Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

И ние така го правихме- пристигане в Болоня, директно отпрашване за Флоренция, а последната нощувка си оставихме за Болоня заради ранния полет. Пък тогава беше и от Форли.

Точно това мислим да направим и ние две или три нощувки във Флоренция ( зависи дали ще летим петък-понеделник или понеделник-петък) и последната нощувка във Болоня. Би ли споделила къде сте отсядали във Флоренция и във Болоня?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога да ти препоръчам за Болоня http://www.booking.com/hotel/it/4-vialemasini.bg.html - миналия септември беше около 56 евро на вечер, спала съм и в http://www.booking.com/hotel/it/ilguercinobologna.bg.html  за същите пари, но първият е по-хубав и е много близо до гарата, което според мен е огромен плюс. Освен това първото зареждане на минибара е безплатно  :D . Във Флоренция съм била в http://www.booking.com/hotel/it/hotelbrunelleschi.en.html - страхотен хотел на 100 метра от Дуомо, но е малко по-скъпичък.  Давам ти линковете в Букинг, защото там има повече инфо, но аз почти никога не резервирам от там, обикновено го правя в otel.com, почти винаги ми излиза по-евтино  ;) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно това мислим да направим и ние две или три нощувки във Флоренция ( зависи дали ще летим петък-понеделник или понеделник-петък) и последната нощувка във Болоня. Би ли споделила къде сте отсядали във Флоренция и във Болоня?

Каквото и да избираш, както ти е казала Zany, до гарата е най-удобно там. Иначе ние бяхме букнали някакъв по-настрани, но имаше супер удобен транспорт, градския автобус спираше точно пред хотела. Но се губи време, което е най-ценното. Флоренциия бяхме в една къща за гости по-скоро, макар да се водеше хотел, но също не бях много доволна, така че не бих я препоръчала.

 
Връзка към мнение

Тъй като има интерес към Болония - ето направих един трип-рипорт, на преживяното в Болоня миналата година през април месец - чети тук: http://magelanci.com/topic/153-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%8F-%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/

Връзка към мнение

Точно това мислим да направим и ние две или три нощувки във Флоренция ( зависи дали ще летим петък-понеделник или понеделник-петък) и последната нощувка във Болоня. Би ли споделила къде сте отсядали във Флоренция и във Болоня?

Ние току-що се завърнахме  от там. В Болоня първо резервирах до летището, но после реших, че ще е по-добре до жп гарата в центъра, защото така или иначе сутринта си хванахме такси. И без друго пристигнахме с влак от Флоренция.  В Болоня спахме в Апартаменти Астория, който хотел си е ужасен и не са никакви апартаменти, ами най-обикновени стаи. Само това не ми хареса в пътуването. А във Флоренция си наехме апартамент, обзаведен в класически флорентински стил, много впечатляващ! Ако те интересува, ще дам подробности.

Връзка към мнение

Аз имам от ония евтините билети на Air Berlin за октомври до Берлин - май около 20 евро излезе двупосочния.

Лятото живот и здраве пак Ница с Blue Air от Букурещ ... нещо си паднах по тоя Букурещ пък и поопознах града.

А Ница ... Ница си е Ница ,  толкова ме влече това място и нямам никакво желание да сменям морската дестинация :-)

Това  традиционно е единственото ми  годишно пътуване което не подлежи на коментар ... колкото-толкова  :)

Това е за тая година повече време няма , а хубавото е , че съм си платил всички полети и остава да ги изконсумирам :D

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Юни десетина дни в Ирландия и на връщане два вероятно около Франкфурт.

Живот и здраве август мисля да се поразходим до Дубровник, септември Полша и за по-натам не съм мислила, но сигурно веднъж поне до Тренто. Мисля към декември Южна Испания, но това все още е само като идеи. Та ще видим.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност ако наистина уиз възобновят полетите си до Будапеща от октомври, както чух може да ми щукне нещо друго, че там супер връзки са възможни.

Връзка към мнение

Ти нали не можеше да отделиш повече от седмица за скитосване ?

Не познавам човек с толкова натоварена програма  :D

 

П.С. Първият ми полет ever беше с Wizz до Рим и Италия се оказа любов от пръв поглед. Подготвях се около 4 месеца за пътуване от 9 дни ... все едно бях вече ходил и със сигурност знаех повече неща от много римляни.

Сега го давам  много спокойно с новите дестинации и внимавам да не прегоря в подготовката. Научих се нарочно да оставям място за изненади :rolleyes:

Връзка към мнение

Аз пък за пръв път ходих в Италия с автобус преди 10-тина години и то на организирана екскурзия специално за класическата гимназия (не че имам нещо общо с нея). Но гидът Венци и учителския състав бяха маниакални. Такова количество информация не помня да съм поемал наведнъж, сигурно поне 5 Gb, компресиран в zip, текстови файл обърнаха хората. Беше супер интересно, особено като не малка част бяха добре запознати с латинския и старогръцкия език. Както се казва пред нас се разкри една цяла нова вселена :)

Например през който и район на Италия да минавахме, в който и град да отсядахме, в автобуса гида беше подготвил само местна музика - тантарели и въобще....

Не, че хваля организираните екскурзии, сега трудно бих се навил с онзи автобус хиляди километри, но тогава беше невероятна тръпка. След това много пъти пътувал с автомобил, което просто си е друго изживяване. Светът е голям и спасение дебне отвсякъде.

Редактирано от cck
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Юни десетина дни в Ирландия 

Ако ти е за първи път Ирландия, да не забравиш да си вземеш един плюшен леприкон за късмет, и да ти пази къщата от нашенските торбалани. На мен моя ми го продаде една българка, но това го разбрах чак като си видях касовата бележка с името на касиерката. :)

 

Относно тъмната бира, пробвайте примерно Beamish, по-ирландска е от Guinness. Аз не съм много по бирите, но тази ми хареса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

два вероятно около Франкфурт.

 

Не знам какво имаш предвид под "около Франкфурт", но горещо препоръчвам поречието на Рейн между Майнц и Кобленц. Според мен един от най-красивите райони на Германия. Спокойно може да се установите в Кобленц и да направите кръг по двата бряга на Рейн до Майнц и обратно...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В този хотел спахме преди години по време на фестивала "Night Of The Prog"

 

http://www.hotel-colonius.de/

 

Препоръчвам горещо! Да се събудиш в неделя сутрин от топовни гърмежи на оръдието от отсрещния замък и пред очите ти да е Рейн с натоварения си трафик от шлепове и туристически кораби...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурно се повтарям о т поста с представянето, но да си кажа и тук - по-малко от седмица до отпътуването ни до Исландия. Програмата е 3 дни в Лондон(всъщност това е любимият ми град и сега сигурно ще съм за десети път там през последните 3-4 години), и после 5 в Исландия. Нощувките са предвидени да са  на около 50 км от Рейкявик, до едно езеро, за да не ни се налага да излизаме извън града заради северното сияние. дано имаме късмет и да си го наблюдаваме от вкъщи,  така да се каже. ;)

Планираме посещение на няколко водопада, гейзери ъфкорс, Тингвелир(ако го произнасям правилно :huh:) , един ден в Рейкявик и най ме е яд, че изтърваме кристалната пещера, отворена била до края на март - ето за какво говоря

http://www.localguide.is/localguide/Ice_Cave_Tour.html

Ше се ходи пак то е ясно :P

 

Гледам в темата се споменава няколко пъти Плитвичките езера. Миналото лято ги посетихме (профилната ми снимка е  от там), заслужава си, невероятно красиво място, съжалявам че имахме само 5 часа за разглеждане, обходихме горе долу половината.

Редактирано от danimarkova
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тренто.

 

Специална разходка само до там? Ако е през лятото, поне Верона и Болцано, а спа-то в Мерано не е за изпускане :)

 

http://www.thermemeran.it/index.php?lang=3

Връзка към мнение

Там ходим на волейбол. Иначе обикаляме наоколо, и почти не остана. Последното ходене беше вързано с ден в Инсбрук, ден в Мадона ди Кампильо и после отпрашихме към Торино и Кунео /пак на волей/. Предните пък сме ги вързвали с обиколки на езерата, Верона и прочие сме ги минавали. Малчесине обикаляме редовно, Сирмионе е едно прекрасно местенце, Лазисе също...има какво да се види общо взето. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На 25.05.2013 - Берлин с "промоцията" благодарение на Георги. За 1 седмица. Ако има друг от същия полет - може да обменим информация. Мисля и до Хамбург да прескочим. Началото на септември - някой гръцки остров - може би Лефкада или Закинтос на почивка. И обмислям 28.09.2013 за 9-10 дни Сицилия. Мечта ми е отдавна, но нещо не мога да реша как да стигнем до там. Още го мисля. А иначе съм скиорка, планинарка и палаткаджийка в България и непрекъснато гледам да ходим някъде. Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С влака ще е  много по-комфортно , но скоро гледах автобусни билети по 10 евро та затова питам .

 

https://www.flixbus.de/?&subid=1028887

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

с DB ако вече не си ги купил, забрави да са евтини

Даже и 3 месеца преди датата на пътуване, пак няма за толкова ниско като 10 евро от Берлин до Хамбург.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.