Прескочи до съдържание

бързи въпроси Кратки и бързи въпроси за Сицилия


Spqr

Препоръчани мнения

http://www.interbus.it/Orarietariffe.aspx

това е сайта за автобуса

тръгва от автогарата която е до жп гарата Катания

Благодаря и на Вас, за съжаление нещо сайта не работи. Тоест секцията с разписанието на дати, часове...

Връзка към мнение

пробвай отново, при мен се отваря без проблем и излиза пълното разписание, пътува се 1:10ч, цената е 5,10 евро в една посока, и 8,50 - отиване+връщане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

пробвай отново, при мен се отваря без проблем и излиза пълното разписание, пътува се 1:10ч, цената е 5,10 евро в една посока, и 8,50 - отиване+връщане

Явно беше блокирал, но сега вече работи! Благодаря! Надявам се, че не сте си купували предварително билети..все ще се намерят две места :)

Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци!

Пак съм аз :)

Искам да ви попитам...някой от Вас посещавал ли е парка при река Алкантара? Как се стига до там. Заслужава ли си? Четох разнопосочни мнения. Незная ще остане ли време за там, тъй като за момента сме разпределили времето така -Ден за Катания (3 нощувки), Ден за Таормина, Ден за Сиракуза (1 нощувка).

Малко време, но ще се опитам максимално повече от тези приказни местенца да видим :)

Благодаря Ви, предварително!

Връзка към мнение
На 11.03.2017 г. в 19:48, mililia каза:

По-удобен от гледна точка разписание, че влаковете бяха по-често. Ако намериш автобуси, които да ходят до самото градче може да избереш тях, иначе след влака хващаш автобус. Аз първо ходих до Джардини Наксос и от там с автобус до Таормина. На връщане слязох пеша по пътя, защото не намерих стълбите, които са пряк път за достигане до гарата. Ходенето по пътя не е удобно, та не го препоръчвам.

Не само ти не си намерила стълбите :) Убихме се да ги търсим, разпитахме всичко живо, което приличаше на местен, но никой нямаше представа за стълби и си взехме пак автобуса.

Автобусът от Катания за ТАормина тръгва от автогарата, но спира и на Пиаца Борсалино. Лошото е, че там качва толкова хора, колкото свободни места има, а може и да няма...

Връзка към мнение

и като добавим колко са препълнени сутрин автобусите от автогарата на Катания в посока Таормина, главно от нахални "търговско ориентирани" негърчета....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, noshtna_ptica каза:

Не само ти не си намерила стълбите :) Убихме се да ги търсим, разпитахме всичко живо, което приличаше на местен, но никой нямаше представа за стълби и си взехме пак автобуса.

Автобусът от Катания за ТАормина тръгва от автогарата, но спира и на Пиаца Борсалино. Лошото е, че там качва толкова хора, колкото свободни места има, а може и да няма...

Предполагам билети се купуват директно от шофьора на автобуса или е необгдимо предварително да ги закупим :)

Връзка към мнение

На спирките, на които има гишета /като автогарите и аерогарата/ - само от гишетата.

Където няма гишета - от шофьора. На жп гарата в Ното няма гише и си купихме билети на същата цена от кондуктора във влака. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Палермо до Агридженто през къде е най-добре да се мине? Ако може пътьом и да се види нещо ..... нещо като кафе пауза с гледка.... 

Мислих дори през Caltanissetta /ако сме напред с времето/, ама дали си заслужава заобикалянето?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Моля за насока! От гарата на Рагуса с какво да се придвижа до интересната част на града, до колкото разбрах Рагуса Ибла? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 6 минути , Цвете каза:

Моля за насока! От гарата на Рагуса с какво да се придвижа до интересната част на града, до колкото разбрах Рагуса Ибла? Благодаря!

Два автобуса ходят до Рагуса Ибла. Сега ще потърся снимките и ще ти кажа кои точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имаш време, на отиване или на връщане, задължително трябва да си пеша, за да я видиш отгоре-уникална гледка. Около 40-60 мин. е пеша от града до Рагуза Ибла, с указателни табели е пътя.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 Към 1 км е от гарата до Рагуза, където също си струва да се хвърли едно око, иначе от гарата до панорамата на Рагуза ибла е около 1,3 км или 15-20 минути пеша 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ще бъдем 5 дни в югоизточна Сицилия с малко дете и се чудя доколко ще можем да се движим из градчетата с количка. Става дума за Катания, Сиракуза, Ното и Рагуза, защото тези 4 ще посетим задължително. Допълнително обмислям да посетим Модика и Шикли (Scicli така ли се произнася), но те са само ако имаме време и желание.

От снимките май централните части имат много стълби, но има ли и алтернативни пътища/пътеки за колички?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Катаня, Сиракуза и Ното няма да имате проблем с придвижването.  Модика в  едната, долната част е “проходима”. Нагоре из старата част има виещи се улици, по които може да се кара количка и стълби, доста , пред каредралата. Има градски автобуси и обиколно влакче, което спира за малко пред катедралата. Евентуално и това е вариант за качване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Реших тук да задам въпроса, надявам се, че съм улучила темата:

Има ли магеланец, който да разкаже повече за „Дървото на живота” в парка на Археологическия музей в Сиракуза, Сицилия от първа ръка. Бил ли е на това място, направил ли е снимки? Малко повече история, от това което намирам в сайта на Фи банк, ако може. Понеже купих за подарък  бижу от банката, с изображение на "Дървото на живота", а и с това да отворя тема вкъщи за едно пътуване до Сицилия. Предварително благодаря!

Връзка към мнение
На 05/04/2017 в 22:28, Julia Vukova каза:

Здравейте, Магеланци!

Пак съм аз :)

Искам да ви попитам...някой от Вас посещавал ли е парка при река Алкантара? Как се стига до там. Заслужава ли си? Четох разнопосочни мнения. Незная ще остане ли време за там, тъй като за момента сме разпределили времето така -Ден за Катания (3 нощувки), Ден за Таормина, Ден за Сиракуза (1 нощувка).

Малко време, но ще се опитам максимално повече от тези приказни местенца да видим :)

Благодаря Ви, предварително!

Аз съм я посещавала и за мен и спътниците ми (7 човека) това бяха най-неразумно похарчените 9 евро в живота.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, rdd каза:

Реших тук да задам въпроса, надявам се, че съм улучила темата:

Има ли магеланец, който да разкаже повече за „Дървото на живота” в парка на Археологическия музей в Сиракуза, Сицилия от първа ръка. Бил ли е на това място, направил ли е снимки? Малко повече история, от това което намирам в сайта на Фи банк, ако може. Понеже купих за подарък  бижу от банката, с изображение на "Дървото на живота", а и с това да отворя тема вкъщи за едно пътуване до Сицилия. Предварително благодаря!

Все още се надявам някой да разкаже за Археологическия музей в Сиракуза. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, rdd каза:

Все още се надявам някой да разкаже за Археологическия музей в Сиракуза. 

   Имам към 6 гб снимки от въпросния  музей .  Ама как се разказва музей не ми е ясно . :)

 

  При мен вероятно  от пресищане  от  музеи   и при този също , докато съм там ми  е интересно и се чувствам много възвишен , одухотворен  и обогатен с познания :lol:. После въпросната информация се изпарява от паметта ми  със същата скорост с която се е намърдала там. Снимките както и много други не съм и отварял после. 

 

 Всички ние плащаме в една или друга степен данък обществено мнение . С голям срам си признавам че и при нас е така и се наложи 3 пъти да отидем до Сицилия . И трите пъти да я обиколим цялата с кола ,  с почти всички популярни  и три пъти повече неизвестни места , за да установим че това не е нашето място . 

 

 Има  хора  тук както навсякъде които се хранят от завистта на другите .

 Хора които до тоалетната да отидат ще осведомят всички за това събитие . А после  ще ти изпратят картичка " И вие трябва да сте тук " :).  

 

 Това което аз си спомням с умиление от толкова забележителности в Сицилия са една прекрасна топла вечер с повече вино В Ното.  Как наблюдавахме от едно корабче през нощта действащия вулкан май Вулкано се казваше  . Няколко много готини загубвания в едни зачукани селца дето не бяха виждали чужденец май. 

 

 Според мен отиди и си се забавлявай без да търсиш много много съвети от други хора. 

 

Това което за едни хора е рай за други е наказание .

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой посещавал ли е Егадски острови ? Изглеждат ми интересни и с красиви гледки  , но дали е така и заслужава ли си ходенето до там ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.