Прескочи до съдържание

Спешно! Препоръчайте ми мобилен телефон от списък


Препоръчани мнения

До сега не съм имал смартфон и нищо не разбирам.

До утре или най-късно понеделник трябва да избера един от следните модели:

 
HTC DESIRE 626G DUAL SIM
HTC DESIRE 728G DUAL SIM
HTC DESIRE 530
LG STYLUS 2
MICROSOFT LUMIA 650
MOTOROLA MOTO X PLAY
SAMSUNG GALAXY A3 DUAL
SAMSUNG GALAXY J5 DUAL SIM
SONY XPERIA M4 AQUA
SONY XPERIA XA
 
А нямам време да навлизам в темата, като започвам от нулата, за това моля за помощ, може би ще е елементарно за някои от вас.
Кое е важно - батерията, да си ползвам разни приложения(предполагам нокиата отпада, защото изборът на приложения за андроид е по-богат?), не знам бих ли направил разлика изобщо между дисплеи с по-добра и по-лоша резолюция.
Иска ми се да имам минимум грижи(повреди) с него, предполагам бих го ползвал поне 5г, не съм от хората които си сменят често телефона, сега съм с Нокиа Е5:)
Ще ми свърши работа и ако ми кажете поне кой да не си взимам, така от останалите ще избера кой ми допада най-много на външен вид.
 
 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От изброените Моторолата изглежда, че отговаря на изискванията най-добре. Ако става въпрос за Samsung J5 2016, също е добра опция с прилични показатели и батерия. Вероятно M4 aqua е най-проблемния модел на Sony...успех с покупката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Mоята препоръка е моторолата. Излязла е този месец, батерията й е мощна. 2gb ram и хубав процесор. Но е 5,7'

 

Друг вариант за по-малък телефон (5') е SONY XPERIA XA.

 

Не си вземай MICROSOFT LUMIA 650. Не препоръчевам уиндос за телефон, освен ако нямаш наистина желание.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Заложи на сменяема батерия и разширяема памет чрез сд карта.

Ако пренебрегнеш първото, след 3-4 години го хвърляш този телефон. Ако пренебрегнеш второто - след 2-3 вече е почти неизползваем, заради постоянно растящите приложения и обновления на операционната система.

Водоустойчивостта също не е за пренебрегване.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

HTC Desire - категорично НЕ! Ниският клас на HTC са боклуци! За Lumia - и аз не ти препоръчвам телефон с Windows, особено за първи смартфон. Windows телефоните са изключително объркващи дори и за хора "врели и кипели" в смартфоните и различните ОС. 

 

LG-то също е категорично не! С този огромен дисплей 5.7" и тази ниска резолюция 720х1280р, пикселите ще ти "избодат очите",

А3-ката е с малък за съвременеите разбирания екран - 4.5 инча и изключително малко за съвремените приложения RAM - 1GB - също не.

J5 също е с голям дисплей и ниска резолюция, RAM паметта е на критичния минимум за съвременен телефон - 1.5GB, батерията е малка.

 

От всички изброени модели, действително Моторолата е най-смисленият избор. Голям дисплей с FULL HD 1920х1080р, 2GB RAM, най-голямата батерия, хубав 8-ядрен процесор и съвременен графичен чип. Камерата също изглежда впечатляващо (поне на хартия) - 21МР с автоматичен HDR, устойчив на надраскване дисплей с Gorillа glass 3, IPS матрица, което означава и по-голям визуален ъгъл, за капак си има и LTE. 

 

Sounds like a winner...  :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Motorola май изглежда най-смисленият избор в случая. Китайските боклуци не са за коментиране, а тази Nokia е морално остаряла и е с Windows, от което трябва да бягаш с 200, независимо от хардуера. Това са моите пет стотинки. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпреки изричния ти списък, ще си позволя да ти препоръчам Sony Xperia Z3 Compact.

Водоустойчив, батерията му държи 4-6 дни (ако не търсиш покемони) :)

Чудесна камера.

Не е последен писък на модата - имам предвид, че не е модел 2016. Но си държи цената, което е показателно.

Не е маловажен фактът, че се побира в джоба ми, за мен това е важно особено лятото, когато съм без сако.

Повечето нови модели приличат по-скоро на таблети с тия огромни екрани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как да 'избягам' от списъка, иначе и мен ме притеснява как ще го нося, свикнал съм телефонът да ми е в джоба.

 

Иначе след толкова препоръки за Моторола-та, едва ли ще е разумно да не я взема. Ще трябва да мина през някой магазин и да я пробвам дали става за джоб, то сигурно се побира, но едва ли ще е удобно. От друга страна и с 10мм по-малък телефон едва ли се носи много по-различно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, сега го погледнах този моторола. Това си е "пудовка" - 1 см дебел (даже 1.1 см), близо 15 см висок и 7,5 широк и приближава 200 грама тегло.. Не съм оптимист относно удобството да го държиш в ръка или сложиш в джоб. Виж го реално. Как ще ти фитне в ръка, хвани и други телефони за да усетиш разликата. 

Понякога се налага (на мен де) да се борави с телефона с една ръка т.е. с тази с която го държиш. При ширина от 75 мм и дебелина 1 см трябва да си с "лапи" на вратар.

Съжалявам, че ти "преборваме" всички телефони от списъка.

В крайна сметка - вземи този който те кефи най-много. Нали ти ще си го ползваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ошко, никой смартфон не е подходящ за джоб. Не забравяй, че тук цялата ти "клавиатура" е стъкло. Често се случва, когато някой си носи смартфона в задния джоб, да забрави и да седне... Сещай се какво става с това стъкло, когато се огъне... Или пък от страничния джоб, докато рови и търси нешо, да го изпляска на асфалта. Горила стъклото е твърдо, устойчиво на надраскване, но не и на удари и усукване, именно защото е закалено, твърдо и крехко. Ако искаш смартфон, по-добре помисли за някоя чантичка/борсета. В момента, в който изхвърлиш Nokia-та, забрави за носене по джобовете, иначе не е въпрос на дали, а кога...  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не бих избрал 'олекотена' версия на никоя марка, ако очаквам смартфона да се ползва повече от 2-3 години. Само флагман - Sony Xperia Z, Samsung S и т.н. Най-много още 2 години ще получаваш ъпдейт на софтуера и след това ще ползваш само старите версии на приложенията. Освен това евтините версии като изработка и издържливост са слаби...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ошко, никой смартфон не е подходящ за джоб. Не забравяй, че тук цялата ти "клавиатура" е стъкло. Често се случва, когато някой си носи смартфона в задния джоб, да забрави и да седне... Сещай се какво става с това стъкло, когато се огъне... Или пък от страничния джоб, докато рови и търси нешо, да го изпляска на асфалта. Горила стъклото е твърдо, устойчиво на надраскване, но не и на удари и усукване, именно защото е закалено, твърдо и крехко. Ако искаш смартфон, по-добре помисли за някоя чантичка/борсета. В момента, в който изхвърлиш Nokia-та, забрави за носене по джобовете, иначе не е въпрос на дали, а кога...  :P

 

Трябва да призная, че горното е вярно. Но аз отказвам да ходя препасан с някакви чантички и да приличам на Фатма Гюл.

За 7-8-9 години съм с трети смартфон, но и той е под 12.5 см дълъг. Всеки сантиметър си е важен, както и да го погледнеш този въпрос :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Противно на всички мнения по-горе, аз съм фен на Уиндоус фона. Вярно е, приложенията са по-малко, но лично на мен са ми предостатъчни. Каквото ми трябва, го има и ми върши идеална работа. На всичкото отгоре съм с най-бюджетната Нокия Лумия 520, ползвам я вече почти 3 години и досега нито веднъж не ме е предала. Получавам си редовно ъпдейти и т.н. Колкото до това дали са объркващи, ако не си ползвал преди това смартфон, не виждам какъв е проблемът :) Дали ще се учиш на Андроид или на Уиндоус, все трябва да се учиш. Просто изказвам мнение, не се стремя да го налагам.

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aко реша, че Моторола-та ми е прекалено голяма, кой е номер 2?

До сега имаше положителни мнения за:

Samsung J5 2016, но той е само 3мм по-малък, а имаше и отрицателно мнение за него

SONY XPERIA XA (5мм по-къс и 8мм по-тесен)

 

Ще трябва да ги видя в някой магазин уикенда, но все пак да си набележа кое освен Моторола-та да разгледам.

Връзка към мнение
Мартин Христов

От изброените бих заложил на SAMSUNG GALAXY J5 DUAL SIM. Добра камера от 13 MP, батерия 3100 mAh. Sony като цяло са доста проблемни и HTC. Nokia бяха едно време силни, сега не бих си взел. Успех с избора  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз от няколко години се опитвам да си купя нов телефон и все не успявам - като ги видя на живо не ми харесват изобщо. Досега ходих със залепен с тиксо Nokia 97 mini, но преди 2 дни съвсем отказа и в момента съм без телефон.

На какъв принцип ограничи избора до списъка в първия пост?

Връзка към мнение

Без никакво колебание бих купил това , но не знам дали е наличен вече у нас :

 

http://www.expertreviews.co.uk/mobile-phones/1404782/moto-g4-2016-review-the-best-budget-smartphone-ever-made

 

Чист Андроид , без разни досадни апове на Самсунг и сие които не може да разкараш.

Получаваш дългосрочно гарантирани ъпдейти на Андроид , защото това е телефон на Гугъл.

Относно размера - 5.5 ми е множко , но ако за теб са вариант това със сигурност е чудесен телефон на хубава цена.

Едва ли ще ползваш нещо повече от три години.

Батерията се води несменяема , но само на хартия. Във всеки читав сервиз може да се сменят. То са четири болтчета и воала. В еBay оригинална струва около 30$ - говоря за предното поколение. Този е модел от два месеца.

3000мAh батерия

153x77x7.9mm

За 370 лева май и при мен е време за смяна.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз от няколко години се опитвам да си купя нов телефон и все не успявам - като ги видя на живо не ми харесват изобщо. Досега ходих със залепен с тиксо Nokia 97 mini, но преди 2 дни съвсем отказа и в момента съм без телефон.

На какъв принцип ограничи избора до списъка в първия пост?

Спуснаха ми го от работата, ще ми го купят служебно, не мога да се оплача, а и не ми се иска да крънкам нещо встрани от списъка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз тук гледам какво има на нашия пазар http://www.mobilebulgaria.com/home/

 Въпросното MOTO X PLAY не изглежда зле и май няма да се счупи от някое и друго падане, което е голям плюс, но нямам никакво наблюдение на марката. Обаче гледах видео ревю и лагва малко при браузване, което за мен е безкрайно дразнещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам, че Моторола-та е с по-стара версия на Андроид(Android 5.1.1, Lollipop), отколкото GALAXY J5 и XPERIA XA(Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)). Това играе ли роля?

Връзка към мнение

Гледам, че Моторола-та е с по-стара версия на Андроид(Android 5.1.1, Lollipop), отколкото GALAXY J5 и XPERIA XA(Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)). Това играе ли роля?

 

Играе роля до колко ъпдейтите ще продължат да се поддържат. В това отношение гугълските телефони са най-добре, защото имат гарантирани ъпдейти за 2 години, повечето производители се правят на 3 и половина с ъпдейтите, защото искат да сменяш телефона по-често. Моторола мисля, че мина към Lenovo обаче и не съм сигурен как ще е с обновяванията от сега нататък. 

 

Иначе гледам, че моторолата вече е обновена до 6, така че това е без значение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има нещо, което не разбирам - какъв смисъл има от 8 ядрен процесор и 2/4 ГБ РАМ?

Ако кажем, че по-големият екран е по-удобен за ползване на у-вото не като телефон, какво предимство дават другите параметри? Повече ядра и повече рам изискват повече енергия, за да работят (същото и с по-големия екран). Съответно увеличаната консумация на енергия изисква по-голяма батерия, за да успее да издържа 1 ден. Така или иначе всеки гледа само приложението, което е на преден план. Резидентните апликации могат да получават достъп до процесора, когато приложението на преден план уцели data miss и трябва изчака зареждането на данни.

В момента  зле написаният код на апликациите указва негатижен ефект на преживяването на потребителите. Прозиводителите на хардуер се опитват да решат този проблем с по-мощен хардуер. А софтуерните компании се възползват от това, произвеждайки още по-зле написан код и кръгът се затваря :)

На друго място е "заровено кучето" - добре написан код на приложенията няма да изисква толкова капацитет на хардуера, което ще намали потреблението на енергия :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Гледам, че Моторола-та е с по-стара версия на Андроид(Android 5.1.1, Lollipop), отколкото GALAXY J5 и XPERIA XA(Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)). Това играе ли роля?

Android OS, v5.1.1 (Lollipop), planned upgrade to v6.0.1 (Marshmallow)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.