Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не с

 

То хубаво, ама ако имаш забележки по колата?

Не се разбира от поста по-горе, дали от автомат могат да вземат ключовете всички клиенти, но ако от там могат да вземат само клиентие, които имат пълна застраховка, реално няма нужда от гледане преди и след.

Връзка към мнение

То хубаво, ама ако имаш забележки по колата?

 

И като имаш какво??:-)).Ще отбележиш всяка драскотина или ще се навеждаш да гледаш за скрити дефекти?

Аз лично никога не съм оглеждал кола, никога не съм викал някой служител да оглежда кола когато е връщаме.!!Зависи какъв пакет застраховка си купил. Зависи и от късмета на човек!!Гледам да се забавлявам и въобще не  мисля за ЩЕТИ.

Ако са решили да те прецакат и да ти вземат паричките ще го направят ,ако ще филм да направиш при вземането или връщането на автомобила.!!!

Не му мисли много ,ами си гледай собственото удобство и удоволствие!!

Не с

 

Не се разбира от поста по-горе, дали от автомат могат да вземат ключовете всички клиенти, но ако от там могат да вземат само клиентие, които имат пълна застраховка, реално няма нужда от гледане преди и след.

 

Да, Точно това е!!Пълна застраховка+допълнителни екстри.За първи път ще го пробвам и ще споделя опита.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

И като имаш какво??:-)).Ще отбележиш всяка драскотина или ще се навеждаш да гледаш за скрити дефекти?

Аз лично никога не съм оглеждал кола, никога не съм викал някой служител да оглежда кола когато е връщаме.!!Зависи какъв пакет застраховка си купил. Зависи и от късмета на човек!!Гледам да се забавлявам и въобще не мисля за ЩЕТИ.

Ако са решили да те прецакат и да ти вземат паричките ще го направят ,ако ще филм да направиш при вземането или връщането на автомобила.!!!

Не му мисли много ,ами си гледай собственото удобство и удоволствие!!

 

 

 

Това ми се струва много безоотговорно, дано имаш късмет и занапред.

За застраховката е ясно, и все пак.

Връзка към мнение

Уф, вземете и прочетете в сайта на компанията за какво иде реч, моляяя!

Услугата е нова, иновативна и не е за всички коли.

Въпросната услуга е ВИП, само с най- пълно покритие на застраховка и  с пълен-пълен резервоар.

Дават ти я колата изрядна и не се интересуват как ще я връщаш, щото нямаш никакво самоучастие, ако нещо не е наред.

 

Ето го на руски:

 

Не раздумывайте и выбирайте пакет
Key'n'Go
vip.png
БЕЗ ОЧЕРЕДЕЙ
первоочередное получение
‭«‬ВСЕ РИСКИ‭»
самое полное страховое покрытие
БЕЗ БУМАЖНОЙ ВОЛОКИТЫ
подготовка всех бумаг и ключей к вашему приезду
Full / Full
 
ФИКСИРОВАННАЯ СТОИМОСТЬ ВСЕГО ПАКЕТА
 
Забронируйте пакет уже сейчас и вам не придется ни о чем беспокоиться:‭ ‬по прибытии вам нужно будет лишь забрать ключи.
 
Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Идвам с информация, в случай че има някой друг с терзания по отношение на Голд кар.

Резервирах още миналата седмица, но днес ми отговориха на имейла: Regarding your petition, we confirm to you that, if you purchase the Super Relax Cover, you do not have to leave any excess.

 

Благодаря още веднъж на всички и особено много на Александра за споделеното :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Снощи се върнах от Сицилия.

 

Специални благодарности на Mitaka и Duke за информацията и съветите.

 

Колата под наем я взехме от летището в Катания, компанията за коли под наем - Sixt, с пълна застраховка - цената беше с 2-3 евро по-висока от тази на Goldcar. Никакъв проблем нито при получаване, нито при връщане. Задържаха депозит от около 150 евро за стойността на бензина, ако не я върнем с пълен резервоар. Общата сума, която платихме за 5 дена беше 168 евро.

Бях запазила Fiat 500 с две врати, но на място ни дадоха Lancia ypsilon с 4 врати без доплащане. 


А, да

Нямаше никаква опашка пред офиса на Sixt, докато всички чакаха за коли от Sicily by car. Те са по-евтини, но бях питала Vagabonda от Tripadviser и тя категорично препоръча да ги избягвам.

Редактирано от Boo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Струва ми се, че имаше по-нови теми, в които се коментираше кола под наем в Сицилия. Нещо, не мога да ги намеря.

Търся за юни - 7 дни - възможно най-ниския клас т.е. най-евтината кола

През Ryanair, kayak.it, wizzair ми излизат най-евтино:

Ryanair - 120 евро - Godcar

Wizzair - 120 евро - Goldcar  - но ще върнат 7 % wiz кредит и безплатно канцелиране

kayak.it - 107 евро

 

Предишните дни ми излизаха и едни оферти от autovia и още някаква рентакар компания, пак завършваща на ...via

 

Аз съм от тези дето не са склонни да плащат допълнителни застраховки на рентал компанията. Имам външна застраховка към worldwideinsure.com

Макар, че съм им "сърбал попарата" на Goldcar в Пиза, в момента, като че ли, пак клоня към тях.

Мнения, препоръки?

Ако някой се сети за по-новите теми , нека прати линк - ще съм благодарен.

Мерси предварително.

-------------

Сега проверих и goldcar.com. Цената е същата (115 евро). Имам акаунт, така че ако взема от goldcar - ще е директно. Трупат се някакви кредити. 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Венчоооо, кога ще ходите? Ние сме там 9-16 юни.

При Голд кар се събират точки и после можеш да плащаш с тях.

Аз още не съм гледала за кола, но ние сме ясни.;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , ven62 каза:

 

В Сицилия още не сме били, но за рент-а-кар съм си букмаркнала два сайта, похвалени тук във форума. За първия ми се върти из главата нещо, че дават по-стари и очукани коли, но не те тровят със застраховки и щети, а цените май са по-ниски:

1. https://www.autonoleggioone.it/en.html

За вторите нямам спомен - единствено bookmark за рент-а-кар в Сицилия

2. http://www.noloinrentalcar.com/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Венчоооо, кога ще ходите? Ние сме там 9-16 юни.

При Голд кар се събират точки и после можеш да плащаш с тях.

Аз още не съм гледала за кола, но ние сме ясни.;)

Края на юни.

За goldcar знам. Аз съм ги ползвал и в Испания и Малта, освен Италия. И като цяло съм доволен, но на база извън Италия.

Ако целия им италиански клон е като този в Пиза, ... много бих се замислил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , ven62 каза:

Края на юни.

Щяхме да си спретнем една почерпка на Сицилианска земя.:yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

В Сицилия още не сме били, но за рент-а-кар съм си букмаркнала два сайта, похвалени тук във форума. За първия ми се върти из главата нещо, че дават по-стари и очукани коли, но не те тровят със застраховки и щети, а цените май са по-ниски:

1. https://www.autonoleggioone.it/en.html

За вторите нямам спомен - единствено bookmark за рент-а-кар в Сицилия

2. http://www.noloinrentalcar.com/

Сега ги проверих:

 https://www.autonoleggioone.it/en.html  - 208 евро

При това без допълнителна застраховка, която би елиминирала необходимост от кредитна карта и депозит/самоучастие

А и колата е без климатик - нещо като самовар :)   Жалко, имах надежда.

  http://www.noloinrentalcar.com/ - ще пратят имейл. ...

...

Италия е толкова прекрасна ... и така да ме изнервят с тия "селски" номера с рентакарите...

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Може би е малко рано за добри цени , аз ползвах Баджет за най-малкият клас и получих нов Смарт , останах много доволен !

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Може би е малко рано за добри цени , аз ползвах Баджет за най-малкият клас и получих нов Смарт , останах много доволен !

Е, как рано. :) Само два месеца останаха.

Рядко ми се е случвало да съм така неподготвен за предстоящо пътуване. :lol:

 

------------------

Сега намерих това:

DSCUENTOFTA20

promotional code за goldcar.com . Смъква 20%, което не е малко. ;) 

Ако ми признаят и 5-те лири, защото влязох от към topcashback.co.uk. Ех-е-е :lol:

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ти кажа, почакай малко, проследи ги. Два месеца е много рано. Като наближи, цената пада, противно на самолетните билети.

 

Понеже и аз не съм букнала за юни за Катания, сега го проиграх.

Първо - този код сваля цената, ама второ - цената е много висока.

За този клас кола, която вземам обикновено:

Opel Mokka, Renault Captur, Nissan Juke or similar
Излиза ми 390 евро с намалението. което е твърде много.
В последните години на летище Катания  сме плащали 276,198,157, 185 -  за същото време и при същите условия.
Оня ден букнах за Тенерифе, 9 дни, с пълна застраховка+дето ме одраха за това, че вземаме колата от северното летище и предаваме на южното, та всичко 193,01Е.
 
Редактирано от AlexandraKo
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Да ти кажа, почакай малко, проследи ги. Два месеца е много рано. Като наближи, цената пада, противно на самолетните билети.

 

Понеже и аз не съм букнала за юни за Катания, сега го проиграх.

Първо - този код сваля цената, ама второ - цената е много висока.

За този клас кола, която вземам обикновено:

Opel Mokka, Renault Captur, Nissan Juke or similar
Излиза ми 390 евро с намалението. което е твърде много.
В последните години на летище Катания  сме плащали 276,198,157, 185 -  за същото време и при същите условия.
Оня ден букнах за Тенерифе, 9 дни, с пълна застраховка+дето ме одраха за това, че вземаме колата от северното летище и предаваме на южното, та всичко 193,01Е.
 

ОК. Ще ги следя.

Аз букнах с плащане на място и безплатно канцелиране. Така, че ... чакаме... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

Проиграх резервации през сайта на wizz и директно в голдкар. За периода 27-30.09 и едно ис ъщо мято за зимане и връщане на колата - летище Катания. За цитираните от @AlexandraKo клас коли уиз дават цена около 100 евро, докато в сайта на голдкар цената е около 130 евро при това с приложен цитирания по-горе от @ven62 промокод. И двете цени са с включена: пълна застраховка в сайта на уиз или "relax нещо си" директно в сайта на компанията. За първи път ще взимам кола под наем и въпросите са следните:

1.Цената добра ли е , или да изчакам още 7-8 дни?

2. Явно цената при уиз е по-добра, пък и ще има 10% обратно, но същата застрховка ли ми продават или ще трябва да плащам нова на място в Катания?

Връзка към мнение
преди 15 минути , КолЮ каза:

Здравейте,

Проиграх резервации през сайта на wizz и директно в голдкар. За периода 27-30.09 и едно ис ъщо мято за зимане и връщане на колата - летище Катания. За цитираните от @AlexandraKo клас коли уиз дават цена около 100 евро, докато в сайта на голдкар цената е около 130 евро при това с приложен цитирания по-горе от @ven62 промокод. И двете цени са с включена: пълна застраховка в сайта на уиз или "relax нещо си" директно в сайта на компанията. За първи път ще взимам кола под наем и въпросите са следните:

1.Цената добра ли е , или да изчакам още 7-8 дни?

2. Явно цената при уиз е по-добра, пък и ще има 10% обратно, но същата застрховка ли ми продават или ще трябва да плащам нова на място в Катания?

Не, не ти продават същата застраховка. Wizz ти продава застраховка от външен застраховател т.е. Goldcar или която и да е друга rent-a-car компания от която ще вземеш колата но наемайки я през сайта на Wizz изобщо няма да знае, че имаш такава застраховка. В този случай за тях (goldcar) си без пълна застраховка и :

1. Те ще ти блокират сумата за самоучастие.

2. При щета ще си вземат парите, а ти с необходимите документи ще се жалваш на застрахователната компания, към която wizz са те застраховали.

 

В този смисъл и сравнението което правиш не е коректно.

Ако искаш да сравняваш цени - то сравнявай само чистото наемане.

А тази застраховка (допълнителната) която ти предлагат от сайта на wizz я сравнявай с някоя външна застраховка за съответния брой дни. Напр. с

www.iCarhireinsurance.com   или www.worldwideinsure.com

 

Колкото до goldcar - станаха ми любимци.  Последното наемане на кола с тях беше за началото на септември, летището в Лисабон. За 8 дена 26 евро т.е. по 3.25 евро на ден. (личен рекорд).

Но наемането става 2-3-4 дни преди самото пътуване. Тогава е най-евтино. Нищо не губиш, ако предварително си си направил резервация при тях с безплатно анулиране. Проверяваш всеки ден и наемаш ако е по-евтино и анулираш предишното наемане.

 

 

Предвид и моя опит с тях (при щета) трябваше да им я джасна на паркинга при предаването, та почивката в Португалия да ми излезе за без пари. :grin:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Относно 7% на wizz, мисля че слагат доста отгоре, напрактика те пренасочват към rentalcars.com+надценка.

Виж директно на rentalcars.com цената

Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

ттА тази застраховка (допълнителната) която ти предлагат от сайта на wizz я сравнявай с някоя външна застраховка за съответния брой дни. Напр. с

www.iCarhireinsurance.com   или www.worldwideinsure.com

Много благодаря за съветите. Относно тези два сайта, те предлагат чувствително МНОООГО по-евтина застраховка спрямо тази на уиз. А спрямо тази на голдкар разликата става още по-голяма... Да разбирам ли че наемаш кола без застраховка от голдкар, и ползваш някоя от другите фирми?

 

преди 3 часа, ven62 каза:

Предвид и моя опит с тях (при щета) трябваше да им я джасна на паркинга при предаването, та почивката в Португалия да ми излезе за без пари.

Би ли пояснил каква е идеята тук? 

Връзка към мнение
преди 3 минути , КолЮ каза:

Би ли пояснил каква е идеята тук

Върнаха му едни пари два пъти... :sarcastic:После все плаче, че пак бил набутан... 😋

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, КолЮ каза:

Много благодаря за съветите. Относно тези два сайта, те предлагат чувствително МНОООГО по-евтина застраховка спрямо тази на уиз. А спрямо тази на голдкар разликата става още по-голяма... Да разбирам ли че наемаш кола без застраховка от голдкар, и ползваш някоя от другите фирми?

Ще отговоря вместо @ven62 - когато иде реч за външна застраховка, за Goldcar няма никакво значение каква ползваш, за теб е важно да те покрива и да е надеждна. И да имаш пари да платиш потенциална щета, докато ти покрият разхода застрахователите. 

 

преди 4 часа, КолЮ каза:

Би ли пояснил каква е идеята тук? 

@ven62 се шегува - това му мнение едва ли ти е полезно. Успех 🙂 

Връзка към мнение
преди 16 часа, КолЮ каза:

Много благодаря за съветите. Относно тези два сайта, те предлагат чувствително МНОООГО по-евтина застраховка спрямо тази на уиз. А спрямо тази на голдкар разликата става още по-голяма... Да разбирам ли че наемаш кола без застраховка от голдкар, и ползваш някоя от другите фирми?

 

Би ли пояснил каква е идеята тук? 

 

преди 11 часа, Гост каза:

...

 

@ven62 се шегува - това му мнение едва ли ти е полезно. Успех 🙂 

Да, наистина се шегувах, а повода е този:

 

Сега ще се опитам да съм ти малко по-полезен:

Преди всяко конкретно наемане на кола трябва да си наясно с едно нещо.

Искаш ли пълна застраховка (в 95% от случаите това е възможно) от самата rent-a-car компания? (Примерите ще ги давам с goldcar)

При този вариант от картата ти (задължително кредитна) ще ти бъдат изтеглени само парите за наемането на колата и пълната застраховка и при връщането на колата никакви пари няма да ти върнат. В този случай печелиш спокойствие и сигурност, че каквото и да се случи с колата по време на твоето наемане, ти няма да претърпиш допълнителни финансови загуби.

Днес за твоите дати от 10:00 часа  до 10:00 часа  за най-ниския клас кола това би ти струвало:

20 + 100 = 120 евро (наем + пълна застраховка) с безплатно анулиране и плащане на място

Ако се приложи кода за намаление ще е с 20%, но само върху стойността за наемането.

 

Другият вариант е да наемеш кола като на рент-а-кар компанията платиш единствено наема на колата.

В този случай рент-а-кар компанията ще блокира ХХ евро от твоята кредитна карта. С тази блокирана сума те си гарантират, че ако има някаква щета по колата случила се по време на твоето наемане, те ще си покрият разходите по нейното оправяне като вземат цялата или част от тази блокирана сума. Ако няма щета рент-а-кар компанията ще ти разблокира/върне цялата тази сума до 2-3 седмици.

т.е.

20 евро - наем на колата        + 1200 евро блокирани по картата ти, които ще ти върнат.

Ясно е, че в този случай този който наема кола се излага на потенциален финансов риск. За да се минимизира риска може да се сключи външна застраховка. Тя е специална - само за случаите в които се наема кола.

www.iCarhireinsurance.com   www.worldwideinsure.com 

Това са само две от многото такива сайтове/компании които предлагат подобна застраховка. Тази застраховка може да бъде конкретна т.е. за няколко дни (ако човек не пътува много) или пък целогодишна. Застраховката за цяла година покрива всяко следващо наемане на кола в рамките на една година напред и струва около 40 паунда т.е. доста по-малко от всяка пълна застраховка към рент-а-кар компания и то за няколкото дни на наемането на колата.

Неудобството на такава застраховка е, че рент-а-кар компанията не знае за нея и не я интересува дали имаш или не такава застраховка. За нея ти си без застраховка и тя ще си блокира твоето самоучастие, а при евентуална щета ще си вземе парите от теб. След което, ти с подходящите документи (договора, протокола за щетата, фактурите, снимки и т.н.) ще се жалваш на външната застрахователна компания и те ще ти върнат парите, които рент-а-кар компанията ти е взела.

Звучи по-сложно отколкото е … но няма да те агитирам.

Тук, в този форум, има привърженици и на двата варианта. Ти към коя група ще се причислиш си зависи от теб. Важното е когато взимаш това решение да си наясно с всички "+" и "-".

 

И последно за конкретното ти наемане на кола в Сицилия.

Аз бих направил следното:

Бих наел кола от Goldcar (гледаш средната колона) т.е с възможност за безплатно канцелиране. (трябва да имаш акаунт в goldcar.com)

След това всеки ден или когато се сетиш проверяваш на сайта на Goldcar да не би наемането на кола при същите условия да е по-евтино. Ако това се случи наемаш пак и веднага след второто наемане канцелираш първото. Обикновено, както е установила @AlexandraKo, 2-3-4 дни преди самото наемане е най-евтино.

 

Всъщност, това беше предпоследно.

Последното е, че като минеш през www.topcashback.co.uk наема на колата от Goldcar ще ти излезе още по-евтино с 5 паунда (около 6 евро) тъй като topcashback ще ти ги върнат.

Това е. Успех.

И приятно изкарване в Сицилия.

 

------------------------------------------------

Специално за @chandni::wink:

Редактирам се:

 

преди 19 часа, ven62 каза:

…..

 

Колкото до goldcar - станаха ми любимци.  Последното наемане на кола с тях беше за началото на септември, летището в Лисабон. За 8 дена 26 евро т.е. по 3.25 евро на ден. (личен рекорд).

:grin:...

 

За 8 дена не 26 евро, а само 20 евро щото си чакам 5 паунда кешбек от http://www.topcashback.co.uk 

Редактирано от ven62
  • Благодаря 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@ven62 Сърдечни благодарности за подробното обяснение. Явно съм бил схванал идеята и сега почти всичко си дойде на мястото. Казвам почти защото:

Явно, както аз така и болшинството колеги тук смятаме, че наличието на пълна застраховка е задължително. Особено за Сицилия. Тази забележка е това което ме учуди:

На 12.09.2018 г. в 11:34, ven62 каза:

(в 95% от случаите това е възможно)

Явно някои компании не предлагат, или пък има части на Света, за които не се прелага... Но това все някога ще го разбера, така или иначе не ми влияе на текущата екскурзия .

 Също така още една благодарност за инфорнацията за topcashback, мисля да се възползвам и от нея 🙂 Понякога не се справям с търсачката в сайта, дали тук някъде има тема за този сайт?

Благодаря и за споделеното от @AlexandraKo и @ven62 know-how за рентването сега и проверките през последните няколко дни. За 3 дневен наем, който дори е под 20евро за клас кола Корса или С3, и все още активния код за -20% разликата в цената между сега и последната седмица сугурно ще бъде минимална, ако въобще се появи. Ще дебна и ще споделя в последствие как са се случили нещата. Открих една мини далаверка и може да се спра на нея: За цитираните от мен клас коли: наема + пълна застраховка е грубо 115, като това е по последната, най-евтина колона цени, без право на отмяна, НО ако резервирам по цените в средната колона се появява опция за -5% ако платиш веднага, и ги смятат върху пълната сума, включително и застраховката... Така сумата излиза 112  и няколко цента.

Аааа да, беше редно да споделя, за първото ми рентване на кола реших да направя застраховката при компанията от която взимам колата. Причините са по-голямото спокойствие и най-вече липсата на каквато и да е блокирана сума по картата ми. Със сигурност ще пробвам и опциите с външен застраховател, обаче друг път 😉

Редактирано от КолЮ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@КолЮ

прочети и тази тема -

"тънкият" момент в Сицилия е, че доста компании хем ти взимат парите за пълно покритие на застраховката /нулево самоучастие/, хем супер забито някъде пишат, че това не важи за районите на Палермо и Катаня, така че изрично си го провери този момент

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.