Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Вероятно тъп въпрос, но имам нужда от помощ: изгоря ми крушката на фурната. Питах тук-там - няма такива. В Техномаркет ми казаха да ходя на сервиз.

 

Абе тия нормални ли са - за една изгоряла крушка да викам техник ...

 

Кажете от къде мога да си купя "крушка"? Слагам в кавички, защото то не крушка като крушка, ами някаква "глим" или не знам точно каква.

Връзка към мнение

Някой да знае дали някъде може да се смени цип на куфар и евентуално колко горе-долу ще струва?

Чудя се дали въобще да се занимавам или направо нов куфар да си купувам.

Връзка към мнение

Глим лампа и лампа за фурна са различни неща .

Лампата е това : http://www.praktiker.bg/bg/Bulbs-with-special-use/ЛАМПА-ЗА-ФУРНА-T22-PHILIPS-за-пробори/p/429759

Глима е :http://www.gloria94-bg.com/glim-lampa-gorenje

Някой да знае дали някъде може да се смени цип на куфар и евентуално колко горе-долу ще струва?

Чудя се дали въобще да се занимавам или направо нов куфар да си купувам.

Куфари поправяха на бул.Гоце Делчев в едно като безистен до сладкарница Лучано беше преди,сега не знам как се казва
Връзка към мнение

Нито едното от двете :(

 

Някаква странна, мъничка, от единия край има четири "телчета", като крачета.

 

Изглежда подобна на това

Редактирано от Lyubina
Връзка към мнение

Нито едното от двете :(

 

Някаква странна, мъничка, от единия край има четири "телчета", като крачета.

Има различни глим лампи и с две телчета и с четири и без телчета,определено е глим лампа обаче твоето .Дай снимка,че така малко трудно.Но има един магазин Конрад се казваше,сега му е друго името срещу Мадарската градинка на бул.Прага там може и да има.Лампичките които са в ключовете за лампите и светят когато са изключени също са глим лампи и на бойлера лампичката също,просто има десетки видове Редактирано от Branko
Връзка към мнение

Вероятно тъп въпрос, но имам нужда от помощ: изгоря ми крушката на фурната. Питах тук-там - няма такива. В Техномаркет ми казаха да ходя на сервиз.

 

Абе тия нормални ли са - за една изгоряла крушка да викам техник ...

 

Кажете от къде мога да си купя "крушка"? Слагам в кавички, защото то не крушка като крушка, ами някаква "глим" или не знам точно каква.

Да, от една страна звучи тъпо да викаш техник за "крушка", но ме непременно. Зависи от фурната ти. По принцип крушката е консуматив и не се покрива даже да ти е гаранционна.

Аз наскоро имах казус с крушката на фурната ми. Оказа се, че точно за моята фурна крушка може да се купи единствено от официалния сервиз. Може би причината е, че фурната ми е с пиролиза. Чаках 2 месеца, за да дойде крушката, мъжът ми я сложи и не "светна". Оказа се, че моята крушка не трябвало да се пипа с ръка... после чаках за нова крушка, дойдоха от сервиза и я сложиха :)

Та нищо не ти пречи да звъннеш в сервиза, да им кажеш модела и най-малкото те да ти кажат точно каква крушка да купиш и дали има някакви особености...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вероятно тъп въпрос, но имам нужда от помощ: изгоря ми крушката на фурната. Питах тук-там - няма такива. В Техномаркет ми казаха да ходя на сервиз.

 

Абе тия нормални ли са - за една изгоряла крушка да викам техник ...

 

Кажете от къде мога да си купя "крушка"? Слагам в кавички, защото то не крушка като крушка, ами някаква "глим" или не знам точно каква.

 

Все пак като се замислиш, че тая ми ти лампичка (крушките растат по дърветата :P) ще свети на 300 градуса... ;)

Виж тук: http://nikelectric.com/index.php?cPath=48_100&page=1&sort=5a

И кажи какъв модел е фурната, де. Може пък да изровим нещо в мрежата.

 

 

Някой да знае дали някъде може да се смени цип на куфар и евентуално колко горе-долу ще струва?

Чудя се дали въобще да се занимавам или направо нов куфар да си купувам.

 

В София ли? :)

Връзка към мнение

Нито едното от двете :(

 

Някаква странна, мъничка, от единия край има четири "телчета", като крачета.

 

Изглежда подобна на това

Ами там на линка има адрес на магазина, отиваш там и носиш крушката... Или си от друг град? Ако не можеш сама да махнеш крушката, викни майстор по-добре.

Аз откакто намерих къде продават резервни части се родих, поправих микровълновата, пералнята, хладилника, какво ли не... Ама май не е добре да се хваля много, че току-що побългарявах пералнята (прекарах изходния маркуч от друго място, за да стига по-далече) и сега не работи. Върви си по програмата, ама не пълни с вода, т.е. нещо входа се е прецакал...

Някой да има идея какво е?

Връзка към мнение

Да не се е прегънал малкучът някъде и да не пропуска? Или ако има клапан (против течове ги слагат) на връзката между входния маркуч и тръбата на водопровода, да е затворил.

Връзка към мнение

Ще, ще... но като прочетох какво каза Violeta, май ще е по-разумно да викам майстор, вместо да си правя експерименти. Знам че трябва да издържа на 300С, даже вече е издържала ....Ще отида днес да ги попитам тези.

 

А фурната е на Electrolux, но модификацията й... от къде да я знам, монтирана е в далечната 2012. ;)

Връзка към мнение

Някой да знае дали някъде може да се смени цип на куфар и евентуално колко горе-долу ще струва?

Чудя се дали въобще да се занимавам или направо нов куфар да си купувам.

Нашите куфари ги нося за поправка тук.

Доволна съм,единствения недостатък е ,че имат доста поръчки и работят бавно.Може да отнеме седмица,две.Досега не съм сменяла цип,но  виждам ето това:

СМЯНА НА ЦИП - от 60 лв. до 90 лв.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да знае дали някъде може да се смени цип на куфар и евентуално колко горе-долу ще струва?

Чудя се дали въобще да се занимавам или направо нов куфар да си купувам.

На 5-те кьошета - Няколко метра по Скобелев - посока Руски паметник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Не ми се щеше да изхвърлям много запазен куфар с повреден цип, но явно по-доброто решение е да купя нов. За куфар със същите размери цената е около 79 лв., та поправката на ципа просто не си струва.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да попитам как да си избера зимни туристически обувки. (Критерият цена е ясен.) Еверест няма да катеря и изобщо върхове няма да катеря. .

 

Други критерии?

Връзка към мнение

Искам да попитам как да си избера зимни туристически обувки. (Критерият цена е ясен.) Еверест няма да катеря и изобщо върхове няма да катеря. .

 

Други критерии?

 

Основният въпрос - наистина ли искаш САМО зимни обувки? Защото трисезонните често са доста по-практични. 

 

Ако наистина само зимни, хвърли поглед на тази статия, много е добра (мисля, че владееше английски). Като изключим някои рекламни намеци, дадени са основните показтели, които да се гледат...

 

http://sectionhiker.com/the-best-boots-for-winter-hiking-by-michael-blair/

Връзка към мнение

Аз си купих от Lidl - 45 лв.


Такива "трактори" до сега не бях носил. Но не си падам по планини, преходи, катерене, марш-на-скок. :)


Пробвах ги - не пускат вода т.е. наистина са непромокаеми, много са леки и удобни. Супер топли - на 5-6 градуса навън  краката ми "завряха".


Мисля с тях да джапам живот и здраве в Исландия - март.


 


Сигурно стана ясно - мнението е на абсолютен лаик - кашкавал турист - даже по-зле. :)


  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Основният въпрос - наистина ли искаш САМО зимни обувки? Защото трисезонните често са доста по-практични. 

 

Ако наистина само зимни, хвърли поглед на тази статия, много е добра (мисля, че владееше английски). Като изключим някои рекламни намеци, дадени са основните показтели, които да се гледат...

 

http://sectionhiker.com/the-best-boots-for-winter-hiking-by-mic hael-blair/

Не държа да са само зимни. Дори не съм чувала за трисезонни...

 

Ще джапам с тях по междуселските черни пътища, по леки баири и през нивЯта... 

Връзка към мнение

При така поставени условия - варианти много, затова ще препоръчам просто да се обиколи по магазините и да се пробват обувки, докато не се намерят удобни такива.

 

Самият избор - човек може да се изгуби в технически подробности за материали и технологии, които са използвани в обувките - вездесъщите гортексове, подметки Vibram + EVA, обувки от цяло парче, обувки с борд и какво ли още не, но най-най-най-най-важно е удобството. Неудобна туристическа обувка може да докара големи главоболия.

 

По принцип зимните такива са доста скъпи и са за адски тежки условия, а трисезонните са доста по-универсален и разумен избор.

Това например е един добър вариант за трисезонна: http://www.bestard.com/ficha.php?t=342-0806-Breithorn-Lite

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По принцип зимните такива са доста скъпи и са за адски тежки условия, а трисезонните са доста по-универсален и разумен избор.

Това например е един добър вариант за трисезонна: http://www.bestard.com/ficha.php?t=342-0806-Breithorn-Lite

 

Точно затова попитах :) 

 

Едно мое предложение -> със сходен модел обикалям нивите и калищата на английската провинция, когато разхождам едно любимо куче :) 

 

https://www.thenorthface.co.uk/shop/en-gb/tnf-gb/women/women%26-39%3Bs-chilkat-ii-nylon-boots-%28eu%29-CM70?variationId=NSR

Връзка към мнение

 Аз съм с едни туристически от Декатлон, точно из Исландия джапах с тях. Стават и за хладна дъждовна есен, не пропускат вода и не спарват, леки и удобни.

 

http://www.decathlon.bg/p/8343066_nepromokaemi-detski-obuvki-za-prehodi-quechua-forclaz-500-high.html#/200-274-38

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да потвърдя, че серията Forclaz на Декатлон са много добри. Аз съм доста тежко момче и повече обувки се късат след 3-4 месеца употреба. Имам вече два чифтра Forclaz 100, които носих по 2 години навсякъде от пустини до планини. Недостатъка на този модел е, че след повече от 2 часа ходене из снега почват да пропускат. Колкото е по-висок номера на модела, толкова повече време издържат без да пропускат. Не съм го пробвал лично, но като се загледах как са направени съм склонен да го повярвам това. На самия сайт на Декатлона има информация, но са поскрили точните детайли. Преди пишеше кой модел "точно" колко време издържа.

 

Ако се спреш на тях гледай внимателно етитеките. На някой пише, че не стават за дълги преходи, на други, че не са подходящи за носене на тежки товари. Ако планираш някоя от тези дейности е добре да се съобразиш. Пък и като вземеш предвид, че цената е соленичка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за споделените лични впечатления от моделите, които носите!

 

 

Самият избор - човек може да се изгуби в технически подробности за материали и технологии, които са използвани в обувките - вездесъщите гортексове, подметки Vibram + EVA, обувки от цяло парче, обувки с борд и какво ли още не, но най-най-най-най-важно е удобството. Неудобна туристическа обувка може да докара големи главоболия.

 

По принцип зимните такива са доста скъпи и са за адски тежки условия, а трисезонните са доста по-универсален и разумен избор.

Това например е един добър вариант за трисезонна: http://www.bestard.com/ficha.php?t=342-0806-Breithorn-Lite

По отношение на пробването.... да разбирам ли, че вариантът "поръчка онлайн" отпада? И сега се сещам да питам още нещо: купувате ли си един номер по-голяма обувка, заради дебел чорап и прочие, или не е необходимо. 

 

Иначе тези Bestard са... много харесвам обувки от едно цяло парче, а и са набук...

Връзка към мнение

Bestard е уникална обувка и много лека.Имам такива,носил съм ги зимата,есента и пролетта,даже и на зимно плаване с катамаран.До сега не съм имал по удобна обувка,но и цената не е евтина

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.