Прескочи до съдържание

бързи въпроси Кратки и бързи въпроси за Сицилия


Spqr

Препоръчани мнения

Здравейте, моля препоръчайте ми хубав хотел около Лидо ди Ното. Става въпрос за хотел близо до плажа и по възможност да има възможност за full board. Искам да подаря на родителите ми почивка там, например през май или юни, като те почивката я разбират по цял ден на плажа, ама буквално. Затова се спрях на мястото - видях от препоръки тук, че плажът там е разкошен, но нещо не мога да намеря хотел, който да ми хареса, аз ли не търся както трябва, твърде рано ли е...

Връзка към мнение

Някой правил ли е в Сицилия The Godfather tour? Кои са точно местата, на които са снимани сцени от Кръстника? Има ли някой лични впечатления?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой правил ли е в Сицилия The Godfather tour? Кои са точно местата, на които са снимани сцени от Кръстника? Има ли някой лични впечатления?

 

Видях такъв тур да организират в Таормина. Цената беше около 30 евро..(по спомен отпреди 15 дена).Качват ги туристите и ги карат на 25 км от Таормина до селцето Савока. Мисля,, че друго няма. Поне цената ми подсказва това:-)))).Не ми се вярва нито да ги карат до Корлеоне което на 250км от Таормина,нито до операта в Катаня.

Савока е интересно.Самият път до горе....е само на първа и втора:-))).Така се минава под магистралата ,че караш поне 2-3 км по крайбрежната улица на един курорт:-)).

Основна атракция е  бар Вители (в него Майкъл Корлеоне иска ръката на Аполония) и катедралата св.Никола(в която се венчаят с Аполония и дон Чичи го карат с инвалиден стол начело на процесията) друго няма. Има и манастир на Капуцините 2км нагоре. Дотам не стигнахме. Има много хубава гледка ,морето се вижда.

Ние бяхме с кола под наем ,не сме ползвали услуги на организирани турове. Според мен си заслужава да се види Савока.Аз лично си спомням кога излезе първия "Кръстник" и за мен си беше тръпка. За децата-абсолютно нищо:-)))

Докато бяхме там...около час поне 3-4 автобуса с табелки "ТУР Годфадър" стовариха хора.Дали в тези 30 евро които им взимат влиза и кафе и сладолед....не знам.Но бар Вители беше празен:-)))само за нас и снимки.Може човек да си купи малък плакат с родословното дърво на фамилията Корелеоне,картички и фланелки с Il Padrino:-)))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Страхотно! А къде ви бяха нощувките? Ходи ми се повече от всякога...

 

Савока е интересно.Самият път до горе....е само на първа и втора:-))).Така се минава под магистралата ,че караш поне 2-3 км по крайбрежната улица на един курорт:-)).

Основна атракция е  бар Вители (в него Майкъл Корлеоне иска ръката на Аполония) и катедралата св.Никола(в която се венчаят с Аполония и дон Чичи го карат с инвалиден стол начело на процесията) друго няма. Има и манастир на Капуцините 2км нагоре. Дотам не стигнахме. Има много хубава гледка ,морето се вижда.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотно! А къде ви бяха нощувките? Ходи ми се повече от всякога...

 

Спахме 6 нощи с Сиракуза.В апартамент нает чрез аирбнб.ком.На 25 минути пеша от Ортиджия и на 10 минути пеша от Неаполис(гръцкия театър и римския стадион).Главното за нас беше паркоместото което ни гарантира хазяина!!И от там...НОТО,РАГУЗА Ибла(остана ми на сърце),Пунта Сека(селото на  комисар Монталбано,с чудни плажове ),Пиаца Армерина и вилата(абсолютно задължително),качихме се на Етна и 2 часа Таормина и 2 часа селото Савока..Колата е взехме от летището в Катаня и там е върнахме след седмица.Ако искаш да усетиш Сиракуза си отдели два дена.Рибния пазар с боклуците и кръчмите(тип шкембеджийници Женски пазар ме ПОКОРИХА)..Ортиджия е страхотна и нощем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нова Година ще бъдем в Катания, Сицилия. Семейство с двама младежи - 13 & 16.

Ще бъда много и много благодарен на всички които могат да ми препоръчат добро място за вечерта, ресторант или тратория. Важно е да има възможност да може да се запази по мейл от тук, защото на място ще бъдем чак на 26.12 и се притеснявам, че тогава ще бъде много късно.

Естествено всякакви други интересни предложения за хубаво прекарване на новогодишната нощ в Катания ще бъдат оценени с голяма благодарност :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прекрасно! Ще е чудно, ако  намериш време и желание да напишеш някой пътепис :)

Ето, тук ,  в пост №9 съм описала Савока и бар Вители. Хубаво е да се отиде така, че в 12 на обяд да сте там - из цялото градче звучи " Аве Мария".

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето, тук ,  в пост №9 съм описала Савока и бар Вители. Хубаво е да се отиде така, че в 12 на обяд да сте там - из цялото градче звучи " Аве Мария".

Благодаря много AlexandraKo, в 12.00 определено сме там!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В "моята" тема за Сицилия съм дал координати на страхотна тратория в Катания, която препоръчвам горещо!

Благодаря Duke.

Темата ти за Сицилия я следих постоянно и с удоволствие.

Спокойно мога да кажа, че беше една от причините за ходенето ни там заедно с увлекателните постове/снимки на AlexandraKo. Вие направо сте като един Питър Мейл но вместо за Provence-Alpes-Côte d'Azur, за Сицилия :)

Редактирано от Tim
Връзка към мнение

Някой правил ли е в Сицилия The Godfather tour? Кои са точно местата, на които са снимани сцени от Кръстника? Има ли някой лични впечатления?

Чак сега виждам темата. Вили, кога ще ходиш? Трябва ми време да си събера акъла, ние сме фенове на "Кръстника" и обиколихме каквото можеше, преди 2.5 г. :) Имаше още 2-3 селца, освен Савока и Корлеоне. С какво ще обикаляте? Ако е с кола под наем, лесно.

Връзка към мнение

Чак сега виждам темата. Вили, кога ще ходиш? Трябва ми време да си събера акъла, ние сме фенове на "Кръстника" и обиколихме каквото можеше, преди 2.5 г. :) Имаше още 2-3 селца, освен Савока и Корлеоне. С какво ще обикаляте? Ако е с кола под наем, лесно.

Като се има предвид , че ти запали моя мъж за Сицилия   :) , а той е върл фен на Кръсника, ще чакам отзиви. Ние сме за седмица в началото на септември. Юхууу!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Освен в Савока, части от филма са снимани в още 2 селца в Сицилия:

Forza D'Agrò

Там се развиват сцени от втората и третата серия, с Робърт де Ниро като младия Вито Корлеоне, градчето играе центъра на село Корлеоне, където всъщност не са снимани никакви сцени от филма, тъй като няма характерният старинен облик.  

Castello degli Schiavi (Fiumefreddo di Sicilia), kъдето Дон Чичио убива майката на Вито и после на свой ред е убит от порасналия син. Това е частна вила и доколкото знам, трябва някаква предварителна заявка и заплащане, за да я отворят. Ние нямахме такава и не я видяхме, обградена е от зид, ама с повече упоритост в търсене на процеп, успяхме да хвърлим едно око на двора и част от фасадата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щом се казва така темата - един бърз въпрос :) Къде и в коя пицария е най-вкусната пица, която сте яли из някое от следните места - Катаня, Сиракуза, Таормина и Месина ?

Връзка към мнение

В Палермо също е снимано пред Театро Массимо

Вярно, пропуснах сцената на стълбите на театъра с убийството на дъщерята на Майкъл! След края на операта "Селска чест" от Маскани, в която участва Антъни Корлеоне. 

 

Щом се казва така темата - един бърз въпрос :) Къде и в коя пицария е най-вкусната пица, която сте яли из някое от следните места - Катаня, Сиракуза, Таормина и Месина ?

Аз пица в Сицилия май не ядох. Но пък паста Норма, въпреки, че е постна, много ме впечетли. Аа, излъгах, ядох много приятна пица в Монреале, в типично туристически капан, но всички бяхме доволни от храната а и ни платиха паркинга на 2-те коли.

Връзка към мнение

Чак сега виждам темата. Вили, кога ще ходиш? Трябва ми време да си събера акъла, ние сме фенове на "Кръстника" и обиколихме каквото можеше, преди 2.5 г. :) Имаше още 2-3 селца, освен Савока и Корлеоне. С какво ще обикаляте? Ако е с кола под наем, лесно.

Нямаме дати още, но много ми се ходи. Вие по кое време на годината бяхте? Аз съм била през юли в Сицилия и беше много неприярно - горещо и задушно.

С кола ми се струва най-разумно! :)

Връзка към мнение

Нямаме дати още, но много ми се ходи. Вие по кое време на годината бяхте? Аз съм била през юли в Сицилия и беше много неприярно - горещо и задушно.

С кола ми се струва най-разумно! :)

Бяхме началото на май и беше перфектно, около 25 градуса. Даже се изкъпах в морето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Сицилия  десертът Каноле пистачио е мммммм...  Там има толкова морски дарове, че до пица може и да не се стигне...

Да, паста Норма е вкусна.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Именно, пицата е последното нещо което е уместно да се яде на острова...

Прав си, освен ако много набързо в движение искаш да позалъжеш глада, Но те пък за целта си имат много по-вкусните топки аранчини. 

Риба или морски дарове в кръчме, където ходят предимно местни, придружено с una calice vino di tavolo, вкусно и непретенциозно.

Редактирано от Светославов
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

И аз с няколко въпроса  ;)

От къде в Сиракуза тръгват автобусите за Ното - от автогарата до жп гарата или от Foro Siracusano?

Чудя се дали от 2-те нощувки в Сиракуза да не отделя едната за Ното. Заслужава ли си града вечер? По кое време почиват църквите? По време на "обедната" почивка има ли от къде да се купят билети за автобус и влак?

В Катания всеки ден ли работи рибният пазар? И в неделя ли?

Връзка към мнение

И аз с няколко въпроса  ;)

От къде в Сиракуза тръгват автобусите за Ното - от автогарата до жп гарата или от Foro Siracusano?

Чудя се дали от 2-те нощувки в Сиракуза да не отделя едната за Ното. Заслужава ли си града вечер? По кое време почиват църквите? По време на "обедната" почивка има ли от къде да се купят билети за автобус и влак?

В Катания всеки ден ли работи рибният пазар? И в неделя ли?

 

В Сиракуза има също рибен пазар. И той си е атракция. Работи сутрин от 8.30 до 12 часа. Не си губи времето в излишно разкарване на багаж Сиракуза-Ното. Ако ме питаш мен 2 дена за Сиракуза са малко. Има доста за гледане. Не съм пътувал до Ното с обществен транспорт ,но града е на 25-30км ,стига се за 30 мин от Сиракуза. Половин ден стигат за Ното(през октомври горната му част беше изцяло разкопана и течяха ремонти които не вярвам да са приключили).

По всеобщо мнение ,на туристи и на местни на обществения транспорт в Сицилия не бива да се разчита:-))).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.