

4. Посредник с worlwideinsure

 

Посредник със застраховка от посредника като цяло е кофти вариант. 

 

А кой вариант ще си избереш...зависи от цените, зависи дали имаш нужната сума за блокиране по картата. Като за първо наемане аз лично препоръчвам вариант 1 или 3, но ако имаш самочувствие на добър шофьор и не смяташ, че наличието на самоучастие ще те стресира излишно и другите варианти стават. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
40 minutes ago, antea said:

промоцията на Budget ми възбуди интереса, само че ми се струва малко съмнителна - вади същата цена и без посочения код, а и в самата резервационна бланка никъде не пише, че е включен NWE  /анулиране на самоучастието/, и опцията за добавяне на допълнителен шофьор е активна и добавя сума към крайния тотал /а уж трябва да е включен в цената/ - не бих се доверила и подозирам, че на място в офиса на наемане изобщо няма да я отчетат тая промоция

И аз стигнах до твоето заключение, затова си мислех да отида до офиса им тук на летището и да поразпитам.

 

 

38 minutes ago, Георги said:

 

А кой вариант ще си избереш...зависи от цените, зависи дали имаш нужната сума за блокиране по картата. Като за първо наемане аз лично препоръчвам вариант 1 или 3, но ако имаш самочувствие на добър шофьор и не смяташ, че наличието на самоучастие ще те стресира излишно и другите варианти стават. 

 

Имам си самочувствие за добър шофьор, по-скоро ме притеснява множеството теми които изчетох за откраднати рент-а-кар коли от района на Алберобело и предположенията, че са били задигнати с резервния ключе вероятно с цел взимане на самоучастието или някакви застрахователни измами. Ако избера Вариант 3, какви пари горе долу ще ми бъдат блокирани от доставчика на колата. В смисъл освен обявения депозит примерно 900 евро, блокира ли се и сумата за самоучастие и да стане примерно 2500 евро?

 

П.С. Имам колега италианец, брат му в този район си е взимал колело под наме и са му предложили застраховка 5 евро на ден за колелото, като са му казали, че най-вероятно ще бъде откраднато.

Редактирано от nizmirov
Връзка към мнение

при вариант 3 по списъка на Георги /със застраховка от доставчика на място, която да ти нулира франшизата/, депозитът ще е минимален - най-вероятно за резервоар бензин

 

а по твоя вариант 3 обикновено самият депозит е равен или малко под самоучастието

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да използвам темата:

Наемане на кола от летището в Неапол.

За моя изненада goldcar ги няма на това летище.

 

Някой да е чувал за b-rent.it   

Другия ми вариант е Firefly   https://global.fireflycarrental.com/

Ако някой има опит с някоя рент-а-кар компания от това летище - нека сподели.

 

Мерси предварително

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже аз продължавам да си ровя, това май не сме го коментирали:

 

Auto Europe.

 

Сайтът работи и на български. Вижте, какво копирах:

 

Вашите предимства при Auto Europe:

 

1.  Няма такси при промени и анулиране (до 48 часа преди отдаване под наем)

2. Възстановяване на личното участие в случай на повреда за много дестинации

3. Сервиз 7 дни в седмицата на Ваше разположение

4. "All inclusive" Цени

5. Лесна и сигурна онлайн резервация

6. Без такси при плащане с кредитна карта

7. Гарантирани най-ниски цени и най-добро обслужване

 

Те също са посредник, някой има ли впечатления?

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 22 часа, AlexandraKo каза:

Понеже аз продължавам да си ровя, това май не сме го коментирали:

 

Auto Europe.

2. Възстановяване на личното участие в случай на повреда за много дестинации

 

Коментирали сме ги тук-там, от големите посредници са. Това подчертаното от теб означава каквото означава и на другите места с външни застраховки - плащаш си щетата, после се обясняваш с тях да ти върнат парите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎5‎/‎17‎/‎2017 в 12:19, AlexandraKo каза:

Понеже аз продължавам да си ровя, това май не сме го коментирали:

 

Auto Europe.

 

Сайтът работи и на български. Вижте, какво копирах:

...

Те също са посредник, някой има ли впечатления?

 

Аз преди 2-3 дни букнах кола от летището в Неапол през тях. 150 Евро firefly за 5 дни в началото на юли. Бяха с няколко евро по-евтини от rentalcars и от самите firefly.

Струват ми се посредник, като посредник.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мирясах.:yahoo:Взех кола от Голдкар пак на летището в Катаня/тия там си ни познават, нали сме редовни/, с кода за намаление и с прИмоцията излезе чудна ценичка. Букнала съм я с пълна застраховка. Имам молба - Жоро беше дал един линк за външно застраховане, не го намирам, някой да го даде, ако го е запаметил, моля!

Ще направя и там една годишна застраховка, по спомен беше около 40 паунда .

Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Мирясах.:yahoo:Взех кола от Голдкар пак на летището в Катаня/тия там си ни познават, нали сме редовни/, с кода за намаление и с прИмоцията излезе чудна ценичка. Букнала съм я с пълна застраховка. Имам молба - Жоро беше дал един линк за външно застраховане, не го намирам, някой да го даде, ако го е запаметил, моля!

Ще направя и там една годишна застраховка, по спомен беше около 40 паунда .

 

Заповядай :) 

 

Тези включват и България, а и имахме положително развитие по иск към тяхна застраховка: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

Връзка към мнение
преди 26 минути , Гост каза:

 

Заповядай :) 

 

Мнооого ти благодаряя!:yahoo:

Хайде, натъкмих я и тази, за цяла година, в по-скъпия вариант.Разликата е няколко паунда.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Мнооого ти благодаряя!:yahoo:

Хайде, натъкмих я и тази, за цяла година, в по-скъпия вариант.Разликата е няколко паунда.

 

Аз съм ги ползвал тях. Платиха ми без проблеми. Ако ти се чете - ето:

https://magelanci.com/forums/topic/6510-кола-под-наем-в-италия/?page=3#comment-159381 

 

 

преди 2 часа, Гост каза:

 

Заповядай :) 

 

@Гост, ти какво се изявяваш тук.:) Има една друга тема, където чакаме подробен доклад. :) По дни, часове, ресторанти, вю-поинтове, които не бива да се пропускат, снимки с развети коси, седнала в отворена "ръчна чанта" (кабрио смартче), ... Да не мислиш, че ще ти се размине. :):lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Аз съм ги ползвал тях. Платиха ми без проблеми. Ако ти се чете - ето:

https://magelanci.com/forums/topic/6510-кола-под-наем-в-италия/?page=3#comment-159381 

 

Благодаря ти, дано не се налага да се ползват.:mad:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

 

@Гост, ти какво се изявяваш тук.:) Има една друга тема, където чакаме подробен доклад. :) По дни, часове, ресторанти, вю-поинтове, които не бива да се пропускат, снимки с развети коси, седнала в отворена "ръчна чанта" (кабрио смартче), ... Да не мислиш, че ще ти се размине. :):lol:

Ще, ще... хаха... само да се освестя :) 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Имам въпрос за наем на кола в Италия. Изчетох всички теми тук! Бяха много полезни, но все пак имам леки колебания относно резервацията която направих. В частност ме притеснява един текст от условията за депозита: Рент-а-кар компанията ще изиска депозит в размер между 450,00 € и 450,00 € включва такса при получаване на автомобила. Депозитът ще бъде върнат след наема, при положение че всички условия са изпълнени. 

От този текст аз разбирам , че депозита ни е 450евро , но спътника ми разбира, че е 450+450евро и взех да се шашкам, защото картата няма да го покрие. 

Моля, някой да ме успокои или напрегне допълнително като сподели как точно да разбирам текста?!

 

Връзка към мнение

Би трябвало да е 450 евро, обикновено пише "между ххх и ууу", ама в случая ххх=ууу. Все пак не цепете косъма на две

Връзка към мнение
На 6/24/2017 в 13:38, neuromancer каза:

Би трябвало да е 450 евро, обикновено пише "между ххх и ууу", ама в случая ххх=ууу. Все пак не цепете косъма на две

Благодаря за отговора! И аз мисля, че си е 450 евро, но като ми вкарат някоя муха в глават и почвам д се побърквам.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Изненада от Interrent, дъщерна на Europcar, за кола , взета в Пиза...Първо 5 месеца от време на време ми изчезват по 45 евро от кредитната за глоба, а сега, 9 месеца по - късно се оказва, че тази сума е таксата, която фирмата взема за осъществената кореспондеция с полицията, тоест тепърва ще почваме да получаваме и плащаме глобите...

 

Да си знаете каква una sorpresa grande може да ви сполети...То си го пише в договора, ама ...За сравнение - тази такса за Дубай  е 18 евро...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ивайла каза:

Изненада от Interrent, дъщерна на Europcar, за кола , взета в Пиза...Първо 5 месеца от време на време ми изчезват по 45 евро от кредитната за глоба, а сега, 9 месеца по - късно се оказва, че тази сума е таксата, която фирмата взема за осъществената кореспондеция с полицията, тоест тепърва ще почваме да получаваме и плащаме глобите...

 

Да си знаете каква una sorpresa grande може да ви сполети...То си го пише в договора, ама ...За сравнение - тази такса за Дубай  е 18 евро...

Ние имаме такъв случай с Голд кар.Ползвахме ги през януари за Болоня.По някое време, май през март, пристига съобщение за дръпнати 40 евро от КК от тях. Питах ги и те ми изпратиха фиша от полицията, като обясниха, че 40 евро е тяхната такса за предоставяне на данните на полицията.

Те пък, в рамките на 360 дни ще пратят тяхната глоба.

Ние вече два пъти сме плащали глоби в сайта на италианската полиция. Глобата пристига с препоръчано писмо, в него има юзернейм и парола,с които се влиза в техния сайт,там има снимки на нарушението и може да се плати с КК.Ако се плати до 6 дни -толкова, до 30 -повече, до 90 - почти двойно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване в Тоскана в края на септември и ще ползваме кола под наем, с вземане от Пиза и връщане в Болоня. Изчетох повечето теми и се ориентирах в ситуацията и различните варианти. Но тъй като досега не сме ползвали кола под наем в Италия, а най -изгодната оферта през rentalcars която намерих е с EcoviA, но не срещнах никакви мнения за тази компания. Другите алтернативи са Firefly, Rhodium и Locauto, като застраховката ще е през worldwideinsurance.

Ще бъда много благодарна, ако споделите мнения и впечатления за гореизброените компании.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Raindrop
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.