Прескочи до съдържание

Бягай, че ще кацам (екстремни летища в Google Maps)


Vincent Hanna

Препоръчани мнения

Хайде едно и от мен, някой познава ли го? Утре ще дам отговора :)

 

 

2013-06-26_22-18-32.jpg

 

Vincent Hanna, нещо против да преименувам заглавието на темата от рода на "екстремни летища" или нещо подобно и да си събираме подобни попадния тук? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Vincent Hanna, нещо против да преименувам заглавието на темата от рода на "екстремни летища" или нещо подобно и да си събираме подобни попадния тук? :)

 

 

Никакъв проблем :)

Връзка към мнение

Хайде едно и от мен, някой познава ли го? Утре ще дам отговора :)

 

 

2013-06-26_22-18-32.jpg

 

Vincent Hanna, нещо против да преименувам заглавието на темата от рода на "екстремни летища" или нещо подобно и да си събираме подобни попадния тук? :)

Остров Саба?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Остров Саба?

 

Браво :) На летището имат право да кацат само Winnair с техните Twin Otter самолети. Хиксчетата от двата края на пистата означават, че не е официална писта за граждански полети, твърде е къса, изключение е само въпросната авиокомпания с въпросния самолет. Кацането е доста екстремно, но за цялата история на летището няма фатален инцидент, някой да не е могъл да спре и да цопне в пропастта. 

 

Това би трябвало да е малко по-лесничко, но не толкова екстремно. Да видим:

 

2013-06-27_00-08-24.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и от мен едно не толкова екстремно място, колкото уникално . Смятам, че няма да ви затрудни. ^_^ Винаги ме е кефило това летище, не съм била там, но се надявам някой ден.Gibraltar_Airport_jet_take-off.jpg

Редактирано от danimarkova
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето и от мен едно не толкова екстремно място, колкото уникално . Смятам, че няма да ви затрудни. ^_^ Винаги ме е кефило това летище, не съм била там, но се надявам някой ден.Gibraltar_Airport_jet_take-off.jpg

Гибралтар  :) ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Браво :) На летището имат право да кацат само Winnair с техните Twin Otter самолети. Хиксчетата от двата края на пистата означават, че не е официална писта за граждански полети, твърде е къса, изключение е само въпросната авиокомпания с въпросния самолет. Кацането е доста екстремно, но за цялата история на летището няма фатален инцидент, някой да не е могъл да спре и да цопне в пропастта. 

 

Това би трябвало да е малко по-лесничко, но не толкова екстремно. Да видим:

 

2013-06-27_00-08-24.jpg

Е това не е ли Бали, където скоро един индонезийски боинг нагази във водата ;)

 

 

Връзка към мнение

Сериозна работа,не е като във Варна - свършила пистата и влязъл в нивата.На първата картинка как се стига до летището?

Гледам там някакви лодчици,да не е само с лодка? :D

Връзка към мнение

И на двете е само с лодка, но второто е международно и там лодката беше голяма :)

Доста интересно е как Boeing 777 завърта на 180 градуса накрая на пистата :)

Връзка към мнение

Oshko улесни загадката значително като каза, че ги е посещавал.

 

1. Бора Бора, ФП.

2. Мале, Малдиви.

 

Има много такива "екстремни" летища по атоли и вулканични острови, обяснимо защо.  Ето още две международни летища. 

 

1.

 

post-199-0-07512100-1372354897_thumb.jpg

 

post-199-0-32008800-1372354911.jpg

2.

 

post-199-0-04602000-1372354947_thumb.jpg

 

post-199-0-32779700-1372354968_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има много такива "екстремни" летища по атоли и вулканични острови, обяснимо защо.  Ето още две международни летища. 

 

1.

 

attachicon.gif2_11.jpg

 

attachicon.gif3.jpg

Това е летище на Маршаловите острови, ако не се лъжа. Не се сещам за името му :blush:

Редактирано от danimarkova
Връзка към мнение

Е това не е ли Бали, където скоро един индонезийски боинг нагази във водата ;)

 

 

 

Именно, точно заради боинга се сетих :)

 

Много висока топка са ми кораловите обаче, без да брут форсна всички летища в района трудно ще ги открия :)

 

Ето още едно от мен, европейският Saint Maarten:

 

2013-06-28_16-10-04.jpg

 

На картата не изглежда толкова екстремно, но стават и там добри снимки съм чувал :)

Връзка към мнение

Oshko улесни загадката значително като каза, че ги е посещавал.

 

1. Бора Бора, ФП.

2. Мале, Малдиви.

 

Има много такива "екстремни" летища по атоли и вулканични острови, обяснимо защо.  Ето още две международни летища. 

 

1.

 

attachicon.gif2_11.jpg

 

attachicon.gif3.jpg

2.

 

attachicon.gif3_11.jpg

 

attachicon.gif2.jpg

 

1. Маршалските острови

 

2. Понпей, Микронезия

 

Връзка към мнение

Браво на Фичо и danimarkova.  Маджуро и Понпей са това, да, където са и столиците на съответните държави.  Има един полет на Континентал Микронезия (сега Юнайтед) "the island hopper".  Излита от Хонолулу и спира последователно в Маджуро, Кваджалайн, Косрае, Понпей, Трук и Гуам.  Линията оперира 45 години (сега с 737) и е единствената връзка със света за много от живеещите там.  Каца се по визуален ориентир и при порой и намалена видимост съответния остров бива прескачан.  Аз съм кацала на Яп, където пистата тогава беше по-къса от тази в Понпей (течеше проект за удължаването и) и действително кацането беше изключително твърдо, а излитането много шумно.

 

"Екстремността" на много летища не си личи на сателитни снимки, а любимият ми пример изобщо го няма на Гугъл картите, защото вече не съществува - старото летище на Хонг Конг. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.