Прескочи до съдържание

дневник Програма Виетнам, Камбоджа и Хонг Конг


Евгени Димитров

Препоръчани мнения

Евгени Димитров
Публикувано: (редактирано)

Да чакам ли по-ниска цена от тази? Това е за двама души с включен 30 кг багаж. Прехвърлях и други дати, но по-ниска не намирам.

post-4606-0-26585400-1468816101_thumb.png

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Евгени Димитров

Взех билетите за вътрешните полети във Виетнам с Vietjet:

Ханой - Хо Ши Мин

Хо Ши Мин - о. Фукуок

 

В момента чета как да се предвижда от о. Фукуок до Пном Пен. Тук съм си оставил цял един ден. Сега търся билети от Пном Пен до Сием Реап. С какво да се пътува до там? Басака Еър или с автобус? Нещо за изпускане по пътя има ли?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Взех билетите за вътрешните полети във Виетнам с Vietjet:

Ханой - Хо Ши Мин

Хо Ши Мин - о. Фукуок

 

В момента чета как да се предвижда от о. Фукуок до Пном Пен. Тук съм си оставил цял един ден. Сега търся билети от Пном Пен до Сием Реап. С какво да се пътува до там? Басака Еър или с автобус? Нещо за изпускане по пътя има ли?

Ние го минахме това разстояние с нощни автобуси 2 пъти. Доста доволни останахме. Цената е около 10$ на посока. Ние все пак гледахме по-бюджетно да пътуваме, но все пак ти си прецени. За Басаха Еър нищо не мога да кажа. Лошото на тези автобуси е, че пристигаш много рано сутринта в дадения град. Например пристигнахме към 4:30 в Пном Пен и почнахме да се чудим какво да правим. Като цяло ходехме до хотелите и си оставяхме нещата на съхранение, хапвахме малко нещо и тръгвахме да обикаляме, разчитайки на силите от съня в автобуса. Хубавото на автобусите е, че са като легла, с одеалце, климатик. Сравнително удобно е да се спи повреме на пътя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих избрал автобуса между Сием Реп и Пном Пен, дава ти поглед към провинциалната Камбоджа, извън Сием Реп и Пном Пен, с наколните жилища, със спретнатите училища. Ако го възприемеш като роуд трип, а не загуба на време, тези 6 часа може и да ти харесат. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бих избрал автобуса между Сием Реп и Пном Пен, дава ти поглед към провинциалната Камбоджа, извън Сием Реп и Пном Пен, с наколните жилища, със спретнатите училища. Ако го възприемеш като роуд трип, а не загуба на време, тези 6 часа може и да ти харесат. 

 

На една от спирките по този маршрут ми предлагаха най-големите пържени паяци, кото съм виждал през живота си :) Освен това имаше пържени скакалци и други подобни лакомства :)

 

Хубаво е да се погледне коя точно авиокомпания лети вътрешни полети в Камбоджа, защото когато аз бях там нямаха нито една авиокомпания одобрена от ЕС.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

На една от спирките по този маршрут ми предлагаха най-големите пържени паяци, кото съм виждал през живота си :) Освен това имаше пържени скакалци и други подобни лакомства :)

 

Хубаво е да се погледне коя точно авиокомпания лети вътрешни полети в Камбоджа, защото когато аз бях там нямаха нито една авиокомпания одобрена от ЕС.

 

Да, спирката май е една и съща за този маршрут :)

 

Cambodia Angkor Air е дъщерна на Vietnam Airlines, та трябва да е ОК си мисля. Полети почна и някаква друга компания, но за тях не знам нищо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Bassaka Air имат полети от Пном Пен до Сием Реап. Намирам два еднопосочни билети за $90. Не съм чел никакви ревюта никъде за тази авиокомпания. Някой ако може да даде някакво инфо, ще е добре дошло. Предвижването ми от Виетнам до Пном Пен ще е по суша и там смятам да поразгледам. Иначе, мисля за полет от гледна точна да спестя време. От другата страна искам да усетя Камбоджа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Погледнах полетите на Cambodia Angkor Air, идват малко скъпички за 40 минутен полет. Излизат над $200 за два билета. В крайна сметка купих на Басака Еър два билета за $74 общо с таксите и включен 20 кг. багаж. Даже бяха on sale, снощи я нямаше тази цена. Остана ни сега само полета от Сием Реап до Хонг Конг. Тия обаче ХК Експрес не искат да свалят цената повече от два месеца. Ще им дам още малко време. ;)

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега се разрових и има още две екзотики, които летят между Сием Реп и Пном Пен:

 

http://apsara-airline.com/

http://www.bayonairlines.com/

 

За вторите намирам $33 за еднопосочен билет, първите издават само по заявка хартиени олд скул билети. За теб вече е късно, но на някой друг може да е от полза :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Хм, разгледах линка на Bayon Airlines. Имат полети между Камбоджа, Тайланд, Виетнам и Лаос. Отдолу има показани low fears от Пном Пен до Сием Реап само, на различни дати. Зададох му няколко различни вариант. Например Хо Ши Мин до Пном Пен, гледах от Фукуок до Сием Реап, но без значение кои два града комбинирам, не ми изкарва никакви налични полети. Все пак, тези които ще пътувам в споменатите 4 държави, имат още една опции за авиолиния.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Някакъв друг вариант за предвижване от Ханой до Lao Cai (Сапа) освен влак? От Lao Cai до Сапа с какво трябва да се предвижа? Такси, автобус? По Гугъл го дават час и половина път. Приемам и препоръки за нощувка в Сапа.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
Евгени Димитров

До Lao Cai (Sapa) ще пътуваме с влак. Резервирах King Express за $33 на човек в посока. Има още няколко опции за влакове на цени от $33 до $110. Може да ги видите на линка отдолу. Всички такива тръгват вечер от Ханой (21-22 ч) и пристигат рано (6-7 ч) на сутринта. Пускам страницата за резервации. Половината сума се плаща сега, другата по-късно на място.

 

https://www.hanoisapatrain.com

 

На връщане, ще го направим с 9 местен бус. Пуснах резервация, чакам до един работен ден да потвърдят. Цената е $20 на човек. Пътува се около 5 часа. Бусът изглежда доста добре, с климатик. Платих $12 сега, разликата от $28 на място. Цената е за 2 души. Има още много други варианти и фирми за транспорт с цени от $12-20 на човек. Плюсът при буса е, че те взима от хотела, който му кажеш, пътува по-малко, а и искаме да се върнем обратно в Ханой, да починем и да му отделим целият следващ ден в разглеждане. Пускам линк с цени и часове на автобуси.

 

http://sapaethnic.com

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На гарата в Lao Cai чакат бусчета до Сапа, нас ни подбраха още от купето. Цената се оказа двойно по-ниска, ако се резервира през хотелчето, в което отседне човек (както направихме на връщане)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Почти приключих с организацията по пътуването. Останаха още няколко неща, ако може да помогнете. Те са следните:

- нищо не съм свършил за Ха Лонг Бей още. Някакви предложение за агенция или да търся на място? Малко не искам да го оставям за последния момент.

- еднодневен тур по Меконг

- чудя се за Макао за две нощувки. Ако ги направя там, ще ми се очертаят около почти два пълни дни. Заслужава ли се да запълня цялото време там? Как е положението с транспорта? Къде да се спи там като локация. Търся малко инфо като цяло

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Почти приключих с организацията по пътуването. Останаха още няколко неща, ако може да помогнете. Те са следните:

- нищо не съм свършил за Ха Лонг Бей още. Някакви предложение за агенция или да търся на място? Малко не искам да го оставям за последния момент.

- еднодневен тур по Меконг

 

 

Туровете на sinhcafe, сега http://sinhtourist.vnобикновено са safe choice. В съседна тема препоръчаха и тази агентка в Ханой, поне за Хейлонг може да свърши работа: https://www.tripadvisor.ie/Attraction_Review-g293924-d6894263-Reviews-Lily_s_Travel_Agency_Day_Tours-Hanoi.html

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Евгени Димитров

Съфорумци, кажете какво да не пропускам в Ханой и Хо Ши Мин. Ровя "Thing to do" в Trip advisor, ама е пълно с всякакви турове. Нещо не успявам да разбера какво да разгледам в самите градове. Помогнете с един списък.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Съфорумци, кажете какво да не пропускам в Ханой и Хо Ши Мин. Ровя "Thing to do" в Trip advisor, ама е пълно с всякакви турове. Нещо не успявам да разбера какво да разгледам в самите градове. Помогнете с един списък.

 

Класациите в tripadvisor са доста криви, wikivoyage е доста по-добър източник за първоначална представа къде, какво може да се види:

 

https://en.wikivoyage.org/wiki/Hanoi

 

https://en.wikivoyage.org/wiki/Ho_Chi_Minh_City

 

В Ханой не бих пропуснал разходка около езерото, мавзолея (дори да не влизате вътре, площада си носи класическаа соц атмосфера) и обезателно сваления B52 оставен да ръждясва в една локва - за мен много по-автентичен от всичките музеи посветени на войната.

 

За ХоШиМин - Двореца на обединението ми се видя по-интересен от музея на войната, който е предимно графични снимки и експонати от пленена американска техника. В двореца са запазени помещенията, от които се е командвала армията на южен Виетнам. 

 

И на двете места, най-запомнящото се е малко от малко да им влезеш в ритъма, а за това не ти трябват конкретни забележителности, които да търсиш. Просто да се научиш да пресичаш улиците е достатъчно :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Приемам и всякакви съвети относно такситата, каква карта да си взема за телефона, също дребни тънкости за каквото ви дойде наум. Ония кубинските тигри, доста ме поизмориха с лъжи за всяко едно нещо за 10 дни, макар и да ми беше второ ходене там.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Приемам и всякакви съвети относно такситата, каква карта да си взема за телефона, също дребни тънкости за каквото ви дойде наум. Ония кубинските тигри, доста ме поизмориха с лъжи за всяко едно нещо за 10 дни, макар и да ми беше второ ходене там.

 

Таксита, ако се пласираш добре няма да имаш нужда. Това означава District1 в ХоШиМин и в стария град в Ханой. Иначе инвото на измами към туристите е сериозно, специално избягвай тези, които те дърпат на колело. Таксита едва ли ще ти се наложи да ползваш освен от/до летището, и за там препоръчвам да се уговориш за трансфер с хотела - в нашия случай не беше кой знае колко по-скъпо от такси, а си спестяваш драмата и стреса. 

 

Vinasun и MaiLinh уж са читави фирми, но едно наум и с тях: 

http://www.vinasuntaxi.com/contact-us

 

http://www.mailinh.vn/#

 

За мобилна карта не знам, но имай предвид, че фейсбук е блокиран. Трябваше да сменяш DNS сървъри, лесно става, но това беше преди години, може и властите да са нахитряли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Замислям се с какви пари кеш да тръгваме. Всичко като хотели и билети ни е платено на 95%. Не сме платили тур до Ха Лонг Бей и по Меконг. Ще са на място. Ще платя и съответно визите за Виетнам и Камбоджа кеш. Ще сме в Азия 21 дни, двама души. Ще тръгна и с две кредитни карти (виза и мастъркард), не знам обаче колко пари кеш да приготвя. Дайте съвет.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Замислям се с какви пари кеш да тръгваме. Всичко като хотели и билети ни е платено на 95%. Не сме платили тур до Ха Лонг Бей и по Меконг. Ще са на място. Ще платя и съответно визите за Виетнам и Камбоджа кеш. Ще сме в Азия 21 дни, двама души. Ще тръгна и с две кредитни карти (виза и мастъркард), не знам обаче колко пари кеш да приготвя. Дайте съвет.

 

За Виетнам е добре да имаш долари кеш. За Камбоджа също. Вземи и някоя дебитна карта - таксата при теглене на кеш е несравнимо по-ниска, а като цяло и на двете места не разчитай да плащаш много с картите, просто ще теглиш периодично от банкомат. 

 

Мисля, че за дневни разходи $50 на ден за двама трябва да са ок, ама нали знаеш, че това е супер субективно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съфорумци, кажете какво да не пропускам в Ханой и Хо Ши Мин. Ровя "Thing to do" в Trip advisor, ама е пълно с всякакви турове. Нещо не успявам да разбера какво да разгледам в самите градове. Помогнете с един списък.

 

Към препоръчаното от Георги да добавя сайгонския Ho Chi Minh Museum (Dragon House, Nha Rong). Според мен е в секцията "трябва". Пътеписанието ми за там, го има тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.