Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако сключиш пълна застраховка на място с фирмата, а не предварително по интернет чрез посредник, блокираната сума е по-малка. Но пък застраховката е малко по-скъпа. Ние в Катания на летището се оказа, че нямаме достатъчно пари в кредитните ни карти, отменихме пълната застраховка, сключена чрез посредник и на място платихме, като блокираха по-малка сума.

Връзка към мнение

Аз щях да резервирам през сайта на фирмата (не през посредник) + пълната застраховка и това много ме озадачи.

Пък и никой от пътуващите не разполага с карти с такива лимити.

А съм чела, че при пълна застраховка, не се блокират допълнителни суми, или ако се блокират, са минимални.

Връзка към мнение

Аз щях да резервирам през сайта на фирмата (не през посредник) + пълната застраховка и това много ме озадачи.

Пък и никой от пътуващите не разполага с карти с такива лимити.

А съм чела, че при пълна застраховка, не се блокират допълнителни суми, или ако се блокират, са минимални.

Не са минимални, а са минимум 500 евро. По-надолу от това, аз лично никога не съм сваляла блокираната сума, колкото и пълна застраховка да си платиш.

Връзка към мнение

Хора, дойде време да резервираме кола и ударихме на камък.

В Голдкар ни обявиха, че дори при пълна застраховка, ще искат от 1400 евро нагоре.

Авис - 1500 евро.

 

Аз ли нещо не разбирам, или идеята на пълната застраховка е, да си спестиш именно тези депозити и да си спокоен, че при щета, не носиш материална отговорност?

За къде иде реч?Кой го казва това?

До сега от 8 пъти ползване на рент-а-кар със Супер Релакс Кавър от Голд Кар винаги депозитът е НУЛА.

Преди седмица се върнахме от Пиза - пак от тях бяхме наели кола за две седмици и нямаше промяна.

Аз щях да резервирам през сайта на фирмата (не през посредник) + пълната застраховка и това много ме озадачи.

Пък и никой от пътуващите не разполага с карти с такива лимити.

А съм чела, че при пълна застраховка, не се блокират допълнителни суми, или ако се блокират, са минимални.

Нещо не сте се доразбрали. :)Нали за това е пълната застраховка, тя е повече пари на ден от наема на колата. И няма блокиран депозит с нея. Блокират се 80-100евро за гориво, когато избереш опция- фул-ту-фул. И след връщането на колата с пълен резервоар, до два дни и тези пари се разблокират.

Покажи ми , моля, къде ги четеш тия неща!

 

Ето извадка от общите условия, където пише, че лимитът се намалява до 0 със специалната пълна застраховка:

 

  "  Compulsory motor insurance in accordance with current legislation, collision damage waiver (CDW) with excess, and vehicle occupants insurance. The excess amount depends on the category of hired vehicle, whereby the following amounts are set:

 

    Amount to be withheld on credit card:

 

    X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 1.100 €

    D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 1.400 €

    G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 2.000 €

 

    This is the amount that will be withheld or blocked as a deposit unless any additional cover has been taken out.

 

    Maximum amount for customer liability:

 

    X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 1.100 €

    D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 1.400 €

    G/GG/GW/I/J/K/O/P/PP/Q & JJ: 2.000 €

 

    This is the maximum amount for which the customer is liable in case of any incident, except in the case of additional cover being taken out.

 

    There is also a possibility of reducing the amount of these excesses and maximum liability to zero by taking out special extra cover. Those customers who do not wish to take out this cover must leave a deposit for the excess amount.

 

    Customer liability if customer goes to Campania, Puglia, Sardinia or Sicily:

 

    X/XG/AA/4A/BB/CC/CG/S/M: 3.500 €

 

    D/DD/DE/DG/E/F/FF/L/LL/N/R/T/TA/V & VV: 3.500 €"

 

Сега зададох питане - 1-10 септември, наем+SRC - / това е супер релакс кавър/ е общо -

 

 
Да се знае, че  Голд Кар приемат кредитни карти само ВИЗА и Маестро. пише си го ясно в сайта им, всякакви други КК ги разпознават като дебитни. :(
Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Александра, надявах се точно ти да се включиш и да ме успокоиш :lol:
Никъде не го чета, звъняхме по телефона.

П.С. Ще вземем/ върнем колата на летището в Палермо.

Редактирано от FlyMeToTheMoon
Връзка към мнение

Винаги съществува възможността хората отсреща да са разбрали точно обратното на това, което ги питате...

Връзка към мнение

Александра, надявах се точно ти да се включиш и да ме успокоиш :lol:

Никъде не го чета, звъняхме по телефона.

 

П.С. Ще вземем/ върнем колата на летището в Палермо.

Ето де, черно на бяло съм ти подвадила от условията им как се намалява депозитът до Зеро. ;) ;) ;)

Това си го пише в сайта им. Термс и кондишънс - като кликнеш на малките буквички i - има информация за всички условия. :)

Понеже непрекъснато наемаме от разни фирми, знам, че условията са различни. веднъж  в Авис, въпреки пълната застраховка, пак блокираха 400Е депозит. Като питахме защо, не дадоха смислен. отговор. :blush:

Най-много опит имаме с Голд кара-а.

Ако ви е за пръв път, направете си регистрация за членската им програма, веднага ще ви пратят код за 10% отстъпка от първата поръчка, а всеки път ще събирате точки, с които пък се плащат разни неща. Като при самолетните, хотелските и пр. мембърски програми. ;)

Връзка към мнение

Mille, mille grazie :preved:
Абе аз четох, ама друго си е, да ти го каже и някой с опит :biggrin: А и онези по телефона, като дадоха такава информация, съвсем изтрещях.

Редактирано от FlyMeToTheMoon
Връзка към мнение

Mille, mille grazie :preved:

Абе аз четох, ама друго си е, да ти го каже и някой с опит :biggrin: А и онези по телефона, като дадоха такава информация, съвсем изтрещях.

Ако се притесняваш, пиши им един мейл и питай ще има ли депозит, като направиш SRC.

Да ти го напишат. :)

Връзка към мнение

Каква е разликата между наемане от доставчик и наемане от посредник със сключване на застраховка на място с доставчика?

 

 

Много пъти сме дискутирали, мненията са различни и това е нормално. Конкретно за Сицилия, категорично препоръчвам директно наемане от доставчик. Потърси мои мнения по темата и ще разбереш защо смятам така. Не ангажирам никого с мнението си...

 

Много написа, но отговор не получих, толкова ли е трудно да кажеш конкретно? Каква е разликата и защо препоръчваш точно от доставчик?

 

За мен разлика няма.

 

С думи прости - аз съм категорично ЗА втория вариант - наемане от посредник със сключване на застраховка на място с доставчика - ако цената за наем от посредник е по-ниска, разбира се. 

 

До този момент имам наистина богат опит в Европа - правила съм и двете опции, като един път в Португалия беше с някакъв новозеландски посредник :) Не е никакъв проблем да се провери резервацията при доставчика, като категорично не препоръчвам застраховки от посредник. И това съм го правила и съм гледала тъпо, когато на място доставчикът ме смята за клиент без застраховка и блокира голяма сума. И не ми е за блокирането, а при евентуални проблеми разправиите биха били фамозни с посредник...

 

Аз не зная поради що Дюк не съветва посредник в Сицилия - сигурно има основание. Аз съм ползвала сериозни посредници - последният път в Бари и двамата с Бранко букнахме през Holiday Autos, но се застраховахме в Budget, откъдето взехме колите. Хубаво е да се проверяват самите доставчици. Gold car мен лично не ме кефи изобщо като обслужване - веднъж ги ползвах в Тенерифе, но ето - Александра e доволна.

 

Още няколко стотинки от мен: в Италия изобщо не е толкова страшно шофирането. Не мисля, че е по-стресово от България. И еднакво се теглят майни :) Но пълната застраховка - за мен - е задължителна. Ако цената за застраховката идва ташкън, тогава по-внимателно във всичко... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За мен разлика няма.

 

С думи прости - аз съм категорично ЗА втория вариант - наемане от посредник със сключване на застраховка на място с доставчика - ако цената за наем от посредник е по-ниска, разбира се. 

 

До този момент имам наистина богат опит в Европа - правила съм и двете опции, като един път в Португалия беше с някакъв новозеландски посредник :) Не е никакъв проблем да се провери резервацията при доставчика, като категорично не препоръчвам застраховки от посредник. И това съм го правила и съм гледала тъпо, когато на място доставчикът ме смята за клиент без застраховка и блокира голяма сума. И не ми е за блокирането, а при евентуални проблеми разправиите биха били фамозни с посредник...

 

Аз не зная поради що Дюк не съветва посредник в Сицилия - сигурно има основание. Аз съм ползвала сериозни посредници - последният път в Бари и двамата с Бранко букнахме през Holiday Autos, но се застраховахме в Budget, откъдето взехме колите. Хубаво е да се проверяват самите доставчици. Gold car мен лично не ме кефи изобщо като обслужване - веднъж ги ползвах в Тенерифе, но ето - Александра e доволна.

 

Още няколко стотинки от мен: в Италия изобщо не е толкова страшно шофирането. Не мисля, че е по-стресово от България. И еднакво се теглят майни :) Но пълната застраховка - за мен - е задължителна. Ако цената за застраховката идва ташкън, тогава по-внимателно във всичко... 

И аз като Дюк предпочитам всичко да си плащам на едно място. С уговорката, разбира се, че не ме интересува, дали през посредник цената ще е по- ниска. Заради 5 евро и половина икономия - веднъж плащам на посредник, втори път - като ида на гишето - пак писане-мисане за застраховката.  Но който иска да изцеди най- ниското плащане с цената на всичко, да не чете какво съм написала. :blush:

Плащам си всичко предварително в сайта на доставчика, на гишето за 5 минути се взема ключа и готовия договор без никакви повече формалности.

Рейни, не те разбрах:  някой не те кефи като обслужване, а си го ползвала само веднъж. Моля, би ли обяснила с какво точно?

Аз изказвам мнение след 8 в последните 2  годишни  ползвания / ама  са повече, ако смятам предишни години/.

Не мога да се оплача от нищо, ако нещо стъпят накриво, веднага ще дам знак.

Само за тази година са три - Болоня, Катания, Пиза - оказаха се все в Италия ;)

Ама, моля, нека това , което пиша не се приема като реклама на някого си, дето изобщо не го знам кой е :)

Просто, при коректно и правилно отношение от наша страна сме получавали същото и от страна на служителите на тази фирма.

Всеки е свободен да избира според знанията си, разбиранията си, предпочитанията си и, разбира се - според финансовите си възможности. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Алекс, плащането на кола чрез посредник е идентично като плащане на хотел чрез booking. Не че аз не мислех като теб преди време :) Никаква разлика по отношение на облужването - ако посредникът е добър, обаче. Плащала съм луди пари - имам предвид двойна разлика, точно от такива страхове. Например, при последната резервация в Бари мисля, че разликата между Budget и Holiday Autos беше около 50% (не помня, честно). Аз винаги проверявам и цената на самия доставчик и тя обикновено е доста по-висока. Не говоря за 5 евро, а поне 50 и нагоре. Бивало е и няколкостотин евро. Ако е еднаква цената -> при доставчика. Ако е неизвестен или с лоши препоръки в мрежата посредника -> при доставчика. Ако е добър посредник тип booking и дава добра цена, поради що да го пренебрегна? Просто вече съм много по-отворена за такива ходове. 

 

Това за няколко места плащане - не е голяма драма си мисля :) Поръчването винаги е онлайн - имаш една операция, било към посредник или доставчик. На място винаги има друга операция, изискваща опериране с кредитната карта, така че най-малкият проблем е да добавя и застраховка. Това е моят опит, който само споделям. Всеки има право на личните си решения :)

 

За Gold Car - бях чела негативни коментари, но ги преглътнах в Тенерифе заради цената. На място, обаче, просто ми скъсаха нервите, имаше и други неугодии, а чакането от 3 часа не ми се и коментира. Доволна съм, че не ми се е налагало да имам спорове с тях (оплакванията точно от това са много), но това е заради пълните ми застраховки. Щом на теб ти е добре с тях, естествено ще си ги ползваш :) Иначе втори шанс на фирми с лош customer service не давам... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Алекс, плащането на кола чрез посредник е идентично като плащане на хотел чрез booking. Не че аз не мислех като теб преди време :) Никаква разлика по отношение на облужването - ако посредникът е добър, обаче. Плащала съм луди пари - имам предвид двойна разлика, точно от такива страхове. Например, при последната резервация в Бари мисля, че разликата между Budget и Holiday Autos беше около 50% (не помня, честно). Аз винаги проверявам и цената на самия доставчик и тя обикновено е доста по-висока. Не говоря за 5 евро, а поне 50 и нагоре. Бивало е и няколкостотин евро. Ако е еднаква цената -> при доставчика. Ако е неизвестен или с лоши препоръки в мрежата посредника -> при доставчика. Ако е добър посредник тип booking и дава добра цена, поради що да го пренебрегна? Просто вече съм много по-отворена за такива ходове.

 

Това за няколко места плащане - не е голяма драма си мисля :) Поръчването винаги е онлайн - имаш една операция, било към посредник или доставчик. На място винаги има друга операция, изискваща опериране с кредитната карта, така че най-малкият проблем е да добавя и застраховка. Това е моят опит, който само споделям. Всеки има право на личните си решения :)

 

За Gold Car - бях чела негативни коментари, но ги преглътнах в Тенерифе заради цената. На място, обаче, просто ми скъсаха нервите, имаше и други неугодии, а чакането от 3 часа не ми се и коментира. Доволна съм, че не ми се е налагало да имам спорове с тях (оплакванията точно от това са много), но това е заради пълните ми застраховки. Щом на теб ти е добре с тях, естествено ще си ги ползваш :) Иначе втори шанс на фирми с лош customer service не давам...

 

Е, аз винаги плащам и за приорити чек-ин, имат такава опция и никога не чакам на опашка, навсякъде имат бързи гишета.Не-чакането също си има цена, в случая - 35 - 50 евро. Нормално е 50, като има намаление или код за отстъпка слиза до 35.

Негативни коментари има за всички фирми -миналата година, ако имах желание и време, щях да се оплача от Авис, ама го отчетох като житейски опит.:))

Много е простичко - като наеме човек кола, няма инциденти, няма опашка, колата е читава и всичко мине добре е доволен.

Ако нещичко не е баш, работата става друга.

Та за това хора много и мнения много.Четеш,четеш и отсяваш.

Съобразяваш се с това, което ти е удобно.:)))

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

По съвет на AleksandraKo и аз използвах услугите на Goldcar за кола под наем от летището на Катаня(от 28.09).За една седмица кола "CC" с възможно най-високото покритие плюс "приоритетно обслужване" 290 евро(около 80 евро наем и 210 евро покрития и екстри). Изрично беше упоменато ,че нямам никакво самоучастие при щета. Така и стана. Никакво задържане на сума по кредитна карта. Надявам се ,че ще си прекараме добре в Южна Сицилия цяла седмица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съжалявам ако мой коментар е предизвикал някаква полемика. Стоя зад думите си, но не желая да влизам в обяснителен режим. Няма връзка между посредничество при наемане на хотелска стая и автомобил. Всеки избира сам с кого и как да сключва своите сделки. Важно е да няма поводи, заради които да се налага да "си мерим" сделките... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По съвет на AleksandraKo и аз използвах услугите на Goldcar за кола под наем от летището на Катаня(от 28.09).За една седмица кола "CC" с възможно най-високото покритие плюс "приоритетно обслужване" 290 евро(около 80 евро наем и 210 евро покрития и екстри). Изрично беше упоменато ,че нямам никакво самоучастие при щета. Така и стана. Никакво задържане на сума по кредитна карта. Надявам се ,че ще си прекараме добре в Южна Сицилия цяла седмица.

Ох, дано всичко да е добре, че да не се чувствам виновна:(

Нали прочете, че КК трябва да е или ВИЗА, или МАЕСТРО -пише си го в сайта.

Четох някъде оплаквания от българи, че КК им карта била разпознавана като дебитна.В сайта изрично си пише, че други карти не приемат и са посочени видовете.

В Катания офисите са извън сградата на летището, в отделна сграда - излизате и малко се върви - те всички офиси са на едно място.Но може да се отиде с количката за багаж до там.Близичко е.Имат си гише за експресно чекиране, веднага се обаждате, без да чакате на опашката.

Пожелавам успешно и безаварийно пътуване!:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съжалявам ако мой коментар е предизвикал някаква полемика. Стоя зад думите си, но не желая да влизам в обяснителен режим. Няма връзка между посредничество при наемане на хотелска стая и автомобил. Всеки избира сам с кого и как да сключва своите сделки. Важно е да няма поводи, заради които да се налага да "си мерим" сделките... ;)

 

Ама Duke, лично аз наистина се вслушвам в съвети. Просто и аз не разбрах защо не съветваш това... Приемам всяко мнение за помощ, а не за полемика :) Пък за мерене на каквото там - твърде малка съм за такива полемики баш, а и не са ми на сърце :) 

Връзка към мнение

Ох, дано всичко да е добре, че да не се чувствам виновна :(

Нали прочете, че КК трябва да е или ВИЗА, или МАЕСТРО -пише си го в сайта.

Четох някъде оплаквания от българи, че КК им карта била разпознавана като дебитна.В сайта изрично си пише, че други карти не приемат и са посочени видовете.

В Катания офисите са извън сградата на летището, в отделна сграда - излизате и малко се върви - те всички офиси са на едно място.Но може да се отиде с количката за багаж до там.Близичко е.Имат си гише за експресно чекиране, веднага се обаждате, без да чакате на опашката.

Пожелавам успешно и безаварийно пътуване! :)))

 

Благодаря за информацията. Няма страшно ще се оправим:-)). То аз платих екстра да си получа ключа и договора от "Автомат" на Голдкар.Поне на филчето което ми изпратиха беше нещо от рода:-)),1.Избираш език,2.Вкарваш номера на резервацията,3 автомата ти изплюва ключа за колата и договора. и кой от къде е:-)).

Но дори и да не стане  така,все пак Фонтанароса не е Фиумичино та да се мотаме с децата.:-)).И друго ,умишлено избрах полет който да каца по нормално време-16.30 в Катаня.С една дума да живеят магеланците и лоу-кост компаниите:-)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за информацията. Няма страшно ще се оправим:-)). То аз платих екстра да си получа ключа и договора от "Автомат" на Голдкар.Поне на филчето което ми изпратиха беше нещо от рода:-)),1.Избираш език,2.Вкарваш номера на резервацията,3 автомата ти изплюва ключа за колата и договора. и кой от къде е:-)).

Но дори и да не стане така,все пак Фонтанароса не е Фиумичино та да се мотаме с децата.:-)).И друго ,умишлено избрах полет който да каца по нормално време-16.30 в Катаня.С една дума да живеят магеланците и лоу-кост компаниите:-)))

Всичко от автомат, без човек и оглед?

Съжалявам ако мой коментар е предизвикал някаква полемика. Стоя зад думите си, но не желая да влизам в обяснителен режим. Няма връзка между посредничество при наемане на хотелска стая и автомобил. Всеки избира сам с кого и как да сключва своите сделки. Важно е да няма поводи, заради които да се налага да "си мерим" сделките... ;)

Съжалявам, но не мога да се набутам със стотици левове разлика без основателна причина. Ако съветваш и искаш да се охарчим за съвета ти, е добре да се обосновеш.

Ох, дано всичко да е добре, че да не се чувствам виновна:(

Нали прочете, че КК трябва да е или ВИЗА, или МАЕСТРО -пише си го в сайта.

Четох някъде оплаквания от българи, че КК им карта била разпознавана като дебитна.В сайта изрично си пише, че други карти не приемат и са посочени видовете.

В Катания офисите са извън сградата на летището, в отделна сграда - излизате и малко се върви - те всички офиси са на едно място.Но може да се отиде с количката за багаж до там.Близичко е.Имат си гише за експресно чекиране, веднага се обаждате, без да чакате на опашката.

Пожелавам успешно и безаварийно пътуване!:)))

Има ли кредитна маестро, мислех, че са дебитни?

Връзка към мнение

FlyMeToTheMoon, винаги е добре всякаква информация да я имаш в писмен вид и за това имейл комуникацията е препоръчителна :) Просто, защото може да се случи и обратният вариант - по телефона да ти кажат, че всичко е ОК, а на място да искат да блокират 1500€. В този случай винаги е добре да им покажеш имейл комуникация, вместо да цитираш телефонни разговори :)

Връзка към мнение

FlyMeToTheMoon, винаги е добре всякаква информация да я имаш в писмен вид и за това имейл комуникацията е препоръчителна :) Просто, защото може да се случи и обратният вариант - по телефона да ти кажат, че всичко е ОК, а на място да искат да блокират 1500€. В този случай винаги е добре да им покажеш имейл комуникация, вместо да цитираш телефонни разговори :)

 

Георги, това беше първото, което тръгнах да правя, но така и не открих имейл на Голдкар. На сайта им пише само телефони :huh:

Връзка към мнение

Георги, това беше първото, което тръгнах да правя, но така и не открих имейл на Голдкар. На сайта им пише само телефони :huh:

 

cs@goldcar.com

Връзка към мнение

Всичко от автомат, без човек и оглед?

 

Съжалявам, но не мога да се набутам със стотици левове разлика без основателна причина. Ако съветваш и искаш да се охарчим за съвета ти, е добре да се обосновеш.

 

Има ли кредитна маестро, мислех, че са дебитни?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.