Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Програма за Тайланд

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
664 отговора на тази тема

#1 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 10 юли 2016 - 10:48

След като ударихме кьоравото с билетите за 222 евро (ако някой е заинтересован, все още ги има) вече е време да съставя програма. Четох теми. четох пътеписа на Lindt (много интересен) и въпреки това съм доста объркан и нямам представа от къде да започна и къде да завърша....от всичко изчетено ми станаха ясни няколко неща. Основните места са района на пукет и островите, района на ко самуи и островите и северен тайланд - Чианг май.

Ние сме за 20 дни в тайланд и ми се иска да посетим чианг май, доколкото разбрах там има какво да се гледа, снимки с тигри у а....За пукет съм малко раздвоен,отиваме за първи път сами с приятелката ми откакто се роди малката и искам да си починем хубаво, но и ми се иска да избухнем за 2-3 дни, но все пак незнам дали пукет няма да ми дойде малко too much. Относно района на ко самуи четох че има изключително красиви острови, така че там 100% трябва да се посети....

Въпроса ми относно банкок е дали да спим 3 вечери или 4, така или иначе преди заминаване обратно ще имаме поне 1 вечер отново...

Та следната програма ми се върти в главата, а вие може да помагате като премахвате и добавяте друго....

3-4 вечери в банкок, от там със самолет в чианг май за 3-4 вечери, от там със самолет към сурат тани и ферибот към островите за 5-6 дни, от сурат тани към пукет с автобус за още 5-6 дни и от пукет със самолет за банкок....това е първоначалната груба идея....

Ще съм много благодарен на много съвети :)

П.П. Мъдри ми се едно 3-4 дни в куала лумпур също..... :)

Това мнение е редактирано от Grishkata: 10 юли 2016 - 10:50

• peter118 и Уатея харесват това

#2 baiKolio

Публикувано 10 юли 2016 - 11:38

Офертата на Gulf air от Момондо ?
Какви билети взехте?
IST - BKK - Лондон или Франкфурт ? За кои дати?

#3 Lindt

Публикувано 10 юли 2016 - 11:46

Ами благодаря за оценката :) Чудех се защо пиша пътепис за лежане на плажа, при това без никакви цифри или полезна информация, ама явно ми се е говорело. 

Банкок много ми хареса ;) . Навсякъде по улиците хората правеха разни неща и беше интересно да ги гледам - плетяха гердани и пирамиди от ароматни цветчета, готвеха хиляди непознати ястия... Та миризмите, звуците и движението наоколо много те увличат. Сега прочетох и една книга - Банкок 8, и ми е тъжно, че не отделих поне малко време, за да наблюдавам нощния живот, муай тай, и всякакви други традиционни неща. 

Мисля, че ако на Ко Панган хващате full moon парти, ще можете да си избухвате доволно и без да ходите до Пукет. А за романтичната обстановка хотел на плажа и масички в пясъка със запалени факли, много цветя и вкусна храна ще е ок. 

3 дни изобщо не стигнаха за Панган, така че бих ги удвоила спокойно. 

Тигри има и близо до Банкок, Tiger tample, не е нужно да ходите на север заради тях. Чудесно се съчетава с водопади и плаващ пазар. Оставих си го за другия път, cck и t.e. lawrence са по-запознати.

Не знам дали ви е първо ходене в района и какво мечтаете да видите. Аз като почитател на природата съм хвърлила око на Khao Sok, пропуснахме го заради дъждовете. Но паралелно с нас пътуваха и други и бяха страшно впечатлени. 

Това мнение е редактирано от Lindt: 10 юли 2016 - 11:56

• captain_oveur, Sun4o, Таньо и 1 друг харесват това

#4 Георги

Публикувано 10 юли 2016 - 11:51

3 нощувки в Банкок, особено като имате последна вечер са достатъчни според мен, включително един ден на аклиматизация. Допълнителния ден може да го ползваш за водопадите например.

П.С. Смени тези 3-4 дни от Куала Лумпур за Камбоджа. 

• captain_oveur, Sun4o и baiKolio харесват това

#5 Георги

Публикувано 10 юли 2016 - 12:35

Тигри има и близо до Банкок, Tiger tample, не е нужно да ходите на север заради тях. Чудесно се съчетава с водопади и плаващ пазар. Оставих си го за другия път, cck и t.e. lawrence са по-запознати.

Tiger temple в момента е затворен от властите, заради една камара злоупотреби там. Другите места за гледане, пипане на тигри предполагам ги очаква подобна съдба. 

• stanimir и rossi харесват това

#6 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 10 юли 2016 - 13:28

кольо ние сме с тези през лондон - 28окт-18ноем - 872лв за 2ма

за банкок забравих да питам, къде е най-удобно за настаняване....засега съм се спрял на Pathum Wan като ми излизат доста добри оферти и в Сукнещо си беше, но искам да сме по в центъра за да не се налага да взимаме моторчета или друг вид превоз....

Lindt за ко панган и ко самуи как според теб да ги разделим....коя е отправната точка за дневни екскурзии до готини острови и където има хубави хотелчета на плЯжа? 

Много ме влекат разни водопади и джунгли и бих посетил ако имате идея къде има, както и самотни острови, също и тези от джеймс бонд и плажа...къде са тези водопади около банкок и има ли екскурзии за там или трябва да си наемем нещо.....

Георги, мислех я много тая камбоджа зашото искам да видя ангкор ват но пътя бил тежък и гадничък, минаването на границите мъчително и т.н.....споделете малко повече като информация....а и бил дълъг пътя 6-7 часа.

След като tiger temple е затворен къде има подобни атракциони?

П.П. Казвате пукет да го пропуснем или....?

Това мнение е редактирано от Grishkata: 10 юли 2016 - 14:24

#7 Lindt

Публикувано 10 юли 2016 - 14:28

O, затворили са го? Зачудих се защо линкът ми от cck не работи и го махнах от коментара си, обаче не проверих за актуална информация. 

Аз на Самуи не съм ходила. Нямаше време, а и си разделих престоя между Ко Тао и Ко Панган. Единият е с много добър шнорхелинг, а другият с много готини плажове. Самуи ми се стори твърде голям и непревъзхождащ с нищо двата съседни. Ако наемете моторче и тръгнете към по-отдалечените плажове на Панган, ще минете през джунгла. На Ко Тао също. За трекове и водопади не мога да помогна. В края на сухия сезон нямаше да са кой знае колко възхитителни, а и при толкова разнообразни плажове и цветове на морето, нямах потребност да търся още вода, ама във вътрешността. 

Те в този район известните екскурзии са:

целодневна до националния парк Анг Тонг, с тръгване от хотела ти на Ко Самуи, Ко Панган за около 50 евро.

целодневна обиколка с лодка на остров Ко Тао, тръгваща от пристанището, около 2-3000 бата.

Всичко останало е обиколка на самите островчета с такси, лодка, пеш, моторче. 

Хубави хотелчета на плажа има на всички островчета :) Ние си избрахме Haad Salad на Панган, но и околните не му отстъпваха с нищо според мен. 

Ето в тази тема мисля предъвах много подробно крайбрежието на Тайланд. 

Мисля си, че за да видиш джунгла, животни, храмове и друга култура може да отделиш няколко дни за Камбоджа. 

Това мнение е редактирано от Lindt: 10 юли 2016 - 14:34

• captain_oveur и Sun4o харесват това

#8 Георги

Публикувано 10 юли 2016 - 17:13

за банкок забравих да питам, къде е най-удобно за настаняване....засега съм се спрял на Pathum Wan като ми излизат доста добри оферти и в Сукнещо си беше, но искам да сме по в центъра за да не се налага да взимаме моторчета или друг вид превоз....

Георги, мислех я много тая камбоджа зашото искам да видя ангкор ват но пътя бил тежък и гадничък, минаването на границите мъчително и т.н.....споделете малко повече като информация....а и бил дълъг пътя 6-7 часа.

Банкок е доста голям град и няма перфектна локация за спане. До стария град с храмовете се стига най-лесно с корабчета по реката, новият град е с тяхната модерна метро система. Не мисля, че има място, което да е така разположено, че да покрива всичко на пешеходно разстояние. Као Сан Роуд е горе-долу добре като локация, но ако не сте подготвени да ходите по 10км+ на ден най-вероятно ще ви се наложи да ползвате или таксита или тук-туци...специално в Банкок по-добре таксита, че иначе може да ви поразходят доста. Аз лично бих избрал място до някоя MRT станция.

Има и полети до Сием Реп, около твоите дати са 100-ина евро двупосочен (Airasia). Храмовете на Ангкор може би са най-голямата забележителност на региона и не бих ги отписвал заради логистични затруднения. Дори и да решиш да си с автобуса, пътя е дългичък, но не е нещо кой знае какво за сметка на това, което получаваш. 

#9 NicoleV

Публикувано 10 юли 2016 - 17:37

След като tiger temple е затворен къде има подобни атракциони?

Моето мнение е, че за Банкок 3-4 дена са абсурдно малко - има какво да се гледа. Ние ще ходим за 9 дни Банкок и пак трябваше да избирам между нещата, които искам да правим и видим, времето за всичко е малко. Аз резервирах тези хотели, единия е в града и е удобен за забележителностите, другия е на летището и е удобен за турове извън града :

http://www.berkeleypratunam.com/

http://www.sinsuvarnairportsuite.com/

тигри до града има на две места : в близост до плаващите пазари (3-4 часа с кола) или в другата посока към Патая на около 2 часа с кола

http://www.asia-disc...kok/BKK-10B.htm

http://www.tigerzoo.com/eng/

аз предпочитам втория вариант, защото освен тигри (хранене, гушкане и снимки) имат и езда на слонове и малко крокодили, заради тях ще отидем и до Патая, че е наблизо  :lol:

Горещо препоръчвам и крокодилите до Банкок :

http://www.hulutrip....uct/41964.html

• captain_oveur и АниД харесват това

#10 stanimir

Публикувано 10 юли 2016 - 17:55

Ние бяхме четири дни само в града и ги уплътнихме доволно. Изобщо не очаквах толкова да ме впечатли. Не остана време за нищо наоколо.

Жоро е писал , че е добре да изберете нещо близо до MRT станция.
От моите впечатления мога да препоръчам локацията около площад Siam.
Това е сърцето на модерния град имаш директна връзка с летището посредством MRT , също удобен транспорт до реката и корабчетата за стария град. Също връзка с метрото. На практика може да се елиминира нуждата от такси и тук-туци.
  • captain_oveur, salomia, liliya и 1 друг харесват това

#11 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 11 юли 2016 - 8:05

Lindt това с шнорхелинга ми хареса, даже се чудех дали да си взема от тук или там да си купя комплект плавници и т.н. Ко тао и Ко пананг на какво разстояние са и как се ходи от единия до другия остров? Питам за да знам дали направо да не отседнем на Ко пананг и да ходим на дневни екскурзии до Ко тао...или да отседнем на единия за 3 дни и на другия за 3 дни...

3000 бата това на човек ли е въпросната екскурзия за цял на около Ко тао?

---

За банкок значи правилно съм се ориентирал за района Pathum Wan, ще гледам и да е до някоя метро станция....

Eвентуално да вкараме 4ти ден в банкок за тази зоологическа градина и патая....Какво има в патая? :)

---

Значи да обобщим засега  :P имаме 4 дни в банкок и да кажем 7 дни в ко пананг/ко тао....значи остават още 9 дни....къде да ги прекараме? Тая камбоджа ще я мислим в движение ми се струва. Гледам james bond island и Ko Phi Phi (които искам да посетим) са от двете страни на пукет.....

#12 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 11 юли 2016 - 8:29

Мu Koh Ang Thong marine park определено влиза в листата за посещения :)

#13 NicoleV

Публикувано 11 юли 2016 - 8:34

Eвентуално да вкараме 4ти ден в банкок за тази зоологическа градина и патая....Какво има в патая? :)

Патая е "слънчев бряг" http://patepis.com/?p=14715

не ви трябва да ходите там, щом имате програма по островите. Има разни неща за гледане, най-интересното е храма : http://www.sanctuaryoftruth.com/

но както написах - не ви трябва да ходите там  :lol:  Ние ще отидем там, вместо по островите, защото мъжът ми може да си вземе отпуска само през Юни, а тогава е дъждовния сезон и островите са малко рисковани. От Патая има шатъл до тигрите, та ако все пак решите там да отидете, препоръчвам този хотел : http://www.capedarapattaya.com/

От Банкок до Патая най-лесно се стига с рейсовете от летището :

http://www.airportpattayabus.com/

• Ametist и АниД харесват това

#14 elenitta

Публикувано 11 юли 2016 - 8:36

Ако ще слизате към Патая, там има страхотна ботаническа градина. В нея има и шоу със слонове в определени часове. Ние пътувахме за един ден до Патая заради тази градина. Иначе според мен не си заслужава да се й се отделя повече от ден ( на Патая).

https://www.google.b...QsAQIJQ&dpr=1.1

А иначе хотела който ползвахме е на една пряка от Као Сан Роуд и сме много доволни. Вечер там кипи нощния живот. ;)

• cck, NicoleV, АниД и 1 друг харесват това

#15 NicoleV

Публикувано 11 юли 2016 - 8:40

Това за ботаническата не го знаех - включвам го в програмата ! Много благодаря !

• elenitta харесва това

#16 elenitta

Публикувано 11 юли 2016 - 9:03

Страхотна е! Предвидете си цял ден за обикаляне. :)

• NicoleV и Уатея харесват това

#17 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 11 юли 2016 - 9:12

Еми значи няма да слизаме до тая паПая, само до зоо-то:) 

Не ми е и зор толкова за храмовете, аз съм повече по островите и гледките....храмовете в и около банкок са ми достатъчни...

Гледам и симиланските острови също са около пукет....а там май е доста хубаво

#18 Sun4o

Публикувано 11 юли 2016 - 9:13

3 дена за Бангкок са ти оптимален вариант, все пак си ограничен във времето.
То и един месец няма да ти стигне за Тайланд, но това е друга тема.
Какво бих Аз направил:) - ще резна Чианг май и ако чак толкова ти се обикаля, ще го заменя с Сием Рип, Камбоджа. Доста по-впечатляващ е в сравнение с Чиангчетата.
И понеже Тайланд не можеш да го обходиш за един или два месеца, трябва да си избереш възможно най-краткия за обикаляне маршрут. И по-евтино ще ти излезе. В Тайско транспорта отнема бая перо, не го подценявай. То не е само самолет или фери, имаш и таксита до/от там, въобще бая пари хвърчат при придвижване...
Та трябва да си избереш какво искаш - да се насладиш на моренце и залези, почивка или да обикаляш ден през ден по различни точки.
Ти си посочил дотук почти всички възможни дестинации. Били съм на всички без Чианг Май и Рай.
Но не знам какво да ти препоръчам, трябва да се конкретизираш.
В общи линии аз ги виждам 3 маршрута:

1. БКК-Сием Рип-Патая-Ко Чанг - 2 държави в едно пътуване,доста култура и нощен живот. На Ко Чанг има страхотни плажове и водопадчетата, които искаш. Но е и валежен остров и малко по-див. Бил е национален парк и е населен от около 15 години.

2. БКК-Самуи-Панган - моят фаворит, с една седмица на Панган. На Самуи има също водопадчета и подобни.

3. БКК-Пукет-Ко Пи Пи и околия, пълно е с островчета. Як нощен живот на Пукет, но има и доста спокойни местенца.
  • liliya, Roje, Lindt и 3 други харесват това

#19 Grishkata

Grishkata

...

• 232 мнения

Публикувано 11 юли 2016 - 10:20

Благодаря за мнението...доста конкретен! :)

Чианг май отпада, да. Демек остават района на ко самуи и района на пукет....

Мислех си около 7-8 дни около пукет и 7-8 дни около самуи, мисля че е добър вариант...евентуално да резнеме по ден от двата периода за камбоджа....

Засега от мненията по-горе ми се избистря програмата за самуи....може би 3 вечери на Ко панган и 3 вечери на косамуи или ко тао (тук малко ми е мътно, къде е по-добре). След тези 7-8 дни си мисля от сурат тани с рейс към района на пукет цените са много ниски и се пътува няколко часа, НО честно казано не ми се седи 7-8 дни в пукет....да и аз и приятелката ми имаме нужда малко да избухнем 1-2 вечери, но главно искам да посетя популярните острови там - Пи Пи, Джеймс Бонс и Симиланските, които пък всичките са в радиуса на пукет.....та дай ми съвет как да го направя....

Иначе си прав за транспортните разходи, даже всичките дневни турове ми се струват бая скъпички и мисля да отрежа малко от бюджета за спане и да спим на по-нормални и евтини места за да имаме пари да обикаляме по островчета нагоре надолу....

Това мнение е редактирано от Grishkata: 11 юли 2016 - 10:20

• liliya и Уатея харесват това

#20 stanimir

Публикувано 11 юли 2016 - 12:06

Пи Пи , Джеймс Бонд , Raya Island се правят като отделни дневни турове от Пукет или Краби.
Симиланските са по-далеч и пак има турове , но по-скъпи.

Общо взето схемата е сутрин около 08.00 обират записалите се за туровете от хотелите и следва трансфер до пристанището. После цял ден насам-натаю с вкл. обилен обяд на корабчетата. Някъде между 16.30 -17.30 ви връщат по хотелите.
Цената на туровете е с пазарлък. Лесно се смъква дори на 50% та повече , особено като сте двама и ако купите няколко тура от едно място.
Разликата в цените идва основно от различния комфорт на лодките.
Много компании правят едни и същи турове.
Гледайте да получите точно този тур който сте си харесали на брошурката.
  • АниД, Уатея и Addams харесват това

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни