Прескочи до съдържание

Стокхолм за почти 5 дни


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Да, лодките и при по-близките островчета минават по същия маршрут. Разходката до Vaxholm като по-дълга, дава възможност да се разгледа много повече от архипелага. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Градски транспорт не съм ползвал. В Стокхолм като турист най-добре така :

 

post-140-0-23320600-1474533706_thumb.jpg

 

post-140-0-81490400-1474533747_thumb.jpg

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някаква хитринка за по-евтин трансфер Скавста - Стокхолм , щото в повечето случаи излиза повече от полетите.

Ако се правят и разни вътрешни из Скандинавия става страшно.

Аз не намерих освен директния бус и варианта през Ньокьопинг с влакчето , който е почти толкова като цена.

Връзка към мнение

Миналата година в един шведски сайт за колективно пазаруване бях попаднала на оферта за 50% по-ниска цена за трансфер от Арланда. Като разрових за нещо подобно от Nyköping /Нюшопинг е по-близко като произношение/ открих, че конкурента по онази намалена дестинация не е издържал популярността и действията на Flygbussarna и е фалирал. С увеличаването на туристическия поток аз също се надявам да се появи алтернатива и ако на някой му попадне нещо, нека го сподели на всеослушание!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой ходил ли е в Стокхолм през зимата (февруари) ?  Дали си заслужава, много ли е студено и духа ли неприятен вятър, дали феритата между островите работят ?  Въобще някаква зимна информация....

Връзка към мнение

Бил съм декември. Не е много студено, то си е на морето, вятър има, ама не е нещо непоносимо. Само дето се съмва в 9:30 и се стъмва в 3 следобед. Но февруари няма да е така де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой ходил ли е в Стокхолм през зимата (февруари) ?  Дали си заслужава, много ли е студено и духа ли неприятен вятър, дали феритата между островите работят ?  Въобще някаква зимна информация....

 

И ние ходихме края на февруари в Стокхолм. Тогава времето така се случи, че там беше по-топло от тук. Не помня да е имало силен вятър, имаше слънце и от време на време облаци. За феритата не знам, не сме ползвали. Бяхме обаче една нощ на круиз, че спането беше много евтино и там на кораба доста духаше. Това обаче не ни спря да висим на палубата. мисля, че около 6 вечерта вече си беше тъмно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой ходил ли е в Стокхолм през зимата (февруари) ?  Дали си заслужава, много ли е студено и духа ли неприятен вятър, дали феритата между островите работят ?  Въобще някаква зимна информация....

 

Зависи кога точно през февруари ще ходиш и какво искаш да посетиш. Някои години имат много сняг, други повече дъжд, аз съм била в края на март и беше сухо и студено, но пък слънчево. Ето тук е сайтът на едната компания, която предлага транспорт до различните острови на архипелага (Skärgården):

 

http://www.waxholmsbolaget.se/visitor/

 

А тези са малко по-туристически:

 

http://ressel.se/ms-emelie/

 

http://www.stromma.se/en/stockholm/

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макар и преди 17 г.съм бил в Стокхолм за 3 месеца от декември до февруари.Като цяло е въпрос на години,но февруари беше "най топлия" и то след 15-ти.Говоря за температури около -5/+5.Има ли вятър е ад.И ми се струваше по зле от януарските -20.Като цяло,зимата трябва да е много студена за да блокират превозите по вода.По важен е "щорм"-а.Февруари е на късмет с времето,Оги.Може да е по топло от България,но не очаквай повече от +5/8 и то в края на месеца при слънчево време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз миналата година водих майка ми в Стокхолм за рождените ни дни и си позволихме много готино място - спахме на кораб

 

п.с. Ресторантът също беше мнооого добър, ето и една снимка отвън (каютата не съм я снимала, но всичко е като на снимките в букинг)

 

attachicon.gifDSC00054.JPG

Деница, а всички ли легла са на два етажа в двойните каюти?

Връзка към мнение

Деница, а всички ли легла са на два етажа в двойните каюти?

 

Ние бяхме в такава кабина, защото когато запазвахме, нямаше други свободни. Аз спах на втория етаж и беше ок за няколко вечери. Има и други кабини - със спалня или две легла, предполагам обаче, че са по-скъпи. Може да погледнеш директно в сайта на хотела:

 

http://malardrottningen.se/en/standard-dubbelhytt-eng/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в такава кабина, защото когато запазвахме, нямаше други свободни. Аз спах на втория етаж и беше ок за няколко вечери. Има и други кабини - със спалня или две легла, предполагам обаче, че са по-скъпи. Може да погледнеш директно в сайта на хотела:

 

http://malardrottningen.se/en/standard-dubbelhytt-eng/

Много ти благодаря!:)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.