Прескочи до съдържание

Въпрос за Interrail Pass


Препоръчани мнения

Норвежките железници имат регионален влак R20 който тръгва от Осло и стига чак до шведския Гьотеборг. При условие, че ще из Норвегия ще пътувам с Interrail one country pass, дали със същата карта мога да отскоча и до Гьотеборг?

Връзка към мнение

Почти съм убеден, че ще може, защото съм правил такова пътуване със същата карта и швейцарска железница до италиански град. Но  разстоянието беше много по-малко. Надявам се да се включи някой, който е пътувал по тоя начин и да потвърди преди да съм яхнал влака без билет.

Връзка към мнение

От сега ти казвам, че по правилата на interrail не може, но вероятността да ти направят проблем е много малка. :) Сам си прецени дали ти се рискува. Правил съм го и не съм имал проблеми, но не е било в тези страни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм пътувал със скандинавски влакове, но няма ли просто да си доплатиш за отсечката, която не се покрива от паса? То може и да не е евтино де...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ето от тая схема на железниците ми дойде идеята за Гьотеборг

post-1495-0-92932000-1468837280_thumb.png

Виждате, че по схемата регионалния влак R20 пътува до там, но същевременно горе в маршрута пък е само до Халден. Е кое е вярното?

Оригиналния pdf го прикачвам долу.

NSB_linjekart_70_100_plakat_2014.pdf

Редактирано от Биксбит
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Мдаа, този аналог макар и да не ми харесва ми звучи доста вероятен. "Ed" e първата гара на шведска територия

Редактирано от Биксбит
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Моето пътуване приключи без да ползвам тая опция до Гьотеборг но за тези на които им предстои от NSB ми отговориха, че може да се пътува без доплащане. Ето:

post-1495-0-10946500-1469720701_thumb.jpg

 

Преди да замина, купувайки картата от офиса на БДЖ също ми казаха, че не е редно и не може, но цитирам: "Той кондуктора може изобщо да не знае каква карта му показвате".

На кой да се доверите, преценете сами. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.