Прескочи до съдържание

Рим за 2 дни


slujitel

Препоръчани мнения

Да, Палатин и Римския форум са един до друг, минава се директно,

има изход до Капитолийския хълм, няма да се връщате  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, тъй като продължавам да намествам програмата ни за 3 дни в Рим искам да попитам как точно става минаването на Колизея, Палатин и Форо Романо? В смисъл, като минем Колизея /най вероятно ще си купим билети онлайн/ се насочваме към Палатин...и от него директно ли се преминава към Форо Романо? След като разгледаме и Форо Романо има ли изход в посока Капитолийския хълм и паметника на Виктор Емануил или трябва да се връщаме назад към Колизея или Платин?

 

Ако си купите билети онлайн, ще платите и такса за покупката.

 

Ако обаче си купите билети от касата на Палатин, където почти никога няма опашка, ще си спестите тази такса. После в Колизея отивате директно на входа, а не на опашката, защото вече си имате билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо подценявате така Сан Анжело? Вярно, че  вътре не е кой знае какво, но има удивителна гледка от терасата и заема второ място в личната ми класация, след купола.

Връзка към мнение
ето моята програма, моля за съвети защото е изцяло направена с google maps и tripomatic.

кацане  на 03.03 в 11.05. с повече късмет хващаме трансфер със ситбус на 11.30 и сме в хотела към 1 най-късно.

 

03.03

1 метрото от термини на спирка circo massimo, градината на розите

2.портокаловата градина

3.устата на истината

4.храма на веста

5. carlo menta - хапване

6.през Ponte Cestio

7. театър на марцел

8.Площад Венеция, Национален паметник на Виктор Емануил II 

9.колоната на траян

10. хотел rome with love /termini/

 

 

04.03

 

метрото от термини до спирка ottaviano

 

1.базиликата, купола /трябва ансансьора да работи от 8 сутринта/

2.ватикански музей

3.Сант Анжело

4.площад навона

   хапване...

5.пантеона

6.колоната на марк аврелий

7.фонтана ди треви

8. испанските стъпала

9.площад барберин

10. Republic Square

 

05.03

Колизей, палатин, форума.

 

15.30 към лещитето - полет 18.30

Връзка към мнение

 

 

Ще започна така. Рим предлага много забележителности и да си правиш програмата по приложения си има плюс и минус. 

 

За програмата. Горе-долу като за пръв път. Ако ти се занимава, може да е по-добра, но от теб си зависи. Виждам десетки пропуски между обектите в тези маршрути, но може и да не представляват интерес. А и времето е недостатъчно. Писано е много в магеланци и няма как в 1-2 изречения да ги кажа. Разгледай форума, пътеводителя, дискусиите за Рим.

 

За заведенията. Carlo Menta да е единственото място за хапване е крайно недостатъчно. Това заведение форума бг мама го популяризира ударно. Добро е местоположенито. Действително евтини са пиците, но средно качество. В общи линии нямаш никакви места за кафе, сладоледи, сладкарници, пицарии и т.н., което е голяма грешка, защото има много туристически капани.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Аз, само да добавя за заведението Carlo Menta. Изключително туристическо е. Храната не е лоша, но не е и нещо изключително. Основно се яде туристическото меню - брускети, лазаня, шницел. Тази година бях там и ядох миди, след което имах стомашни проблеми. В Трастевере има доста заведения, които си заслужават много повече.

Връзка към мнение

 

ето моята програма, моля за съвети защото е изцяло направена с google maps и tripomatic.
кацане  на 03.03 в 11.05. с повече късмет хващаме трансфер със ситбус на 11.30 и сме в хотела към 1 най-късно.
 
 
04.03
 
метрото от термини до спирка ottaviano
 
1.базиликата, купола /трябва ансансьора да работи от 8 сутринта/
2.ватикански музей
3.Сант Анжело
4.площад навона
   хапване...
5.пантеона
6.колоната на марк аврелий
7.фонтана ди треви
8. испанските стъпала
9.площад барберин
10. Republic Square
 
 

 

 

 

Струва ми се, че в този ден е по-добре да обърнете програмата и да почнете от площадите и местата, които нямат вход, защото по музеите/дворци и т.н. най-неприятните опашки са сутрин и ще загубите време...

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Не съм ги отбелязвала м/у обектите, защото нямам идея кое колко време ще отнеме и най-вероятно ще хапваме по път на крак.

Единствено май ми се иска да сменя за 1вия градината на розите, защото и без това няма да работи с термите на Каракала. Гледах, че е на около км от спирката на метрото и ми се вижда много интересно за разглеждане.

 

П.с вече 1 месец се подготвям с четене, отсяване и незнам как да съчетая всичко в краткото време. Нз кое ще ни хареса, колко ще ни забави, ще успеем ли да видим всичко набелязано. Църквите умишлено не съм добавяла ако това е един от пропуските ми.

За Ватикана по твой съвет исках да влезем в Музейте по обяд, но цялата програма ще се обърка и с това никакво метро...за това ще рискуваме сутринта пък да видим.

Аз, само да добавя за заведението Carlo Menta. Изключително туристическо е. Храната не е лоша, но не е и нещо изключително. Основно се яде туристическото меню - брускети, лазаня, шницел. Тази година бях там и ядох миди, след което имах стомашни проблеми. В Трастевере има доста заведения, които си заслужават много повече.

В google maps и в другото приложение ми извади очите на картата, за това реших, че става.

Почитатели сме на пицата, дайте ми джокер

Редактирано от Denittta
Връзка към мнение

Денита, трудно ми е да ти дам съвет за конкретно заведение, тъй като никога не търся известни заведения, а просто влизам в някое когато съм гладна. Аз лично гледам заведението да е малко, да е в страни от забележителностите и в него да има италианци, а не чужденци. Важна индикация е и цвета на покривките  ;) ако е червено бяло или пък някакъв друг вид каре, значи е предназначено за туристите. Мисля, че няма да сбъркате, ако просто когато си харесате нещо го пробвате. Просто избягвайте заведенията около атракциите.

За пиците, мога да ти кажа, че Рим е рай за пиците на парче. Има невероятни видове и разнообразието е много по-голямо от това в пицариите.  

Тази година, с приятели в Рим ходихме в заведения, които се намират на piazza di Pietra, точно срещу храма на Адриан. В едното, което прилича на бар има обедно меню за 10 евро. Според приятелката ми е заведение, което е добро само за обяд. Вечерно време има много скъпи коктеили и е по скоро бар. Храната е на бара и всеки си сервира от което желае и по колкото иска. Добро е, но не е точно храна, която туристът очаква да опита в Рим и не знам дали е удачно за първо посещение в Рим. Другото заведение е едно малко семейно ресторантче Osteria dell"Ingegno, точно до бара. Има вечерно меню, което собствениците изписват на една черна дъска вътре в самото заведение. Това е топ храната и обикновено италианците ходят точно заради тази храна. Свършва бързо. Всеки ден това меню е различно. Отделно има и меню, от което можеш да избереш. Цените може и да не са от най-бюджетните. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ги отбелязвала м/у обектите, защото нямам идея кое колко време ще отнеме и най-вероятно ще хапваме по път на крак.

Единствено май ми се иска да сменя за 1вия градината на розите, защото и без това няма да работи с термите на Каракала. Гледах, че е на около км от спирката на метрото и ми се вижда много интересно за разглеждане.

 

П.с вече 1 месец се подготвям с четене, отсяване и незнам как да съчетая всичко в краткото време. Нз кое ще ни хареса, колко ще ни забави, ще успеем ли да видим всичко набелязано. Църквите умишлено не съм добавяла ако това е един от пропуските ми.

За Ватикана по твой съвет исках да влезем в Музейте по обяд, но цялата програма ще се обърка и с това никакво метро...за това ще рискуваме сутринта пък да видим.

 

Аз затова съм направил тази тема: Маршрути в Рим. Има и други теми: Италианска кухня. Български следиМагелански пътеводител.

 

За църквите и музеите - може да не ходиш, малко време имаш.

 

Каракала е винаги добра идея. Друг е въпросът дали ще имаш време. 

 

Големите ти пропуски са: 1 ден) ордена на Малтийския кръст; най-стария форум в Рим - Форум Боариум; Трастевере; еврейското гето и Капитолия. Реално минаваш през част от тези обекти, но пропускаш в пъти повече. Вътрешни доворове, площади с фонтани, археологически обекти и т.н. Не ме разбирай грешно. Целият маршрут в 1 ден е добър, бих казал един от любимите ми в Рим.

 

2 ден: махаш Ватиканските музеи (нямаш време), Сан Анджело само отвън. Частта между Навона, Пантеона, Треви, Испания, Popolo е колосална. Една от най-красивите градски части в света. На всяка улица и площад "има нещо". Там да не го претупваш. Аз лично мога да изброя поне 100 забележителности в и около споменатата част. Смятай какво е. Затова добавяш Piazza del Popolo и хълма Pincio, които са близко от площад Испания. Площадът на Републиката е до Термини и може по всяко време да го видиш. Барберини може да го пропуснеш.

 

3 ден: може да добавиш Латерано и Сан Клементе. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И според мен трябва да оставиш Ватиканските музеи за друг път. Ние правихме почти същия маршрут без музеите и да ти кажа ни отиде почти цял ден. Не че не е невъзможно да се включат и музеите, но ще е едно лудо препускане из Рим.

Връзка към мнение

На мен пък ми боде очите портокаловата градина на хълма Авентин. Това е любимото ми място в Рим, но не е от най-лесно достъпните. Според мен ще ви отнеме доста време, ще се поуморите и няма въобще да успеете с програмата. 

Връзка към мнение

Благодаря ви, много сте изчерпателни!!!!!!

Ще прегледам всичко и ще коригирам програмата!!!

Живот и здраве когато се върнем ще споделя емоциите си с вас!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.