Прескочи до съдържание

Говорим си за Дронове


Препоръчани мнения

Здравейте на всички :)

Преди известно време попаднах на клипове от разни пътувания в youtube, където хората са снимали с дрон на плажа или в градове и ми се сториха наистина любопитни кадри и доста подобрява самото изживяване. Вие използвате ли или използвали ли сте някога дрон за ваши пътувания? Мислите ли, че някой не толкова скъп би свършил някаква базисна работа да си го носиш в раницата и да правиш клипове? Като цяло дали би разчупило атмосферата :rolleyes:  Какво мислите?

Ето пример:

https://www.youtube.com/watch?v=8wAH7XdIGHg

 

Далеч съм от мисълта, че някоя евтина играчка би дала такова качество, но все пак говорим за самото изживяване да имаш такива кадри после :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много е зависи каква е дефиницията на "базисен". Според мен това начинание си заслужава, ако дронът е достатъчно стабилен във въздуха. Някой Фантом би се справил добре със задачата - може да носи action cam (GoPro) и сам се настройва към околната среда - виси стабилно във ветровито време, има достатъчно време за полет.

По-малките машини са твърде леки и не могат да коменсират поривите на вятъра, не могат да носят сносна камера, а имат нещо, което просто да прави снимки и не летят достатъчно дълго.

А това е една идея, която се надявам да стане реалност. И после магеланците да си го купуват с мили:

 

Повече за Lily тук: https://www.lily.camera/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хем не става с най-евтините дронове, хем и се иска талант и от задклавиатурното устройство :) Просто сериозните дронове все още не са за любители, както да речем фотокамерите. С регулациите също трябва да се внимава, защото лека полека започват да навлизат някакви правила в различни държави и в един момент да не се окажеш със супер скъп и нелегален дрон в шкафа. 

 

Но, ако човек има желание да инвестира пари, време за тренировка и да проучи евентуалните неудобства, със сигурност си заслужава според мен! Сериозно хоби, което трябва да се взема насериозно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз лично бих бил много внимателен с ползване на дрон в чужбина. В повечето държави ползването на дрон все още не е регулирано и това може да създаде доста проблеми при ползването, а там където е регулирано нито ти нито властите ще сте добре запознати с новата регулация. Освен това доста хора реагират крайно ако снимаш имота им и евентуално голата им жена или дъщеря ;) от въздуха и могат да те бият или викнат полиция. Снимането на различни военни и т.н. обекти също може да има сериозни последствия.

 

Един дрон може да предизвика и значителни щети ако падне върху човек или се сблъска с друг летателен апарат. В САЩ например без проблем биха могли да те осъдят да платиш един милион долара за причинени на човек физически и психически проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В тази връзка, наскоро в Камбоджа, къде все още са далече от доста регулации, един турист беше снимал кралския дворец с дрон, докато кралицата си прави сутрешния джогинг и беше забъркал международен скандал.  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много е зависи каква е дефиницията на "базисен". Според мен това начинание си заслужава, ако дронът е достатъчно стабилен във въздуха. Някой Фантом би се справил добре със задачата - може да носи action cam (GoPro) и сам се настройва към околната среда - виси стабилно във ветровито време, има достатъчно време за полет.

По-малките машини са твърде леки и не могат да коменсират поривите на вятъра, не могат да носят сносна камера, а имат нещо, което просто да прави снимки и не летят достатъчно дълго.

А това е една идея, която се надявам да стане реалност. И после магеланците да си го купуват с мили:

 

Повече за Lily тук: https://www.lily.camera/

Този изглежда много готин наистина. Аз все пак си мисля, че трябва да се започне с нещо не толкова скъпо и претенциозно, защото трябва да се научиш да го управляваш и да свикнеш с подобна техника преди да пристъпиш към нещо по-скъпо.

Връзка към мнение

След кaто един идиот зaмaлко дa ми отнесе глaвaтa пред нaродния теaтър, aз съм против свободнaтa и мaсовa продaжбa нa дронове. Кaдрите, които стaвaт с тях сa нaистинa стрaхотни и кaкто кaзa един приятел "тия сигурни ли сa,че сa снимaли същия концерт, щото със сигурност не бяхме толковa нaрод :D", но според мен не би следвaло всеки дa може дa си ги купи, зaщото могaт дa бъдaт опaсни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Със сигурност с по-масовото навлизане на дроновете ще има повече инциденти и ще въведат някакви регулации.

Най-малкото е трудно да гледаш едновременно къде отива дрона, за да не закачи нещо и самите снимки, които прави (да докараш композиция напр.)

За сега снимките от въздуха са привлекателни, защото са новост, но като станат по-евтини и масови целия интернет ще бъде залят... Така че който е мераклия да действа бързо :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дронът се възприема от много птици като естествен враг и натрапник в територията, и са готови да нападнат рязко, щото им е и в категорията, и в размера. В неравен бой с 30 гларуса един приятел потроши чисто нова скъпа машинка - бяла точно като птиците. Гледаш - уж чисто небе, краив пейзаж аху-ихи, пускаш, кефиш се, а от някъде се взимат някви крилати мадафакъри и до там с филма "Игра на дронове" :)

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

 от някъде се взимат някви крилати мадафакъри и до там с филма "Игра на дронове" :)

 

А ако си в Холандия, дори един ще свърши работа, ако е насъскан от властите, ето статията :)

 

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/01/dutch-netherlands-police-birds-unauthorized-drones

 

Видео:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HifO-ebmE1s

Редактирано от LaBarba
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам дрон от една година. Малък, Parrot - от моделчетата с вградена камера. Не издържа особено на вятър. Все не ми остава време да го извадя и поекспериментирам. Но това лято ще се пробвам и ще постна резултата :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ще ми е много интересно да споделиш резултата! :) аз също се замислям за един малък, непретенциозен дрон особено за това лято живот и здраве за Виетнам и Камбоджа, но още пооглеждам цени, характеристики :)

Връзка към мнение

Имаме малък дрон, от тези с вградена камера. Доста нестабилен при вятър и доста труден за управление. От няколкото опита с него, статистиката сочи - три пъти се закачи по дърветата и един път пикира в главата на домашния ни любимец.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

FAA са въвели доста прости и базови правила, които сякаш решават сериозна част от притесненията на хората:

IF YOU HAVE A DRONE:
  • All aircraft weighing between .55 pounds (250 grams) and 55 pounds (approx. 25 kilograms), including payloads such as on-board cameras, must be registered with the FAA. www.faa.gov/uas/registration
  • Drones must be flown below 400 feet above ground level.
  • Drones must be kept in visual line of sight of the operator at all times.
  • Drones must NOT be flown near manned aircraft, especially near airports (within 5 miles).
  • Drones must NOT be flown over groups of people, stadiums or sporting events.
  • Drones must NOT be flown near emergency response efforts.

И понеже сме в 21-ви век:

 

Smartphone App Available for Drone Operators Droneheader.jpg

The FAA has released a smartphone app that can help users understand restrictions around flying their devices. B4UFLY tells users about current or upcoming requirements and restrictions in areas of the National Airspace System (NAS). Download the app at: http://www.faa.gov/uas/b4ufly/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • Drones must NOT be flown over groups of people, stadiums or sporting events.

Дааа... Явно тези регулации се вземат много насериозно :)

 

Връзка към мнение
  • Drones must NOT be flown near manned aircraft, especially near airports (within 5 miles).

 

Значи София я отпиши. http://www.mapdevelopers.com/draw-circle-tool.php?circles=%5B%5B8046.7%2C42.6959969%2C23.4113932%2C%22%23AAAAAA%22%2C%22%23000000%22%2C0.4%5D%5DКръгчето е с център Летище София (горе долу някъде по средата, ако се отчитат краищата ще е още по-голямо).

 

Дано като вкарат правила у нас, да са съобразени с нашите условия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи София я отпиши. http://www.mapdevelopers.com/draw-circle-tool.php?circles=%5B%5B8046.7%2C42.6959969%2C23.4113932%2C%22%23AAAAAA%22%2C%22%23000000%22%2C0.4%5D%5DКръгчето е с център Летище София (горе долу някъде по средата, ако се отчитат краищата ще е още по-голямо).

 

Дано като вкарат правила у нас, да са съобразени с нашите условия.

Остават Западен и Южен парк, за който е мераклия да се упражнява :lol: :lol:

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Уникални, евала на сина ти :)

Жалко, че забравихме един кабел, иначе дрона го замъкнахме,  когато ходихме за Тейде, тогава щяха да станат страхотни снимки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.