Прескочи до съдържание

дневник Месец в Перу и/или Боливия?


Препоръчани мнения

Утре летим за Лима. Планът беше да видим каквото можем от Перу и Боливия за малко повече от месец и от Лима да летим обратно за Европа - имаме закупен билет. В момента освен, че подготовка за пътуването няма - да, има много теми за двете държави във форума, но точно защото са много, нямам възможност да ги изчета  - но nomad се контузи много лошо - имз проблеми с кръста и почти не може да върви - и сега всичко е под голяма въпросителна. Дано да му мине...

Предварителният маршрут е:

 

Лима

Куско

Мачу Пикчу

Пуно

Ла Пас

Титикака

Салар де Уюни

Сукре

Арекипа

Колка

Ика

 

Ще съм благодарна за съвети и препоръки за хотели (бюджетни) и транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам не са подредени по ред?

Защото иначе би било доста нестандартно и дълго...

 

Не е точно фиксирано, Ти как би го направил? Май не видях маршрут в твоята тема.

Връзка към мнение

Размени Титикака с Ла Пас и ти стават подредени. Пуно се намира на брега на езерото Титикака. После с лодка ще стигнете до Боливия.

 

Не знам къде е Сукре, за да кажа за него дали си е на мястото. След Ика сложи Паракас.

 

Какво значи бюджетни хотели? Дай ориентировачна цена. В Перу ще сте в топ сезона и предполагам цените ще са високи, но мога да погледна какво ползвахме ние.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Идеята е да посетим Титикака от Ла Пас, затова последователността е такава.

 

Нямам идея какво значи бюджетен. Имам предвид да не е топ 1, но не и да делим стая или баня с други хора. Желателно е поне от нощувки да спестим каквото може, защото явно от входове и транспорт не е възможно.

Връзка към мнение

Не е точно фиксирано, Ти как би го направил? Май не видях маршрут в твоята тема.

Пуно е на самото езеро Титикака. Ако държите да го видите от страната на Боливия пак е по-добре да е преди Ла Паз.

Лима - Куско ще летите ли? Защото ако сте с автобус е удобно Ика да е по пътя.

Аз още не съм ходил, така че едва ли съм най-подходящият човек за съвети, но други магеланци препоръчаха хотел Еспания в Лима, точно в центъра е, цената за четворка стая е 29 евро, и ние също ще сме в него.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този сайт е търсачка,която сравнява цени за нощувки в различни booking сайтове: https://www.hotelscombined.es/?languageCode=EN, може да е полезен на някого.

 

Аз ще си споделя предварителния план за моите 41 дни в Перу/Боливия/Чили, който може малко да се преработи само за Перу/Боливия. Всичко с автобус, с изключение на La Paz-Rurrenabaque, може би La Paz-Sucre (има самолетни билети по около 100лв) и вероятно Calama - Santiago.

 

Lima 2
Paracas 1
Huacachina 1
Nasca 1
Arequipa 2
Colca canyon tour 2
Ollantaytambo 2
Machu picchu 1
Cusco 2-3
Titicaca 2
La paz 3
La Paz -> Rurrebaque 4-6? -> La Paz
La Paz ->Sucre 3
Potosi 1
Uyuni 1 (ако не намеря тур за същия ден)
Salar de Uyuni tour 3
San Pedro de Atacama 3
Flight/Bus to Santiago 1
Santiago 2.5
Valparaiso 1

 

@Childish, според вашия план, ако сте решили да обръщате по суша и да видите половината неща в Перу на връщане, може да имате 2 спирки на Титикака, на отиване в Пуно (Перу), на връщане в Копакабана (Боливия). Няма смисъл от Ла Пас да ходите до Титикака и да се връщате пак. Другият момент е на връщане от Уюни, как да стигнете от Сукре до Арекипа. Само Сукре - Ла Пас с автобус е 12-13h. Със сигурност ще трябва да се разбие на етапи и може би още една нощувка в Ла Пас. При другия вариант със самолет, не знам кой вариант ще е по-бюджетен - цялото пътуване да е обиколка, или последователно всичко в Перу, после Боливия и оттам някакво връщане до Лима за обратния полет. 

Редактирано от carrie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Утре летим за Лима. Планът беше да видим каквото можем от Перу и Боливия за малко повече от месец и от Лима да летим обратно за Европа - имаме закупен билет. В момента освен, че подготовка за пътуването няма - да, има много теми за двете държави във форума, но точно защото са много, нямам възможност да ги изчета - но nomad се контузи много лошо - имз проблеми с кръста и почти не може да върви - и сега всичко е под голяма въпросителна. Дано да му мине...

Предварителният маршрут е:

 

Лима

Куско

Мачу Пикчу

Пуно

Ла Пас

Титикака

Салар де Уюни

Сукре

Арекипа

Колка

Ика

 

Ще съм благодарна за съвети и препоръки за хотели (бюджетни) и транспорт.

Надявам се Номад да се оправи скоро.

Това по земя ли мислите да го минавате? Лима-Куско с рейс е нещо около 14-16 часа и както сте с травми по-добре не си го причинявайте. Иначе изглежда добре, като Титикака е между Пуно и Ла Пас, та може би няма смисъл да се връщате, то всъщност пътя минава покрай/през езерото, вероятно имаш предвид посещение на някой остров...

ПП от Ла Пас може да видите Тиауанако, ако не са ви дошли много загадъчните руини. Поне аз бих го посетил де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Lima 2

Paracas 1

Huacachina 1

Nasca 1

Arequipa 2

Colca canyon tour 2

Ollantaytambo 2

Machu picchu 1

Cusco 2-3

Titicaca 2

La paz 3

La Paz -> Rurrebaque 4-6? -> La Paz

La Paz ->Sucre 3

Potosi 1

Uyuni 1 (ако не намеря тур за същия ден)

Salar de Uyuni tour 3

San Pedro de Atacama 3

Flight/Bus to Santiago 1

Santiago 2.5

Valparaiso 1

 

 

Два дни за Лима са много , също и Арекипа.

Олантайтамбо + Мачу Пикчу общо 2 дни макс.

 

Ама пък имате цели 41 дни та може да го давате лежерно :)

Връзка към мнение

Два дни за Лима са много , също и Арекипа.

Олантайтамбо + Мачу Пикчу общо 2 дни макс.

 

Ама пък имате цели 41 дни та може да го давате лежерно :)

За Arequipa заделям 2 дни от практически съображения, идеята е да имам още една нощувка след Colca Canyon trip-а, за да са по-склонни да си оставя багажа в някой хостел, нали имало някакви ограничения и не можеш да си вземеш целия багаж...

От Ollantaytambo един ден евентуално за Moray/Maras/Chinchero. Иска ми се да обиколя Свещената долина повечко, не само Мачу Пикчу и Куско. Терасите солници в Марас изглеждат много зарибително, поне на снимки :)

Засега са само предварителни планове и приемам съвети/идеи, а като са 41 дни няма как да поддържам темпото, с което иначе пътешествам, иначе след 2 седмици макс ще съм без крака.

 

Update: За Лима предварителен план - един ден исторически център и музея Ларко + един ден за Мирафлорес и Баранко.

Редактирано от carrie
Връзка към мнение

Давам нашите хотели:

Hostel Espana, Lima - резервация само по имейл. Отговарят бързо, в рамките на няколко часа. http://www.hotelespanaperu.com/

Kokopelli hostel Cusco - Cusco

La casa dell Abuelo Ollantaytambo

Hostal Andenes - Puno

Gran hotel - Arequipa

Hostal Curasi - Huacachina

 

Последния хотел е в оазиса. Не е бюджетен. Ние го взехме по препоръка на съфорумците, че било добре да спим в оазиса. Според мен е без значение, а в Ика хотелите са по-евтини + че има какво да правиш извън пустинята.

Всички бяха чисти и със собствена баня. Хотелът в Арекипа си беше на късмет, че нашата стая беше чиста, но отдаваха стаи и на клошари. Видяхме такива след като освободихме хотела.

 

Кари, не знам за какво ограничение на багажа говориш за Колка. Това е за влака за Мачу Пикчу. На Колка ходиш с какъвто багаж си искаш. Ние оставихме нашия в хотела, въпреки че бяхме освободили стаите. Просто след това се върнахме, за да си вземем багажа. Не сме плащали за това.

 

Childish, дайте си почивка, докато Номад се оправи. Няма начин да катерите из Свещената долина, ако го боли и не може да ходи. Там си е непрекъснато катерене нагоре-надолу. Имате време достатъчно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси, mililia! Бях останала с впечатление, че има ограничение за багажа за Kолка (малка раница), но може да е било само за туристическата агенция, която съм гледала онлайн. И все пак вариантът с оставяне на багаж в Арекипа е по-добър сякаш. 

Връзка към мнение

Мерси, mililia! Бях останала с впечатление, че има ограничение за багажа за Kолка (малка раница), но може да е било само за туристическата агенция, която съм гледала онлайн. И все пак вариантът с оставяне на багаж в Арекипа е по-добър сякаш. 

 

Да, възможно е да ползват микробус и да нямат място. Ние бяхме с голям автобус на двудневна екскурзия и не сме имали ограничение. Багажът оставихме просто за да ни е по-лесно, пък така или иначе се връщахме в Арекипа и нямаше смисъл да го мъкнем с нас. Хотелите правят тази услуга.

 

Хотелите, които написах в предния си пост са в центъра и на пешеходно разстояние от забележителностите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Този в Арекипа не беше добър , но май имаше някакво събитие в тия дни и нямахме много избор. Помня като цъфнахме някъде 4 след полунощ :)

Връзка към мнение

Благодаря много на всички.

В момента най-важното е nomad да се оправи. Не само не може да върви, но и да седи, стои прав, навежда,.. Засега няма подобрение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря много на всички.

В момента най-важното е nomad да се оправи. Не само не може да върви, но и да седи, стои прав, навежда,.. Засега няма подобрение...

От какво е травмата? Може би ще можем да дадем идеи от собствен опит за облекчение?
Връзка към мнение

От какво е травмата? Може би ще можем да дадем идеи от собствен опит за облекчение?

От возене свит на каросерията на пикап по черен път

Връзка към мнение

Потърсете свинска мас и да маже по- често мястото. Ако може да намерите някакво лекарство с магнезий, за отпускане на мускулатурата. От аптека също нещо от рода на нашия флоран, волтален за през устата. Това ми помага.

Редактирано от clete
Връзка към мнение

А как стои въпросът с визата за Боливия? Искат ли ваксина с/у жълта треска и ако да, как може да се заобиколи?

Връзка към мнение

Давам нашите хотели:

Hostel Espana, Lima - резервация само по имейл. Отговарят бързо, в рамките на няколко часа. http://www.hotelespanaperu.com/

Kokopelli hostel Cusco - Cusco

La casa dell Abuelo Ollantaytambo

Hostal Andenes - Puno

Gran hotel - Arequipa

Hostal Curasi - Huacachina

 

Последния хотел е в оазиса. Не е бюджетен. Ние го взехме по препоръка на съфорумците, че било добре да спим в оазиса. Според мен е без значение, а в Ика хотелите са по-евтини + че има какво да правиш извън пустинята.

Всички бяха чисти и със собствена баня. Хотелът в Арекипа си беше на късмет, че нашата стая беше чиста, но отдаваха стаи и на клошари. Видяхме такива след като освободихме хотела.

 

Кари, не знам за какво ограничение на багажа говориш за Колка. Това е за влака за Мачу Пикчу. На Колка ходиш с какъвто багаж си искаш. Ние оставихме нашия в хотела, въпреки че бяхме освободили стаите. Просто след това се върнахме, за да си вземем багажа. Не сме плащали за това.

 

Childish, дайте си почивка, докато Номад се оправи. Няма начин да катерите из Свещената долина, ако го боли и не може да ходи. Там си е непрекъснато катерене нагоре-надолу. Имате време достатъчно.

 

Еми, а Ollantaytambo заслужаваше ли си?

Връзка към мнение

Питаш за хотела, градчето или крепостта?

Хотелът беше добър, градчето ми хареса, но повече от 2 часа там няма какво да правиш. Крепостта е интересна, но мисля че тази в Писак я превъзхожда.

Ако питаш въобще дали да ходите до там, аз не бих пропуснала. Не бих пропуснала и църквата в Чинчеро. Единствено крепостите над Куско не ме впечатлиха много и ако липсва време може би бих ги пропуснала. Всичко друго според мен си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен горното, градчето е удобно място, от където да тръгнете за Мачу Пикчу. Не го отхвърляйте.

 

Да не забравя: за Мачу Пикчу задължително се снабдете с репелент. Има едни малки мушици, които те нападат и ухапванията от тях сърбят дълго време. Носете си и шапки, че изгарянията от слънцето са ужасни. Аз ползвах силно слънцезащитно, но се движех без шапка и скалпа ми така изгоря и сърбеше, че имах чувството че съм хванала въшки. Чак когато Гери ми каза, че и тя е така и че сме изгорели от слънцето се успокоих.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@ходилите до Салар де Уюни

 

може ли да споделите с какъв тур сте ходили и за условията - спане, транспорт, храна, вода..

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.