Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

За хората, които обичат природата и животните и имат 2 дни свободни, препоръчвам Khao Yai National Park . До там се стига с автобус или влак от Бангкок. Има диви слонове, гибони, маймуни, прилепи...

 

 

post-7389-0-26821400-1486571824_thumb.jpg

post-7389-0-35676600-1486571829_thumb.jpg

post-7389-0-18586700-1486571834_thumb.jpg

post-7389-0-37313600-1486571841_thumb.jpg

post-7389-0-30487700-1486572120_thumb.jpg

Редактирано от rossi
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

кажи как ходихте до там, колко ви струваше и т.н.

гледам имат ванове за 3500 бата за цял ден ама пише че няма маршрут...демек ти трябва да им казваш къде да карат или нещо такова

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тигри има в Пукет те са пак към Tiger Kingdom. Ето пак линк към руснаците, които продават абсолютно всичко, ние днес сме  с тях на обиколко на Симиланските острови : http://www.phuket-cheap-tour.ru/

Ще пиша как е била екскурзията довечера.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

кажи как ходихте до там, колко ви струваше и т.н.

гледам имат ванове за 3500 бата за цял ден ама пише че няма маршрут...демек ти трябва да им казваш къде да карат или нещо такова

 

Аз отидох при Greenleaf (препоръчани от Lonely Planet), които организират групови турове в парка, а също предлагат и настаняване (много първобитно, но на мен ми беше ок). Казваш им дали ще пристигнеш с влак или рейс и те те посрещат (от опит препоръчвам с рейс да пътувате). Самият гестхаус е извън града по пътя към парка. По този път са пръснати и други хотели и комплекси, но не става за разходки пеша.

Със сигурност в този район има и много други, които предлагат тази услуга, но тогава ми харесаха отзивите и парите бяха прилични. Без гид ще ви е много трудно да откриете някой от местата и животните в парка.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Тигри има в Пукет те са пак към Tiger Kingdom. Ето пак линк към руснаците, които продават абсолютно всичко, ние днес сме  с тях на обиколко на Симиланските острови : http://www.phuket-cheap-tour.ru/

Ще пиша как е била екскурзията довечера.

И аз съм със същата фирма.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Dani, Le Meridien не е баш в Патонг а си е отделен малко. Ако излезеш от хотела ще видиш, че до нощния живот се ходи само с такси :) Дали не го брояха и Ката даже. Супер избор на хотел според мен, плажа е на практика частен (въпреки, че имат достъп всички, то като е по-отдалечен мисля, че почти никой не се сеща). 

 

Поне аз като бях, имаше хубав тайландски ресторант точно отвъд бариерата на входа, 20м извън нея, леко вдясно. На доста по-ниски цени от хотелските ресторанти, а и по-вкусно беше. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Dani, Le Meridien не е баш в Патонг а си е отделен малко. Ако излезеш от хотела ще видиш, че до нощния живот се ходи само с такси :) Дали не го брояха и Ката даже. Супер избор на хотел според мен, плажа е на практика частен (въпреки, че имат достъп всички, то като е по-отдалечен мисля, че почти никой не се сеща). 

 

Поне аз като бях, имаше хубав тайландски ресторант точно отвъд бариерата на входа, 20м извън нея, леко вдясно. На доста по-ниски цени от хотелските ресторанти, а и по-вкусно беше.

 

И сега е така. Има ресторантчета и магазинчета извън ризорта. Тя е в положение, изискващо спокойствие. За това и го показах. Аз не съм в него. Моят хотел е голяма греда.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани Магелан, Чакам отзиви за тигрите на Пукет. Знам, че са Tiger Kingdom и ги има и в Чанг Май. А защо с тур агент? Не може ли с такси до там и на място вход?

A за

Fantasea върна ли си словото да разкажеш? Билет онлайн ли взе и как стигна до там?

Общо взето за тия две мероприятия и ние ще ходим на Пукет и заради директния полет от от Сием Рип.

За тигрите:

Заявявям, че са свободни, видимо спокойни и щастливи, добре гледани и клетката беше по-голяма от баскетболно игрище.

Не изпитах нито за секунда страх от 5 тигъра там. Не зная защо.

Мен ме беше страх да отида вечер в тълпите до Бангла, която ми е съседна улица. Видях я сутринта рано и не ми хареса. Изобщо вечер си бях само в уличката между МОЛ и хотела ми, които са съседни сгради.

Публикувам снимки без мен, но направени от мен. На някоя сбирка ще покажа и тези с мен и тигрите.

В момента съм на 40 етаж в Байоке скай хотел. Закуската е на 82.

От второто летище до хотела 240 бата.

Преди да излезеш вземаш номерче, като в банка. Има 4-5 гишета от които те взема шофьорът. Дават ти бележка за таксито.

Само за сравнение - 900 бата е от Патонг до летището.

post-4496-0-55252200-1486664523_thumb.jpg

post-4496-0-17883000-1486664547_thumb.jpg

post-4496-0-22130800-1486664600_thumb.jpg

post-4496-0-69687200-1486664643_thumb.jpg

post-4496-0-13047500-1486664680_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Цената за 1 вид тигри започва от 900. Големите - 1000. Бебетата, които са най-опасни, са и най-скъпи.

А в бара между клетките правят стрхотно "Мохито".

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, тези тигри :) Мен сигурно ще ме е страх, но много искам да отидем:) Много благодарим, че споделяш с нас инфо, с голям интерес дебна дали си написала нещо ново :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ох, тези тигри :) Мен сигурно ще ме е страх, но много искам да отидем:) Много благодарим, че споделяш с нас инфо, с голям интерес дебна дали си написала нещо ново :)

Не мисля, че ще те пуснат. Както и на бърза лодка няма да те качат, а на бавната е много тясна и стръмна стълбата - май и там няма как да стане. Ще почакаш, мила!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в Chiang Mai с тигрите и всичко беше на ниво. М/у другото с руснаците ми се стори, че тигрите са леко по евтини в Пукет.

Руснаците бяха нa ниво, разходката беше много добре организирана и забавна, те бяха рядко усмихнати за Тайланд :D Твърдо ги препоръчвам!

Тигрите не са страшни преживяването е яко и си заслужава, не го пропускайте!

За тигрите има и пакетни цени в Chiang Mai вече предлагат и лъвове, не знам дали и в Пукет.

d20837e5b1.jpgd203390f83.jpgd203430fd4.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

На Пукет няма да ги намериш!

Отиди на някое не толкова известно място и ще срещнеш друг тип хора...

 

Аз обожавам Koh Lanta - стори ми се супер скучно място в началото, но после ми стана супер хубаво и спокойно там. Храната е най-вкусната, която съм яла от цял Тайланд и е за без пари. Имат огромен празен плаж и много други малки. Туристи - много малко. А екскурзия с каяк до острова на съкровищата - неповторимо (много пещери, девствена природа, без туристи).

 

Но и за Краби съм чувала страхотни отзиви. Общо взето като се махнеш от Пукет, Пи пи, Самуй, Тао, Панган - ще видиш по-добри неща.

 

Имам едно питане.

Ако е възможно да ми кажеш дали си ползвала екскурзии от Ко Ланта и ако да, на коя фирма и дали си ходила от Ко Ланта до Мая бей?

Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пукет. Първи тайландски масаж. Нищо общо с познатото. Няма масажно масло. Прави се с дреха. По-скоро силен натиск на различни места и точки, разтягане. Аз съм ячка и търпя на болка, но по-крехките да внимават! Но си е голям кеф!

Не става за бременни!

Как да го открия?

Аз съм в Pimnara boutique hotel - май е най-ужасния в живота ми. Не го буквайте!Това че е 4 звезди подвежда!

Абе тайландските масажи са малко като живата им музика по заведенията.Имам чувството,че над 20% от населението на Тайланд са масажисти.

Не,че съм открил Америка,но-тигрите в Tigerskingdom и прочие са дрогирани.Днес бяхме на трип от Ао нанг-7 острова и залез до Рейли бийч.Там се запознахме със семейство японци.След голямото цунами преди седем години се изселили от Япония и направили тур агенция в Чанг Май или както тук го наричат Чангма.Агенцията им е RSM.Много готини хора.Питах ги за тигрите и те ми казаха,че мога да съм сигурем,че са дрогирани.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това са типичните тайландските масажи. Другите се водят ойл - с жасминово масло, алое вера/охлажда зачервена от слънцето кожа/ и т.н  При двете си посещения в Тайланд най-хубави/ и скъпи/ са били масажите, които съм правила в хотелите. В единия даже бяха с маска на устата :) 

Връзка към мнение

Имам едно питане.

Ако е възможно да ми кажеш дали си ползвала екскурзии от Ко Ланта и ако да, на коя фирма и дали си ходила от Ко Ланта до Мая бей?

Благодаря предварително!

 

Специално до Мая Бей от Ко Ланта не съм ходила, но мисля, че имаше такива екскурзии. Аз след Ко Ланта спах няколко вечери на Пи Пи и оттам ходих до Мая Бей (между другото чуството на плажа там по обяд е като на Central Squre в Ню Йорк...). Но от задната страна, където спират големите лодки е много красиво.

post-7389-0-01375000-1486750515_thumb.jpg

post-7389-0-49561600-1486750521_thumb.jpg

post-7389-0-62318500-1486750527_thumb.jpg

post-7389-0-98786600-1486750532_thumb.jpg

post-7389-0-48074300-1486750538_thumb.jpg

 

Докато бях на Ко Ланта предимно релаксирах блаженно на празния плаж под едно дърво. Но ето лист с нещата, които може да се правят на този остров:

 

1. Обиколка с кола или моторче - на южния край има парк с платен вход, но преди него има един девствен плаж. Там нанагорнищата и спусканията са ужасни, затова много внимавай ако си с моторче (аз бях с кола). Могат да се видят:

- рибарското селце

- девствен плаж

- пещера (организирано се влиза) и на място се плаща

- маймуни покрай пътя

 

2. Можеш да отидеш до приюта за кучета, да го разгледаш и разходиш някое от тях. Аз лично два пъти ходих.

post-7389-0-97314900-1486749307_thumb.jpg

 

3. Да идеш на каяк дневна екскурзия до Острова на съкровищата (така де, острова е като череп). Беше страхотно и горещо препоръчвам тази екскурзия - пещери, каяци, тайни девствени плажове, без туристи!

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g303905-d6483973-Reviews-or20-Koh_Phee_Koh_Talabeng_Day_Trip_by_Talabeng_Sea_Kayaking-Ko_Lanta_Krabi_Provi.html

Има доста снимки в Трипа, затова няма да качвам моите.

 

4. Всяка вечер партито на острова е в различен бар, затова трябва да се пита някой местен.

 

5. Масаж - на брега в един от скъпите комплекси (влиза се от плажа). Това е най-страхотния масаж в живота ми. Музиката беше естествената природа - вълни, птички, тих говор между тайландци. Вълшебно беше и наистина качествено. Била съм на масажи в Чанг Май, Бангкок, Сием Реп и никъде не бяха толкова добри. А цената - $10 за час...

 

Ко Ланта е много спокоен остров, без много туристи (но подготвен за туристи), с предимно мюсюлманско население, а бабите готвят божествено. От цял Тайланд там ядох най-вкусно и най-евтино. Ако ти трябва упътване за местата за хранене ми пиши съобщение.

 

Това са снимки от големия плаж.

post-7389-0-68513000-1486750341_thumb.jpg

post-7389-0-79630400-1486750344_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

[quote name="Emil Chakalov" post="2006

Питах ги за тигрите и те ми казаха,че мога да съм сигурем,че са дрогирани.

Сигурно е така, или пък са хипнотизирани?

Но трябва и аз да съм била, за да не ме е страх!

Не зная как са го постигнали!

Сводка от снощи: Бах на травестит шоу. Не беше лошо, може да се види веднъж и това, но може и да се пропусне. Бях с трансфер от хотела за 1150. На място билетът е 900. Включва спектакъла, напитка и накрая снимки с лейди-бойс артистите. Ако поискаш. Аз нямах желание. Някои от тях са много красиви "момичета".

Не беше пошло, бяха по консервативно облечени от очакваното.

У нас в един жанр са с по-провокативно облекло.

Спектакълът беше като програма на кабаре, но почти нямаше разсъблечени актьори.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Tiger Temple (по моя информация и виждане) не дрогират тигрите. Ползволяват на хората да влизат при тигри, които са до определена възраст - преди да влязат в пубертета. Реално дори големите тигри там са деца.

В Чанг Май ако се разходите из комплекса ще видите отзад клетките на големите тигри - не бяха дружелюбни (и не ги виня след всичкото това пипане и снимане като малки).

Направи ми лошо впечатление само когато един от големите тигри в клетката не беше на кеф и искаше просто да го оставят на мира. Тогава един от гледачите го удари силно с пръчицата си. А една тъпа англичанка държеше да досажда точно на този тигър. После разбрах, че той е голям и скоро ще го преместят при възрастните.

Но не - не ги дрогират. Като заваля дъжд, всички тигри се раздвижиха, започнаха да тичат и да играят още повече. А бебетата - е те въобще не спираха.

Със смесени чуства съм за атракцията - не е редно за животните, но по-добре да ги развъждат в добри условия, отколокото да ги убиват.

Честно казано за мен беше като да гледам в очите котката ми - просто са много много по-едри от нея... ;)

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тигрите по мое мнение твърдо не са дрогирани, ние успяхме да видим ядосан тигър.

Един от малките тигри ни разсмя защото, когато мъжът ми застана да се снима с него той се просна върху него и си дигна крачето с идеята, че ще го чешат по коремчето, беше очарователен.

Тигрите са свикнали с хората а и служителите ги гледат с много любов и внимание, това е което ние видяхме.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Роси, кои плажове препоръчваш за Ко Лантра. След като прочетох поста ти реших да отида там вместо да стоя 4 дрна в Пукет. После така или иначе съм 3 дена в Краби.

Връзка към мнение

И в Краби положението с плажовете не е розово.Вчера ходихме на тур от 13,00ч. до 20,30 Седем острова и залез.Много ни хареса.За плаж и къпане най-ставаше Podo.

Днес сме на Amadana beach.Пълно безвремие.Имахме безплатен шатъл от хотела.На двеста метра плаж сме 15-20 човека.Целият плаж е с полегнали дървета с вързани по тях хамаци.Дават и хавлии и рогозки.Не се плаща нищо.В ресторанта е една идея по-скъпо,но може да не се ползва.

post-1326-0-16245300-1486792911_thumb.jpg

Няколко часа по-късно от морето остана ето това

 

post-1326-0-30465600-1486803831_thumb.jpg

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Няколко часа по-късно от морето остана ето това

 

 

Аз специално на западния бряг на Ко Ланта не си спомням да е имало такива отливи. Но на Пи Пи е ужасен, то не че пред градчето става за къпане... Особено след бурните парти нощи на маса пияни/надрусани хора...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.