Прескочи до съдържание

бързи въпроси Кратки и бързи въпроси за Сицилия


Spqr

Препоръчани мнения

Малко да раздвижим и Сицилия. Дано темата е предвестник за целогодишни директни полети.

 

"Ключът към всичко е в Сицилия" Гьоте

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тъкмо навреме идва темата!

Въпроси:

1.Къде е най-добре да се позиционираме ? Мястото трябва да има хубав, т.е. достъпен плаж и да е добра отправна точка за обиколки. Едни ще лежат, други(аз) ще обикалят. Ако някой може да препоръча хотел, апартамент, къща, моля да го направи. 

Планът е за средата на септември за 10-на дни.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами зависи какво искаш да видиш? Виж Сан Вито ло Капо и Чефалу за  плаж.

Иначе за толкова време е добре да смените 2-3 локации, за да може да разгледаш повече.

Връзка към мнение

Аз ти предлагам Марина /Лидо/ ди Ното - пясъчен плаж, направо като на Карибите,чисто, няма навалица от туристи, идеално за обикаляне на Южна Сицилия. В Чефалу брегът е каменист и плажовете са предимно камъчести:)Ама си трябва кола, градски транспорти нЕма. Има вили и апартаменти на добра цена, пък за септември, ще намериш на още по - добра.

Катания, Таормина,Сиракуза, Рагуза,Ното,Авола - с чудесните вина Неро ди Авола. Модика, Шикли ,Пунта Сека - ако си фен на комисаре Монталбано.Енна - с градът на аутлетите, ако си фен на пазаруването.Но за 10 дни може да се обиколи целия остров, той не е голям.

В северната част също има какво да се види, но аз харесвам повече Южна Сицилия.

Това лято ще почиваме пак там, между Ликата и Джела.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Транспорт има, и влакове и автобуси, 2 пъти съм обикалял вече без кола. Първият път от Палермо до Катаня, вторият от Трапани до Катаня.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Колко време е изкачването до кратера на Етна, докъдето пускат, пеш след като слезем от лифта? Искаме да обходим възможно най-много без джипове. Изкачването не ни притеснява. Отделили сме си един ден за Етна.

И ако някой може да ми препоръча удобно място за нощувка за предната вечер преди Етна? 4-ма сме.

Връзка към мнение

Аз ти предлагам Марина /Лидо/ ди Ното - пясъчен плаж, направо като на Карибите,чисто, няма навалица от туристи, идеално за обикаляне на Южна Сицилия. В Чефалу брегът е каменист и плажовете са предимно камъчести :)Ама си трябва кола, градски транспорти нЕма. Има вили и апартаменти на добра цена, пък за септември, ще намериш на още по - добра.

Катания, Таормина,Сиракуза, Рагуза,Ното,Авола - с чудесните вина Неро ди Авола. Модика, Шикли ,Пунта Сека - ако си фен на комисаре Монталбано.Енна - с градът на аутлетите, ако си фен на пазаруването.Но за 10 дни може да се обиколи целия остров, той не е голям.

В северната част също има какво да се види, но аз харесвам повече Южна Сицилия.

Това лято ще почиваме пак там, между Ликата и Джела.

Здравей, виждам, че си организираш почивка в Сицилия - как я предвиждаш? С кола до Сицилия или със самолет до там и после рент-а-кар? Защото и на мен ми се вижда хубава дестинация за почивка - била съм веднъж, но организирано с фирма.

Връзка към мнение

Здравей, виждам, че си организираш почивка в Сицилия - как я предвиждаш? С кола до Сицилия или със самолет до там и после рент-а-кар? Защото и на мен ми се вижда хубава дестинация за почивка - била съм веднъж, но организирано с фирма.

Със самолет и там кола под наем. Има директни полети София-Катания.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Благодаря ти. Предполагам че с Мистрал?

Да, да, то други от София няма. Като ги нямаше тях пътувахме през Рим, но си отиваше почти ден в пътуване. С тези е много удобно час и четиридесет минути и си в Катания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, да, то други от София няма. Като ги нямаше тях пътувахме през Рим, но си отиваше почти ден в пътуване. С тези е много удобно час и четиридесет минути и си в Катания.

Благодаря. Поразгледах малко Mistralair, обаче за началото на септември не ми излиза полет до Катания, ама има до Палермо. До Катания може и да няма места вече и за това да не ми излиза. Туристическите фирми, които предлагат почивки там май ползват същата АК и са изкупили билетите  ;) .

Връзка към мнение

Благодаря. Поразгледах малко Mistralair, обаче за началото на септември не ми излиза полет до Катания, ама има до Палермо. До Катания може и да няма места вече и за това да не ми излиза. Туристическите фирми, които предлагат почивки там май ползват същата АК и са изкупили билетите  ;) .

Сега погледнах, има всяка събота полет София-Катания и обратно. Даже и през октомври. Дали има билети, трябва да се провери точно за коя дата искаш. Аз зададох 10-17 септември, Цената е около 266 евро двупосочно.

За това лято, понеже тези билети ми се видяха скъпи, си взех пакети от една туристическа фирма - самолетни билети+ нощувки в 4 зв. хотел+ол инклузив. Като платих много рано, имах отстъпка и цената на човек ми излезе по- ниска, отколкото - да си купя билети сама и да си букна 4 зв.хотел на същото място. Манджата е бонус. Ол инклузива и трансферите не ги ползваме, защото си вземаме кола от летището и обикаляме. Като сме в хотела, ядем, като сме навън - се храним където сме.Но ние вече много пъти ходим на почивка на остров Сицилия и си имам база за сравнение - кое ще ми е по- изгодно като цена.

Връзка към мнение

Сега погледнах, има всяка събота полет София-Катания и обратно. Даже и през октомври. Дали има билети, трябва да се провери точно за коя дата искаш. Аз зададох 10-17 септември, Цената е около 266 евро двупосочно.

За това лято, понеже тези билети ми се видяха скъпи, си взех пакети от една туристическа фирма - самолетни билети+ нощувки в 4 зв. хотел+ол инклузив. Като платих много рано, имах отстъпка и цената на човек ми излезе по- ниска, отколкото - да си купя билети сама и да си букна 4 зв.хотел на същото място. Манджата е бонус. Ол инклузива и трансферите не ги ползваме, защото си вземаме кола от летището и обикаляме. Като сме в хотела, ядем, като сме навън - се храним където сме.Но ние вече много пъти ходим на почивка на остров Сицилия и си имам база за сравнение - кое ще ми е по- изгодно като цена.

Да и аз направих едни бързи сметчици. За Катания има за определени дати, но няма от 03.09 - 10,09., а аз търся 5 билета. За някои дати има 2-3 билета, ама 5...  Вече съм позакъсняла :)  

Връзка към мнение

Да и аз направих едни бързи сметчици. За Катания има за определени дати, но няма от 03.09 - 10,09., а аз търся 5 билета. За някои дати има 2-3 билета, ама 5...  Вече съм позакъсняла :)  

Ааа, ти проверявай, проверявай, не се отказвай.

Днеска може да е така, а пък - утре- да има билети. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В Таормина ще сме за около 5 часа. Ще бъдем с кола, ще пристигнем около 16ч. и вероятно ще запазя нощувка в Джардини Наксос. За да не се лутаме, къде най-удобно да паркираме и къде да отидем? Ние с мъжа ми вероятно ще се върнем след 3-4 дни пак, но заедно с другите двама с нас имаме само това време.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да и аз направих едни бързи сметчици. За Катания има за определени дати, но няма от 03.09 - 10,09., а аз търся 5 билета. За някои дати има 2-3 билета, ама 5...  Вече съм позакъсняла :)  

 

В момента директните полети до Катания са около 195 евро. Само на определени дати обаче. Фирмите лъжат ,че са заети. Провери си в трип.бг. или скайскенър.Има и друг вариант ,но за по-късни дати към края на септември и началото на октомври с Раян до Милано и от там с  Изи до Катаня. Но и те доста бързо си покачиха цената след "промоциите на Раян":-))).Аз успех да се вредя с билети за 135 евро на човек. Избора на вили на първа линия, вили с басейни на юг от Катания е страхотен и цените повече от прилични. Сигурен съм ,че след 20.09 ще паднат още.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам питане за рентакар. Ноември месец за една седмица, Александра или други които са ползвали кола под наем препоръчайте ми фирма, сайт. Кацам в Палермо една обиаолка Агридженто, Сиракуза, Катания, Теормина, Алкантара и обратно. Това е набелязано до сега, ако нещо изпущам или ми препоръчате  Благодаря Ви предварително!

Връзка към мнение

Имам питане за рентакар. Ноември месец за една седмица, Александра или други които са ползвали кола под наем препоръчайте ми фирма, сайт. Кацам в Палермо една обиаолка Агридженто, Сиракуза, Катания, Теормина, Алкантара и обратно. Това е набелязано до сега, ако нещо изпущам или ми препоръчате  Благодаря Ви предварително!

 

Аз се прибрах преди 1 седмица от Сицилия(кацнахме в Катаня). По препоръка на АлександраКо използвах услугите на Goldcar.Задължително Пълна застраховка в Сицилия(това е мой съвет).Цените на колите под наем трябва да си ги следиш. Не знам колко време ще сте в Сицилия, как ще спите ,но Палермо -Сиракуза са си едни 300км.Правете си сметка за паркирането в града в който ще спите. Ние спахме 6 нощи в Сиракуза(новата част) и успяхме да посетим Рагуза,Пиаца Армерина вкл.Вила Романа),Рагуза Ибла,Ното и Таормина.В Катаня въобще и не сме влизали. За 4 пълни  дни 1250км.2 дни си отделихме за Сиракуза(това е минимума за града).Цена на бензина(на селф сервиз е около 1.42 ,като повечето малки бензиностанции работят само КЕШ ,а не с карти).Ако бензиностанцията е голяма и има обслужване бензина е м/у 1.50-1.60.Дизела е с 10 цента по-евтин.Ще имаш платена магистрала м/у Катаня Норд и Таормина-1.80 евро.Другите участъци Катаня-Сиракуза,Сиракуза-Ното,Катаня-Палермо са безплатни. Дано улучите хубаво време!!:-)).

Забравих ,ако имате възможност и желание си платете и за приоритетно и бързо обслужване. Имаше опашки от по 20човека за Юропкар и Сициликар,а пред гишето на Goldkar си имаше машина(подобна на тези в НАП и банките) за талонче с Номер :-)).За Голдкар тази екстра беше 25 евро.

Връзка към мнение

Имам питане за рентакар. Ноември месец за една седмица, Александра или други които са ползвали кола под наем препоръчайте ми фирма, сайт. Кацам в Палермо една обиаолка Агридженто, Сиракуза, Катания, Теормина, Алкантара и обратно. Това е набелязано до сега, ако нещо изпущам или ми препоръчате  Благодаря Ви предварително!

 

Ами то за една седмица със сигурност ще изпуснете много неща в Сицилия. Помислете за долината на Ното - Рагуза, Модика, Ното, Шикли  :)

Връзка към мнение

Имам питане за рентакар. Ноември месец за една седмица, Александра или други които са ползвали кола под наем препоръчайте ми фирма, сайт. Кацам в Палермо една обиаолка Агридженто, Сиракуза, Катания, Теормина, Алкантара и обратно. Това е набелязано до сега, ако нещо изпущам или ми препоръчате  Благодаря Ви предварително!

 

Зори, щом кацате в Палермо защо не се насладите на западната част на острова вместо да хукнете на изток. За седмица е чудесно -Палермо, Монреале, Трапани, Ериче. Въпреки че тук е писано повече за останалата част от Сицилия това са едни прекрасни места и си заслужават на 100 % посещението.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм била в Палермо и го оставяме за последния ден - Монреале и Трапани. Съобразявам го и с времето, дано не вали. Но ми се иска да съм по тази част на Сицилия не съм била зс това.

Редактирано от ZORI
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.