Прескочи до съдържание

Маска за шнорхелинг тип "фулфейс" ?


Препоръчани мнения

Този уикенд, докато си приказвахме с приятели на чаша бира и мезе, а разговорът логично се завъртя около летни почивки и море, някой спомена за един сравнително нов модел маски за шнорхелинг и аз като голям фен на това занимание доста се заинтригувах, пък и досега не бях чувал/виждал този вид маски.

Става въпрос за ето това:

19dubcxybx089jpg.jpg

 

19duaaeveojx6jpg.jpg

 

easybreath-snorkeling-2100x100-fr.jpg?it

 

Основното предимство би трябвало да бъде дишането, поради обстоятелството, че не е необходимо да стискаш със зъби мундщука на шнорхела, което, както всеки знае, при по-дълъг престой във водата води до умора и леко схващане на устните и челюстите. Също така горното централно разположение на тръбата, вместо отстрани покрай ухото изглежда по-удобно. Може би и зрителното поле е малко по-добро.
Някои модели имат и елемент за закачане на камера тип GoPro в горната част, под тръбата.

41R0xj1uwJL.jpg

Аз почти съм се навил да си взема такава маска, още повече, че старата ми класическа маска вече сдаде багажа, след дълги години вярна служба.  :)  
Цената се движи около 30-50eur, в български магазин има за 64лв. 

Въпросът ми е някой дали е ползвал такава маска, за да сподели лични впечатления. Интересува ме дали няма някакви скрити недостатъци тази система и също как се държи при гмуркане на 3-4 метра дълбочина, защото ми изглежда, че има повече пространство и въздух между лицето и маската и съответно може би по-високо налягане на лицето при гмуркане. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Изглежда маниашко! Но няма ли по-трудно да се напасва на формата на лицето? Ще се радвам да споделиш впечатления, ако си я купиш! А go pro ползваш ли при шнорхелинг?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бях гледала някъде реклама на маската и сега като видях постинга ти, се разрових и попаднах на това ревю. В http://www.aliexpress.com я намерих за една идея по-ниска цена - 25 Евро + безплатна доставка, но продуктът е нов и още няма отзиви от купувачи.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има и друг вариант: https://www.h2oninjamask.com/

 

 

Full%2Bface.jpg

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Заглеждах я и аз в българския спортен магазин. Гледах филмчета в youtube, за да разбера дали няма да се изпотява, тъй като в описанието на продукта пише, че е подходяща за температура на водата над 18С. В един от тестовете си признаха, че са ползвали някакъв спрей за превенция от изпотяване.

За мъжете препоръчват да са без бради :)

Връзка към мнение

Изглежда маниашко! Но няма ли по-трудно да се напасва на формата на лицето? 

Точно това ме притеснява, а и поради това ще е рисковано да се поръчва онлайн, без да се пробва ...

 

 А go pro ползваш ли при шнорхелинг?

Ползвам такъв тип камера, но я държа в ръка...

За мъжете препоръчват да са без бради :)

Ей това е другото, което ме притеснява, щото съм с брада   :unsure:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Аз имам идея. Ползвах такава маска на заем от един франзузин, с който бяхме заедно на трип по Ел Нидо.

След 10минутната проба не исках повече да погледна моята маска, взета под наем. Купих си и аз такава от спортният магазин и заминах по Гръцко за тестове. Видимост перфектна, няма изпотяване, няма влизане на вода, ако е поставена правилно.

Може да се диша и с уста и с нос, маската така е конструирана, че при вдишване въздуха преминава по стъклото и конденза, ако го има, изчезва. Ако навлезе вода е достатъчно да си покажеш брадата на повърхността и да издишаш. Водата се оттича от клапа в долната част. При вълна или потапяне на шнорхела, има клапа която затваря веднага достъпа на вода към маската. Няма как да се нагълташ. Има лек дискомфорт при потапяне над 1м. Налягането притиска силно маската към лицето и си е неприятно. Просто не е констуирана за гмуркане. В заключение препоръчвам с две ръце. Има един детски размер XS, един дамски S-M, и условно 2 "мъжки" M-L  и L-XL. На мен примерно ми пасна M-L.

 

PS. Фичо, маската залепва към брадичката, и ако си с брада няма как да легне плътно. Съжалявам :)

Редактирано от Радослав
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Мерси, Радо, това е ценно инфо ...
За брадата - може да мина на летен вариант - "катинарче" и така да реша проблема.
Не ми харесва обаче това при гмуркане, което споменаваш - аз обичам да слизам на 2-3-4 метра понякога.
 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Мерси, Радо, това е ценно инфо ...

За брадата - може да мина на летен вариант - "катинарче" и така да реша проблема.

Не ми харесва обаче това при гмуркане, което споменаваш - аз обичам да слизам на 2-3-4 метра понякога.

 

Определено не става за гмуркане над 1 метър. За шнорхелинг е перфектна.

Редактирано от Радослав
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Определено не става за гмуркане. За шнорхелинг е перфектна.

Аз имам предвид леко гмуркане при шнорхелинг, не скубадайвинг с бутилки ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

На кое викате "спортният магазин"? Един с едно синьо-бяло лого ли? Може и на лични да ми кажете ;)

Редактирано от violeta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бях гледала някъде реклама на маската и сега като видях постинга ти, се разрових и попаднах на това ревю. В http://www.aliexpress.com я намерих за една идея по-ниска цена - 25 Евро + безплатна доставка, но продуктът е нов и още няма отзиви от купувачи.

Яничка, аз тези дни си поръчах едни батерии от този сайт.Сега ми се ще и тази маска да поръчам, ама верно ли ще пристигне след 45 дни?:)

С оЙлюви ли ги пращат,с костенурки ли?:(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте. Предвид, че в края на месеца пътуваме за Бали,искам да питам някой знае ли къде мога да си закупя въпросната маска, освен от Али експрес?

Връзка към мнение

Здравейте. Предвид, че в края на месеца пътуваме за Бали,искам да питам някой знае ли къде мога да си закупя въпросната маска, освен от Али експрес?

Ако си от София-на околовръстното в голям спортен магазин със синьо лого.Има такива магазини и в други големи градове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Яничка, аз тези дни си поръчах едни батерии от този сайт.Сега ми се ще и тази маска да поръчам, ама верно ли ще пристигне след 45 дни? :)

С оЙлюви ли ги пращат,с костенурки ли? :(

Обикновено идват за 3 седмици. Тези 45 дни ги пишат, за да си "вържат гащите", но наистина една от поръчките ми се забави по-дълго и после китаецът ми се извиняваше няколко пъти ;)  Голямо предимство е безплатната доставка. То и аз взех да се чудя дали да не си я поръчам тази маска ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обикновено идват за 3 седмици. Тези 45 дни ги пишат, за да си "вържат гащите", но наистина една от поръчките ми се забави по-дълго и после китаецът ми се извиняваше няколко пъти ;)  Голямо предимство е безплатната доставка. То и аз взех да се чудя дали да не си я поръчам тази маска ;)

Абе безплатна, безплатна, ама на мен веднъж една рокля, като взе, та ми дойде на митницата.Да не ти обаждам колко безплатна беше - че ЕОРИ номер, че мита, че такси.Остави парите, ми една камара време.Та все съм с резерви към тия китайци - митайци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе безплатна, безплатна, ама на мен веднъж една рокля, като взе, та ми дойде на митницата.Да не ти обаждам колко безплатна беше - че ЕОРИ номер, че мита, че такси.Остави парите, ми една камара време.Та все съм с резерви към тия китайци - митайци.

Мале, ужас, мислех че през митница само за техниката, ама за рокля - нещо са се чалнали китайците. Разбирам защо си с резерви...

Връзка към мнение

Мале, ужас, мислех че през митница само за техниката, ама за рокля - нещо са се чалнали китайците. Разбирам защо си с резерви...

Аз точно техника и инструменти поръчвам често от ebay и ми пристигат все в пощата.Мислех си, че и роклАта така, да, ама нееее.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тя цената е важна (каква е обявена или каква митничаря си мисли, че е) и дали идва от ЕС, не какво е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам такава, но съм я ползвала веднъж, в Куба. Там нямаше никаква видимост, водата беше мътна като мляко, та не е като да съм я скъсала от употреба. Купих я от въпросният магазин беше 65 лв. януари. Другите си ги поръчаха от известен английски сайт, вързаха се на същите пари. Мога да кажа само, че не пропуска вода.

post-689-0-23813800-1470167047_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

В Декатлон я има на цена 64 лева http://www.decathlon.bg/p/8304664_maska-za-gmurkane-na-povarhnostta-easybreath-sinyo-byalo.html#/2-200-s_m

Има и на ebay http://www.ebay.com/itm/182228342020

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Идеално, благодаря много!

Ще се ходи до там, пък после ще дам отзиви :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.