Прескочи до съдържание

дневник Саудитска Арабия - репортажите на warda


warda

Препоръчани мнения

Двуцветко

Сега чета, че има традиция за самообрязване със секира :O Надявам се Двуцветко да няма лоши сънища след тази информация ;)

Отивам да наточа секирата :)

Което ми напомня да спомена, че тези хора в момента строят най- високата сграда в света

https://m.youtube.com/watch?v=cV7F7DfWsog

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сега чета, че има традиция за самообрязване със секира :O Надявам се Двуцветко да няма лоши сънища след тази информация ;)

 

Ей, деменцията до какви нещастия води.....

Връзка към мнение

Те и за Северна Корея ни казват как пасат трева , ама в същото време севернокорейци уж хакват сървърите на Пентагона и т.н.

Едното не изключва другото  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Различните лица на принцесата

 

А бе тя и нашата принцеса преди бая години демонстрираше свободно мислене, което едва ли беше валидно за останата част от населението, така че такива снимки нищо не доказват. Изобщо, има една линия между изтока и запада, зад която "спонтанните" снимки на лидерите са индикатор за свободата в съответната държава.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Почваш да омекваш! В моите представи за виза, ти си склонен на почти всичко ;) Как ще посетиш така всички държави в света? Човек трябва да прави жертви в името на висшата цел ;)

Наблегни на думата ПОЧТИ :)

 

Ще намеря начин... Почвам да разучавам изложенията и май ще ходя по 'бизнес' :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Какво точно проверяват на тези контролни пунктове и как човек доказва, че е мюсюлманин? Достатъчно ли е да направиш една декларация или ти искат някаква тапия?

разбира се по номера на колата ко си с кола,и ти искат документи за проверка

за чужденците е временен паспорт (егама) за мюсюлманите е в зелен цвят ,за другите религи са сини или бежави

Отивам да наточа секирата :)

Което ми напомня да спомена, че тези хора в момента строят най- високата сграда в света

няма такова нещо,децата се обрязват

още докато са в родилният дом от хирург

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

разбира се по номера на колата ко си с кола,и ти искат документи за проверка

за чужденците е временен паспорт (егама) за мюсюлманите е в зелен цвят ,за другите религи са сини или бежави

няма такова нещо,децата се обрязват

още докато са в родилният дом от хирург

 

В Турция обрязването е голям празник, почти като сватба. Канят се  много гости, при вас не е ли така?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Различните лица на принцесата

 

d0b4b241aedc9947978b448867f890da.jpg

 

DSC01428-e1413484731935-512x288.jpg

 

most-beautiful-arabian-woman.jpg

 

NCS_modified20160511194334MaxW640imageVe

 

2032.jpg?w=300&q=55&auto=format&usm=12&f

 

Al-Waleed-bin-Talal-Family.jpg

Принцесата почти гола по консервативните религиозни стандарти ;)

 

5207583734_c2254ec71c.jpg

вече нее принцеса

В Турция обрязването е голям празник, почти като сватба. Канят се  много гости, при вас не е ли така?

ne

Един познат е ходил, тъй като баща му беше пилот там. Единственото, което си спомням, е че каза, че като пътуваш може би за Мека на магистралата пишело на едно място, че колите с немюсюлмани са до там. Нещо такова. Като го видя пак, което няма да е скоро ще го поразпитам. Той и в Нигерия беше, където е баща му в момента и разказа интересни неща също. 

post-4597-0-79709900-1466426663_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

разбира се по номера на колата ко си с кола,и ти искат документи за проверка

за чужденците е временен паспорт (егама) за мюсюлманите е в зелен цвят ,за другите религи са сини или бежави

 

Всичките поклонници чужденци пристигащи в Мека ли получават специален паспорт? Когато им издават този паспорт как доказват, че са мюсюлмани?

 

Ако вземес местна кола и се облечеш с тяхно традиционно облекло не може ли да влезеш необозпокояван в Мека. Има ли някакви санкции за немюсюлмани, които въпреки забраната са посетили Мека. Забраната за цяла година ли важи или само за Рамадан?

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
post-4597-0-89035100-1466427116_thumb.jpg

Не знам, събудих се от ужас след като видях униформения да се запътва към мен, нещо му нямах вяра, че ми носи визата :)

Иначе тук се зачетох за пътепис на един от малкото европейци добрал се до Мека

http://mobile.wnd.com/2015/03/the-story-of-a-non-muslim-eyewitness-in-mecca/

Само не мога да разбера защо му липсва част 2 на пътеписа. Опасявам се, че и той може да е имал срещи с униформени по спирки на градски транспорт ..

Българите на хадж

 

post-4597-0-89035100-1466427116_thumb.jpg

 

мина ! е на 5 кл от мека

 

post-4597-0-50917100-1466427395_thumb.jpg

 

комплекса муджамарат в мина й морето от поклоници ,които отиват да замерват дявола с камани(джамарат)

post-4597-0-44478900-1466427235_thumb.jpg

Редактирано от warda
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Санкцията за нарушилите забраната е депортиране в страната на произход. Постоянна е забраната. 

 

Някъде четох, че на самата виза пише дали лицето е мюсюлманин или не. Все пак визите се издават от посолството, така че сигурно си има начини да се провери в случаи на съмнение. А повечето визи за посещение на Мека така или иначе се придвижват като процедура от специални лицензирани агенции. 

Връзка към мнение

Всичките поклонници чужденци пристигащи в Мека ли получават специален паспорт? Когато им издават този паспорт как доказват, че са мюсюлмани?

 

Ако вземес местна кола и се облечеш с тяхно традиционно облекло не може ли да влезеш необозпокояван в Мека. Има ли някакви санкции за немюсюлмани, които въпреки забраната са посетили Мека. Забраната за цяла година ли важи или само за Рамадан?

с временен паспорт са само работещите в страната,другите са с визи

бизнез виза,или виза за посещение на роднина.

другите дето са за хадж и умра те идват оргганиирано от агенции за умра и хадж

:) както казваш преоблечен и натъкмен като тях,защо не,но ако техванат,черен печат в паспорта,не се притесявайте няма затвор и рязане на глави :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре де, нека направят изключение и да ме пуснат в държавата си за няколко дни. Обещавам много да слушам...

впрочем,има едно малко решение-транзитна виза сетих се че преди време един ме пита искаше да мине с мотор и сприятелката си! :lol: 

 

Никой не се е оплакал, викаш.... B)

не :P

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Санкцията за нарушилите забраната е депортиране в страната на произход. Постоянна е забраната. 

 

 

Супер, ако те хванат и обратният транспорт ти е уреден :lol:  Купуваш си еднопосочен билет и след посещение на Мека се предаваш на властите ;)

с временен паспорт са само работещите в страната,другите са с визи

бизнез виза,или виза за посещение на роднина.

другите дето са за хадж и умра те идват оргганиирано от агенции за умра и хадж

:) както казваш преоблечен и натъкмен като тях,защо не,но ако техванат,черен печат в паспорта,не се притесявайте няма затвор и рязане на глави :)

 

Аз по принцип веднъж искам да посeтя Мека, но ако може по време на Рамадан.  При теб като се омъжи за саудитец трябваше ли някой от България да ти дава някаква тапия, че си мюсюлманка?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

впрочем,има едно малко решение-транзитна виза

Това също ми звучи сложно - не се виждам да стигна до СА с кола, а самолетен транзит трудно ще го натъманя така, че да не изглежда като изсмукан от пръстите.

 

Мисля, че най-добрия ми шанс е с изложенията и да действам с някоя от специализираните местни фирми дето правят бизнес визи за изложения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това също ми звучи сложно - не се виждам да стигна до СА с кола, а самолетен транзит трудно ще го натъманя така, че да не изглежда като изсмукан от пръстите.

 

Мисля, че най-добрия ми шанс е с изложенията и да действам с някоя от специализираните местни фирми дето правят бизнес визи за изложения.

 

Важното е някой да те покани, а непознат едва ли ще те покани ако не му пасваш по някакъв критерий 100% в профила. По лесният начин е чрез мрежата на магеланци да намерим българин работещ в Саудистка Арабия, който да ти излобира покана. Министерството на външните работи и посолството на Саудистка Арабия искат и официален превод на документите на фирмата в която работиш и кратко представяне на фирмата на английски. Освен това трябва официален превод на акт за раждане.

Ето списък с разни изложения в Саудитска Арабия цък  цък цък

 

Може би по лесно ще е конкретна фирма да те покани за преговори от колкото да се впишеш в профила на някои от тези изложения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като има магеланец на място ще ми е интересно да разкаже малко повече за ежедневието там. Може би ще разсее разни митове , които се носят заради относителната самоизолация на тази държава.

Примерно как стои въпроса със социалните мрежи и изобщо интернет , има ли някакви ограничения ?

Има ли таксита само за жени , като в Дубай и подобни ?

Практика ли е сред средния саудитец многоженството ?

Пътуват ли много зад граница и кои дестинации са популярни за тях ?

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Както писаха по-назад това може да е като отвореността на Людмила Живкова към Запада , когато нормалните хора не можеха и да помислят да видят Лувъра ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Както писаха по-назад това може да е като отвореността на Людмила Живкова към Запада , когато нормалните хора не можеха и да помислят да видят Лувъра ;)

 

До Лувъра или на купон в Лондон вероятно могат да отидат всички саудитци. Въпросът е обaче могат ли да разказват вицове за краля, да ходят по бански на плажа или жените им да карат коли? ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

post-4597-0-42044300-1466462233_thumb.jpg

 

кабса е популярно саудитско ястие от ориз ,и агнешко месо
може и  с камилско месо
може и пилешко
може и риба
а даже може и със скариди

но най популярно си остава със агнешко

има хора който ядът всеки ден кабса

 

аз го готвих преди малко за вечеря,която ще е към 3 сутринта.след това нищо няма да се яде и пие до 7 вечерта
нашите пости минаха 15 дена остават още 15


До Лувъра или на купон в Лондон вероятно могат да отидат всички саудитци. Въпросът е обaче могат ли да разказват вицове за краля, да ходят по бански на плажа или жените им да карат коли? ;)

в града, няма плаж,но изън града има къпинги
където който иска може да ходи акто си иска

колкото до краля това вече е друга тема

;) спомни си по времето на комунизма как беше?
тук е точно така с една разлика че има религия

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@warda, ти говориш ли арабски? Какво означава форумното ти име? Ако говориш арабски - можеш ли да се разбираш с египтяни, либийци, мароканци, йорданци? Чувал съм, че в отделните региони говорят на различни наречия, но по мои лични впечатления - поне либийците, египтяните и тунизийците се разбираха помежду си чудесно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.