Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

След като ударихме кьоравото с билетите за 222 евро (ако някой е заинтересован, все още ги има) вече е време да съставя програма. Четох теми. четох пътеписа на Lindt (много интересен) и въпреки това съм доста объркан и нямам представа от къде да започна и къде да завърша....от всичко изчетено ми станаха ясни няколко неща. Основните места са района на пукет и островите, района на ко самуи и островите и северен тайланд - Чианг май.

 

Ние сме за 20 дни в тайланд и ми се иска да посетим чианг май, доколкото разбрах там има какво да се гледа, снимки с тигри у а....За пукет съм малко раздвоен,отиваме за първи път сами с приятелката ми откакто се роди малката и искам да си починем хубаво, но и ми се иска да избухнем за 2-3 дни, но все пак незнам дали пукет няма да ми дойде малко too much. Относно района на ко самуи четох че има изключително красиви острови, така че там 100% трябва да се посети....

 

Въпроса ми относно банкок е дали да спим 3 вечери или 4, така или иначе преди заминаване обратно ще имаме поне 1 вечер отново...

 

Та следната програма ми се върти в главата, а вие може да помагате като премахвате и добавяте друго....

3-4 вечери в банкок, от там със самолет в чианг май за 3-4 вечери, от там със самолет към сурат тани и ферибот към островите за 5-6 дни, от сурат тани към пукет с автобус за още 5-6 дни и от пукет със самолет за банкок....това е първоначалната груба идея....

Ще съм много благодарен на много съвети :)

 

П.П. Мъдри ми се едно 3-4 дни в куала лумпур също..... :)

Редактирано от Grishkata
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами благодаря за оценката :) Чудех се защо пиша пътепис за лежане на плажа, при това без никакви цифри или полезна информация, ама явно ми се е говорело. 

Банкок много ми хареса ;) . Навсякъде по улиците хората правеха разни неща и беше интересно да ги гледам - плетяха гердани и пирамиди от ароматни цветчета, готвеха хиляди непознати ястия... Та миризмите, звуците и движението наоколо много те увличат. Сега прочетох и една книга - Банкок 8, и ми е тъжно, че не отделих поне малко време, за да наблюдавам нощния живот, муай тай, и всякакви други традиционни неща. 

Мисля, че ако на Ко Панган хващате full moon парти, ще можете да си избухвате доволно и без да ходите до Пукет. А за романтичната обстановка хотел на плажа и масички в пясъка със запалени факли, много цветя и вкусна храна ще е ок. 

3 дни изобщо не стигнаха за Панган, така че бих ги удвоила спокойно. 

Тигри има и близо до Банкок, Tiger tample, не е нужно да ходите на север заради тях. Чудесно се съчетава с водопади и плаващ пазар. Оставих си го за другия път, cck и t.e. lawrence са по-запознати.

Не знам дали ви е първо ходене в района и какво мечтаете да видите. Аз като почитател на природата съм хвърлила око на Khao Sok, пропуснахме го заради дъждовете. Но паралелно с нас пътуваха и други и бяха страшно впечатлени. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

3 нощувки в Банкок, особено като имате последна вечер са достатъчни според мен, включително един ден на аклиматизация. Допълнителния ден може да го ползваш за водопадите например.

 

П.С. Смени тези 3-4 дни от Куала Лумпур за Камбоджа. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тигри има и близо до Банкок, Tiger tample, не е нужно да ходите на север заради тях. Чудесно се съчетава с водопади и плаващ пазар. Оставих си го за другия път, cck и t.e. lawrence са по-запознати.

 

 

Tiger temple в момента е затворен от властите, заради една камара злоупотреби там. Другите места за гледане, пипане на тигри предполагам ги очаква подобна съдба. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

кольо ние сме с тези през лондон - 28окт-18ноем - 872лв за 2ма

 

за банкок забравих да питам, къде е най-удобно за настаняване....засега съм се спрял на Pathum Wan като ми излизат доста добри оферти и в Сукнещо си беше, но искам да сме по в центъра за да не се налага да взимаме моторчета или друг вид превоз....

 

 

Lindt за ко панган и ко самуи как според теб да ги разделим....коя е отправната точка за дневни екскурзии до готини острови и където има хубави хотелчета на плЯжа? 

Много ме влекат разни водопади и джунгли и бих посетил ако имате идея къде има, както и самотни острови, също и тези от джеймс бонд и плажа...къде са тези водопади около банкок и има ли екскурзии за там или трябва да си наемем нещо.....

 

Георги, мислех я много тая камбоджа зашото искам да видя ангкор ват но пътя бил тежък и гадничък, минаването на границите мъчително и т.н.....споделете малко повече като информация....а и бил дълъг пътя 6-7 часа.

 

След като tiger temple е затворен къде има подобни атракциони?

 

 

П.П. Казвате пукет да го пропуснем или....?

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

O, затворили са го? Зачудих се защо линкът ми от cck не работи и го махнах от коментара си, обаче не проверих за актуална информация. 

 

Аз на Самуи не съм ходила. Нямаше време, а и си разделих престоя между Ко Тао и Ко Панган. Единият е с много добър шнорхелинг, а другият с много готини плажове. Самуи ми се стори твърде голям и непревъзхождащ с нищо двата съседни. Ако наемете моторче и тръгнете към по-отдалечените плажове на Панган, ще минете през джунгла. На Ко Тао също. За трекове и водопади не мога да помогна. В края на сухия сезон нямаше да са кой знае колко възхитителни, а и при толкова разнообразни плажове и цветове на морето, нямах потребност да търся още вода, ама във вътрешността. 

Те в този район известните екскурзии са:

целодневна до националния парк Анг Тонг, с тръгване от хотела ти на Ко Самуи, Ко Панган за около 50 евро.

целодневна обиколка с лодка на остров Ко Тао, тръгваща от пристанището, около 2-3000 бата.

Всичко останало е обиколка на самите островчета с такси, лодка, пеш, моторче. 

 

Хубави хотелчета на плажа има на всички островчета :) Ние си избрахме Haad Salad на Панган, но и околните не му отстъпваха с нищо според мен. 

Ето в тази тема мисля предъвах много подробно крайбрежието на Тайланд. 

 

Мисля си, че за да видиш джунгла, животни, храмове и друга култура може да отделиш няколко дни за Камбоджа. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

за банкок забравих да питам, къде е най-удобно за настаняване....засега съм се спрял на Pathum Wan като ми излизат доста добри оферти и в Сукнещо си беше, но искам да сме по в центъра за да не се налага да взимаме моторчета или друг вид превоз....

 

Георги, мислех я много тая камбоджа зашото искам да видя ангкор ват но пътя бил тежък и гадничък, минаването на границите мъчително и т.н.....споделете малко повече като информация....а и бил дълъг пътя 6-7 часа.

 

Банкок е доста голям град и няма перфектна локация за спане. До стария град с храмовете се стига най-лесно с корабчета по реката, новият град е с тяхната модерна метро система. Не мисля, че има място, което да е така разположено, че да покрива всичко на пешеходно разстояние. Као Сан Роуд е горе-долу добре като локация, но ако не сте подготвени да ходите по 10км+ на ден най-вероятно ще ви се наложи да ползвате или таксита или тук-туци...специално в Банкок по-добре таксита, че иначе може да ви поразходят доста. Аз лично бих избрал място до някоя MRT станция.

 

Има и полети до Сием Реп, около твоите дати са 100-ина евро двупосочен (Airasia). Храмовете на Ангкор може би са най-голямата забележителност на региона и не бих ги отписвал заради логистични затруднения. Дори и да решиш да си с автобуса, пътя е дългичък, но не е нещо кой знае какво за сметка на това, което получаваш. 

Връзка към мнение

 

 

за банкок забравих да питам, къде е най-удобно за настаняване....засега съм се спрял на Pathum Wan като ми излизат доста добри оферти и в Сукнещо си беше, но искам да сме по в центъра за да не се налага да взимаме моторчета или друг вид превоз....

 

 

 

След като tiger temple е затворен къде има подобни атракциони?

 

Моето мнение е, че за Банкок 3-4 дена са абсурдно малко - има какво да се гледа. Ние ще ходим за 9 дни Банкок и пак трябваше да избирам между нещата, които искам да правим и видим, времето за всичко е малко. Аз резервирах тези хотели, единия е в града и е удобен за забележителностите, другия е на летището и е удобен за турове извън града :

http://www.berkeleypratunam.com/

http://www.sinsuvarnairportsuite.com/

 

тигри до града има на две места : в близост до плаващите пазари (3-4 часа с кола) или в другата посока към Патая на около 2 часа с кола

http://www.asia-discovery.com/Thailand/Bangkok/BKK-10B.htm

http://www.tigerzoo.com/eng/

аз предпочитам втория вариант, защото освен тигри (хранене, гушкане и снимки) имат и езда на слонове и малко крокодили, заради тях ще отидем и до Патая, че е наблизо  :lol:

Горещо препоръчвам и крокодилите до Банкок :

http://www.hulutrip.com/product/41964.html 

и ако сте вече там, хапнете крокодилско месо в ресторанта - много е вкусно !

Ех как завиждам, благородно на всички, които ще отидете "в нормално време" там  :(  заради натоварената работа на мъжа ми , отпуска може да вземе само и единствено Юни месец, та ние ще сме там в най-големите жеги и дъждовен сезон, затова и островите ги зачеркнахме категорично от програмата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме четири дни само в града и ги уплътнихме доволно. Изобщо не очаквах толкова да ме впечатли. Не остана време за нищо наоколо.

 

Жоро е писал , че е добре да изберете нещо близо до MRT станция.

От моите впечатления мога да препоръчам локацията около площад Siam.

Това е сърцето на модерния град имаш директна връзка с летището посредством MRT , също удобен транспорт до реката и корабчетата за стария град. Също връзка с метрото. На практика може да се елиминира нуждата от такси и тук-туци.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Lindt това с шнорхелинга ми хареса, даже се чудех дали да си взема от тук или там да си купя комплект плавници и т.н. Ко тао и Ко пананг на какво разстояние са и как се ходи от единия до другия остров? Питам за да знам дали направо да не отседнем на Ко пананг и да ходим на дневни екскурзии до Ко тао...или да отседнем на единия за 3 дни и на другия за 3 дни...

3000 бата това на човек ли е въпросната екскурзия за цял на около Ко тао?

---

 

За банкок значи правилно съм се ориентирал за района Pathum Wan, ще гледам и да е до някоя метро станция....

Eвентуално да вкараме 4ти ден в банкок за тази зоологическа градина и патая....Какво има в патая? :)

---

 

Значи да обобщим засега  :P имаме 4 дни в банкок и да кажем 7 дни в ко пананг/ко тао....значи остават още 9 дни....къде да ги прекараме? Тая камбоджа ще я мислим в движение ми се струва. Гледам james bond island и Ko Phi Phi (които искам да посетим) са от двете страни на пукет.....

Връзка към мнение

 

 

Eвентуално да вкараме 4ти ден в банкок за тази зоологическа градина и патая....Какво има в патая? :)

 

Патая е "слънчев бряг" http://patepis.com/?p=14715

не ви трябва да ходите там, щом имате програма по островите. Има разни неща за гледане, най-интересното е храма : http://www.sanctuaryoftruth.com/

но както написах - не ви трябва да ходите там  :lol:  Ние ще отидем там, вместо по островите, защото мъжът ми може да си вземе отпуска само през Юни, а тогава е дъждовния сезон и островите са малко рисковани. От Патая има шатъл до тигрите, та ако все пак решите там да отидете, препоръчвам този хотел : http://www.capedarapattaya.com/

От Банкок до Патая най-лесно се стига с рейсовете от летището :

http://www.airportpattayabus.com/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако ще слизате към Патая, там има страхотна ботаническа градина. В нея има и шоу със слонове в определени часове. Ние пътувахме за един ден до Патая заради тази градина. Иначе според мен не си заслужава да се й се отделя повече от ден ( на Патая).

 

https://www.google.bg/search?q=nong+nooch&espv=2&biw=1527&bih=863&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjqtNPD5OrNAhUFXBQKHRsWDoUQsAQIJQ&dpr=1.1

 

А иначе хотела който ползвахме е на една пряка от Као Сан Роуд и сме много доволни. Вечер там кипи нощния живот. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Еми значи няма да слизаме до тая паПая, само до зоо-то:) 

Не ми е и зор толкова за храмовете, аз съм повече по островите и гледките....храмовете в и около банкок са ми достатъчни...

 

Гледам и симиланските острови също са около пукет....а там май е доста хубаво

Връзка към мнение

3 дена за Бангкок са ти оптимален вариант, все пак си ограничен във времето.

То и един месец няма да ти стигне за Тайланд, но това е друга тема.

Какво бих Аз направил:) - ще резна Чианг май и ако чак толкова ти се обикаля, ще го заменя с Сием Рип, Камбоджа. Доста по-впечатляващ е в сравнение с Чиангчетата.

И понеже Тайланд не можеш да го обходиш за един или два месеца, трябва да си избереш възможно най-краткия за обикаляне маршрут. И по-евтино ще ти излезе. В Тайско транспорта отнема бая перо, не го подценявай. То не е само самолет или фери, имаш и таксита до/от там, въобще бая пари хвърчат при придвижване...

Та трябва да си избереш какво искаш - да се насладиш на моренце и залези, почивка или да обикаляш ден през ден по различни точки.

Ти си посочил дотук почти всички възможни дестинации. Били съм на всички без Чианг Май и Рай.

Но не знам какво да ти препоръчам, трябва да се конкретизираш.

В общи линии аз ги виждам 3 маршрута:

 

1. БКК-Сием Рип-Патая-Ко Чанг - 2 държави в едно пътуване,доста култура и нощен живот. На Ко Чанг има страхотни плажове и водопадчетата, които искаш. Но е и валежен остров и малко по-див. Бил е национален парк и е населен от около 15 години.

 

2. БКК-Самуи-Панган - моят фаворит, с една седмица на Панган. На Самуи има също водопадчета и подобни.

 

3. БКК-Пукет-Ко Пи Пи и околия, пълно е с островчета. Як нощен живот на Пукет, но има и доста спокойни местенца.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за мнението...доста конкретен! :)

Чианг май отпада, да. Демек остават района на ко самуи и района на пукет....

Мислех си около 7-8 дни около пукет и 7-8 дни около самуи, мисля че е добър вариант...евентуално да резнеме по ден от двата периода за камбоджа....

 

Засега от мненията по-горе ми се избистря програмата за самуи....може би 3 вечери на Ко панган и 3 вечери на косамуи или ко тао (тук малко ми е мътно, къде е по-добре). След тези 7-8 дни си мисля от сурат тани с рейс към района на пукет цените са много ниски и се пътува няколко часа, НО честно казано не ми се седи 7-8 дни в пукет....да и аз и приятелката ми имаме нужда малко да избухнем 1-2 вечери, но главно искам да посетя популярните острови там - Пи Пи, Джеймс Бонс и Симиланските, които пък всичките са в радиуса на пукет.....та дай ми съвет как да го направя....

Иначе си прав за транспортните разходи, даже всичките дневни турове ми се струват бая скъпички и мисля да отрежа малко от бюджета за спане и да спим на по-нормални и евтини места за да имаме пари да обикаляме по островчета нагоре надолу....

Редактирано от Grishkata
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пи Пи , Джеймс Бонд , Raya Island се правят като отделни дневни турове от Пукет или Краби.

Симиланските са по-далеч и пак има турове , но по-скъпи.

 

Общо взето схемата е сутрин около 08.00 обират записалите се за туровете от хотелите и следва трансфер до пристанището. После цял ден насам-натаю с вкл. обилен обяд на корабчетата. Някъде между 16.30 -17.30 ви връщат по хотелите.

Цената на туровете е с пазарлък. Лесно се смъква дори на 50% та повече , особено като сте двама и ако купите няколко тура от едно място.

Разликата в цените идва основно от различния комфорт на лодките.

Много компании правят едни и същи турове.

Гледайте да получите точно този тур който сте си харесали на брошурката.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

да и аз и приятелката ми имаме нужда малко да избухнем 1-2 вечери

 

Гришка, имам гореща молба към теб и останалата младеж надзъртаща в темата! Моля ви, обяснете ми като на дъртофелник, какво е това "избухване" за което говорите. Предполагам е някакъв нов вид забавление, но много бих се радвал да получа подробности!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Цял ден гледам туровете и цените им и ми се сториха бая скъпи, например симиланските острови са над 3000 бата на човек и тамън щях да пиша дали има пазарлъци....значи така ще направим, пазарлък от една фирма за 3-4 тура и това е...И пак остава въпроса дали да спим в пукет.....

 

Duke избухване е малко да пийнем и да отидем на дискотека, какво друго да е :D

Редактирано от Grishkata
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С риск да пусна изтекла информация, че бях там 2010, но най-препоръчваните оператори си държат цени и при тях няма пазарене. Ето един от тях: http://www.phuketsailtours.com/Те се разпродават доста по-рано и на място вероятно няма да намериш свободни места. 

 

Иначе може предишния ден да обиколиш тур агенциите да проучиш нещата как са last minute. Въпроси, които са ключови - колко хора ще са на борда, както и подробна програма на тура. Ако не включва много, много почивки в барове и парти острови си ок. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Във връзка с евентуално пътуване до Ангкор / Сием Рип (което и аз категорично препоръчвам) и с оглед изпиляване на бюджета, което явно се търси - от Бангкок летят и Cambodia Angkor Air, чиито цени бяха доста по-ниски от Air Asia и летят от основното летище.

Наистина самолетът малко приличаше на автобус Чавдар, но всичко беше наред.

                                  

Иначе за екскурзиите по островите - според мен и лодките и програмите са почти едни и същи, като значителните разлики в цените се правят от посредниците - колкото по-далеч от главната улица и колкото по-малък е туристическия офис, от който се купува тура, толкова по-евтино

Връзка към мнение

Не купувай нищо предварително. На място ще пилучиш по-добра цена. От 2800 смъквахме на 1500 бата , другата помня от брошурна цена 2200 падна на 1200. Взехме три наведнъж от един и същ агент. Това в първата седмица на март да се има предвид и сезона.

Рискът е вместо тур който сте си харесали по брошура да пробват да ви пробутат някой по-евтин по същия маршрут , но в по-скапана или голяма лодка.

Получавате ваучер и просто четете дали името на тур оператора съвпада с това от картинките в брошурата.

За Rays май беше най-трудно щото си е евтин , но нещо като от 1200 на 900 бата ми се мотае.

 

2013-та. Сега цените сигурно са нагоре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.