Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Имаме си тема за следващи пътешествия, където накратко всеки си публикува къде ще ходи скоро...а защо не направим и тема за текущи пътешествия, където който иска да разкаже нещо интересно, което му се е случило през деня по време на път, или просто да пусне интересна снимка за поздрав?

 

Ще ни е интересно на всички да го видим, особено подходящо за хора, които не им се занимава да пишат пътеписи, а имат да разкажат нещо със сигурност. Оги пуска доста снимки от Япония във фейсбук, stefanrusev преди време разказваше за перипетиите около загубената раница, но всичко това стига само до фейсбук приятелите им/ни, така че давайте и насам. 

 

Няма ли да е доста силен тюрлюговеч да се преплитат паралелно на живо 4-5 истории от различни краища на света :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Мислех си да пусна една такава тема докато бяхме в Рим. Нещо от типа "В момента съм в ....", но не ми остана време. 

Идеята е добра. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мислех си да пусна една такава тема докато бяхме в Рим. Нещо от типа "В момента съм в ....", но не ми остана време. 

Идеята е добра. 

 

Доста по-добро заглавие, да, редактирах го!

 

Айде, чакаме cck от Япония и Корея, скоро Childish от Гватемала, пък като дойде май месец ще напълним с материал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поздрави от Гуйджоу. След днешните преживявания из долнопробните китайски гари и влакове си мисля, че нашите мургави събратя има още храна да ручат, преди да достигнат висините на тукашната простотия и селяния (на отделни местни елементи де, не всичките) :)))

 

п.п. Май се събра доста материал за темата "Неща, които ви дразнят по време на път" :)))

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Исландия, студ, вятър, дъжд, счупен куфар, скъсан цип на якето, в момента съм на летището, обиколката тепърва започва и перипетиите предстоят. Добре, че поне Лондон мина добре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Исландия, студ, вятър, дъжд, счупен куфар, скъсан цип на якето, в момента съм на летището, обиколката тепърва започва и перипетиите предстоят. Добре, че поне Лондон мина добре.

 

Е това е направо тръгване от нисък старт :) Гледам, че след 4-5 дни се засилва прогнозата за северното сияние, дано имате някакъв шанс да го видите и все още е достатъчно тъмно вечер. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Що така негативно meidj...

 

Щото би толкова път и потроши една камара пари само за да се почувства като в Брацигово.

 

Основател, закови темата най-отгоре, че да не потъне. Пък ние ще добавяме когато има какво. Само някоя девойка да не се обърка, че става дума за нещо различно от география :)

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Що така негативно meidj , не е лошо човек да види истинския Китай :)

 

Абе съвсем позитивно си беше конкретното преживяване, обаче последните два дни колко псувни отнесоха тия китайци, срам ме е да си призная. Онази вечер цял хотел кънтеше със звучна родна попръжня, та човек ще рече, че сам Ицо Ха(р)ма(н)л(ий)ски им е дошъл на неочаквана визита :))))) А снощи един парцал как се самонастани нагло на моето легло в спалния вагон, чак ми легна и изпонамачка чантата с вечерята и дори си придърпа възглавницата. Е, как не й вкарах един лакят в муцуната на тая мърла, още се учудвам на самообладанието си. Ама казват, че ако китайците не те вбесят истински поне веднъж, все едно не си бил в Китай - та от позицията на времето и интересния спомен може и тези преживявания да ги пишем в положителната графа :)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

post-127-0-72501400-1397753523_thumb.jpg

 

Да бе, да :)))))

 

Иначе този прословут Silk Market все съм си го представял нещо средно между Капалъ чарши и битпазар, а то се оказа един обикновен мол. Крайно неприятно място, пълно с чужденци и мега агресивни продавачи... Човек им обяснява, че само разглежда, а те едно си знаят, едно си баят: "Хау мач... Чипуля, чипуля"... :lol:

 

п.п. За незапознатите с китайския английски: чипуля - cheaper :)))

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

...Милано след страхотен и слънчев уикенд във Венеция, Бурано и Болоня. В Милано обаче вали доста силно, изглежда ни намекват, че е време да обърнем внимание на музеите и галериити.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От вчера сме в иранския град Кашан. Посетихме няколко великолепни къщи от 18 и 19 век. Такова чудо като тукашната архитектура рядко се среща. Личната ми изненада обаче са иранските миниатюри, както и други тънкости и артистични изящества, премереност, елегантност, одушевеност. Видяхме три от седемте велики персийски градини, но тази в Кашан е ... неописуемо хубава (фин гарден). А за всичко останало ще разказвам по-късно.

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

От вчера сме в иранския град Кашан. Посетихме няколко великолепни къщи от 18 и 19 век. Такова чудо като тукашната архитектура рядко се среща. Личната ми изненада обаче са иранските миниатюри, както и други тънкости и артистични изящества, премереност, елегантност, одушевеност. Видяхме три от седемте велики персийски градини, но тази в Кашан е ... неописуемо хубава (фин гарден). А за всичко останало ще разказвам по-късно.

 

Работиш за втори том на книгата :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е това е направо тръгване от нисък старт :) Гледам, че след 4-5 дни се засилва прогнозата за северното сияние, дано имате някакъв шанс да го видите и все още е достатъчно тъмно вечер. 

Върнах се, сияние нямаше или поне ние не видяхме, направихме пълна обиколка, сняг ни валя, път не се виждаше, многооо студ на север, след ниския старт се прибрах със зъбобол, не бях яла и спала последните 2 дни. Целия преход изкарах с едно тънко яке, защото ураганния вятър като духне и качваше другото на главата ми, като не мога да го закопчея. След цял ден студуване, влизам да взема горещ душ и след 2-рата минута топлата вода спира и се изкъпах със студена, след което направих луд скандал в хостела, защото ми поискаха 3 евро за завивка, а това не беше написано в условията в Букинг и ми дойде в повече, но получихме всички завивки без пари. Все пак оцелях, а красотата, която видях .... 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Преди мaлко кaцнaх нa Схипол, Aмстердaм. Имaше буря, зaкъснели полети, хaос нa летището. 15 минути по-късно все едно нищо не е било :)

 

post-72-0-21780000-1398378185_thumb.jpg

Vriendelijke groeten ;)

 

сори зa лошото кaчество, aмa с подръчни средствa толковa можaх...

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Плитвички езера Четири часа дъжд.Мъгла.Прогизнахме!Красиво е,но предполагам не видяхме максималната красота на това място.

attachicon.gif022.JPG

 

Дано нашата компания има повече късмет другата седмица :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Nik
    • Gentleman Basta
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.