Прескочи до съдържание

Технически въпроси за начинаещи...


Препоръчани мнения

Може и да имаше подобна тема, но поне сега не я намирам...

 

Въпрос № 1: Как се прави маршрут с гугъл мапс?

 

Искам да направя градски пешеходен маршрут, който да изпратя като линк. Да отразява последователно отделни точки, които също да бъдат визуализирани по име. Идеята е: взимаш рейс № 76, слизаш на сп. Х, продължаваш направо до кръстовището с Y, завиваш надясно и стигаш до обект № 1. После продължаваш по Z още 100 м. и достигаш обект...

 

Моля за инструкции, като за малоумни, тоест такива като мен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и да имаше подобна тема, но поне сега не я намирам...

 

Въпрос № 1: Как се прави маршрут с гугъл мапс?

 

Искам да направя градски пешеходен маршрут, който да изпратя като линк. Да отразява последователно отделни точки, които също да бъдат визуализирани по име. Идеята е: взимаш рейс № 76, слизаш на сп. Х, продължаваш направо до кръстовището с Y, завиваш надясно и стигаш до обект № 1. После продължаваш по Z още 100 м. и достигаш обект...

 

Моля за инструкции, като за малоумни, тоест такива като мен...

 

Има варианти само за пешеходен, с автомобил и градски транспорт, не можеш да ги комбинираш. Т.е. ще трябва да го правиш на части, първо пешеходната отсечка, после автобусите и т.н. 

 

А ако говориш конкретно за България, bgmaps би трябвало да се справят по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А ако говориш конкретно за България, bgmaps би трябвало да се справят по-добре. 

 

Само за София, ако ще се ползва обществен транспорт.

За други градове има други инструменти, различни от картите на „Гугъл“ - Пловдив, Истанбул... Но и при тях разчленяването на маршрута на пешеходни отсечки и отсечки с превозно средство май е неизбежно.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Това е малко сложно, не знам как да комбинираш пешеходно и с градски транспорт, освен ако не избереш транспорт и то да си сложи кратки преходи между спирките.

Иначе в търсенето слагаш начална и крайна точка, ще ти покаже маршрут. С мишката теглиш да мине през междинните точки.

Отляво в менюто има Details, там е описано подробно завой по завой. Накрая цъкаш на иконката за споделяне (до принтера, пак в менюто отляво) и получаваш линк за изпращане. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Искам да направя градски пешеходен маршрут, който да изпратя като линк. Да отразява последователно отделни точки, които също да бъдат визуализирани по име.

 

Досетих се нещо, което не съм го правил, но може и да ти върши работа.

 

1. Google maps: горе вляво упътвания - цъква се човечето за пешеходен маршрут. И се избират две точки, които автоматично ти дава маршрута.

 

Ако искаш да добавиш следваща точка от маршрута, цъкваш на плюса, който съм оградил и добавяш следваща точка. Така мисля може до 10 броя, но не съм сигурен.

 
1.PNG
 
2. Отиваш в Start - Search programs - и пишеш Snipping Tool. Като отвориш и правиш screenshot на картата, а след това горе вляво с маркерите пишеш, каквото искаш. Все едно имаш хартиена карта, където си написал нещо. Както съм направил в прикачения файл. И накрая Save as. И вече имаш карта с маршрут, но и с допълнение маркировка.
Редактирано от Spqr
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Moжеш да правиш каквито маршрути искаш. За целта трябва да създадеш профил и започваш създаването на твоя карта. Добавяш различни маршрути под формата на слоеве. Сменяш цветове,  икони (колички, самолетчета, къщички и т.н.), както и да ги именуваш.

 

Дерзай!

 

Нагледно.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Да използвам темата:

Доколкото си спомням тук във форума има много хора дето ползват IrfanView за обработка на снимки.

 

Имам конкретен въпрос.

 

Искам да обработя стотици снимки като използвам само "Auto adjust colors" след което да запазя снимката под същото име.

 

Има ли някакъв по автоматизиран начин за всички снимки в даден фолдер, да речем. Пакетен режим, скрипт, нещо такова?

 

Че иначе ще падне едно цъкане...

 

 

Предварително благодаря :)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

File -> Batch Conversion/Rename. Там цъкаш на advanced и там на auto adjust colors. В основния екран си адваш снимките в панела отдясно и цъкаш Start Batch. Би трябвало да работи :)

 

irfan.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Георги, това с избор на корица на албум не работи.

Пример:

Албум "Малдиви - о. Маафуши", избрал съм 2.jpg като корица, но се показва някаква друга снимка.

 

Корица нали е тази снимка, която е над заглавието на албума в секцията "Последни албуми".

 

Не, че е голяма драма ...

 

p.s.

Разбрах. Корица е - като си отвориш албума - снимката до заглавието. ОК.

Явно тази в "последни албуми" е на някакъв случаен принцип...

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Явно тази в "последни албуми" е на някакъв случаен принцип...

 

Май е последната снимка от албума. Ръчках го навремето да изкарва корицата, така и не го изръчках. 

Връзка към мнение

Ако се позлва гугъл карти, трябва ли пешеходния маршрут да бъде свален по някакъв начин? Излиза ми съобщение, че пешеходния маршрут не е наличен оффлайн.

Връзка към мнение

Излиза ми съобщение, че пешеходния маршрут не е наличен оффлайн.

Точно така е. Офлайн няма пешеходен режим. 

Връзка към мнение

Т.е мога да го изтегля, както моите места и района или няма такава възможност?

 

Можеш да си изтеглиш, маркираш, запаметяваш, можеш да си виждаш текущото местоположение, но няма да получаваш инструкции от рода на "тук завий на дясно и след 200м вляво".

Връзка към мнение

Можеш да си изтеглиш, маркираш, запаметяваш, можеш да си виждаш текущото местоположение, но няма да получаваш инструкции от рода на "тук завий на дясно и след 200м вляво".

Не, ще й казва да завие след Х метра наляво или надясно, но ще изчисли маршрут като за автомобил, който в много случаи може да е по-заобиколен или да изпише, че крайната точка е в недостъпен район. Просто се гледа начертания машршрут и ако пешеходецът прецени, че има по-кратък път, достъпен пеша, просто гледа на GPS-a в каква посока се движи и поема натам. Google maps ще преизчисли, като на моменти може много упорито да се опитва да ви върне обратно (примерно ако се движите срещу движението в еднопосочна улица).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, ще й казва да завие след Х метра наляво или надясно, но ще изчисли маршрут като за автомобил, който в много случаи може да е по-заобиколен или да изпише, че крайната точка е в недостъпен район. Просто се гледа начертания машршрут и ако пешеходецът прецени, че има по-кратък път, достъпен пеша, просто гледа на GPS-a в каква посока се движи и поема натам. Google maps ще преизчисли, като на моменти може много упорито да се опитва да ви върне обратно (примерно ако се движите срещу движението в еднопосочна улица).

 

Да, правилно, това е добре да се отбележи, че инструкции ще има, но ще са автомобил и може като нищо гугъла да те качи на магистралата :)

Връзка към мнение
Травеолани

Здравейте! Как мога да започна тема "Дневник", която да допълвам периодично? Не можах да намеря инфо за това, тагнах дневник, но ми излиза като обикновена тема (няма червено кръгче с молив вътре, както другите теми дневници). Или всъщност просто пускам частите от разказа като следващи мнения? Благодаря.

Връзка към мнение

Здравейте! Как мога да започна тема "Дневник", която да допълвам периодично? Не можах да намеря инфо за това, тагнах дневник, но ми излиза като обикновена тема (няма червено кръгче с молив вътре, както другите теми дневници). Или всъщност просто пускам частите от разказа като следващи мнения? Благодаря.

Готово.

Вече е дневник. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.