Прескочи до съдържание

Рим за 2 дни


slujitel

Препоръчани мнения

И аз да се запиша в тази тема. Без да искам, на връщане от Богота се падна да съм в Рим последната седмица на февруари, та реших да се възползвам от безплатния вход за Ватикана. То е ясно, че ще си пия сутришното кафе на опашката, питането ми е за градините, струва ли си да се гледат февруари и изобщо всичко ли може да се разгледа в безплатната неделя?

Връзка към мнение

Едва ли градините ще те впечатлят през февруари.А и за тях се плаща допълнително-не влизат в безплатните посещения.Те са с гид на избран от теб език.

Редактирано от renydent
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Февруари няма кой знае колко цветове в градините.

Музеите и Базиликата ще те заредят с достатъчни емоции. Да изкачите и купола !!!

Ако имате само ден просто се помотайте из Рим оставете безплатните музеи за друг път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Февруари няма кой знае колко цветове в градините.

Музеите и Базиликата ще те заредят с достатъчни емоции. Да изкачите и купола !!!

Ако имате само ден просто се помотайте из Рим оставете безплатните музеи за друг път.

Не, не, един ден е за Ватикана, неделята, а ако приключим по рано ще видим и друго, много ли е цял ден за Ватикана? Градините ги оставям за друг път. И един ден за мотаене, фонтаните, някоя църква. Това е по предварителен план, още много има да чета, но за повече няма да има време този път.

Връзка към мнение

Ами зависи колко сте запалени и какви са опашките. Мисля , че 4-6 часа общо за Базиликата и музеите са едно нормално разглеждане. То и наоколо има толкова много неща - замъка Сан Анджело също може да вместите за посещение и ако остане време просто се разходете през моста :)

Но ще е изморителен ден.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз смятам, че 6 часа ще ви стигнат за базиликата и музеите (то там и с месеци да стоиш, има какво да видиш, но нали все пак говорим за посещение в рамките на един ден). В зависимост от това в коя посока ви е хотела, може да се разходите до замъка Сант Анджело и от там - площад Навона не е много далече на пешеходно разстояние, както и Пантеона - но това само в случай, че наистина имаш тренинг с ходенето, защото не е малко като километри, ако прибавим и дългата разходка из музеите на Ватикана. В близост има спирки на градския транспорт - в случай, че ще го ползвате за прибиране. Задължителните сладолед и кафе няма да ги споменаваме отделно - те си вървят в комплект с Навона и Пантеона....:-) Може да се насладите на великолепната гледка на един от най - красивите площади в света  Навона вечер или да отдъхнете за няколко минутки на стълбите срещу Пантеона (зимата не знам доколко ще е комфортно, но октомври съм слушала Пинк флойд, изпълнен перфектно от улични музиканти, точно срещу входа на Пантеона и преживяването беше несравнимо)...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Когато ние ходихме в безплатната неделя, се наредихме на опашката още в 6:00 - 6:30 и вече имаше 40 души пред нас. До 9:30, когато отваряше Musei Vaticani, опашката беше километрична и буквално се извиваше около стените на целия Ватикан. Ние влязохме около 9:45 и разглеждахме изключително спокойно, все още нямаше тълпи вътре и можехме спокойно да правим снимки. След това се наложи да излезем, за да си купя шал, с който да покрия раменете си, тъй като с голи рамене не ме пускаха в Систинската капела... Влязохме през изхода, обяснихме набързо, че сме били вътре, но е трябвалои да излезем и т.н., при което ни прекараха по вътрешни коридори до входа на тура, но този път гъмжилото вътре в музети беше ужасно и практически не можеха да се правят никакви снимки. 

Връзка към мнение

Когато ние ходихме в безплатната неделя, се наредихме на опашката още в 6:00 - 6:30 и вече имаше 40 души пред нас. До 9:30, когато отваряше Musei Vaticani, опашката беше километрична и буквално се извиваше около стените на целия Ватикан. Ние влязохме около 9:45 и разглеждахме изключително спокойно, все още нямаше тълпи вътре и можехме спокойно да правим снимки. След това се наложи да излезем, за да си купя шал, с който да покрия раменете си, тъй като с голи рамене не ме пускаха в Систинската капела... Влязохме през изхода, обяснихме набързо, че сме били вътре, но е трябвалои да излезем и т.н., при което ни прекараха по вътрешни коридори до входа на тура, но този път гъмжилото вътре в музети беше ужасно и практически не можеха да се правят никакви снимки.

Благодаря, и ние ще отидем в 6.30. По голите рамене разбирам, че сте били лятото, надявам се февруари да е по-спокойно.

Връзка към мнение

По голите рамене разбирам, че сте били лятото...

Да, Юли  :) Все пак е добре да се има предвид, че италианците са много набожни и изключително строго следят за "прилично" облекло.

Връзка към мнение

Не, не, един ден е за Ватикана, неделята, а ако приключим по рано ще видим и друго, много ли е цял ден за Ватикана?

Ватикана е нещо като Лувъра, ако си падаш по това, може да откараш и три дни, ще има какво да се види със сигурност. Ама караш докато ти омръзне и ако остане време за нещо друго ОК. Имай предвид, че първо се разглеждат музеите, Сикстинската капела и стаите на Рафаел със стенописите са чак накрая, после се излиза и тогава може да видиш Св. Петър.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, Юли :) Все пак е добре да се има предвид, че италианците са много набожни и изключително строго следят за "прилично" облекло.

 

Да да, но ние сме февруари, така, че ще сме добре облечени. :-)

Връзка към мнение

 И в този ред на мисли... Съвсем в началото на декември ще сме в Рим и се чудя дали да взема тура, който освен Ватиканските музеи и градините включва и замъка Гондолфо. Това ни е 4 път в Рим, били сме в музеите, но преди 7 години и искам пак да ги видя. Та дали си струва, според билите през зимата на тези места?

А колко места съм си набелязала.... отново... :)

Връзка към мнение

Ние сме бил безплатната неделя. Закъсняхме доста, защото не преценихме смяната на времето /1 час напред/, но въпреки всичко 8 и 30 бяхме там-опашката беше огромна, но не се отказахме. След като отвориха, започна да става много бързо. След 40 мин. вече бяхме в средата

т.е. тук:

post-293-0-63427800-1470169565_thumb.jpg

Малко след 10 бяхме вътре.

Имай обаче в предвид, че към 13 часа, започват да подканват.

 

Тук направих грешката, че не минахме направо от Сиктинската капела по прекия път за базиликата, което щеше да ми спести следващата опашка за СвПетър. Исках обаче да видя това:

post-293-0-44245200-1470169820_thumb.jpg

и да се върна обратно, но Да ама не!, както казва проф.Вучков-Не може да се върнеш!

Връзка към мнение

Не бих си причинила безплатните недели, лудницата навсякъде е страховита. Бяхме миналата година в края на февруари, началото на март. Уж не силен туристически сезон. Ами, доволно много туристи си имаше. Предоволно дори :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля, споделете място в Рим, откъдето се разкрива гледка към целия град? Някакъв хълм? Не знам защо, ама имам такава краста, все да се качвам на високо. Идея за нещо подобно като Тибидабо в Барселона?

Испанските стълби.Не се вижда целият град,но е култово.Улични музиканти,печени кестени,via Кондоти,каквото ти душа иска.Рим не се се гледа.Рим се живее.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 И в този ред на мисли... Съвсем в началото на декември ще сме в Рим и се чудя дали да взема тура, който освен Ватиканските музеи и градините включва и замъка Гондолфо. Това ни е 4 път в Рим, били сме в музеите, но преди 7 години и искам пак да ги видя. Та дали си струва, според билите през зимата на тези места?

А колко места съм си набелязала.... отново... :)

Зависи какво време ще нацелите. Ние бяхме миналия декември (7-11) и беше хубаво време, но има и дъждовни. Едни средиземноморски циклони върлуват там...

Връзка към мнение

От Сикстинската капела тръгнахме като dikrasteva да обикаляме, но после се примолихме на охраната / "причина " - групата е останала в Сиктинската капела, а ние сме се изгубили / и охраната ни прекара през коридор и отново ни пусна в Сикстинската капела и оттам направо в " Свети Петър " . Малко по български, но успешно.

Редактирано от elmapl
Връзка към мнение

Ние сме бил безплатната неделя. Закъсняхме доста, защото не преценихме смяната на времето /1 час напред/, но въпреки всичко 8 и 30 бяхме там-опашката беше огромна, но не се отказахме. След като отвориха, започна да става много бързо. След 40 мин. вече бяхме в средата

т.е. тук:

DSC09756.JPG

Малко след 10 бяхме вътре.

Имай обаче в предвид, че към 13 часа, започват да подканват.

 

Тук направих грешката, че не минахме направо от Сиктинската капела по прекия път за базиликата, което щеше да ми спести следващата опашка за СвПетър. Исках обаче да видя това:

DSC00020.JPG

и да се върна обратно, но Да ама не!, както казва проф.Вучков-Не може да се върнеш!

Малко не те разбрах, искаш да кажеш, че направи грешка, вместо от Сикстинската капела да отидеш направо в Св. Петър, си минала през музеите? Т.е. да се пропуснат музеите?

Връзка към мнение

Да ,в дъното на капелата има врата,която води към Базиликата-и двата пити минаваме оттам и си спестяваме опашката за св Петър.Предполагам ,че това имате предвид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко не те разбрах, искаш да кажеш, че направи грешка, вместо от Сикстинската капела да отидеш направо в Св. Петър, си минала през музеите? Т.е. да се пропуснат музеите?

При посещение на Ватиканските музеи последно се минава през Сикстинската капела. Там има врата в дясно, през която обикновено групи преминават към Сан Пиетро. Може да се мине оттам, но се пропуска спираловидната стълба, показана по- горе, която е официалния изход на музеите. Задължително вижте музеите!

Ние преди години, за да покажем на дъщеря ни Рим по време на круиз, успяхме да направим следното: Сан Пиетро, фонтана ди Треви, Пантеона, пл. Венеция, видяхме по вия Империали Форума, после Колизеума, разходихме се в парка на него, после с метро до Термини и Санта Мария Маджоре. Като се има предвид, че обядвахме и пихме кафе следобяд поне по 1 час.

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Спираловидната стълба може да се види и след като се влезне от входа. Входът и изходът на Ватиканските музеи са един до друг. След проверките има изкачване с ескалатор и на горното ниво е спираловидната стълба.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Испанските стълби.Не се вижда целият град,но е култово.Улични музиканти,печени кестени,via Кондоти,каквото ти душа иска.Рим не се се гледа.Рим се живее.

Испанските стълби миналия месец бяха в някакъв ремонт и са преградени почти отвсякъде. Хубави гледка към града има от парка в Трастевере. От площад Киринале пък е приятна гледката към Св. Петър-не е много високо, но се вижда добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обърках се, може ли някой да ми каже подред като влезем по какъв ред и как точно да се движим, за да видим всичко максимално бързо и да пропуснем опашките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.