Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Да не отварям нова тема, все пак става въпрос за Тайланд -  някой ходил ли е до Канчанбури с уикендския туристически влак или както там се превежда?

 

http://www.seat61.com/Bridge-on-the-River-Kwai.htm#tourist

Връзка към мнение

Ходил съм в частта от Канчанабури нататък. Изглежда точно като на снимките. Криволичи бавно, можеш да разгледаш пейзажа, хълмчета, реката, полета с ананаси. Не затварят вратите щото си нямат евротикви да пишат директиви и да се опитват да мислят вместо туристите какво било добре за тях.  :lol:  Интересна тръпка си е във всяко отношение, ама между Банкок и Канчанабури е скучен пейзажа, имаш чувството, че не си напуснал столицата изобщо, яко строителство и сгради по целия път. Там не бих се лангъркал толкова време с влак. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не съм си и помислял да купувам предварително, вчера направих просто от разни сайтове малко изчисления и дневните екскурзии излизат голямо перо в бюджета, но мисля че с пазарлъка ще се оправя хихиих, а и наистина ще се възползвам от това да купя всичките от една фирма за да направят голяма отстъпка...

 

Добре значи за сега плана изглежда така:

на 29ти кацаме вечерта в банкок и ще седим 3 или 4вечери още не съм го решил

от 10ти Ноември до 17ти Ноември ще сме на Ко Панган и от там ще ходим на ко тао и по другите островчета....чудя се дали да не разделя нощувките...евентуално и на Ко Самуи да спиме 2-3 вечери и 4-5 вечери на Ко Панган....какво бихте ме посъветвали?

 

И големия въпрос остава за тази една седмица от 2ри Ноември до 10ти Ноември.... Върти ми се да я прекараме в пукет за да обиколим островите около пукет включително и симиланските острови, единственото ми притеснение е да не е някаква лудница, но четох че реално натоварения сезон започвал в края на ноември....

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Има ли смисъл да се местите между Панган и Самуи. Самуи е по-скъпият и туристически, макар че вече трудно нещо не е туристическо в Тайланд. Според мен, стойте на Панган на готин плаж и го използвайте за база за трипове. 

 

Пукет, ако го използвате логистично за спане, какъв е проблемът колко хора има, като сте по островите по цял ден. :) Освен това нали искате да има и парти?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи оставаме на пукет, убеди ме, а и тогава не е голяма джабала още....един приятел ми предложи да спим 2 вечери на Пи Пи и се чудя дали да не направим 6-7 вечери в пукет и 2 на пи пи, та въпроса ми е заслужава ли си да се спи там или само за дневен тур и сега ми хрумна още един въпрос, от пи пи има ли начин да се прехвърлим към сурат тани или ко самуи за ко панган или трябва да се върнем на пукет и да се придвижим от там за сурат и после ферибот....какви са опциите?

Връзка към мнение

До Пи Пи отиваш с ферибот от Краби или от Пукет. Има си разписания, погледни ги. След това вече можеш да купиш комбиниран билет до Самуи/Панган/Тао за автобус и фери. 

П.П. Може би има и директно от Пи Пи някаква готова конфигурация. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

досега ги гледах има постоянно но се чудех дали може да стане врътка пукет - пи пи - ко самуй да кажем

а заслужава ли си да спим там или...?

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Това дали си струва е лична преценка. Прочети какво е, виж цените на хотелите, виж на екскурзиите до там, сравни Пи Пи с останалите острови и гледки наоколо и решете. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пазарене на място не означава, че ще свалиш цената от 3000 на 1500 Бата. Означава, че в интернет се продават на двойна цена, отколкото на място. Станимир ти го е обяснил. Принципно в Тайско много много не вървят на пазарлъци. Особено за туровете. Просто трябва да огледаш малките туристически фирмички за цена или да отидеш директно при лодкарите на някои места. На Пукет конкретно, най-ниски цени ще намериш на самите кейове, откъдето тръгват лодките.

Ние сме пътували до Пи Пи-тата за по 1100 бата на човек. Ама бяхме група и лесно се договорихме.

Принципно, до всеки остров са по около 1500. И ако ги чукнеш по 2, щото сте двама и още по 3, щото има бая турове...и ей ти ги 300 долара харчлък.

 

От твоята програма бих резнал Симиланските, бая път е и ако улучиш вятър или дъжд, става бая минавка. Отделно си е доста път. Бих резнал и Ко Тао, ама там влизам в противоречие с половината форум и особено в нежната му половинска част:).

Имах неприятни преживявания с местния мотоциклетен бизнес, а и като цяло плажовете му не ме впечатлиха много.

Бих отделил на Самуи 2 дена за поизбухване, крокодилско шоу и подобни, но бих го и резнал в полза на Панган, който е супер спокоен и с готини плажове. Или пък го бих заменил за трипче до Анг Тонг националния парк.

На Пукет мястото за избухване е Патонг бийч, конкретно Бангла роад. Забележителен си е. Ама внимавай с избухването, че там е лесно или пък...срамно. Има бая пичове с резнати атрибути и така се докарват на мацки, че да не избухнеш на грешното място:). Има и доста дрога. Но си е място must see...:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хахахаха култово мнение :)

Туровете горе долу и аз толкова ги изкарах...към 300$

Симиланските много ме привличат гледах разни снимки и клипчета изглежда много яко, но ако е наистина както казваш може и да не рискувам, да не говорим, че е и най-скъпия тур... За патонг аз съм с пясъка на море така че няма да има мяу с шималетата  :lol:

 

За другата страна, ние мислим да спим само на ко панган, но може една вечер (последната) да отидем на ко самуй и на другия ден да хванем ферибота за сурат...За сега от там известните и набелязани турове са ко тао, анг тонг и може да дадете други идеи :)

 

Започнах да се замислям за камбоджа и исках да ви питам дали 1 ден би стигнал за да разгледаме Ангкор Ват? Искам да направя следния трип: 

Пристигане в банкок 29ти вечерта, 30,31,01 в банкок, 02 с рейс до сием реап, 03 гледане на Ангкор, спане в сием реап и на 4ти обратно към банкок и полет за пукет вечерта....малко напрегната програма ми се струва, ама хора които са били там могат да ми кажат дали е изпълнима.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Започнах да се замислям за камбоджа и исках да ви питам дали 1 ден би стигнал за да разгледаме Ангкор Ват? Искам да направя следния трип: 

Пристигане в банкок 29ти вечерта, 30,31,01 в банкок, 02 с рейс до сием реап, 03 гледане на Ангкор, спане в сием реап и на 4ти обратно към банкок и полет за пукет вечерта....малко напрегната програма ми се струва, ама хора които са били там могат да ми кажат дали е изпълнима.....

 

Зависи от часовете. 4-ти може да е 4-ти сутрин, може и да е 4-ти вечер. За по-малко от два дни според мен не си заслужава, не че няма да добиеш впечатление и така, но ще е сериозно претупване. Помисли вместо с автобус на 2 да отидеш със самолет - цените се движат около 50€, което е по-скъпо от автобуса, но не би трябвало да те събори. Кацаш в 11 в Сием Реп, към 1 следобед вече ще си по храмовете, с два пълни дни ще е доста по-пълноценно. 

 

Cambodia Angkor Air имат вечерен полет на 1-ви, може и него да хванеш и на другия ден да започнеш даже от рано сутринта с храмовете. Пак е около 50-ина евро, ще платиш и по-евтина нощувка в Камбоджа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, да вметна, щото във форума има и хора вярващи в чудеса за норматив  :lol: , а съществуват вече и полети рано сутрин и късно вечер, има камбоджански закон, който забранява на чужди граждани да кацнат и излетят в един ден от Сием Рип. Трябва поне една нощувка. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Прекрасна програма, първите дни ти трябват и за аклиматизация, не я подценявай, повечето се чувстват като парцал след дългия полет и часовата разлика. И аз така съм всеки път.

За Камбоджа - не бой се, аз също бях за една нощувка в Сием Рип, само че спах на границата в един турбо мизерен хотел, един ден ти стига за Ангкор Ват. Не че няма други храмове наоколо, но и един ден ще ти стигне.

 

Добро начало, продължавай, програма ще ти съставим, това е лесната част.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Георги, то хубаво по 50 евро, ама имаме връщане още 50, а и сме 2ма което прави 221 вро по цени в момента, което се равнява точно на цената на билета ни до Тайланд  :lol:  С рейса мисля, че излиза около 150лв. отиване и връщане за двама, май толкова го смятах...

А това натагадък за 1 ден ми дойде поради факта че на 4ти полета до пукет беше умопомрачаващите 22 евро, а на 5ти беше 37 евро което си е почти двойно....но сега ги гледах, че са едни и същи цените - 38 евро всеки ден.....абе сложна работа....

Т.Е. вариант без нощувка въобще не обсъждаме така че няма да нарушаваме камбоджанското комунистичесно законодателство  :lol:  :lol:  :lol:

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Аз мисля, че генерално е абсурдно да се ходи за ден в Сием Рип. Или харесваш такъв тип забележителности и си заслужава поне три дни, или не харесваш  и няма нужда да губиш време и пари да ходиш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз така преди десет години си направих програма до Тайланд плюс с големи мъки 230 долара билет  до Сием Рип с два дни престой (тогава бкк еъруейз бяха монополисти по отсечката, сигурно най-скъпия полет в света за малка отсечка  :angry:  ) и бях убеден, че няма кво повече да правя в тая убита държава. Гледам Ангкор Ват и наобратно, а то стана една... :lol:

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз така преди десет години си направих програма до Тайланд плюс с големи мъки 230 долара билет  до Сием Рип с два дни престой (тогава бкк еъруейз бяха монополисти по отсечката, сигурно най-скъпия полет в света за малка отсечка  :angry:  ) и бях убеден, че няма кво повече да правя в тая убита държава. Гледам Ангкор Ват и наобратно, а то стана една... :lol:

Ти затова ли все съветваш, че ден-два не стигат...:)?

Сега се светнах:)

 

И все пак, човека отива на ресторант със сандвич в джоба, уточнил го е...:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Бърз блиц въпрос с бърз отговор ако може хихихи

Билет банкок - пукет с nok air на 3 ноември 28 евро на човек с безплатен салонен и checked багаж....добра цена ли е и има ли шанс да стигнем живи в пуке ? :))

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

да, видях ги....от центъра на банкок с метро и после 2 варианта - такси или рейс....за 51 спирки :D

въпроса ми беше продиктуван от това че съм 99% сигурен че преди 2-3 седмици гледах air asia (преди да се сетя за skypicker) където цените бяха 14 евро на човек.....и имаше примерно 10-15 полета дневно....обаче пък после разбрах че към тая ценя се добавят 9 евро за багаж...та горе долу става същото, но все пак самата авиолиния ме притесняваше, че никога не я бях чувал (nok air имам в предвид)

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.