Прескочи до съдържание

дневник Куала Лумпур (2 дни) и Бали(4 дни) за Нова Година


samuraika

Препоръчани мнения

Няма да повярвате какво ми се случи!!! Имам билети за Индонезия от 28/12 до 5/1 B)  Чак не мога да повярвам.

Моля, помагайте :)

1. За времето - знам , че вали, но не е толкова ужасно, нали?

 

2. КЛ - за една вечер и един предиобед какво ме съветвате да видя? Къде да отседна? Пет човека сме - двама възрастни и 3 деца застъпили всички възрастови групи - на 14, 8 и 2. Та програмата трябва да е лековата, разнообразна, а настаняването - просторно.

 

3. Бали - насочила съм се твърдо (почти) към Убуд и някоя вила с басейнче и траектории от там до ...помощ и тук, моля. Сафарито мисля да пропуса, ще се пробваме на слончетата само. Храмът майка, гората на маймуните, нещо крайбрежно (какво?). Само 4 дена са, стига толкова. Препоръки за шофьори и трансфери, за хотели и вили и за хубави местенца за семейство ми биха били безценни.

 

4. Нова Година празник ли е там, или не чак толкова? Какво правят хората на 31/12?

 

Знам, че има много теми, четох, но моля да ми помогнете да натъкмя нещо хубаво за тъй разнообразната ни групичка. Много ви благодаря, на вас разчитам! :wub:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Около Нова година съм правил подобно пътуване и мога да ти отговоря следното.

 

1. Всеки ден вали за по 2-3 часа, но по скоро ръми, а не е като из ведро. Времето е много топло и дори да се намокриш не е чак толкова неприятно. Поради дъжда обаче е много влажно и не препоръчвам трекове в джунглата. Ние се навихме на такъв трек и въпреки, че си сложихме дълги панталони по краката имахме по 7-8 пиявици. Толкова нежно хапят, че изобщо не усещаш кога ти се залепват. Когато ги свалиш продължава да ти тече кръвта, защотото в слюнката на пиявицата има вещество против съсирването на кръвта. Местните ни помогнаха с листа на някакво растение, което неутрализира слюнката на пиявицата.

 

2. За толкова малко време препоръчвам района около кулите Петронас. Качването на кулите е препоръчително за всички възрастови групи. Когато аз бях там за последен път нямаше възможност за онлайн резервиране (не знам променило ли се е от тогава) и още от рано сутринта се извиваха опашки за билети. Колкото по късно отидеш, толкова по малък е шансът да получиш билет за същия ден. Може би е добре един възрастен да стане рано и да отиде да купи билети. Четох, че вече има възможност да се качиш не само до моста между двете кули, а и до самия връх, но за това не знам подробности.

Около кулите има приятен парк, където само деца могат да се къпят официално и безплатно в едно езерце и шадраван. Ако вземете бански и кърпа за децата ще му се радват :) В кулите петронас има МОЛ и много атрактивен аквариум, които са препоръчителни за всички възрастови групи.  Евентуално вечерта когато пристигнете може да отидете и до телевизионната кула Менара от където се открива 360 градусува панорама на града и на височина по висока от моста на кулите Петронас. Тук няма опашки за билети и спокойно може да отидете в случаен час. Друго не бих ви препоръчал, защото времето ви ще свърши.

 

3. Ако отседнете в Убуд, няма да ви гo препоръчвам, но освен Убуд си струва да де посети кратера на вулкана, склоновете с оризови плантации и останалите пот атракции с еднодневни екскурзии. Има доста агенции, които организират доста евтино частни екскурзии само за вас с микоробус.

 

4. Ако добре съм запознат Нова година по принцип си е празник и за част от местните, но понеже това е любимото място за прекарване на коледните и новогодишните празници на австралийците със сигурност ще има купон.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Самурайка, толкова много имам да ти връщам, че силно се надявам "част от дълга ми" да бъде опростен с това ти пътуване. :)

Много се радвам, че ще пътувате до тези две чудесни дестинации и дано успея да ти дам поне малка част от инфото, с което ти ми помогна за Япония :)

Ние бяхме в Куала Лумпур на два пъти за почти толкова време колкото и Вие ще бъдете.

Един цял ден и сутринта на следващия. След което отпътувахме за Ява. И след връщането ни от Ява още два дни преди да отлетим за Бали. Отседнахме в един хубав хотел до Кулите Петронас. 

Но ако имаш малко време можеш да прочетеш изключително подробния ми разказ за престоя ни в КЛ в двете части от Записките ми от екватора.

За първия престой: http://magelanci.com/patepisi/article/102-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%B0/

и за втория: http://magelanci.com/patepisi/article/128-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-5-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B2-%D0%BA%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%BF%D1%83%D1%80/

 

Мисля, че в тях ще намериш отговорите на почти всичките си въпроси. Ще ти дам ако искаш и координатите на една моя приятелка българка там / за която пиша в пътеписа/ и която е толкова отзивчива, че може да ти бъде от огромна полза. От няколко години живее там със съпруга си англичанин и сина си.

 

На Бали престоя си от 10 дни бяхме разделили на две части. като вторите пет дни бяхме отседнали в къща на два етажа със самостоятелен басейн и с прекрасна веранда. Почти в центъра на Убуд, до гората на маймуните, но все едно бяхме в джунглата.

Ето поглед от верандата ни.

 

post-662-0-33194500-1470466604_thumb.jpg

 

Но и за престоя ни в Убуд, къщата, слоновете и повечето забележителности може да прочетеш във втората част от пътеписа ми за Бали. Сигурен съм, че ще си отговориш на повечето въпроси след прочита му:

http://magelanci.com/patepisi/article/205-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-7-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8-2/

 

И за Бали мога да ти дам координатите на мои приятели, които да Ви бъдат полезни :)

Надявам се, че ще мога да ти дам и още отговори на въпроси, които те интересуват...

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

за КЛ аз бих предложил същото като Topfly, но в обърнат ред... вечерта се разходете около кулите Петронас, района е много красив когато е осветено; на другата сутрин се качете на ТВ кулата за да добиете представа на дневна светлина; точно до входа на ТВ кулата има минизоопарк с разни животинки, може да им е интересно на децата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В КЛ полудневен тур ни направи Косьо,за когото Роже е писал на дълго и широко в пътеписа си.Видяхме новия и стария палат,пещерите и фабрика за калай(мисля че най-голямата всвета-звучеше ни непримамливо,но всъщнст беше едно от най-приятните ни прежвявания в КЛ.Идея за вечерта са ви дали по-горе.Ние на кулите не искахме да се качваме,а само се разходихме около тях,с условието,че малко по-рано бяхме в Дубай и посетихме Burj Khalifa.

 

 

Ето нашата програма в Бали(има основните забележителности,но може и да съм пропуснал нещо)

Day1 14.11.15 , pick you up to your hotel at 9 30 am , than to see : East tour : 
 
# Goa Lawah ( bat cave temple ) 
# Tenganan village ( traditional village ) 
# Break for lunch 
# chocholate factory outlet 
# Tirta gangga water palace
Back to hotel , 
 
 
Day2 15.11.15
Surf-half day
Tahah lot Temple
Uluwatu Temple 
Cost USD 38/ car .
 
Day3 16.11.15
Tirta Empul Tample
Tegallalang-rice fields
Kintamani-Mount Batur
Besakih Temple-Mount Agung
Plantation and Animal Luwak coffee .
Cost USD 38 / car 
 
Day4 17.11.2015
Celuk-gold and silver art
Batuan-painting art
Mas-wood carving art
Ubud Monkey Forest
Danu Bratan Temple
Jatiluwih-rice fileds
Cost USD 38/ car .BACK TO THE AIRPORT??????
 
Цените са на нашия шофьор и включват-кола със шофьор за цял ден,безплатни паркинги(има платен път,които ние си плщахме ,но не е скъпо и е по-бърз),,гориво,вода и той ни беше и като гид.Английския му е доста по-добър от моя.Плащахме си и входовете за забележителностите ,но това си е нормално.В движение разместихме малко програмата и някой неща отпаднаха,а видяхме непланувани.Ако искате ще ви дам координати-колата е седеместна,така че ще ви е ОК.
 
Един ден имахме и с Мая(съпруата на гореспоменатия Косьо).
Там включихме плуване с делфини,посещение на МОЛ с евтини стоки и музея на илиюзиите.
 
За хотел ,ако искате бюджетно изпълнение мога да препоръчам нашия.Не е с най-добрата локация,но имат безплатен трансфер до Нуса Дуа,а и нашия шофьор ни взимаше и връщаше там.Джунглата не е като във вътрешността на острова,но все пак говорим за цени 10-20 пъти по-евтини. :)  240лв за пет нощувки. Ето снимки.Като цяла самия остров е презастроен и изхабен и не ми хареса общия облик-като в голям цигански квартал.Забележителностите са си ОК иначе.Идеята ми беше,че ако не беше изборът на нашия хотел,сигурно щеше да е единственото място в Азия от което се връщам по-скоро с негативни чувства.   :)
Прилагам снимки на басейна. :)
 
post-1670-0-80994600-1470469847_thumb.jpg

post-1670-0-27347500-1470469900_thumb.jpg

post-1670-0-49608000-1470469964_thumb.jpg

post-1670-0-31152800-1470470031_thumb.jpg

Редактирано от christuff
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

за КЛ аз бих предложил същото като Topfly, но в обърнат ред... вечерта се разходете около кулите Петронас, района е много красив когато е осветено; на другата сутрин се качете на ТВ кулата за да добиете представа на дневна светлина; точно до входа на ТВ кулата има минизоопарк с разни животинки, може да им е интересно на децата

 

Това също е вариант, но не го предложих, защотото трябва да се откажат от качване в кулите Петронас. Вариант е също вечерта освен качване на телевизионната кула да се направи и разходка до кулите Петронас за снимки.

Ако добре си спомням билети за качване в кулите Петронас се продаваха само за деня и предишния ден не може да си купиш, така че тази опция отпада, а билети за същата вечер е почти 100%, че няма да има.

 

Понеже Куала Лумпур е близко до Екватора дневната светлина е около 12 часа и слънцето изгрява около 7 часа сутринта и залязва 19 часа вечерта. Имайте го предвид когато планирате снимки на дневна и вечерна светлина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един глас за телекомуникационната кула Менарас КЛ. За Бали препоръчвам в дъждовния сезон настаняването да е в Нуса Дуа. Подробности за моето посещение в Бали и КЛ има в блога ми. (виж подписа)

post-2803-0-79849500-1470471548_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Страхотни сте, много ви благодаря!

 

:thankyou:

 

Роже, твоят пътепис го бях чела преди време и е една от причините да се запътя натам. Считай се издължен! Щях да пиша - "пито-платено", но "пито" като дойдеш тадява.

 

За КЛ и аз май клоня към нощни кули без изкачване и едни пещери...но като гледам Косьо какви чудни турове организира, моля за координати.

 

christuff - моля за координати на шофьора. Как си определихте програмата? Той ли предлага идеи или вие? Хотелът ви къде беше, в Убуд ли или Нуса Дуа? Аз на местоположение не държа, искам да е тихо, уютно и удобно за деца. На Роже хотела също ми хареса, ще търся места за нашите дати, да видим какво ще излезе като цени, че 5 човека сме си навалица.

 

А като локация на Бали къде да отседна за 4 дни според вас? Претенции нямам, както казах два храма и това плуване с делфини ми харесаха, за слончета се чудя.

Връзка към мнение

 

 

christuff - моля за координати на шофьора. Как си определихте програмата? Той ли предлага идеи или вие? Хотелът ви къде беше, в Убуд ли или Нуса Дуа? Аз на местоположение не държа, искам да е тихо, уютно и удобно за деца. На Роже хотела също ми хареса, ще търся места за нашите дати, да видим какво ще излезе като цени, че 5 човека сме си навалица.

 

 

 Ето координати на шофьора:
This is my phone number and what,s app : 082145710559.
Line id : Budasbalitour
В клюкарника това му е страничката-Budas Bali Tour,а това е личният му профил-https://www.facebook.com/nyoman.budayasa.1?fref=ts
 
Програмата си я правих аз,но Буда ми помага без да се натрапва.
 
Ето хотелът в booking(води се май Нуса Дуа,но не е до брега,а навътре):
 
Само,че освен басейна за деца нямам представа дали има други забавления.
 
 На Косьо май  Roje може да ти даде точни координати,но в краен случай на skype търси Konstantin Levakov.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2. КЛ - за една вечер и един предиобед какво ме съветвате да видя? Къде да отседна? Пет човека сме - двама възрастни и 3 деца застъпили всички възрастови групи - на 14, 8 и 2. Та програмата трябва да е лековата, разнообразна, а настаняването - просторно.

 

 

В Куала Лумпур няма хотел с по-хубава панорама към кулите-близнаци от Traders - Shangrli La (трябва да се вземе стая, която да гледа към тях, за предпочитане на висок етаж.) и Mandarin Oriental - малко по-скъп и малко прекалено близо до кулите, трябва да си местите главите нагоре-надолу за да ги виждате целите.

 

И двата хотела са 5-звездни и са едни от най-хубавите в града, на други места тези вериги струват майка си и баща си, но в КЛ са на доста прилични цени. И двата хотела са вътре в парка с фонтаните до кулите. При условие, че става въпрос за кратък престой, аз не бих правил компромис с никакво друго място за отсядане.

 

Traders го слагам на първо място. На последния етаж има и бар с олимпийски размер плувен басейн. :) :) Вечер е куул да се качи човек за малко.

 

post-794-0-18134500-1470476203_thumb.jpg

 

 

Една снимка на моя милост с изгледа от прозореца на стаята (просто нямам снимка само с изгледа):

 

post-794-0-30437700-1470476120_thumb.jpg

 

 

Снимка от прозореца на стаята в Mandarin Oriental:

 

post-794-0-48507200-1470476399_thumb.jpg

 

 

Както вече споменах, КЛ е мястото да се вземат хотели от тези престижни вериги - много по-евтино от същите на други места.

 

Кулите Петронас, аквариума и парка с шадраваните са просто до вас, в който и да е от двата хотела.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

А за Бали какво бихте ми препоръчали - да разделя нощувките на 2 в Нуса Дуа и 2 в Убуд или да се установя на едно място и да си траджектирам от там с шофьор?

 

Fly, страхотна е идеята ти и разбирам, какво имаш предвид, но ние сме 5 човека и стандартна стая не ни побира - все разни висок клас хАпартаменти и цената си става пак висока. Аз гледам едни кондоминиуми в airbnb , хем си иамм талонче за 100 долата, хем евтинко, хем с децата е по-удобно като има и кухня. Има интересни на много добро място с гледки, басейни, и т.н. Ще го съчиня.

 

Бали по ме тревожи...чувала съм много положителни и много отрицателни отзиви и не искам да си останем с отрицателните.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А за Бали какво бихте ми препоръчали - да разделя нощувките на 2 в Хуса Дуа и 2 в Убуд или да се установя на едно място и да си траджектирам от там с шофьор?

Според мен за толкова кратко време няма нужда да се местите,осен ако не искате да се насладите на два хотела. :)  От друга страна преместването няма да е трудно-шофьора ще ви вземе от единия сутринта и в края на трипа ще ви остави в другия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен най - хубавата част е в залива Нуса Дуа и като плаж, и като подреденост и удобство.Ние отсядаме в Мелия, били сме и в Nusa dua beach hotel & spa.В Мелия има много хубави вилички, ама вие сте си много народ.Не каза с какъв бюджет разполагате и какво обичате. Убуд и аз не го харесвам, но там сигурно ще има вила или къща като за повече хора.

А за КЛ мога да дам телефона на един младеж с такси,дето може да се договорите да ви заведе примерно до Путраджая за няколко часа, да ви чака и да ви върне.

Ако искате да видите Розовата джамия. Ние си го ползваме всеки път,обаждам се и да ни чака на летището или да ни кара до там.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря на всички!

 

Хотелите се оказват предизвикателство - и на Роже и на christuff нямат стаи като за 5 човека :cry:  както и Geo Hotel в КЛ.

Александра, благодаря за съвета. Май почвам да клоня към две вечери в Нуса Дуа и две в Убуд. Освен ако не харесам нещо дотолкова, че да си останем само там. Бюджета ни не е безкраен, но пътуваме достатъчно рядко и сме достатъчно много за да се налага да мижа силно и да се правя, че не виждам как кредитната карта подпушва...От друга страна не обичам прекалено луксозните места - не искам да треперя за скъпите вази в лобито и посудата в ресторанта, както и за нарушеното спокойствие на уважаемите гости ("тайфуни с нежни имена" - така им викам на галено на моите слънчица...). Не искам парти дестинация, не искам подпийнали младежи край басейна, искам закуска и опция за други благинки сготвени от някой друг за да не се ядосвам когато се ползват за body paint... Ей такива тривии...Давай го тоз младеж с таксито и кажи какви са нормалните цени, че другото, което ме тревожи е елемента на пазарене - мегасмотана съм в това отношение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самурайка, не зная къде гледаш, но в Кебун Индах, хотела в който ние бяхме, и то точно в "нашата" къща има място за 5 човека :) .

На втория етаж е стаята в която ние нощувахме Cempaka: 60.00 USD  с  1 двойно легло и с  1 легло  на просторната веранда с прекрасен изглед.

 И SANDAT – стая на долния етаж:. 50.00 USD с климатик с 1 двойно легло и 1 разтегателен диван. Sandat има и малка  самостоятелна кухня. Пред къщата е басейна и .... джунглата.

http://www.alamindahbali.com/kebun_indah.htm

Мога ако искаш да ти изпратя снимки на лични от къщата и обстановката около нея, за да не спамим темата.

Колкото до Нуса Дуа или Убуд ето и моето мнение, без да претендирам, че е меродавно.

Истинското, а не напудрено туристическо Бали е в Убуд. Там си в действителността, такава каквато се е запазила през вековете. Нуса Дуа е изкуствено изграден туристически комплекс тип Анталия, с огромни хотелски комплекси на Ол инклузив, за да могат богатите туристи да припознаят Бали за морска дестинация. такава каквато то никога няма да бъде.

Ако трябва да сравняваме с Япония /макар все още да не съм бил там/ Убуд е Нара и Никко, а Нуса Дуа е някой морски курорт  /примерно/. Ти си преценяш кое е твоето място. Но където и да сте най-важното е да прекарате приятно.Но аз за 4 дни не бих менил хотелите, защото и без това малкото време ще се изгуби в местене от едно място на друго, събиране на багаж и т.н.

А и задръстванията по тесните планински пътища не са за подценяване още повече, че ще сте в най-натоварения сезон, по нова година. И като видиш в гугъл мапс, че разстоянието е 40 км. ще го сметнеш за 30-40 мин. път, до час. А изведнъж се оказва, че тези 40 км. ги пътувате два три часа...

Между другото може да погледнеш и хотела в който ние бяхме през първите пет дни от престоя ни в Бали, в Танжунг Беноа / до Нуса Дуа, не в комплекса и не толкова скъпо/, ако все пак решите, че отивате за 4 дни на плаж в Бали, а не да разглеждате острова.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Роже.

В хотела, който ми препоръчваш дават отделни стаи, не е удобно за нас. Аз нямам против голяма семейна стая, апартаментче или виличка, но две стаи на два различни етажа не е подходяща комбинация.

Но ще го намисля, не е като да няма къде да се отседне. Прав си за местенето, и аз се убедих, че не си струва. Освен това никакви планински задръстени пътища не си представях...Мадам, Убуд ще да е мястото, поне нещата които искаме да видим са наблизо. Плаж не ни трябва, Бали не си го представям като плажна дестинация, хич. Само това плуване с делфини ме запали, ще видим как ще го нагласим.

Ще ми метнеш ли един Косьо на лични?

Връзка към мнение

Благодаря Роже.

В хотела, който ми препоръчваш дават отделни стаи, не е удобно за нас. Аз нямам против голяма семейна стая, апартаментче или виличка, но две стаи на два различни етажа не е подходяща комбинация.

Но ще го намисля, не е като да няма къде да се отседне. Прав си за местенето, и аз се убедих, че не си струва. Освен това никакви планински задръстени пътища не си представях...Мадам, Убуд ще да е мястото, поне нещата които искаме да видим са наблизо. Плаж не ни трябва, Бали не си го представям като плажна дестинация, хич. Само това плуване с делфини ме запали, ще видим как ще го нагласим.

Ще ми метнеш ли един Косьо на лични?

Самурайка, много от хотелите имат стаи, които са с врата между тях. Така че, две съседни са идеален вариант, ще си държите вратата отворена и все едно сте в апартамент.

Ама трябва да се пита  дали хотелът, който си харесала има такава опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нагласихме билетите и резервирахме хотелите, имам нужда от помощ за програмата.

 

За КЛ е горе долу ясна на 28.12.2016 кацаме вечерта и се разхождаме из района на кулите, там и спим. На другия ден (29.12.) отиваме до пещерите и храма там, после...моля да попълните.

На 30.12.2016 имаме свободна една сутрин и също моля за идеи за програма. Излитаме късен следобед за Бали и пристигаме вечерта.

 

Настаняваме се в Джимбаран за две нощи - 30.12.2016-1.1.2017. Вила с басейн, не е близо до брега, но е с много добри отзиви. Мислим да направим един плаж, да хапнем в рибните ресторанти и да си почиваме.

 

После на 1.1.2016 се местим в Убуд за 3 нощувки до 4.1.2016. Там сме пак във вила, не много близодо центъра, но пак е с високи отзиви и хубави гледки. Летим наобратно на 4.1. вечерта в 19.45 -т. е.  деня е наличен.

 

Ето програмата на Буда за нас, моля за коментар :

 

Day 3th on Jan 1st pick you up at 10 30 am , than to see : 
# Elephant ride and Zoo park
# Plantation and Animal Luwak coffee
# Lunch 
# Batuan temple 
# Tegenungan water fall 
Check in Ubud , cost IDR 500 000/ car 
Day 4th on Jan 2nd pick you up at 9 am , than to see : 
# Barong dance ( traditional balinese dance ) 
# Tegalalang Rice terrace
# Kintamani Batur volcano and lake 
# Lunch at volcano area 
# Tirta empul ( holy spring water temple ) 
Back to hotel , cost IDR 500 000/ car 
Day 5th on Jan 3th pick you
Up at 9 30 am , than to see : 
# Taman ayun ( royal temple ) 
# Tanah Lot ( temple in the sea ) 
# Break for Lunch 
# Ulun Danu Bratan ( temple in the
Lake ) 
Back to hotel , cost IDR 500 000/ car 
Day 6th on Jan 4th free day 
Day 7th on Jan 5th Transfer Back to air port , cost IDR 250 000/ car ( hotel at Ubud )
 
Объркал е последния трансфер към летището на 5ти (а той е на 4ти вечерта), но това няма значение.
3.1.2017 ме притеснява програмата - три храма за един ден и нищо друго с три деца - лоша идея...
 
Не е включил гората и храма с маймуните (може би защото сме на 3 км от там и ще си ходим и без него?). 
 
Аз клоня към редуциране на храмовете малко - моля посъветвайте ме кои си струват задължително да се видят, включване на аквапарк и музеят на излюзиите да речем (струва ли си) и може би дните ни с Буда да се сведат до два, а да имаме малко повече волна програма - все пак на почивка сме.
 
Моля за мнения и препоръки, благодаря предварително!
 
П.С. мъжът ми не е никак навит за кафето "дето животинки са го срали". Струва ли си разходката до там. На мен ми се ходи, ама ако е тъпо - моля за за алтернативи.
П.П. от делфините се отказахме.
Редактирано от samuraika
Връзка към мнение

Да ти кажа, това с кафето съвсеееем спокойно мож го пропусна.:)

Да, интересно е, как са го установили и измислили после, опитват се няколко вида различни кафета, ама целта е туристите да минат през магазина за оборот.:)

От храмовете бих видяла Танах Лот и Улун Братан - и двата са много красиви.Другите ги остави за друг път. Ама, то след 1-2 вече ти писва, все едно и също. Според мен, бая ви е гъстичка програмата, а сте с деца.Пътува се бавно, през разни селца, за нас е интересно, ама дечицата ще умрат от скука.Включи повече жУвотни, че да им е интересно.

А маймуните са много крадливи, да знаеш.Крадат очила, чанти, абе - каквото им хареса, изненадват те,трябва да се пазят децата.Че понякога, ако не успеят да те оберат се ядосват и дращят, където докопа.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

А маймуните са много крадливи, да знаеш.Крадат очила, чанти, абе - каквото им хареса, изненадват те....

...а шум от найлоново пликче им действа като сигнал за атака  ;)

Връзка към мнение

 

 
П.С. мъжът ми не е никак навит за кафето "дето животинки са го срали". Струва ли си разходката до там. На мен ми се ходи, ама ако е тъпо - моля за за алтернативи.
 

 

 

Аз до последно не исках... В последния момент се реших и казах на шофьора да ме заведе. И грам не съжалявам :) Вкусовете - за мен - бяха очарователни. Такива чайове не съм опитвала никъде, а кафето... много ми хареса :) Взех да почерпя приятели в България. Не ме насилваха да купувам, сама поисках и похарчих дребна сума, иначе дегустацията е безплатна. Така ми се ходи отново на Бали... Да си изкарате чудно!

 

FB_IMG_1470901569161.jpg

Връзка към мнение

Ей много ви благодаря. :rolleyes:

 

И аз си мислех, че храмовете идват в повечко.  Два са достатъчни. Минаваме и през КЛ и там един храм - и капацитета на децата е изчерпан според мен.

На кафе ще се ходи. Аз обичам такива места. И в Китай ходихме в чаена къща, в Австралия - фабрика за макадамия...знам, че са фабрички за пари, но ми е интересно, а и си купувам по малко, колкото за спомен.

За вулканите и водопадите какво ще кажете? На децата биха им харесали, но ако се ходи бавно и тегаво по планински пътища ще се изморят преди да сме стигнали.

 

Рейни, на мен ако знаеш колко ми се ходиииии! Напоследък доста рядко пътуваме (по моите разбирания, според мъжа ми дробовете ни изпадват :lol: ).

 

За AirAsia има ли нещо, което е добре да имам наум - за пръв път ще летя с тях. 7 часов полет - за децата мога ли да нося вода (в Япония може - карат те да отпиеш). На борда предлагат ли се неща на сносни цени?

 

Събирате ли мили с тях и как - с регистрация ли?

Връзка към мнение

Танцът баронг го пропусни-това беше най-голямата тъпня от всичко видяно там.Ако ви се гледат танци вечер огнени ли какви бяха и може да ги съчетаете с Uluwatu temple-едно до друго са.Аз не съм ги гледал ,но със сигурност са по-хубави от Баронг.Храма не е кой знае какво ,но гледките са страхотни.

За децата може би Bird park-a ще е ОК.Много ни хареса и освен многото птици е и като в ботаническа градина.Има и комодски варан.Точно до него е и Reptile park-a.Ако решите влезте и в двата.

Най-голям фън ще им е в музея на илюзиите предполагам.Ние се забавлявахме там като малки деца точно.

За кафето-ако Буда ви заведе там където бяхме ние беше уникално.Имаха и от тези големите прилепи.А ви настаняват на маса със страхотна гледка към джунглата.Не е задължително да купуваш,но най-вероятно ще си харесате нещо. :)

По-късно като съм вкъщи ще ти постна и малко снимки.

 

Доколкото разбирам програмата ви я правил Буда-по-добре е било вие да му направите примерна и той само да редактира ,ако има забележки или да пуснете обектите ,които искате да видите и той да я сглоби според разстоянията.

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

 

 

 

 

 

Доколкото разбирам програмата ви я правил Буда-по-добре е било вие да му направите примерна и той само да редактира ,ако има забележки или да пуснете обектите ,които искате да видите и той да я сглоби според разстоянията.

 

Аз му предложих да направи програма, а аз да размествам и поправям после. Не се ориентирам още какво ще е интересно и какво с какво се комбинира - имам още да чета.

В тази връзка ако ми нахвърляш грубо няколко неща в прилична последователност, които да разпределя в два дни ще съм дълбоко признателна. Единия ден с база Джимбаран по път за Убуд (чеквайки аут от хотела да обиколим и да чекнем в другия) и още един ден с изход и връщане в Убуд.

Много ми е ценно някой като е ходил и като е видял и усетил. :)

Какво му е заглавието на музея на илюзиите да го видя и той къде е? Питах за шоколадовата фабрика, но ми каза, че ще ни е далеч.

Връзка към мнение

 

Day 4th on Jan 2nd pick you up at 9 am , than to see : 

# Barong dance ( traditional balinese dance ) 
# Tegalalang Rice terrace
# Kintamani Batur volcano and lake 
# Lunch at volcano area 
# Tirta empul ( holy spring water temple ) 
Back to hotel , cost IDR 500 000/ car 
 

 

Аз още една препоръка... Pura Besakih чудено се вписва в този ден. Леко се отклонявате, но много си заслужава. За мен, разбира се. Храмът-майка безкрайно ме изкефи... Просто го помислете. Batur volcano and lake не знам какво мислите да правите - да го катерите ли? Иначе просто се минава оттам. Обядът - задължително местна риба :) 

P.S. Пътят до този храм е планински - много красив, но си изисква усилие от шофьора. Може би затова не го е предложил, а е и по-далече, но препоръчвам да помислите. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.