Прескочи до съдържание

Рим за 2 дни


slujitel

Препоръчани мнения

Да ама не!, както казва проф.Вучков

И все пак фразата беше изречена от Петко Бочаров

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И все пак фразата беше изречена от Петко Бочаров

 

Той затова и не можа никога да се ожени, мир на праха му. Защото всеки път, когато се хареса с някоя мома и се стигне до ритуалната зала, и там лелята с напевен глас го запита - сакаш ли ти, Петко, да се ожениш?...

Връзка към мнение

Той затова и не можа никога да се ожени, мир на праха му. Защото всеки път, когато се хареса с някоя мома и се стигне до ритуалната зала, и там лелята с напевен глас го запита - сакаш ли ти, Петко, да се ожениш?...

Грешиш, женил се е два пъти.
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте отново, дните в Рим станаха 3, Раян кацат сутринта рано, така, че хващаме целия ден. Изчетох всички теми и си направих план. Имам един въпрос относно автобусите. От къде трябва да си купя билети и къде се валидират?

Връзка към мнение

Имаш предвид шатъл бусовете? Можеш и онлайн, можеш и на място, като разликата в цената е минимална, не е нужна валидация. А ако имаш предвид билети за градски транспорт, те се вземат от табакерии на всеки ъгъл и се валидират в превозното стредство.

Връзка към мнение

Имаш предвид шатъл бусовете? Можеш и онлайн, можеш и на място, като разликата в цената е минимална, не е нужна валидация. А ако имаш предвид билети за градски транспорт, те се вземат от табакерии на всеки ъгъл и се валидират в превозното стредство.

Благодаря, имах в предвид за градския транспорт. 

Връзка към мнение

Здравейте отново, дните в Рим станаха 3, Раян кацат сутринта рано, така, че хващаме целия ден. Изчетох всички теми и си направих план. Имам един въпрос относно автобусите. От къде трябва да си купя билети и къде се валидират?

Ние купихме от павилион за вестници. Валидират се вътре в автобуса, ако успееш да стигнеш до автомата за валидиране :) Ние на отиване към Ватикана имахме огромно желание да си валидираме билетите, но нямахме физическата възможност да стигнем до автомата.

Връзка към мнение

Ние купихме от павилион за вестници. Валидират се вътре в автобуса, ако успееш да стигнеш до автомата за валидиране :) Ние на отиване към Ватикана имахме огромно желание да си валидираме билетите, но нямахме физическата възможност да стигнем до автомата.

А как се ориентирахте кой автобус да хванете, питахте на място ли?

Връзка към мнение

А как се ориентирахте кой автобус да хванете, питахте на място ли?

Лично аз се ориентирам с помощта на google maps. Задавам точка А и точка Б и гледам кой/кои автобус/и се движат между двете.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, ще бъда в Рим за 3 дни началото на март/даже са 4 нощувки, но пристигаме към 18,00ч. единия ден и докато се настаним не знам дали ще има време въобще да се види нещо/. 

1.Интересува ме как мога да си разпределя 3-те дни като разглеждане на забележителности. 

2.Относно Ватикана - възможно ли е да се посети само базиликата Св.Петър, с качване до купола/задължително/ без Ватиканските музеи. И ако може колко е входа?

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравейте, ще бъда в Рим за 3 дни началото на март/даже са 4 нощувки, но пристигаме към 18,00ч. единия ден и докато се настаним не знам дали ще има време въобще да се види нещо/. 

1.Интересува ме как мога да си разпределя 3-те дни като разглеждане на забележителности. 

2.Относно Ватикана - възможно ли е да се посети само базиликата Св.Петър, с качване до купола/задължително/ без Ватиканските музеи. И ако може колко е входа?

Благодаря предварително :)

Посещението на Св.Петър е безплатно, но аз в никакъв случай не бих пропуснала Ватиканските музеи и градина, през която има директен достъп до Св.Петър, без чакане на опашка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, ще бъда в Рим за 3 дни началото на март/даже са 4 нощувки, но пристигаме към 18,00ч. единия ден и докато се настаним не знам дали ще има време въобще да се види нещо/. 

1.Интересува ме как мога да си разпределя 3-те дни като разглеждане на забележителности. 

2.Относно Ватикана - възможно ли е да се посети само базиликата Св.Петър, с качване до купола/задължително/ без Ватиканските музеи. И ако може колко е входа?

Благодаря предварително :)

 

Може да се посети. Но и там има опашка. Някой път доста голяма,  но върви по-бързо. Зависи в колко часа се отиде. Най-добре е рано сутрин, като първо се качите на купола(след това става страшно горе, отделно теснотията по стълбите).М/у другото веднага след асаньора ,на "покрива със статуите" има и магазин за сувенири и кафене. Там бих казал ,че сувенирите са доста евтини, както и кафето(в пластмасови чашки).Цената за асансьора е...мисля 7.50-8 евро ,ако искате пък само пеша е около 4-5 евро ,но си е доста изкачване. На касата на асансьора има табела която предупреждава хора с болни сърца и с проблеми ,че стъпалата са еди-колко си и да използват асансьора. Деца до 8 г не плащат ,а тези до 14г май половината сума(по спомен).За музеите ще отидете друг път и ще ги разгледате на спокойствие. Най-добре е да ги комбинирате с градините, но вие ще си прецените.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се за глупавия въпрос, но това ще ми е първото ходене в Рим, ще имаме на разположение 3 дни и една вечер/пристигаме към 18,00ч./ ..та искам максимално много неща да разгледаме, като единия ден искам да бъде за Ватикана и Сан Анджело. Въпроса ми е възможно ли е да се влезе в Базиликата Св,Петър и да се качим до купола, без да се влиза във Ватиканските музеи и колко е входа само за Св,Петър?

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Извинявам се за глупавия въпрос, но това ще ми е първото ходене в Рим, ще имаме на разположение 3 дни и една вечер/пристигаме към 18,00ч./ ..та искам максимално много неща да разгледаме, като единия ден искам да бъде за Ватикана и Сан Анджело. Въпроса ми е възможно ли е да се влезе в Базиликата Св,Петър и да се качим до купола, без да се влиза във Ватиканските музеи и колко е входа само за Св,Петър?

Благодаря предварително

Възможно е да разгледате само Базиликата + качване на купола, без да влизате във Ватиканските музеи. Посещението на Базиликата е безплатно. Обикновено има опашки поради проверки за сигурност и отнема малко време. Цената за качването на купола зависи от това дали качването ще бъде направено изцяло по стълбите или за част ще бъде ползван асансьор. В другата тема посочиха цена около 7-8 евро при качване с асансьор.

Връзка към мнение

Може да се посети. Но и там има опашка. Някой път доста голяма,  но върви по-бързо. Зависи в колко часа се отиде. Най-добре е рано сутрин, като първо се качите на купола(след това става страшно горе, отделно теснотията по стълбите).М/у другото веднага след асаньора ,на "покрива със статуите" има и магазин за сувенири и кафене. Там бих казал ,че сувенирите са доста евтини, както и кафето(в пластмасови чашки).Цената за асансьора е...мисля 7.50-8 евро ,ако искате пък само пеша е около 4-5 евро ,но си е доста изкачване. На касата на асансьора има табела която предупреждава хора с болни сърца и с проблеми ,че стъпалата са еди-колко си и да използват асансьора. Деца до 8 г не плащат ,а тези до 14г май половината сума(по спомен).За музеите ще отидете друг път и ще ги разгледате на спокойствие. Най-добре е да ги комбинирате с градините, но вие ще си прецените.

Благодаря :) До колкото разбирам, ако искаме може да пропуснем/засега/ Ватиканските музеи. А при добра организация и ранно отиване, към 8,00ч. примерно ще може ли да посетим Базилика и купола Св.Петър и замъка Сан Анджело /вътре/ и колко време отнема? Или е по-добре да видим Ватиканските музеи и да не влизаме в Сан Анджело

Връзка към мнение

Възможно е да разгледате само Базиликата + качване на купола, без да влизате във Ватиканските музеи. Посещението на Базиликата е безплатно. Обикновено има опашки поради проверки за сигурност и отнема малко време. Цената за качването на купола зависи от това дали качването ще бъде направено изцяло по стълбите или за част ще бъде ползван асансьор. В другата тема посочиха цена около 7-8 евро при качване с асансьор.

Благодаря :)

Връзка към мнение

Благодаря :) До колкото разбирам, ако искаме може да пропуснем/засега/ Ватиканските музеи. А при добра организация и ранно отиване, към 8,00ч. примерно ще може ли да посетим Базилика и купола Св.Петър и замъка Сан Анджело /вътре/ и колко време отнема? Или е по-добре да

По добре вижте Ватиканските музеи.

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се присъединявам към мнението, че е по-добре да разгледате Ватиканските музеи вместо замъка Сейнт Анджело. При добра организация е напълно възможно да видите музеите, базиликата "Св. Петър" с изкачване до купола и да си направите разходка наоколо, като огледате отвън "Сейнт Анджело". Доколкото видях в сайтовете им, цените за двата са сходни, така че това не е определящо. Освен ако, разбира се, нямате някакви специфични интереси. Но във всички случаи можете да разгледате снимки или клипчета от двата обекта предварително и да прецените какво повече ви привлича.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря :) До колкото разбирам, ако искаме може да пропуснем/засега/ Ватиканските музеи. А при добра организация и ранно отиване, към 8,00ч. примерно ще може ли да посетим Базилика и купола Св.Петър и замъка Сан Анджело /вътре/ и колко време отнема? Или е по-добре да видим Ватиканските музеи и да не влизаме в Сан Анджело

 

:-))))))Никой не може да ти каже с точност колко време ще отнеме гледането на Св.Петър,купола и Сан Анджело. Ако се спираш на всяка една статуя вътре в базиликата може и да откараш цял ден!!Ако се интересуваш от пространство, колони, височина на колоните, пропорции,-може цял ден да откараш на площада пред Св.Петър.. Може да решиш и да посетиш криптата(входа е платен),може да се помоташ и в пощата и магазините на площада.Св Анжело за мен е интересен. Разбира се след базиликата ще ти се види доста "постен" ,но си е забележителност. На покрива му има заведения, добър изглед .Бил си 4 пъти и в базиликата и в музеите, но никога в един ден. Това (2 в едно) за мен си е просто отбиване на номера:-)).Ще отидеш друг път с Раян в Рим-)) и ще си отделиш едни 8 часа за градините и музеите:-)),Може и да отскочиш до Кастел Гандолфо, лятната резиденция на папата на следващия ден(ако е неделя).

8.30 е добър час за опашката пред Св.Петър.И като минеш скенерите, бягай към касата за купола(има си табели за нея)!!След това ще гледаш черквата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз като бях на 2 - ри опашката за скенерите буквално стигаше до другия край на площада, като не минаваше през средата на площада а до колоните(почти до мястото от където се излиза от базиликата) и беше пълен абсурд да се чака....

Връзка към мнение

Ние като бяхме опашката за Свети Петър минаваше през целия площад и се губеше в една от улиците вляво от площада.А музеите поне за мен са задължителни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние като бяхме опашката за Свети Петър минаваше през целия площад и се губеше в една от улиците вляво от площада.А музеите поне за мен са задължителни.

Абсолютно! Ние успяхме едва при третото ходене в Рим да видя Св. Петър. За такава опашка, за която говориш, имам и видео, мъж ми специално ми снима, за да не мрънкам, че не сме чакали. На третото ни ходене, беше делничен ден, бяхме там около 9.20 сутринта, септември, почти нямаше опашка и влезнахме за 20 минути. Явно е въпрос на късмет. В интерес на истината все още не сме влизали в Сент Анджело. В един ден обаче аз също не препоръчвам И Ватикана и Сент Анджело. Ватикана те пренасища.... После някак човек иска да слезе при хората и да се разсее. Поне на мен начина , по който беше показан Бог ми идваше твърде строг и някак даже студен и страшен. А съм атеист. :) 

Що се отнася до бързото разглеждане - възможно е в един ден /и то пеш!/ да се види отвън Свети Петър, Сейнт Анджело, Колизеума, Пантеона /той може и отвътре/, да се отиде на Испанските стълби, да се види пиаца Навона, пиаца дел Попули. Правили сме го от круиз, имаше време дори и за обяд. :) 

Иначе, аз ако трябва да влезна само на едно място, бих избрала Колизеума. Нямам думи, с които да опиша как ми въздейства това място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, ще бъда в Рим за 3 дни началото на март/даже са 4 нощувки, но пристигаме към 18,00ч. единия ден и докато се настаним не знам дали ще има време въобще да се види нещо/. 

1.Интересува ме как мога да си разпределя 3-те дни като разглеждане на забележителности. 

2.Относно Ватикана - възможно ли е да се посети само базиликата Св.Петър, с качване до купола/задължително/ без Ватиканските музеи. И ако може колко е входа?

Благодаря предварително :)

 

Вчера се върнах от Рим и имах на разположение 3 цели дни, но след като полетът натам закъсня с близо 5-6 часа заради повреда на самолета, станаха по-малко, но все пак успях да видя всичко, което бях набелязал като за първо ходене.

При пристигането хвърлихме куфарите и се отправихме към Колезеума (разглеждане само отвън, защото последното влизане беше в 15:30). След това някоя друга снимка на фона на Римския форум от парапетите горе. След това към площад Венеция и улицата Виа Корсо. Минахме през Пантеона, разгледахме го вътре и вън, а след това седнахме за по пица и паста в едно заведение точно на площад Навона, следователно разгледахме и него. От там се отправихме към замъкът Сант Анджело, който също разгледахме само отвън, а вътре доколкото съм чувал няма какво толкова да се види. От там към Стадио Олимпико да изгледам Лацио и Дженуа. 

На втория ден потеглихме към Ватикана. Разгледахме Ватиканските музеи, където се плаща вход 16 евро. Ако си студент/студентка си вземи студентската ти книжка от университета или международна студентска карта. Така билетът ти е намален с 50 процента, аз така влязох. Ако искаш да си ги купиш онлайн плащаш по още 4 евро на билет, но пропускаш опашките. Моят съвет към теб е да посетиш музеите. Влязох много бързо, но не е като да нямаше хора. След това се отправихме към св. Петър. Можеш да посетиш само базиликата и няма вход. Ако искаш да се качиш до купола- цената е 6 евро пеша по стълби и 8 евро с асансъор, но накрая отново има стълби за изкачване. Не се плаши от опашката пред базиликата- върви изключително бързо. За около 4-5 часа бяхме изяли и музеите, и базиликата с купола, и площада. Обратно през Сант Анджело, отново снимки само отвън, след което пресякохме реката и седнахме да хапнем. От там се отправихме към площад Пополо, след това Испанските стълби и от там към фонтана Ди Треви. От там отново към Олимпико да изгледаме и Рома- Сампдория. На третия ден посетихме Трастевере и църквата, но а жалост я реставрираха. Хапнахме, пийнахме кафенце и се насочихме към Колизеума и Римския форум, за да ги разгледаме отвътре. После цял ден безцелни разходки и отново минахме покрай повечето неща. 

Не сме видяли кой знае колко много неща, но за такъв прекрасен град, винаги трябва да си оставиш достатъчно неща, за да се върнеш поне още 5 пъти. Ако си любител/ка на шопинга по улицата Виа Корсо и пресечките и има уникално много магазини, а докато бяхме там, всичкибяха с по 50-60 процента намаления. Минавайки по цялата и дължина излизаш на площад Пополо, а от него тръгва друга улица, също с много магазини, по която може да тръгнеш за Испанските стълби и Фонтана. Друг съвет, не ползвай градски транспорт освен ако не е наложително. Рим се усеща пеша, просто вървиш, гледаш и не усещаш пътя. Великолепно е да минаваш безброй пъти по една и съща улица и да не ти омръзва гледката.

И за заведенията, въпреки че е повтаряно безброй пъти, не сядай на тези, които са в близост до забележителностите. Едно еспресо или капучино, което го пиеш в кафето срещу Колизеума, можеш да го пиеш за 2 пъти по-малко пари в едно типично италианско заведение в Трастевере.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, тъй като продължавам да намествам програмата ни за 3 дни в Рим искам да попитам как точно става минаването на Колизея, Палатин и Форо Романо? В смисъл, като минем Колизея /най вероятно ще си купим билети онлайн/ се насочваме към Палатин...и от него директно ли се преминава към Форо Романо? След като разгледаме и Форо Романо има ли изход в посока Капитолийския хълм и паметника на Виктор Емануил или трябва да се връщаме назад към Колизея или Платин?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.