Прескочи до съдържание

Маска за шнорхелинг тип "фулфейс" ?


Препоръчани мнения

Фичо, не знам дали ти ще си вземеш такава маска, ама що народ зариби, включително и мен :)

И мен, дето не съм ни плувец, ни гмуркач. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мале, ужас, мислех че през митница само за техниката, ама за рокля - нещо са се чалнали китайците. Разбирам защо си с резерви...

Малко се отклоняваме от темата, но точно този проблем не е в китайците. Законите в БГ са такива - стока, доставена извън ЕС се обмитява и се плаща ДДС. Има прагове под които това не се случва т.е. за стоки под 15 евро не дължите нищо. Доста пазарувам online от всякакви китайци и не само (това е част от психотерапията, която съм си измислил) и практиката показва, че доста стоки над 15 евро също минават през "цедката". А дори и нещо да се спре на митницата - има няколко неща, които могат да "финтират" митничарите. Тук нямам никакви скрупули.

 

Пак се извинявам за оффтопика - ако някой модератор прецени - да резне клончето в друга тема.

 

За някои китайски сайтове вкл. и aliexpress може да си чакаш и над два месеца.

@AlexandraKo, ти взимай от декатлон, щото може да ти дойде и след Малдивите :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега по темата:

В някои сайтове маските имат някакви лещи. Ама не пише много ясно - те за разширяване на ъгъла на виждане ли е или са някакви диоптери. Освен това някои маски са с две отделни камери - една за очите и една за носа и устата т.е. проблема с изпотяването отпада - поне така пишат. Тези в декатлон май не са такива?

Връзка към мнение

Такааа, сдобих се с това чудо на техниката, изпросих си го да ми го подарят...

Понеже в София си нямаме море да го тествам, за сега мога само да кажа, че си взех най-малкия размер (S) от "Decathlon" и маската перфектно прилепна на лицето ми (може да се пристегне още, за да прилепне повече или да се отхлаби). Удобна е и се вижда добре.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Днес и ние си закупихме по една такава маска. Засега само съм я пробвала 'на сухо' и единственото ми впечатление е, че без да съм във вода имам чувството, че ще се удавя :lol: Иначе съм симпатичен робокоп :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пробвах маската на познат в Гърция и мога да кажа, че определено си заслужава! Вижда се изключително ясно, не се изпотява, няма проблеми с дишането, шнорхелът не пропуска вода, дори когато се гмурнеш, даже и аз се запалих да си купя такава  :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз я пробвах и най вероятно ще си купя. Всичко казано е вярно. Но при гмуркане не можеш да си стиснеш носа и да изравниш налягането. Единствен минус с останалите. Е, като те засърби носа, не можеш и да го почешеш. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Фичо, мисля, че и аз накрая ще взема маска, ама дали ще се вредя от децата?

Аз ги гледах преди време в немския Амазон, но понеже цените бяха в доста широки граници, не можах да разбера има ли разлики.

Щом я има и на нашия пазар, ще отида да пробвам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Явно ще се ходи до Декатлон.

Щото по тия сайтове маските са доста различни:

- с една камера т.е. очите носа и устата са заедно затворени и, може би, има по-голяма вероятност от изпотяване;

- с две камери - една за очите и една за носа и устата;

- с някакви лещи (лупи). така и не разбрах за какво са - диоптри ли са или ти увеличават ъгъла на виждане (това, доколкото съм учил физика, няма как да стане, ама може и да съм пропуснал някой и друг урок)


И аз я пробвах и най вероятно ще си купя. Всичко казано е вярно. Но при гмуркане не можеш да си стиснеш носа и да изравниш налягането. Единствен минус с останалите. Е, като те засърби носа, не можеш и да го почешеш. :)

А жена ми не може и да говори ... :P

Купувам! :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На теб ще ти е идеална за рифовете :)

Като се върнем, ще върви аз да тренирам на сухо в Декатлон. :)

Ама дали ще мъкна оттук или ще купя в КЛ е под въпрос.

Връзка към мнение

Аз като един удавник и не много опитна с шнорхелинга искам да попитам означава ли,че с тая маска не трябва да изплюваш ако ти попадне вода в тръбичката (тоест при този тип не попада вода?!) и означава,че можеж да си дишаш нормално през носа и устата? тоест би била много полезна особено за начинаещи?

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дишаш спокойно, вижда се перфектно, вода не ми е попадала и за начинаещи е идеална.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вода може да попадне само ако маската не е поставена правилно или по-точно ако размерът й не отговаря на лицето на съответния човек, за да има добър вакум. Иначе си има възможност за пристягане и регулация. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Четох, четох първата страница и не мога да разбера защо се говори закодирано за спортните магазини, а не се споменават с имената им?

 

Иначе на мен маската ми изглежда подходяща за стоене на повърхността и наблюдаване на дъното, без спускане на по-голяма дълбочина. Тогава шнорхела така или иначе е излишен и стази маска само ще пречи. Също така и изравняването на налягането ще е трудничко, без да си стиснеш носа.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Четох, четох първата страница и не мога да разбера защо се говори закодирано за спортните магазини, а не се споменават с имената им?

 

Иначе на мен маската ми изглежда подходяща за стоене на повърхността и наблюдаване на дъното, без спускане на по-голяма дълбочина. Тогава шнорхела така или иначе е излишен и стази маска само ще пречи. Също така и изравняването на налягането ще е трудничко, без да си стиснеш носа.

 

Да де, тя си е точно за такива като мен - дето са стъпили на дъното и не искат/могат да си отварят очите под водата и през 30 секунди да си махат лицето от водата за да си поемат въздух  :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако добре разбирам тази маска изобщо не става за гмуркане, защото няма как да изравниш налягането като си хванеш носа :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако добре разбирам тази маска изобщо не става за гмуркане, защото няма как да изравниш налягането като си хванеш носа :(

Може ли някой да обясни по-подробно за това бъркане в носа, ама като за удавници като мен.

Тъкмо реших да си я купи и ... сега пък - не става...

 

p.s. като си хванеш носа ... си повишаваш налягането ... ъ-ъ-ъ кръвното налягане ли? Явно съм голям профан. :)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Зарибихте ме и мен с това устройство. :)

кво те зарибиха - виж, че нямаш достъп до носа си ... а то било важно :)

 

Сега докато пиша с една ръка си държа носа с другата - нищо не ми се повишава/изравнява :lol:

 

Разбрах.

Sorry за спама.

Google ме просвети.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Сега докато пиша с една ръка си държа носа с другата - нищо не ми се повишава/изравнява :lol:

Виж сега - тази техника служи за изравняване на налягането в евстахиевите тръби и не помага за повишаване на налягането в ... кавернозните тела ..., уви.  :lol:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

иначе казано -под вода трябва да може да се ,,изпука,,  тъпанчето

с тоя ,,уред,, не става

при маските за гмуркане ,дори да не си хванеш носа с ръка -като издишаш леко в маската ,става

за това  ,за гмуркане има маска и отделно шнорхел за дишане през устата

 

та , за това с тоя ,,уред,,   важи аптекарската максима :

-Може да не помага ,но поне е скъпо .

 

;)

Редактирано от theo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Маската не става за гмуркане по няколко различни параграфа, само за шнорхелинг е, то такова е заглавието и на темата :) А шнорхелинг предполага повечето от времето да се прекарарва близо до повърхността, където нито ти трябва да се гмуркаш, нито да изравняваш налягане. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.