Прескочи до съдържание

дневник Един месец в Австралия с бебе


Препоръчани мнения

 трябваше да им пратим списък на всички посетени от него държави в последните 10 години с дати на влизане и излизане и цел на пътуването. 

Извинявай, ама направо ме шашна с това ! С каква цел са ти искали такава информация ? И какво става, ако не можеш да я предоставиш ? Ако аз реша да ходя до Австралия и изискват такава информация, трябва да чакам още 7 години да минат ! Преди 3 спрях да работя като стюардеса, а до този момент обикалях като луда и нямам никъде информация кога и къде съм била, аз нямах Бревет и не се налагаше да водя дневник на полетите, а авиокомпянията вече не същяствува и надали някой някъде пази някакви документи ! Направо ми се струва лудост да успея да събера нужната информация за виза, ако е такава практиката.

Връзка към мнение

За апартаментите не мога аз да помогна, защото сме ползвали хотели навсякъде, но в Сидни цените бяха най-високи и стряскащи. Апартамент със сигурност е по-добрият вариант за там.

За багажа във влака не знам да има ограничение. Ние пътувахме с големи куфари. Имаше опция да ги чекираме, но решихме все пак да ги оставим във вагона, за всеки случай, защото не пътувахме до крайната дестинация.

Седалките бяха удобни, кожени, всяка със собствено екранче, като в самолетите. Цял ден си е пътят, но алтернативата с полет до Бризбейн и оттам до Прозерпайн пак отнемаше много време.

Имахме си запазени седалки с покупката на билета. Не мисля, че съществува опция за покупка на билет без място, така че не се тревожете. Има си вагон-ресторант и минават с менюта за поръчки за обяд, а след това идват и ви сервират. Храната не сме я опитвали, но изглеждаше като самолетната. Носехме си от супермаркета.

Ще видите, че точно за Австралия няма за какво да се притеснявате - там всичко е направено, за да е удобно на хората.

 

Ето снимки от влака:

 

post-1237-0-88262700-1468768387_thumb.jpg

 

post-1237-0-79443400-1468768392_thumb.jpg

 

post-1237-0-79473000-1468768729_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Извинявай, ама направо ме шашна с това ! С каква цел са ти искали такава информация ?

Мъжът ми не е с български паспорт, не съм чувала от българи да искат такава информация. Всъщност това бе само част от формуляра от 30 - ина страници, който трябваше да попълни. Трябваше също така да напише всичките посетени учебни заведения от начално до днес, всички работи с работодател, време и позиция, а ако не е работел, периоди на безработица, всички адресни регистрации в последните 10 години и още куп друга информация.

Не сме попълва ли информацията напълно точно, защото просто нямаше как да помним всички пътувания или други детайли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Майко мила ! Това наистина е безумие ! Ако е практика, май скоро няма да се ходи натам, на половината от тези въпроси не бих могла да отговоря, а на останалите не искам ! Имали сте железни нерви в попълването - респект !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм самонаемен и в първия пакет документи ми искаха единствено данъчните декларации + движение по фирмени и лични сметки за последните три месеца.

Това извън данните които попълваш задължително в апликейшъна.

После загубих интерес и не подадох нищо. След около три седмици ме подканиха или да продължа процедурата или да откажа за да може имиграционния служител или какъвто там се води да затвори моята апликация :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никол, не мисля, че е практика, а по-скоро изключение. Така че това не би трябвало да те спира да се пробваш за виза, ако искаш да пътуваш.

 

Билетите вече са купени: ще летим с катарците през Доха с време от 2 до 6 часа за прикачване между полетите, кацаме в Сидни вечерта на 16.10 (неделя) и излитаме вечерта на 17.11 (сряда) от Мелбърн. Това означаве, че ще имаме 4 седмици и половина.

Планът е:

16.10 - 23.10 Сидни

23.10.2016 полет Сидни - Cairns

23.10 - 30.10  кола под наем, база в Порт Дъглас - обиколка на Големия бариерен риф и Daintree Rainforest

30.10.2016 влак от Cairns за Proserpine

2 нощувки и един ден трип до Whitsundays beach

02.11.2016 полет от Proserpine до Бризбейн

02.11 - 10.11 кола под наем, база в Noosa, двудневен трип до Fraser Island

10.11. полет от Бризбейн до Мелбърн

10.11 - 17.11 Мелбърн, Great Ocean Road

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мъжът ми не е с български паспорт, не съм чувала от българи да искат такава информация. Всъщност това бе само част от формуляра от 30 - ина страници, който трябваше да попълни. Трябваше също така да напише всичките посетени учебни заведения от начално до днес, всички работи с работодател, време и позиция, а ако не е работел, периоди на безработица, всички адресни регистрации в последните 10 години и още куп друга информация.

Не сме попълва ли информацията напълно точно, защото просто нямаше как да помним всички пътувания или други детайли.

Извинявай, ако не е тайна, с какъв паспорт е мъжът ти? Че ми стана интересно.Ние два пъти вземаме визи за Австралия и пристигат в рамките на 5 минути след подаването на заявката.Аз си мислех, че нас ни имат за Трети свят.:( Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Masmiya, грозна завист ме обзе като ти гледам плана. Струва ми се перфектен :)

 

Единственото, което може да се направи, то не е забележка, а допълнителен коментар. Рифа в Cairns предполагам ще ходите до някоя от плаващите платформи, подобно се предлага и от Airlie Beach. Та, ако по някаква причина не успеете в Cairns (лошо време и т.н), имате опция и по-късно. 

 

P.S. Плажа е Whitehaven beach, цялата група острови са Whitsundays :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никол, не мисля, че е практика, а по-скоро изключение. Така че това не би трябвало да те спира да се пробваш за виза, ако искаш да пътуваш.

 

Билетите вече са купени: ще летим с катарците през Доха с време от 2 до 6 часа за прикачване между полетите, кацаме в Сидни вечерта на 16.10 (неделя) и излитаме вечерта на 17.11 (сряда) от Мелбърн. Това означаве, че ще имаме 4 седмици и половина.

Планът е:

16.10 - 23.10 Сидни

23.10.2016 полет Сидни - Cairns

23.10 - 30.10  кола под наем, база в Порт Дъглас - обиколка на Големия бариерен риф и Daintree Rainforest

30.10.2016 влак от Cairns за Proserpine

2 нощувки и един ден трип до Whitsundays beach

02.11.2016 полет от Proserpine до Бризбейн

02.11 - 10.11 кола под наем, база в Noosa, двудневен трип до Fraser Island

10.11. полет от Бризбейн до Мелбърн

10.11 - 17.11 Мелбърн, Great Ocean Road

 

И аз се присъединявам към завистта на Георги. Чудесен план и цял месец в Австралия.... страхотно!

 

Извинявай, ако не е тайна, с какъв паспорт е мъжът ти? Че ми стана интересно.Ние два пъти вземаме визи за Австралия и пристигат в рамките на 5 минути след подаването на заявката.Аз си мислех, че нас ни имат за Трети свят. :(

 

Дай боже всеки така да взима визи! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Александра, откакто пътувам с мъжа ми и му се налага да вади визи за повечето държави, не смятам, че България е смятана за трети свят, дори напротив. Иначе той пътува с йорданската паспорт. За щастие поне има постоянно жителство в Германия и покрай него шенгенски виза.

 

Напълно ви разбирам за завистта - и аз още съм на седмото небе, че успяхме да наредим отпуски/майчинство и самолетни билети за максимално възможен престой. Доста неща ще останат невидяни, но кой ли континент може да се разгледа за месец.

Някой бил ли е на пясъчния остров Фрейзър? Около него ми е още неясно колко нощувки да отделя за него и колко за Noosa Heads. Останалата програма е почти ясна и от части дори резервирана.

 

Благодаря ви много за коментарите - от голяма помощ ми са/бяха.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Александра, откакто пътувам с мъжа ми и му се налага да вади визи за повечето държави, не смятам, че България е смятана за трети свят, дори напротив. Иначе той пътува с йорданската паспорт. За щастие поне има постоянно жителство в Германия и покрай него шенгенски виза.

Напълно ви разбирам за завистта - и аз още съм на седмото небе, че успяхме да наредим отпуски/майчинство и самолетни билети за максимално възможен престой. Доста неща ще останат невидяни, но кой ли континент може да се разгледа за месец.

Някой бил ли е на пясъчния остров Фрейзър? Около него ми е още неясно колко нощувки да отделя за него и колко за Noosa Heads. Останалата програма е почти ясна и от части дори резервирана.

Благодаря ви много за коментарите - от голяма помощ ми са/бяха.

Благодаря ти за отговора, така и предполагах.Важното е, че сте се справили.

Вие кога ще ходите - май за Нова година ?Ние ще ходим пак през октомври и ще мога да дам информация за Северните територии Кернс, Дарвин, ГБР, Улуру и Ката Тюта. Ако не ти е късно тогава.

Връзка към мнение

Александра, няколко поста по-нагоре съм написала програмата ни по дни - ще пътуваме от средата на октомври, така че може и да се засечем в района на Кернс. Вие избрахте ли трип за ГБР и ако да, с коя компания?

Връзка към мнение

Благодаря ти за отговора, така и предполагах.Важното е, че сте се справили.

Вие кога ще ходите - май за Нова година ?Ние ще ходим пак през октомври и ще мога да дам информация за Северните територии Кернс, Дарвин, ГБР, Улуру и Ката Тюта. Ако не ти е късно тогава.

 

Малко off: Ако не се лъжа и миналата година бяхте по това време, нали?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Александра, няколко поста по-нагоре съм написала програмата ни по дни - ще пътуваме от средата на октомври, така че може и да се засечем в района на Кернс. Вие избрахте ли трип за ГБР и ако да, с коя компания?

Аз полвмам услугите на тази фирма.

 

logo.png

Поемат ни в момента на кацането в Австралия и не се грижим за нищо. :)

Миналата година я ползвах само за част от програмата - тази ще я ползвам за цялата програма, защото останахме супер доволни.Ама не съм обяснявала подробно, защото не е бюджетно. :(

Кола с шофьор и гид през цялото време, те имат грижата за хотелите и екскурзиите. Аз само ги одобрявам или оспорвам. :)

Нощувките ни не са в Кернс, а  в Шератон в Порт Дъглас .

Това бил най-добрият резорт в Австралия, а историята на Северен Куинсленд - тясно свързана с него. Как точно, ще научим на място. :)

Не мога да кажа точно кой вид е круизът, само знам цената - 238 АД на човек, ако това може да те ориентира.

Те рекоха, че бил най- хубав, целодневен, с вечерно барбекю на плажа. :)

Сега ти видях програмата - няма да се засечем, ние на 16 летим Дарвин-Куала Лумпур и оттам за Малдивите. :blush:

Малко off: Ако не се лъжа и миналата година бяхте по това време, нали?

Да, миналата годна пак бяхме през октомври. :) точно по същото време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Най- обичам, като напиша коментар да изчезне безследно :angry:

 

Аз на кратко да си продължа :)  слънцезащитни кремове си купете от там, техните нямат аналог. Племенниците ми живеят там и са бели, като сиренце :) В раничките за училище и градина задължително присъства слънцезащитен крем. Има и като дезодаранти - рол он, много удобни за ползване. На бебока може да му купите от тези тънки шапки, които са с продължение към врата.

За хотели, апартхотели може да разгледаш тук https://www.wotif.com/ние имахме добри попадения от тази платформа. Излизат и разни ласт минит оферти.

Great Ocean Road може да го завършите в някоя от винарните в района на Аделайд - Бароса например :) ако още Ви се обикаля.

Редактирано от malDivka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да препоръчаш конкретна марка слънцезащитен крем?

 

Аз вече запазих апартаменти за Сидни и Порт Дъглас. Но за останалите ще погледна тази платформа.

 

Имаме приятелка в Мелбърн, която също ни препоръча да идем до района с винарните. Общо взето в Мелбърн ще обикаляме с нея, така че за там няма много да се ровя предварително, а ще разчитам на нейното мнение.

 

Иначе доста идеи за маршрута и къде какво да видим черпя от един блог на австлаийско-американка двойка, пътуваща с децата си: Ytravelblog.com

Поне на мен са ми много полезни. Ето статия за Порт Дъглас и маршрут с кола с към дъждовната гора:http://www.ytravelblog.com/road-trip-port-douglas-cape-tribulation-daintree-rainforest/

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ето ни вече на австралийска земя.

 

Пътуването мина неочаквано спокойно. Добре, че дългият полет от Доха до Сидни беше нощен. Бебето спа почти 11 от почти 14-те часа. Бяхме запазили по телефона места с креватчета за бебе. Нашето момче е точно колкото да може да се побере в тях, да видим след 4 седмици дали ще му е удобно вътре въобще. Спа първите 4 часа в легълцето, но след това имаше турболенция и спа в мен, така че за мен не знам дали се събраха 40 минути сън.

 

Пристигнахме към 19:30 местно време, минахме сравнително бързо през граничната проверка, багажът не ни го провериха и с такси за 30 долара бяхме малко преди 21 часа в апартамента, който бях запазила през airbnb. Гледката от терасата е страхотна, имаме и барбекю, удобна всекидневна, модерна кухня с всичко необходимо, само дето навсякъде е с мокет. Вече пуснах прахосмукачка в спалнята, но пак имам чувството, че не е чисто. Много мразя мокети и праха, който събират. Локацията не е идеален център, а квартал Rosebery в южен Сидни. Днес се разходихме, въпреки че навън вали. В непосредствена близост има много кафета, ресторанти, заведения за бързо хранене, няколко магазина, от които взехме сим карта и адаптери за ел.контакти.

 

Първият ден определено е лежерен.

 

Първоначални впечатление: австралийците обичат да ядат гранола и овесена каша, в магазините има невероятно разнообразие, а и всички кафета предлагаха такива за закуска. Класиката обаче май е яйца с бекон или други колбаси. Имаме трудности с пресичането - винаги гледаме в грешната посока дали не идва кола.

post-367-0-61785200-1476680170_thumb.jpg

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Вчера (втори ден) се разходихме с ферибота до Manly, пътуването отнема 30 минути,но е много приятно и с красиви гледки. В Manly основната цел е тамошният плаж. Стига се лесно сред 5 минути ходене по главна улица с магазини и ресторанти.

 

А плажът е прекрасен - широк и дълъг, ситен пясък, който нежно гали босите крака, вълни, които приканват сърфистите да се качат на бордовете. Ние не плувахме (водата за мен беше ледена,но доста хора нямаха този проблем), а само се разходихме боси по прекрасния пясък. След това обядвахме вкусна прясна риба и калмари с пържени картофи. Уличките около плажа са пълни със заведения, които предлагат рибни специалитети, ние взехме от такова за take away и обядвахме с най - красивата гледка.

 

 

Единствената опасност бяха горките морски птици, които са научени да бъдат хранени с картофи от туристите и ако не им дадеш стават доста агресивни и на два пъти ни нападнаха. Храненето на диви животни от туристи трябва да бъде забранено и наказуемо според мен.

Препоръчвам и разходка по пътеката вдясно от плажа. Минава се през красива природа и се стига до друг малък плаж. А навсякъде е не само красиво, но и чисто въпреки големия брой посетители.

 

Фериботът от Сидни, спирка Circular quay, тръгва на всеки 30 минути и струва около 7 долара в едната посока с карта ОПАЛ. Преди това пътувахме с влак до въпросната спирка, но за деня платихме общо 15 долара за всички пътувания (два пъти влак и два пъти ферибот). Това е едно от предимствата на картата. Освен че всяко пътуване с нея е по - евтино от пътуване с единичен билет, с нея плащаш максимум 15 долара на ден за пътувания. Може да се закупи от почти всички магазини, зарежда се там или на машини в спирките на влаковете. Има и приложение за мобилни телефони, с което може да проверяваш влъзките на обществения транспорт и колко пари имаш останали в картата.

 

Имахме планове да разгледаме района около Circular quay след като се върнем от плажа, но смяната на часовата зона си казва думата и сме още изморени.post-367-0-68948900-1476833547_thumb.jpg

post-367-0-88720700-1476833621_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Браво на Малчо за такова представяне на това дълго пътуване!

В Сидни има много неща, които заслужават внимание, на мен лично ми хареса повече от Мелбърн.

А за цените какво ще кажеш?И за тях трябва малко време,че да се свикне.

За сувенири - имат много хубав Сити Маркет,намира се в началото на Китайския квартал,близо е до центъра.

Там има сувенири и кожени неща - портфейли, джунджурийки, магнити, дето са на нормални цени.Нагоре си има нормални магазини, като МОЛ, а най-отдолу е пазарът.

Миналата година купих за подаръци едни портмонета като за гримове - с рамка от горе,от много мека естествена кожа, с емблема с кенгуро, три различни големини.Сума ти дружки зарадвах.

Пожелавам ви хубаво време и да си прекарате добре!:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Писах, писах, и си изтрих мнението, така че втори опит.

 

Александра, благодаря за съветите за пазаруване, но имаме само два куфара и две раници за двама възрастни и бебе, като сме общо 2 месеца на път. Така че за сувенири няма място. Само на съседката, която полива цветята вкъщи, сме обещали магнитчета от местата, които посещаваме.

 

За цените бяхме подготвени. От това, което ядем, най-скъпи ми се струват зеленчуците и плодове, както и киселото мляко. Качественото месо е на доста прилични цени и общо взето всеки ден правим барбекю на терасата. Кафето на вън също е на западноевропейски цени, с които сме свикнали.

 

Вчера бяхме цял ден из Сидни. С влака стигнахме до Circular quay, от където пеш се разходихме в посока операта, след това из ботаническата градина (много красива, зелена, чиста, пълна със спортуващи или просто релаксиращи хора, обичаме такива места).

post-367-0-21781000-1476927365_thumb.jpg

post-367-0-86550500-1476927396_thumb.jpgpost-367-0-39537500-1476927406_thumb.jpgpost-367-0-49916500-1476927415_thumb.jpgpost-367-0-34555000-1476927419_thumb.jpg

 

От там се насочихме към и разходихме в старата част на града The Rocks, където и обядвахме. Намерихме кафе точно до входа на информационния център с много хубави сандвичи за 9 долара. Поне за мен съотношението количество и качество спрямо цената бе добро.

Обиколката ни пеш продължи с разходка из Ситито до Hyde park, най-стария обществен парк в Сидни, малък оазис сред високите сгради. Там разгледахме катедралата Св. Мари, след това кметството и се насочихме към Darling Harbour. Там има китайска градина, детски площадки, много заведения и променада за разходки.

post-367-0-33551700-1476927468_thumb.jpgpost-367-0-96850000-1476927479_thumb.jpgpost-367-0-03979500-1476927498_thumb.jpgpost-367-0-41110000-1476927514_thumb.jpgpost-367-0-27794400-1476927523_thumb.jpg

 

След като бяхме навъртяли повече от 20 км се прибрахме вкъщи за да починем и тъкмо навреме за поредното вечерно барбекю с хубава гледка.

post-367-0-21781400-1476927350_thumb.jpg

 

Сидни ни хареса - зелен, чист, жив. Хората са усмихнати, положително настроени, с приятелско отношение. Особено към бебето - всички му се усмихват, казват колко е сладък, заиграват се с него.

 

Днес пихме кафе и купихме хляб и месо от уличките до квартирата ни. Ние сме единствените туристи тук. Едно от предимствата на квартири в нецентрален район, освен по-ниската цена. Сега мислим да идем до Bondi beach.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Да довърша какво правихме вчера. Целият следобед прекарахме на и около Bondi beach. Уникално място.

Стига се с автобус от Bondi junction. Слизаш от автобуса и пред теб се открива невероятна гледка. Огромен плаж с фин златисто-бял пясък, кристално чиста вода, големи вълни, яхнати от млади дългокоси сърфисти. Ей така, насред най - големия град в Австралия, се намира място, на което усещаш с всички сетива какво значи свобода, младост, безгрижност, радост от живота.

 

В момента тук е пролет и температурите са около 23-25 градуса през деня, грее ли слънце се усещат като повече, но на сянка и в комбинация със силния вятър е студено. Водата е още по-студена и за мен не става за плуване. Само натопихме краката и се разходихме боси по бреговата линия от единия до другия край на плажа. Беше ми толкова приятно до усещам вятъра,слънцето, вълните, пясъка. След разходката си взехме сладолед и си постелихме да седнем върху поляната над плажа.

 

При хубаво време лятото на плажа идват дневно до 35 000 души,което прави работата на спасителите на плажа голямо предизвикателство. Дори имало австралийски сериал, посветен на работата им.

 

Завършихме следобеда с разходка по пътеката вдясно от плажа, която минава през още две малки плажчета, за да стигне до друг плаж, Бронте. Силно препоръчвам, гледките са разкошни, а с повече късмет (ние имахме) може да видите и някоя и друга акула в далечината. От Бронте може да се хване също автобус до спирката Bondi junction.

 

post-367-0-37622100-1477056483_thumb.jpgpost-367-0-51146700-1477056550_thumb.jpgpost-367-0-35507700-1477056617_thumb.jpg

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Днес бе най - топлият ден от престоя ни тук, за това решихме именно днес да идем до Сините планини (Blue mountains), където обикновено е няколко градуса по-студено. Оказа се правилното решение, през целия ден имахме чисто и слънчево време с приятни 20-22 градуса. Носихме якета в раницата, но така и не ги облякохме.

 

До Сините планини се пътува 2 часа с влак от централната гара, като и до там важи Opal картата. Повечето туристи спират в градчето Katoomba, от което тръгват Opal автобуси до няколко основни атракции, но и започват обиколките на два хоп но - хоп оф автобуса, Explorer и Trolley tours. Ние избрахме вторите,защото са по-евтини,а маршрутът им е почти еднакъв. Първо отидохме до основната и най-лесно достижима забележителност - платформата с гледка към Трите сестри. От платформата ясно се виждаше и от къде идва името на този планински масив - синият цвят. От там се с пуснахме пеш към Katoomba falls и Scenic world. Пътеките са много до0ре обезопасени и маркирани,така че разходката е повече от приятна. От Katoomba falls с автобуса отидохме да обядваме в друго градче,част от маршрута, Leure. Нали тук е пролет, градчето бе пълно с красиви градини с цъфнали цветя и черешови дръвчета. След обяда завършихме обиколката с автобуса, но за съжаление нямахме време за повече спирки, защото искахме да се приберем навреме,а ни чакаха отново 2 часа път с влак до Сидни.

post-367-0-57932000-1477056141_thumb.jpg

post-367-0-56602800-1477056320_thumb.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Вече сме в Порт Дъглас или както пише на повечето коли в Australia's Sunshine state Queensland. Времето е топло, но вчера слънцето почти не го видяхме,беше облачно и много ветровито на плажа. Дават го от утре да се оправи. Но първо по реда на номерата.

 

Съботата бе последният ни ден в Сидни преди ранния сутрешен полет с Virgin Australia за Кернс. Това бе и най-нетуристическия ден - срещнахме се с приятелка от Мелбърн, която познаваме от нейно едногодишно пребиваване в Европа в студентските ни години. Тя е специална за нас, защото ни запозна с моя мъж и игра ролята на Купидон. Така че целият ден обикаляхме с нея и приятелят й из паркове и кафета. След две седмици в Мелбърн пак ще се видим. Също така се преместихме за последната нощувка в хотел до летището - Quest serviced appartments Mascot. Това бе с цел сутринта да стигнем лесно и бързо до терминала, който е на пешеходно разстояние. Дадоха ни стая на осмия етаж с красива гледка към летището. Снимките са на фотоапарата и ще ги кача отделно по-късно.

 

Полетът бе в неделя - продължи малко повече от 3 часа, като малкият проспа първите два, а след това бе занимаван от целия полет. Всеки,който минеш през нашите седалки се спираше да прави смешни физиономии или щрака с пръсти пред нас. А ние отвръщахме с усмивки.

 

Кернс ни посрещна с горещо и слънчево време. Бяхме запазили кола от новозеландска компания, която предлага коли на едни от-евтините цени,Apex. Офисът им е на няколко км от летището, но имат шатъл, който чакахме не повече от 5 минути. Получихме почти нова (но без особени екстри) Mitsubishi Outlander с пълно покритие, навигация, детско столче и неограничени км за 6 дни за 270 евро.

 

Мъжът ми шофира за пръв път от обратната страна, но поне тук трафикът не е натоварен като в Сидни и лека полека свиква. А и аз се погрижих да се упражнява повече. От Кернс се насочихме към Порт Дъглас, където е базата ни. Разстоянието е 60 км и се изминава за около час, пътувайки покрай брега и наслаждавайи се на красиви гледки. Но по средата на пътя установих, че телефонът ми го няма. Последно го бях ползвала в шатъла от летището до офиса на Apex. Върнахме се в офиса и за щастие телефонът ми ме чакаше там. Това препускане обаче ни измори,така че с облекчение се нанесоха в хотела ни час по-късно, като по пътя не сме спирали, въпреки няколко то специални места с красиви гледки. Надявам се на връщане да имаме време за това.

Хотелът се състои от апартаменти с напълно оборудвана кухня, маса за хранене и кът с диван и телевизор. Отделно спалня и сушилня и пералня в банята. Чисто е, но мебелите и стаите са старички. Нищо фрапантно, но и далеч от лукс. Хубавото е, че има пак голямо барбекю в градината, както и доста приличен басейн. Самите апартаменти са в къщички насред голяма зелена тропическа градина. Сутрин се будя с гледка към палми и песните на птици. И колата се паркира директно до вратата на къщичката. Намира се на 15 минути ходене по пешеходна алея с дървета от централната улица. Хотел Хилтън е точно срещу нас, а пресечем ли улицата и минем ли 400 м по една пътека стигаме до плажа 4 miles beach, който е една от местните забележителности.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ето снимките, направени от хотелската ни стая до летището за вътрешни полети в Сидни.

 

post-367-0-78984800-1477459870_thumb.jpgpost-367-0-95562400-1477459924_thumb.jpg

 

И общото барбекю в хотела ни.

post-367-0-46526600-1477459980_thumb.jpg

А спим в една от ниските къщички в дъното на тази снимка.

post-367-0-56432100-1477460032_thumb.jpg

 

Първият ден в Порт Дъглас както вече писах бяхме изморени. Така че само се разходихме до централната улица, пихме кафе и хапнахме риба с картофки, напазарувахме от Coles храна (плодове, зеленчуци, кисело мляко и мюсли за закуска, месо за барбекю, хляб,бебешки пюрета и памперси - основни неща), а от Target, който е до него, кърпи и чадър за плаж. Първите впечатления от градчето бяха добри - малко, спокойно, доста двойки с малки деца, отлична инфраструктура, зелено, чисто. Е, и скъпо, но това го очаквахме. Затова и ще разчитаме главно на хапване вкъщи и само през няколко дни ще ядем навън.

След като се прибрахме в апартамента, излязохме пеш до плажа, за да се разходим по залез слънце. Много красиво и приятно. post-367-0-14988600-1477460433_thumb.jpgpost-367-0-65083800-1477460500_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Мия, много по-добре е да си ядете в къщи. Месата им са страхотни и на барбекю хем стават бързо, хем цената е в пъти по-ниска, отколкото в ресторант. Едно сядане в ресторант, какъвто и да е, по-малко от 100 долара за двама не излиза. А и манджата не е всеки път по нашия вкус. Ние ядяхме само риба, порция под 30 долара не съм видяла. А пък Порт Дъглас е още по-скъпо, че е много туристическо.

Имат една верига супермаркети, ето, тази:

 

woolworths-ryde-supermarket-grocery-stor

Всичко си има, включително кисели млека по гръцки лиценз.Храната там е на приемливи цени, има и стряскащи -  1 кг лайм лимон  е 19 долара килото. :blink: Или грозде по 10 долара за килограм. :blink:

А на този 4-км плаж се намира по цялото му протежение хотелът ни - Шератон Мираж.

И има огромни костенурки в единия му край - този към града. Видяхте ли ги?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.