Прескочи до съдържание

София-Черепиш-София с парен влак: 23 и 24 април 2016


Препоръчани мнения

Чудесна новина! Жалко, че няма как да се възползваме от нея, защото програмата точно за тези два дни ни е запълнена:

 

http://www.bdz.bg/bg/novini/dopulnitelen-vagon-shte-bude-osiguren-za-putuvaneto-do-cherepish-s-paren-lokomotiv-na-lazarovden-i.html

 

 

 

„БДЖ – Пътнически превози” ЕООД ще добави още един вагон към състава на влака с парен локомотив № 46.03, който ще пътува от София до Черепиш и обратно на Лазаровден и Цветница. Допълнителният вагон ще бъде осигурен и за двата дни на пътуване на композицията (на 23-и и 24-и април) поради значителния интерес към пътуването с влака и бързото изчерпване на билетите.

 
Припомняме, че на 23-и и 24-и април най-мощният парен локомотив у нас - Баба Меца, ще пътува в състава на влакова композиция по маршрута София – Черепиш – София. Влакът от София за Черепиш ще тръгва от Централна гара София в 09:15 ч. и ще пристигне на гара Черепиш в 11:10 ч., където участниците в пътуването ще могат да посетят храма в манастира, както и да разгледат музейната част на комплекса.
 
В обратното направление композицията с ретро локомотива ще заминава от гара Черепиш в 14:00 ч. и ще пристига в София в 15:55 ч. и в двата дни на пътуването.
 
Билетите за допълнителния вагон вече са в продажба и количествата са ограничени. Цената на билета за пътуване в двете посоки е 17 лв. (с включени запазени места). Децата до 7-годишна възраст ще пътуват безплатно, но без запазено място. Възрастта им се удостоверява на местата за продажба с копие от акт за раждане. Децата до 10 години пътуват задължително с придружител. Един възрастен може да бъде придружител само на едно дете.
 
Билети за пътуването могат да бъдат закупени от касите за предварителна продажба на Централна гара София, както и от железопътните бюра в София, намиращи се в Центъра за комплексно транспортно обслужване на населението (ЦКТОН) в НДК и на ул. „Гурко” № 5.

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Мдa, свършихa билетите и зa двaтa дни. Aз не успях дa вземa, нaдявaм се догодинa дa се клaсирaм :)

 

Не е казано, че чак догодина ще пуснат „Баба Меца“ пак! Ако на БДЖ-то му харесат резултатите (особено финансовите ;) ) от тазседмичното предприятие, съм сигурен, че до края на годината ще се отворят още възможности да се повозим на старовремски влак :)  (Например около септемврийските празници) Ослушвай се и ако чуеш нещо - пиши тук :) Като допълнителна мотивация ти подхвърлям, че ние ще се постараем да се възползваме от всяка възможност :):P

 

 

В тоя ред на мислиииии... Какво ще кажете някой ден да си запазим един цял старовремски влак само за нас и да си попътуваме с него? Магеланска сбирка на колела, така да се каже :) Нямам представа колко би струвало, но може да се окаже, че не е непосилно.

...Само да не се скараме кой ще кара влака  :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Дaно :) Aко знaеш колко нaрод нaвих дa тръгнaт с мен и детето, преди дa звъннa дa проверя дaли имa билети :D

Пък aко успеем дa се зaсечем с теб ще нaстaне истински прaзник ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пък aко успеем дa се зaсечем с теб ще нaстaне истински прaзник ;)

 

- За мен е малък празник, че те виждам!

- А за мен - още по-малък!

 

:biggrin:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Пак пускат Баба Меца за Цветница и Лазаровден, цената обаче е двойна май спрямо миналата година. Днес си взех билети за 31лв на човек.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В тоя ред на мислиииии... Какво ще кажете някой ден да си запазим един цял старовремски влак само за нас и да си попътуваме с него? Магеланска сбирка на колела, така да се каже :) Нямам представа колко би струвало, но може да се окаже, че не е непосилно.

...Само да не се скараме кой ще кара влака  :biggrin:

 

Това е ценовата листа от преди около 10 години. Доскоро не беше променяна, възможно е да е актуална. Струва ми се, че имаше и такса палене/гасене на парен локомотив, която не е включена в тези 950 лева.

 

1. Парен локомотив - за 1 ден - 950, 00 лв

2. Френски ретро вагон - за 1 ден - 340, 00 лв (такива в движение няма)  

3. Теснолинеен вагон - за 1 ден - 340, 00 лв

4. Обслужващ вагон(кухня, автовагон, енергиен вагон) - за 1 ден - 350, 00 лв

5. Вагон от "Витоша експрес" - за 1 ден - 600, 00 лв

6. Вагон от "Корона експрес" - за 1 ден - 700, 00 лв

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В тоя ред на мислиииии... Какво ще кажете някой ден да си запазим един цял старовремски влак само за нас и да си попътуваме с него? Магеланска сбирка на колела, така да се каже :) Нямам представа колко би струвало, но може да се окаже, че не е непосилно.

...Само да не се скараме кой ще кара влака  :biggrin:

Добре че я побутнахте тази тема - хем да видя идеята на капитана, хем да ме подсетите да взема билети за цветница. Ако ще се взима влак - бройте ме и мен!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.