Прескочи до съдържание

Тайланд, Мианмар, Сингапур, Малайзия - маршрут


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Май в края на януари ще литнем към Тайланд. Та имаме един важен въпрос от сетивна гледна точка :) Как ще е по-добре да направим маршрута - Северен Тайланд - Мианмар (самолет от Янгон до Сингапур) - Сингапур - Малайзия - Тайланд или в обратна посока като тръгнем надолу към Южен Тайланд и финишираме със Северен Тайланд. Откъм продължителност не се притесняваме, защото ще имаме поне 45 дни за този трип. Та дайте съвет в коя посока да тръгнем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според предпочитанията и цените на билетите. Понякога, много странно, в едната посока са доста по-евтини от другата или мега промото важи само за определени дни. Аз предпочитам зимата да започвам със Северен Тайланд заради по хладното време и да финиширам с плажче на юг. От друга страна на север през март ще е осезаемо по-топло вечер от февруари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Според предпочитанията и цените на билетите. Понякога, много странно, в едната посока са доста по-евтини от другата или мега промото важи само за определени дни. Аз предпочитам зимата да започвам със Северен Тайланд заради по хладното време и да финиширам с плажче на юг. От друга страна на север през март ще е осезаемо по-топло вечер от февруари.

А те билетите ще са София-Банкок-София, така че не зависи много от това. Виж това с времето вече е фактор.

Връзка към мнение

Имам предвид другите билети из региона. Примерно може да има промо Банкок-Сингапур, а да няма или да е по-скъпо Сингапур-Банкок. Преди година Банкок-Бали беше почти два пъти по-скъп от Бали-Банкок. Разгледай хубаво цени и промота. Разликата наобратно може да се окаже общо стотици долари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Имам предвид другите билети из региона. Примерно може да има промо Банкок-Сингапур, а да няма или да е по-скъпо Сингапур-Банкок. Преди година Банкок-Бали беше почти два пъти по-скъп от Бали-Банкок. Разгледай хубаво цени и промота. Разликата наобратно може да се окаже общо стотици долари.

А няма Сингапур - Банкок със самолет. Бавно нагоре от Сингапур, през Малайзия, та до Банкок. Единственият полет, който предвиждаме е Сингапур - Янгон. Всичко друго ще е сухоземно.

Връзка към мнение

А няма Сингапур - Банкок със самолет. Бавно нагоре от Сингапур, през Малайзия, та до Банкок. Единственият полет, който предвиждаме е Сингапур - Янгон. Всичко друго ще е сухоземно.

И как предвиждате да влезете/излезете в Бирма? 

 

Връзка към мнение
Здравко Ангел

И как предвиждате да влезете/излезете в Бирма? 

 

Аз гледах пункта при Mae Sot като най-непроблемен. Става въпрос за Бирма - Тайланд. Ако имаш съвет за друго място, сподели. Всъщност още не сме изработили плана, така че всякакви препоръки са добре дошли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз гледах пункта при Mae Sot като най-непроблемен. Става въпрос за Бирма - Тайланд. Ако имаш съвет за друго място, сподели. Всъщност още не сме изработили плана, така че всякакви препоръки са добре дошли.

Другото място е през Тачилек ( знам че Юри Варошанов го е правил преди много време но си е доста дъъъълго пътуване). Но пък какво е Северен Тайланд без Чанг Мей и Чанг Рай.  

Може би -  Бангкок -Мае Сот - Янгун - Инле - Мандалай- Баган- Янгун - Мае Сот-Чанг Мей  - Сингапур (през БКК) - и от там на север. Щом искате да е сухоземно ще трябва да минете два пъти през Янгун.  И да, ще влизате 3 пъти в Тайланд но ....

Предложението на Лорънс да се движите от север на юг  също е добро - няколко дни на плаж като завършек ще е чудесно т.е последния ден да летите СНГ-БКК

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Другото място е през Тачилек ( знам че Юри Варошанов го е правил преди много време но си е доста дъъъълго пътуване). Но пък какво е Северен Тайланд без Чанг Мей и Чанг Рай.  

Може би -  Бангкок -Мае Сот - Янгун - Инле - Мандалай- Баган- Янгун - Мае Сот-Чанг Мей  - Сингапур (през БКК) - и от там на север. Щом искате да е сухоземно ще трябва да минете два пъти през Янгун.  И да, ще влизате 3 пъти в Тайланд но ....

Предложението на Лорънс да се движите от север на юг  също е добро - няколко дни на плаж като завършек ще е чудесно т.е последния ден да летите СНГ-БКК

Представях си го да се вдигнем нагоре из Северен Тайланд, да разглеждаме около десетина дни и след това да минем през Мае Сот и направо да останем в Бирма за 2 седмици. Тук се появява идея, че ще е по-разумно, ако тръгнем от Янгон нагоре, да вземем след това полет от Мандалей до Сингапур. Как е с придвижването от Янгон до Мандалей, нали може да се ползват автобуси?

Връзка към мнение

Никакъв проблем за автобусите, дори и нощните.
Цените на Мандалай- Сингапур са доста сериозни. Ако ще включвате още полети, нека да е ЧангМей- Мандалай.
Заради Инле пък ще се отклоните т.е. отиване и връщане до Мандалай.

 

Ако ви остане време, отделете 2-3 дни за Mrauk U - разказваха че приличало на Баган...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Никакъв проблем за автобусите, дори и нощните.

Цените на Мандалай- Сингапур са доста сериозни. Ако ще включвате още полети, нека да е ЧангМей- Мандалай.

Заради Инле пък ще се отклоните т.е. отиване и връщане до Мандалай.

 

Ако ви остане време, отделете 2-3 дни за Mrauk U - разказваха че приличало на Баган...

Тепърва ще чета за местата, по които да ходим, това Mrauk U изглежда впечатляващо, ще го вместим. Явно планът ще се изменя, докато не започнем да купуваме билети. Но поне като начало се оформя да се тръгне първо на север и да приключим с Южен Тайланд.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Здравко Ангел

Може ли някой да сподели какво има за задължително разглеждане в Южен Тайланд? Без плажове :) Чудим се дали да си вземем мулти тикет София - Банкок - Куала Лумпур - София и да не влизаме два пъти в Тайланд. Тоест разглеждаме си Северен Тайланд и оттам отиваме в Мианмар.

Връзка към мнение

Южен тайланд се ходи основно заради плажовете. :)  Аме те не са само плажове като плажове, ами обикновено цели природни резервати около тях. Има и интересни резервати във вътрешността, като Као Сок, например. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Чудим се дали да не поостанем повече дни в Малайзия, на Борнео, за сметка на Южен Тайланд. Какво би препоръчал? Като плажовете не са ни никак приоритетни.

Връзка към мнение

Нали това пиша, има уникално красиви резервати на юг, идилия с кибик на плажа и аз не харесвам. :) Борнео също е красиво, логистично по-сложно или организирано по-скъпо.  Трудно е да се каже със сигурност кое е по-добре. :)

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Добре, чакай тогава друго да те питам :) Ние сме разделили дните горе-долу така:

 

Северен Тайланд - 8 дни (без Банкок)

Мианмар - 14 дни

Сингапур - 2 дни

Малайзия - 16 дни

 

Това е в случай, че не се връщаме обратно в Тайланд.

Иначе може да го направим Малайзия - 10 дни и Южен Тайланд - 6 дни.

Та дали ще си струва за 6 дни да отидем до Южен Тайланд, като в този случай ще трябва да се качим до Банкок за полета.

 

Какво съветваш :)

Връзка към мнение

Ами аз Малайзия като цяло за адвенчър не я харесвам, много е подредено и уредено и туристите са като цяло повече улегнали и по-възрастни. Борнео е сигурно единственото изключение, ама тези дни ми се виждат множко там. Според мен не изключвайте Южен Тайланд. 

 

През Куала Лумпур има и директно полети към Южен Тайланд, не е само Банкок опцията.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Добре, ще те послушам :) Аз просто се чудех дали да взема билет София-Банкок-София или София-Банкок-Куала Лумпур-София, но явно ще е по-добре да минем и през Южен Тайланд. Чета, че хората набързо претупват Малайзия, ама то е защото не ходят до Борнео, а само в частта с Куала Лумпур.

Значи ще взема ей сега от катарската промоция едни билетчета до Банкок и обратно.

Връзка към мнение

Да, може да затворите кръга. Примерно има полет Куала Лумпур - Сурат Тани, което е близо до Као Сок резервата.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То е въпрос на предпочитание, ама за толкова дълъг период из ЮИ Азия, аз бих увеличил сингапурските дни :)

с акценти на ботаническата градина, градините около Marina Bay, аквариума и зоологическата градина, отделно от другите модерни must see атракции.

 

За Борнео, Gunung Mulu National Park включили ли сте?

http://whc.unesco.org/en/list/1013

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Да, може да затворите кръга. Примерно има полет Куала Лумпур - Сурат Тани, което е близо до Као Сок резервата.

Току-що купих билетите София-Банкок-София

То е въпрос на предпочитание, ама за толкова дълъг период из ЮИ Азия, аз бих увеличил сингапурските дни :)

с акценти на ботаническата градина, градините около Marina Bay, аквариума и зоологическата градина, отделно от другите модерни must see атракции.

 

За Борнео, Gunung Mulu National Park включили ли сте?

http://whc.unesco.org/en/list/1013

Няма конкретен план още, сега ще запълваме програмата, става въпрос за края на януари.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще ходя до Борнео през февруари за около 6 дни и първоначалната ми идея беше да изкачвам най-високия връх в Югоизточна Азия - 4095м - Кота Кинабалу. Но пък много пари искат тия хора - тези дни прочувах и под 600лв за 2 дни/1 нощувка не можах да намеря.

Може да го разгледате като опция, има много добри отзиви от върха :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ами то и ние ще сме там февруари - втората половина. Няма да сме подготвени с екипировка за катерене на 4-хилядник, няма да носим планински обувки със сигурност. Ама може да държим контакт и да се срещнем някъде из острова.

Връзка към мнение

То и аз няма да нося планински обувки :), защото багажа ще ми е само раница до 5-6кг. Аз ще съм там между 07.02 - 13.02.2017. Насочила съм се само около района на Кота Кинабалу и Сандакан. Но още не съм измислила на 100% програмата (особено ако се откажа от изкачването на върха). След това отивам към Филипините до 24.02.

Ако се засечем някъде ще е супер, ако не - весело изкарване и ще следя темата, ако някой каже за нещо супер интересно в Борнео.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние предвиждаме да влезем в Малайзия към 17-18 февруари, а пък към Борнео ще се насочим със сигурност след 20-ти. Та явно ние ще сме след теб и ще чакаме да споделяш преживявания и места  :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.