Прескочи до съдържание

Кола под наем в Лисабон


Препоръчани мнения

Димитър Михайло

Здравейте,

за първи път ми се налага да наемам кола под наем и да си призная доста се обърках от всякаква информация и различни оферти. Търся кола под нам в Лисабон през август (11-15). Това, което намирам е 50 евро на ден. Ако някой с повече опит окаже малко съдейсвтие, ще съм много благодарен.

Връзка към мнение

Ние си наехме кола от летището в Лисабон с пълна застраховка за 7 дена. Получихме кола с пълен резервоар и трябваше да я върнем с пълен резервоар пак на летището. Сутринта рано , може би към 6,30 .. бяхме там . Никой не погледна колата... само проверка на резврвоара и толкова. Ако обаче сте без пълна застраховка.... нещата май са различни. Цената не помня, но май беше около твоята цена.

Връзка към мнение

Здравейте,

за първи път ми се налага да наемам кола под наем и да си призная доста се обърках от всякаква информация и различни оферти. Търся кола под нам в Лисабон през август (11-15). Това, което намирам е 50 евро на ден. Ако някой с повече опит окаже малко съдейсвтие, ще съм много благодарен.

 

Здравей. За неопитен си е объркващо... Пуснах една много бърза търсачка. Намерих най-евтино около 28 паунда на ден = около 33 евро, взета от летището. И тук започват уловките. Трябва да се провери доколко фирмата е добра; в цената не са включени пълна застраховка и други екстри.

 

Според мен трябва да си дефинираш максимален бюджет и дали се чувстваш уверен да нямаш пълна застраховка - тоест, дали си перде (казано в позитивен смисъл) или си държиш на спокойствието (което качва цената). 

 

Питай още да помагаме.

Връзка към мнение

Ние наехме от летището и върнахме в центъра до Помбал почти до хотела, който бяхме резервирали - за четири дни с пълна застраховка  и наем на Via Verde за магистралата ни излезе 160 евро от europcar.

Връзка към мнение

Преди да препоръчаме цена, може би да преценим първо правилния подход спрямо теб. Кой от двата варианта е по-приемлив:

 

1. Имаш намерение да платиш допълнителна застраховка, която да редуцира блокираната сума по картата, малък шанс да възникнат неприятности и проблеми с тънките шрифтове в договора и т.н. Този вариант е силно вероятно да е по-скъп.

2. Не ти се плащат допълнителни застраховки, имаш голям лимит по картата и нямаш против, ако стане щета да се разправяш с тях, или да сключваш застраховка при външен застраховател, да четеш договора внимателно за допълнителни такси и т.н. Този вариант сигурно ще е по-евтин. 

 

Ако предпочиташ 1., може би е по-добра идея да заложиш на някоя от големите фирми, което ще ти е по-скъпо. При 2. може и да спестиш някаква сума, но рискуваш повече главоболия. Във форума имаме последователи и на двете философии и няма еднозначен отговор :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Димитър Михайло

Като че ли съм повече за втория вариант. И да се надявам да няма инциденти.

 

 

Преди да препоръчаме цена, може би да преценим първо правилния подход спрямо теб. Кой от двата варианта е по-приемлив:

 

1. Имаш намерение да платиш допълнителна застраховка, която да редуцира блокираната сума по картата, малък шанс да възникнат неприятности и проблеми с тънките шрифтове в договора и т.н. Този вариант е силно вероятно да е по-скъп.

2. Не ти се плащат допълнителни застраховки, имаш голям лимит по картата и нямаш против, ако стане щета да се разправяш с тях, или да сключваш застраховка при външен застраховател, да четеш договора внимателно за допълнителни такси и т.н. Този вариант сигурно ще е по-евтин. 

 

Ако предпочиташ 1., може би е по-добра идея да заложиш на някоя от големите фирми, което ще ти е по-скъпо. При 2. може и да спестиш някаква сума, но рискуваш повече главоболия. Във форума имаме последователи и на двете философии и няма еднозначен отговор :)

Връзка към мнение

Аз правя и от двата вида, зависи от държавата в която ще карам.

Ако избереш от втория вид, най-важното е да огледаш колата много подробно и да отбележиш дори най-малките драскотини или проблеми преди да я вземеш. Колкото повече неща отбележиш, по-добре.

Връзка към мнение

     Аз само искам да добавя, че в Португалия плащането на магистралните тол такси става електронно.

     Не мога да твърдя със сигурност, че навсякъде е така, защото го знам от споделен опит.

     Мой приятел изгоря със 150 евро, които rental car компанията му е удържала от депозита, защото си минавал най- спокойно през входовете и изходите без да спази сроковете за плащане.

    Затова, че ако някой има личен опит в пътуванията с rental car в Португалия може да сподели. Ако няма проверете много добре как се извършват плащанията.

 

 

    п.п. Периодът, за който търсите кола е супер натоварен и цените са убийствени. Не знам дали въобще си заслужава да вземате rentalcar при тези цени.

Редактирано от Radnev
Връзка към мнение

Цените наистина са височки, под 100лв на ден трудно, при това без допълнителна застраховка. Я виж дали това търсене ще се отвори: http://www.rentalcars.com/SearchResults.do?enabler=&country=Portugal&doYear=2016&distance=10&ftsEntry=1472612&city=Lisbon&driverage=on&doFiltering=false&dropCity=Lisbon&dropFtsType=A&ftsAutocomplete=Lisbon+Airport+(LIS)%2c+Lisbon%2c+Portugal&driversAge=30&dropFtsAutocomplete=&dropFtsLocationName=Lisbon+Airport+(LIS)&fromLocChoose=true&filterTo=1000&dropLocationName=Lisbon+Airport+(LIS)&dropCountryCode=pt&ftsType=A&doMinute=0&countryCode=pt&puYear=2016&puSameAsDo=on&ftsLocationSearch=28061&dropFtsSearch=L&locationName=Lisbon+Airport+(LIS)&puMinute=0&ftsInput=lis&doDay=15&searchType=&filterFrom=0&coordinates=38.7704%2c-9.12956&puMonth=8&dropLocation=28061&dropFtsInput=&doHour=10&dropCountry=Portugal&dropCoordinates=38.7704%2c-9.12956&ftsLocationName=Lisbon+Airport+(LIS)&ftsSearch=L&puDay=11&dropFtsLocationSearch=28061&puHour=10&location=28061&dropFtsEntry=1472612&doMonth=8&filterName=CarCategorisationSupplierFilter

 

От него препоръчвам ето този вариант, Budget е голяма фирма, а Пандата е с една идея по-голяма от Volkswagen Up. 

 

2016-07-09_13-52-26.png

 

Ще блокират около 1000€ по картата. Ти ще си прецениш дали искаш допълнителна застраховка на място, допълнителна външна или ще караш на късмет. Нямам представа дали шофирането в Португалия е агресивно. 

 

В това търсене с около 100-ина лева по-малко излизат цените на някаква фирма drive4less, но са ограничени до 60км на ден, ако караш повече спестяването бързо бързо ще излезе през носа. 

Връзка към мнение
Димитър Михайло
Публикувано: (редактирано)

Добре, какво става ако нямам допълнителна застраховка и направя щета на колата? И отразява ли се на цената това, че ще я взема след 18ч (извън работно време) и ще я върна пак късно вечерта?

Редактирано от Димитър Михайло
Връзка към мнение

В зависимост от големината на щетата, ти удържат  част или дори цялата сума, която са ти блокирали.

Обикновено за най-дребното нещо взимат 100-на евро, като за добър ден.

Връзка към мнение

Я си дай точно часовете на полетите. Забелязвам, че взимаш колата на 11-и в 18:00, а я връщаш на 14 в 20:00, това общо взето означава, че за тези два допълнителни часа плащаш цял ден отгоре. Обикновено фирмите позволяват малко гъвкавост - ако върнеш до 1-2 часа по-късно спрямо отбелязаното, не те таксуват за допълнителен ден,  не съм сигурен дали тази гъвкавост е калкулирана в сайта на Budget. 

 

Но наистина според мен няма смисъл да плащаш цял ден допълнително заради 2 часа разлика. 

 

18:00 и 20:00 далеч не се водят късно взимане и връщане. Някои фирми имат такава допълнителна такса, но ако връщаш през нощта ще те таксуват. При други фирми просто има една пощенска кутия, в която пускаш ключа и няма такси, няма нищо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Димитър Михайло

Принципно полетите са 11 август (17:40) и 18-ти в 9:45 обратно. Като идеята е да вземем колата веднага като кацнем и да отидем до южната част на Португалия за 3 дена. След това да върнем колата на 14-ти вечерта (часът може да варира) и да си продължим екскурзия в Лисабон и наоколо без кола.

Връзка към мнение

Ясно, значи пиши я колата от 18:30 до 18:30, ще спестиш един ден наем. Не вярвам преди 18:30 да успееш да я вземеш така и така. Дори и да закъснееш малко с връщането, не мисля че ще ти правят проблем. 

Връзка към мнение
Димитър Михайло

Напълно си прав. Виждам, че тази оферта, която постнах пада с около 50 евро.

 

 

Ясно, значи пиши я колата от 18:30 до 18:30, ще спестиш един ден наем. Не вярвам преди 18:30 да успееш да я вземеш така и така. Дори и да закъснееш малко с връщането, не мисля че ще ти правят проблем. 

Връзка към мнение
Димитър Михайло

Португалец ми препоръча този сайт http://www.jetcost.co.uk/car-rental.php, в който да търся кола. Намирам доста добра оферта с Bravacar с Full coverage. И още един сайт: http://www.economybookings.com/. В него намирам и оферта с Hertz за 165 евро с Full Coverage. Та се чудя къде може да е уловката.

Връзка към мнение

Португалец ми препоръча този сайт http://www.jetcost.co.uk/car-rental.php, в който да търся кола. Намирам доста добра оферта с Bravacar с Full coverage. И още един сайт: http://www.economybookings.com/. В него намирам и оферта с Hertz за 165 евро с Full Coverage. Та се чудя къде може да е уловката.

 

Този Full Coverage е допълнителната застраховка продавана от съответния сайт. На практика за фирмата, която ти дава колата, няма да имаш допълнителна застраховка, т.е. ако стане щета си плащаш всичко, после си търсиш парите от сайта.

 

Офертите не са кой знае какво, Bravacar играят малко тарикатлъци с горивото, а и се намират извън летището, което означава допълнително загубено време. Като включиш тези неща, цената е почти същата като на Budget. 

Връзка към мнение

Само набързо прегледах темата, след вторник се надявам да съм ти по-полезен.

Аз миналата година ползвах този сайт и съответно SIXT излезнаха най-евтини.

Така е и сега.

http://www.portugal-auto-rentals.com/GetAQuote3.aspx

 

11-14 излиза 110 евро   11-15 малко под 150

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Надявам се авторът на темата няма нищо против да попитам и аз за моите дати:

Търся кола под наем, като желая да я взема на 16 Септември около 2 часа местно време (обяд) от летището в Порто и да я върна в Лисабон на 22 Септември вечерта.

Най-евтиното, което намирам е 110евро (VW Polo), но бих се радвал и на допълнителни опции. Виждам, че кабриолет моделите са по-скъпи, за съжаление :(

Връзка към мнение

Надявам се авторът на темата няма нищо против да попитам и аз за моите дати:

 

Търся кола под наем, като желая да я взема на 16 Септември около 2 часа местно време (обяд) от летището в Порто и да я върна в Лисабон на 22 Септември вечерта.

 

Най-евтиното, което намирам е 110евро (VW Polo), но бих се радвал и на допълнителни опции. Виждам, че кабриолет моделите са по-скъпи, за съжаление :(

 

Съветите изписани тук са абсолютно приложими и за теб, сайтът пуснат от ven62 изкарва доста добри цени и изглежда е локално португалски, така че виж там как е. Само внимавай с еднопосочната такса, не винаги е обозначена изрично. 

 

Кабриолетите са премиум клас и обикновено са доста по-скъпи, да. 

Връзка към мнение

Точно там гледах и аз. Това, че оставяме колата на друго място се таксува с някаква 'еднопосочна' такса ли? :) Значи, цената, която изкарах, не е крайна. Ще трябва да се зачета малко повече в "Terms & Conditions" секцията.

Връзка към мнение

Не е задължително, виж като стигнеш до края каква е цената

Обикновено в рамките на една държава в Европа, от реномирана фирма няма еднопосочна такса.

Връзка към мнение

- За оставянето на колата на друго място - еднопосочна такса.

Когато проучвах за Португалия, останах с впечатлението, че повечето компании изискват такава такса, само ако дните за наемане са под 3-5. За всеки конкретен случай трябва да се провери в общите им условия.

 

- За JAP, което вече е SIXT (поне на летището в Лисабон) Безупречни са. Колата беше 2 класа по-нагоре от платения, почти чисто нова, с вграден GPS. Аз съм от тези, които не плащат пълна застраховка - не съм имал никакви проблеми - не са се заяждали, гледаха само дали е пълен резервоара при връщане. Аз когато връщам колата - винаги я измивам преди това.

Доста от компаниите нямат офиси на самото летище, но затова пък имат шатъли. С тези микробусчета, които сноват непрекъснато между летището и офиса на рент-а-кар компанията се придвижваш без проблем и на практика не усещаш неудобството, че рент-а-кар не е баш на паркинга на летището. Губи се около 15-20 мин. - чакането на шатъла и самия път от летището до рент-а-кара.

 

- За пътните такси в Португалия. В темите за Португалия и в пътеписите е обяснено подробно, но все пак:

Има два вида платени магистрали. Едните са стандартни, с будки, плащаш в брой, с кредитна карта - както ти е удобно. По тези пунктове (на сръбски - путарници  :) ) има и лента без бариера и будка, и може да минеш директно, но трябва да имаш едно устройство, монтирано в колата, което да отчете преминаването ти. Втория вид са "електронни" магистрали. Там няма будки/гишета. Минаването по тези магистрали изисква между 2 и 5-ия ден от минаването да платиш в пощенски клон дължимата такса - очевидно това е крайно неудобно за туристи с рент-а-кар. На тези магистрали също обаче действат тези устройства, които се монтират в колата. При взимането на колата, при поискване, рент-а-кар компанията ти слага това устройство и ти си караш без грижи. При връщането на колата - плащаш дължимите и начислени чрез устройството, такси на рент-а-кар компанията. Това устройство (забравих му името сега) струва 1-2-3 евро на ден, но не повече от 15-тина евро. Супер удобно е и избягваш всякакви главоболия с плащането по магистралите.

Имаше и трети начин на плащане - нещо като prepaid, внасяш някаква сума т.е. теглят ти от картата като това се асоциира с номера на колата т.е. трябва да го направиш след взимането на колата. Поне като го четох, това разбрах, видя ми се сложно и загубих интерес към този начин.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 На тези магистрали също обаче действат тези устройства, които се монтират в колата. При взимането на колата, при поискване, рент-а-кар компанията ти слага това устройство и ти си караш без грижи. При връщането на колата - плащаш дължимите и начислени чрез устройството, такси на рент-а-кар компанията. Това устройство (забравих му името сега) струва 1-2-3 евро на ден, но не повече от 15-тина евро. Супер удобно е и избягваш всякакви главоболия с плащането по магистралите.

 

Системата се казва Via Verde

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.