Прескочи до съдържание

Болоня и околностите за няколко дни с кола под наем


doni92

Препоръчани мнения

Болоня е супер градче!

Официално вторият най-запазен средновековен град в Европа, след .....

Според мен е много по-интересен от първия, най вече понеже в него живеят предимно нормални хора, не туристи.

 

Септември и студентите ще са вече там, а няма да е още студено.

Мога да препоръчам добър ресторант с истинска (не за туристи) кухня.

Ресторантите в стария град са малко странни.

Задължително направете пешеходната разходка до Santuario di san Luca.

Пътят до там е покрит целия, така че е вариант ако вали дъжд. В църквата има православна икона, прибрана от Константинопол при падането на града.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за препоръката.

Засега плана ми е по интересен. Ще си взема кола под наем и втория ден ще изкарам една чудесна екскурзия до Венеция като пътьом ще остана във верона за малко.

Третия ден ще тръгна в другата посока към пиза като доста време ке отделя на флоренция. Там определено си заслужава 6-7 часа.

За първия ден ще оставя настаняването организацията по рента кара и ще обиколя до пистата в имола и самата болоня.

Единствения проблем който виждам сега е че трябва да върна колата до23.00 часа а полета ми е сутрешен. За което ще трябва такси. Ако някой има идея колко струва таксито там ще му бъда благодарен. А вечерта на летището 5-6 часа май не е много удачно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи си бързите влакове и не се занимавай с глупости. :D Аре, може да се видим на Имола за Superstar сериите.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Благодаря за препоръката. Засега плана ми е по интересен. Ще си взема кола под наем и втория ден ще изкарам една чудесна екскурзия до Венеция като пътьом ще остана във верона за малко. Третия ден ще тръгна в другата посока към пиза като доста време ке отделя на флоренция. Там определено си заслужава 6-7 часа. За първия ден ще оставя настаняването организацията по рента кара и ще обиколя до пистата в имола и самата болоня. Единствения проблем който виждам сега е че трябва да върна колата до23.00 часа а полета ми е сутрешен. За което ще трябва такси. Ако някой има идея колко струва таксито там ще му бъда благодарен. А вечерта на летището 5-6 часа май не е много удачно

Мисля, че плана ти за три дни е доста пресилен.. Нито на Венеция, нито на Флоренция ще успееш да се насладиш.

А за връщането на колата.. няма да си първия, дори и с дете , който ще преспи на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лесно е да се каже. Но ние сме четирима семейството ми. И бързите влакчета от минимум цена 20 евро на човек на посока ще изхарчи 350-400евро. С кола под наем удоволствието ти е на цена 200евро всичко и избягваш постоянното стояне по гари. А трансферите ще глътнат още поне 200 евро. На фона на евтините билети с влаковете си е дерачка. А и нищо освен гари не можеш да видиш

Връзка към мнение

Благодаря ти Полина за отговора. Малко е времето. Аз съм бел там и на двете места и сега искам да го покажа и на децата си. Определено съм ограничен от датите които съм резервирал.

Връзка към мнение

Благодаря ти Полина за отговора. Малко е времето. Аз съм бел там и на двете места и сега искам да го покажа и на децата си. Определено съм ограничен от датите които съм резервирал.

А ми щом ти си бил, тогава може би е малко егоистично.. ако приятелката ти / жена ти/ не е била дай и малко  време и на нея. Ясно е,че децата нищо няма да разберат, но не ги пресилвай толкова нещата. Не ми изглежда реалистично. Извинявай.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най добре е да отидя. Да го направя. И след това ще опиша всички подробности. Няма да спестя перипетиите и проблемите. А до колкото жена ми също е била. Всики път флоренция си заслужава.

Преди два месеца ги(семейството ми)заведох в мадрид и пак с кола останахме очаровани от този начин на екскурзия.

Октомври отивам на лондон по същата схема.

Ще се радвам да ви опиша всички проблеми неприятности и готини преживявания.

Връзка към мнение

Прескочи и до Сиена, ако имаш време.

E, ти вече ще го съсипеш... с тая програма дето е спретнал човека, му предлагаш и Сиена!?:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E, ти вече ще го съсипеш... с тая програма дето е спретнал човека, му предлагаш и Сиена!? :)

Ама нека да има ..., празно да няма. Колкото повече, толкова повече. :D  

Връзка към мнение

От Болоня до летището такси в ранна сутрин не трябва да е повече от 15 евро. Ако резервираш през рецепцията на хотела, внимавай да не ти пратят някой техен "приятел", който всъщност не е такси и да ти искат 20-25 евро.

 

Нас така ни преметнаха и въпреки че го усетих още на рецепцията този номер, бях в много лежерно настроение и не ми се занимаваше с тъпанари.

Връзка към мнение

Благодаря за такситата.

А Сиена е надолу под Флоренция и ще бъде неудобно да слизам при положение че времето за пиза и флоренция е един ден.

А за Лондон ще ми е по сложно но смятам да използвам колата само за трансфер до хотела а после да съм с метрото и автобуси. От летището до хотела ми са 80-90 км

Връзка към мнение

И аз мисля, че за тези дни Флоренция и Венеция е много. Ако сте  ходили с жената ти, за това кратко време е безмислено е да се връщате пак, пък за децата ще е съвсем съсипия. Така мисля аз де, вие си знаете по-добре.

 

Аз по-скоро бих ти предложила Модена и Ферара вместо тях - по-наблизо са и по-малко има за разглеждане, пък са интересни. Тамън за 3 дни с Болоня.

Връзка към мнение

Редактирам малко темата и я местя в подходящия раздел, тъй като основно не е за офертата, а за какво да правим в региона. Ще пусна нова отделна тема за офертата на заглавната страница. 

Връзка към мнение

Страхотен ресторант за хора с коли в близост до Модена (на пътя за Маранело):

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1929770-d2157025-Reviews-Ca_del_Rio-Formigine_Province_of_Modena_Emilia_Romagna.html

 

Част е от малък хотел, но не съм преоверявал за цени на спане там.

Връзка към мнение

Благодаря за такситата. А Сиена е надолу под Флоренция и ще бъде неудобно да слизам при положение че времето за пиза и флоренция е един ден. А за Лондон ще ми е по сложно но смятам да използвам колата само за трансфер до хотела а после да съм с метрото и автобуси. От летището до хотела ми са 80-90 км

 

Дай да видим дали правилно съм разбрал. Искаш да тръгнеш сутринта от Болоня, да разгледаш Флоренция, после да отидеш до Пиза и вечерта отново да се върнеш в Болоня. Нали така?

 

Имам една добра и една лоша новина за теб...

 

Добрата е, че това пътуване принципно е възможно за един ден. Лошата е, че няма да имаш никакво време за разглеждане на градовете. Пътят от Болоня до Флоренция по магистралата сутрин ще ти отнеме около час и половина до два часа в зависимост от трафика, а вервай ми, трафик по това време и баш на тази магистрала има бол. Да приемем, че си във Флоренция около 10 ч. и си паркирал колата на някой паркинг в близост до центъра около 10 ч. и 30 м. За да обиколиш централната зона на града са ти нужни поне два часа и това при положение, че не влизаш абсолютно никъде. Значи около 12 ч. и 30 м. може да сте приключили с маратонската обиколка и да помислите нещо за обяд. Да приемем, че към 13 ч. и 30 м. сте стъпили на пътя за Пиза. Това е национален път с по две ленти в посока. Изключително натоварен, често ставата катастрофи на него и задръстванията са колосални. Разстояние от около 100 км. се взема за повече от два часа, гарантирам ти го това като време. Вече сме в Пиза, а часът е около 16 следобед. Оставяш колата на паркинг и разглеждаш Площада на чудесата за около час. Следва връщане по същия път към Флоренция, освен ако не зададеш на GPS-а минаване през друг маршрут през Лука. Тук става леко кофти, щото да минеш покрай Лука, а да не спреш да разгледаш е истинско престъпление. От друга страна вече ще е към 18 ч. Да приемем, че около 19 ч. с голям късмет си в околностите на Флоренция и ти предстои да влезеш в трафика на пътуващите към Болоня. Аз лично не бих си го причинил за нищо на света, защото няма човек на тази планета, който би ти отговорил с приблизителна точност в колко часа ще пристигнеш благополучно в хотела си в Болоня. Като теглим чертата един ден на колела в лудо препускане по италианските пътища...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Наистина трафикът по магистралите е доста натоварен. Последно точно с кола под наем обиколихме околностите, а кацнахме в Болоня. Само в Римини не се застояхме, но това друга тема.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Сигурно си прав за трафика. Аз сигурно сега мисля че ще отидя до пиза рано и директно и след това на връщане ще остана във флоренция. И в 10 да тръгна от там нямам кой да ме гони а по пътищата не е чак толкова лошо освен ако наистина няма катастрофа и блокиране.

Но със сигурност ще опиша подробно какво съм направил като отидя

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.