Прескочи до съдържание

дневник Програма Виетнам, Камбоджа и Хонг Конг


Евгени Димитров

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Правя програмата, не ми достига още един ден за Сием Реап. Как мога да я донаглася? Имам и няколко въпроса, поствам ги под нея.

 

Програма от Ханой

 

29.10 заминаване от София

30.10 пристигане в Ханой

31.10 Ханой

01.11 Ханой/Ха Лонг

02.11 Ха Лонг/Ханой

03.11 Ханой/Сапа

04.11 Сапа

05.11 Сапа/Ханой/ полет за ХШМ

06.11 ХШМ

07.11 ХШМ/Меконг

08.11 полет за о.Фукуок

09.11 о.Фукуок

10.11 пътуване към о.Кох Ронг

11.11 o.Кох Ронг

12.11 о.Кох Ронг

13.11 пътуване към Пном Пен с автобус

14.11 Пном Пен

15.11 самолет за Сием Реап

16.11 Сием Реап

17.11 Хонг Конг

18.11 Хонг Конг

19.11 Хонг Конг

20.11 00:35 излитане за София

 

Чудя се 6.11 дали да не го направя ХШМ/Меконг, за да мога да изместя програмата с ден напред и да добавя един повече за Сием Реап?

 

Мислите ли, че след връщане от Сапа, ще има достатъчно време за предвижване до ХШМ? Не искам да губя още една вечер в Ханой?

 

Идеята беше да седим по два пълни дни на Фукуок и Кох Ронг, но тъй като до първия ще пътуваме със самолет от ХШМ, намалих дните с един т.е. ще се предвидим сравнително бързо и ще имаме почти цял ден. Докато до Кох Ронг ще се замъкнем с автобус от Виетнам и там предвиждам цял ден пътуване. На 10.11 тръгваме от Фукуок с фери до Ха Тиен, оттам с не знам какво до Кампот, оттам до Сихануквил (или както там се пише) и фери до Кох Ронг. Може ли да се направи в един ден?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Не съм ходил в Сием Реап, но навсякъде където чета е, че ако се интересуваш от храмове и древни цивилизации препоръчително е дори да изкараш там 3 дни. Имай напредвид, че билетите за Ангкор Уат са за 1 ден, 3 дни или седмица доколкото знам. Така че, ако сте за 2 дни, то тогава ще трябва да си вземете за 3 дни. Така че в заключение не е лоша идеята да сложиш още един ден в полза на Сием Реап :) Успех с програмата. :)

Връзка към мнение

От Ханой има и еднодневни екскурзии до Ха лонг, които включват 4-5 часа разкарване с корабче и връщане същата вечер в Ханой. Реално може да разгледаш всичко интересно, но изпускаш залеза и изгрева.

 

От Хо Ши Мин не знам каква програма може да направиш на Меконг за 1 ден. Ако искаш делтата, вероятно няма да ти стигне времето.


Не съм ходил в Сием Реап, но навсякъде където чета е, че ако се интересуваш от храмове и древни цивилизации препоръчително е дори да изкараш там 3 дни. Имай напредвид, че билетите за Ангкор Уат са за 1 ден, 3 дни или седмица доколкото знам. Така че, ако сте за 2 дни, то тогава ще трябва да си вземете за 3 дни. Така че в заключение не е лоша идеята да сложиш още един ден в полза на Сием Реап :) Успех с програмата. :)

 

Аз бях 3 дни и на третия ден леко почна да ми омръзва, но познавам хора, които и след 1 седмица бяха много въодушевени :)

Връзка към мнение

Според мен си избери един от двата острова и от там спести търсения 1 ден. Не, че опита ти в сравнение на двата острова няма да ни е полезен, но лично аз винаги асоциирам почивката на остров с пълен релакс и разлагане по плажовете. Хич не ми е приятно един ден след като съм пристигнал пак да стягам куфарите. За това според мен си направи 4 дни на този остров, който ти изглежда по-привлекателно и така, допълнителния ден го сложи на Сием Реп.

 

Доста зависи и в какви часове все пак са ти пътуванията, ако може това да уточниш в плана. Че полет рано сутрин или късно вечер си има голямо значение.  

Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Знам, че за Сием Реап трябват 2 пълни дни, а аз ги нямам. За Халонг Бей не ми се изпуска залеза и изгрева, затова съм заделил 2 дни.

 

Исках и ден в Макао, но няма да има време. На 17.11 трябва да летим за ХГ. На 18 ще имаме целия ден, 19 също, но там няма да имаме нощувка защото летим за София вечерта. От 2 и 1/2 дни в ХК, няма кога да отида до Макао. Някой друг път ще е. А и при всички положения на 17.11 трябва да летим за ХК. ХК Експрес имат полети на 15,17,19, другите две дати не ме устройват.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Знам, че за Сием Реап трябват 2 пълни дни, а аз ги нямам. За Халонг Бей не ми се изпуска залеза и изгрева, затова съм заделил 2 дни.

 

Исках и ден в Макао, но няма да има време. На 17.11 трябва да летим за ХГ. На 18 ще имаме целия ден, 19 също, но там няма да имаме нощувка защото летим за София вечерта. От 2 и 1/2 дни в ХК, няма кога да отида до Макао. Някой друг път ще е. А и при всички положения на 17.11 трябва да летим за ХК. ХК Експрес имат полети на 15,17,19, другите две дати не ме устройват.

До Макао можете да отидете и за една вечер. Аз бях на представление на това шоу

 http://www.cityofdreamsmacau.com/en/entertainment/detail/the-house-of-dancing-water

Много си струва и след това разходка из нощните светлини на казината.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам, че за Сием Реап трябват 2 пълни дни, а аз ги нямам. За Халонг Бей не ми се изпуска залеза и изгрева, затова съм заделил 2 дни.

 

Исках и ден в Макао, но няма да има време. На 17.11 трябва да летим за ХГ. На 18 ще имаме целия ден, 19 също, но там няма да имаме нощувка защото летим за София вечерта. От 2 и 1/2 дни в ХК, няма кога да отида до Макао. Някой друг път ще е. А и при всички положения на 17.11 трябва да летим за ХК. ХК Експрес имат полети на 15,17,19, другите две дати не ме устройват.

 

Фериботите между Хонг Конг и Макао са на 15 минути, а времето за пътуване е около 1 час. Няма никакъв проблем още първият ден да направите трасфер към Макао. От някои по отдалечени части на Хонг Конг пътуването до летището изисква повече време от колкото от Макао. цък

Според мен най-интересните части на Макао и Хонг Конг могат да се разгледат за 1 ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Според мен си избери един от двата острова и от там спести търсения 1 ден. Не, че опита ти в сравнение на двата острова няма да ни е полезен, но лично аз винаги асоциирам почивката на остров с пълен релакс и разлагане по плажовете. Хич не ми е приятно един ден след като съм пристигнал пак да стягам куфарите. За това според мен си направи 4 дни на този остров, който ти изглежда по-привлекателно и така, допълнителния ден го сложи на Сием Реп.

 

Доста зависи и в какви часове все пак са ти пътуванията, ако може това да уточниш в плана. Че полет рано сутрин или късно вечер си има голямо значение.

 

Така ще направим, един от двата ще изберем. Не знам обаче кой да е. Искаше ми се да прочета някое мнение или препоръка от магеланец, ама не намирам. Не ми се ще да препускам като луд.

Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Ако направя тази програма, с отпадане на Кох Ронг:

 

Програма от Ханой

 

29.10 заминаване от София

30.10 пристигане в Ханой

31.10 Ханой

01.11 Ханой/Ха Лонг

02.11 Ха Лонг/Ханой

03.11 Ханой/Сапа

04.11 Сапа

05.11 Сапа/Ханой/ полет за ХШМ

06.11 ХШМ

07.11 ХШМ/Меконг

08.11 полет за о.Фукуок

09.11 о.Фукуок

10.11 о.Фукуок

11.11 o.Фукуок

11.11 пътуване към Пном пен

12.11 Пном Пен

13.11

14.11 полет за Сием Реап

15.11 Сием Реап

16.11 Сием Реап

17.11 Хонг Конг

18.11 Хонг Конг

19.11 Хонг Конг

20.11 00:35 излитане за София

 

Ми остава един свободен ден 13.11, чудя се дали мога да не тя полет от Сием Реап до Макао с нощувка там и на 17.11 с лодка сутринта да се предвижда до ХК? Виждам, че има летище в Макао, излизат ми полети на AirAsia, ама са с едно прекачване и отиват 9 часа и нагоре. Идея от вас?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Ферито взима разстоянието Макао -ХК за около час. Ако кацнеш в Макао няма да се налага да правиш ХК -Макао -ХК , ако искаш да го разгледаш. За там един цял ден ти е достатъчен , а феритата пътуват и след полунощ

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Това за феритата го разбрах, че са на час. Инфото за след полунощ е добре дошло. На мен обаче ми трябва директен полет Сием Реап - Макао.

Връзка към мнение

Това за феритата го разбрах, че са на час. Инфото за след полунощ е добре дошло. На мен обаче ми трябва директен полет Сием Реап - Макао.

 

Защо ти е директен полет? Дори от летището на Хонк Конг има директни фериботи до Макао. В Обратната посока от Макао също удобно може да си хванете полета с директен ферибот до летището. цък

 

Единственото неудобно нещо е, че фериботите от Макао до летището в Хонг Конг не са на всеки 15 минути, а са само 4 на ден.Винаги обаче имаш опцията да минеш през центъра на Хонг Конг с често движещите се фериботи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Трябва ми директен полет, защото от последната програма, която направих ми остава един свободен ден. И за да не го "хабя" някъде във Виетнам, просто ей така, бих предпочел да го запълня с Макао. Не мога да летя на 16.11 за Хонг Конг, защото няма полет с ХК Експрес, затова си мислих за Макао за една нощувка и оттам с лодка до ХК за 17,18,19.

 

Колкото до Сапа: каква екскурзия да направя до там? Самоорганизирана или с фирма?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Спираме се окончателно на тази програма след толкова чудене:

 

Програма от Ханой

 

29.10 заминаване от София

30.10 пристигане в Ханой

31.10 Ханой

01.11 Ханой/Ха Лонг

02.11 Ха Лонг/Ханой

03.11 Ханой/Сапа

04.11 Сапа

05.11 Сапа/Ханой/ полет за ХШМ

06.11 ХШМ

07.11 ХШМ/Меконг

08.11 полет за о.Фукуок

09.11 о.Фукуок

10.11 о.Фукуок

11.11 пътуване към Пном Пен

11.11 Пном пен

12.11 полет за Сием Реап

13.11 Сием Реап

14.11 Сием Реап

15.11 полет Сием Реап/Хонг Конг/фери до Макао

16.11 Макао

17.11 Макао/Хонг Конг

18.11 Хонг Конг

19.11 Хонг Конг

20.11 00:35 излитане за София

 

Може на 16.11. привечер да се предвижим към Хонг Конг. Ще помисля и този вариант.

 

Ако някой има някакви съвети по отношение на разместване на дните или правилното им разпределение, ще се радвам да ги коментира. Трябва да купувам и билети вече за вътрешните полети.

 

Един конкретен въпрос, който силно ме притеснява. В един ден, ще мога ли да се върна от Сапа и да хвана късен полет за Сайгон? Как препоръчвате да се ходи до Сапа и Ха Лонг - организирано или самостоятелно?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Нямам идея какви са цените на полетите между Пном Пен и Сием Реап, но имам чувството, че ще бъдат неоправдано високи и бих препоръчал автобусите на Giant Ibis. Явно изцяло задраскваш Среден Виетнам от плановете, но може би с оглед на сезона това не е толкова лошо решение...

Връзка към мнение

Ако не се лъжа, от Пном Пен до Сием Реап се стига и по вода. Кометите тръгват сутрин рано.

 

Предполагам, сте си купили вече билетите. Аз все пак да кажа, че от 1 август Хонг Конг въвеждат нова летищна такса от 20 евро за излитане в economy за дългите полети ;)

Връзка към мнение

Как препоръчвате да се ходи до Сапа и Ха Лонг - организирано или самостоятелно?

 

За Сапа не мога да коментирам, но за Ха Лонг - организирано. 

 

Аз, като повечето в този форум, бих предпочел навсякъде всичко да организирам сам, но има места, където просто не си заслужава и Ха Лонг е едно от тях.

 

В Ханой има много агенции, които предлагат екскурзии. В хотела, в който бяхме отседнали, на рецепцията ни изкараха един каталог с десетки различни предложения и е малко трудно да се ориентираш кое точно да избереш, а разликата в цената може да е значителна.

Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Нямам идея какви са цените на полетите между Пном Пен и Сием Реап, но имам чувството, че ще бъдат неоправдано високи и бих препоръчал автобусите на Giant Ibis. Явно изцяло задраскваш Среден Виетнам от плановете, но може би с оглед на сезона това не е толкова лошо решение...

От Пном Пен до Сием Реап имаше полети за около $30-40 на човек. Някой съфорумец беше ми пуснал линк. Като цена ме устройва. Билетите вече сме ги купили за Виетнам и Хонг Конг, така че тази цена от €20 не ме касае. Централен Виетнам, голяма ми беше чуденката за там, ама както винаги, времето никога не стига за всичко.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Купи ли ги тези между ПП и Сием Реп за $30-$40? Ако наистина са толкова, цената е супер. 

 

Халонг само организирано, едва ли си капитан на шхуна и да имаш такава, че да си го направиш сам :) Ако се заровим сигурно е възможно теоретично да си стигнеш сам до Халонг, там да пазариш на място някое корабче, ама няма да си заслужава разправиите гарантирано. Само проучи добре избрания круиз, виждам че го планираш с преспиване, виж предварително мнения и т.н., не разчитай на каталозите на място. Добрите кораби сигурно се запълват бързо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Разбрах за Ха Лонг, ще поровя Гугъл, но ако някой може да препоръча агенция, която е ползвал, ще е чудесно.

Стефане, да, точно ти ми пусна линка на тази авиокомпания. Ще ги следя полетите. Не си струва да се лашкаш с наземен транспорт при тези цени.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.