Прескочи до съдържание

Австрийците хакнаха booking :(


Topfly

Препоръчани мнения

Всъщност съм се ,,нацепвал,, на един хотел, поинтересувах се-собственик индиец и схема за ревюта, пак от този момент реших да пиша ревюта само на български-съгласете се че за хотел в Камбоджа, Япония или Австралия, е много малко вероятно да включат в схема писачи на ревю с език разбираем от по малко от 1% от населението и по малко от 0,2% от таргета...

Та моля да се замислите дали има смисъл от още едно от хилядите EN ревюта в Booking или едно Бг с име и рейтинг, на което да се доверим. Ясно е че в Trip Advisor няма смисъл от Бг ревюта, но за Booking аз го правя отдавна, а и българи не са ме подвеждали до сега.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както каза П.Кръстев, ако имам избор гледам само хотели с 8+ и много ревюта. Чета главно негативните коментари и търся нещо, което да се повтаря в тях. Това обикновено са истинските проблеми. Най-много доверие имам на ревютата, които имат и негативна и позитивна част. Истинските хора харесват някой неща и се дразнят на други много по-често отколкото са доволни от всичко или изобщо мразят мястото.

 

Изкуствените коментари се познават. Някак не стоят естествено. А системата се хаква лесно, ако те е наел хотелът да му вдигнеш рейтинга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ревютата напоследък не ги и чета. Просто търся хотел с оценка 8+ в букинг и достатъчно на брой ревюта (100+) и все по-малко си губя времето. Понякога искам да видя и снимки, правени от гостите - тогава търся в трипадвайзър.

 

За съжаление не винаги има такива хотели, а освен това ако някой манипулира, общата оценка е най-лесно да се манипулира, защото не изисква усилия за попълване на ревюта и знание на различни езици.

Всъщност съм се ,,нацепвал,, на един хотел, поинтересувах се-собственик индиец и схема за ревюта, пак от този момент реших да пиша ревюта само на български-съгласете се че за хотел в Камбоджа, Япония или Австралия, е много малко вероятно да включат в схема писачи на ревю с език разбираем от по малко от 1% от населението и по малко от 0,2% от таргета...

Та моля да се замислите дали има смисъл от още едно от хилядите EN ревюта в Booking или едно Бг с име и рейтинг, на което да се доверим. Ясно е че в Trip Advisor няма смисъл от Бг ревюта, но за Booking аз го правя отдавна, а и българи не са ме подвеждали до сега.....

 

Това определено е много добра тактика. Аз също давам приоритет на мненията на български в чужбина, защото е доста малко вероятно да са манипулирани. Малко подсъзнателно, но и аз реших да не попълвам на английски отзивите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление не винаги има такива хотели, а освен това ако някой манипулира, общата оценка е най-лесно да се манипулира, защото не изисква усилия за попълване на ревюта и знание на различни езици.

 

Може и така да е. Поне до сега обаче до сега не съм бил подвеждан от оценките.

Това с писането на български не е лоша идея, може и аз да започна да го правя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изтрили са обявата :)  Надявам се това че сложих линк към обявата да е повлияло за решението :) Разбирам, че някои нямат никакви морални пречки за правене на бизнес щом става дума за пари, но да пускаш публична обява за фалшификатори ми идва малко множко. :( Харесвам хора, които прекрачват различни табута, но само ако това прекрачване на табу не води до вреди за някого. Фалшификацията на ревютата определено е доста вредна, защото лъже потребителите и разрушава бизнеса на посредниците и коректните хотелиери. :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз задължително чета ревютата, особено ако има ограничен избор от хотели с висока оценка или по-нормална цена. Често изпадат фрапиращи неща, уникално добър хотел, нахейтен, че безплатната закуска не е за вегани (цяло стадо тревопасни минали от там  :lol:, съответно такова мучене паднало, че дали слаба оценка за всичко в хотела). Другата крайност, пълна дупка, но група възторжени австралийци изстреляли рейтинга в небесата, че намерили земляк, собственик на хотел, на другия край на Земята.

 

Изключително важно е и от каква националност е пишещия ревюто, някои нации просто се раждат с мрънкането. Така последно си намерих префектна гестхаус на Патонг, реновирана преди няколко месеца и с 6.0 рейтинг заради малоумници.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Нямате си друга работа, ами ми "вкарахте мухите в главата", сега да се чудя как аджеба са го постигнали този рейтинг от 9.7 с 1045 отзива и дали някое "хакерче" не ги е нацъкало срещу заплащане...  :huh:  :wacko:  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За българските интернет предприемачи или поне тези, които щъкат из фейсбук може романи да се напишат. В интерес на истината не са само те, голяма част от интернет бизнеса е кокошкарска история. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може и вече да съм писал в тази или друга тема по разискваните въпроси. Не обичам телешкото изпадане в ненужни паранои за каквото и да е било. Прави впечатление, че през последните години параноята е нещо като постоянно грипно заболяване за голяма част от обществото. Интересно, че непрекъснато излизат нови и нови теми за развиване на поредната параноя. Особено продуктивни в това отношение са сутрешните телевизионни блокове, които превъртам по радиото в колата на път за службата. Конкретно хотели избирам (и преимуществено резервирам) чрез Booking. Никога не избирам хотел с оценка под 8.0 и по-малко от 100 ревюта. Чета ревютата в Booking и задължително дублирам с ревютата в TripAdvisor. Прескачам крайно положителните и крайно отрицателните по обясними причини. Задължително разглеждам снимки от клиенти на хотела, които са публикувани в TripAdvisor. Търся информативните ревюта от които добиваш представа не само за хотела и стаята, но и за района наоколо. В повечето случаи това е гаранция, че ревюто е писано от реален гост на хотела, а не е плод на нещо си от по-горните мнения. За толкова години, никога досега не съм бил лъган в избора си...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само че не е толкова просто. Твоята стратегия работи, всеки който влага необходимата емоция в планирането на пътуване, неизменно прекарва време в подробно търсене на хотели и там лесно се забелязват манипулациите или, ако има изкривявания. 

 

Само че, не е задължително хотелите с манипулирани положителни рейтинги да са лоши. Дори сигурно са хубави, просто използват фалшивите ревюта за допълнителен boost. По какъв начин мислиш чисто нов прекрасен хотел, на чудесно място и любезен персонал,  може да се конкурира за твоето внимание - да седи и да чака няколко години, докато събере обективни 100+ ревюта със средна оценка 8? В този случай не говорим за тотална манупулация на някоя дупка, а просто за неконкурентно предимство спрямо останалите хотели в района. Представи си, че избрания от теб хотел е 100 ревюта, от които 30 са фалшиви. Съседния е със 70 ревюта, всичките истински. Кой е по-вероятно да ти привлече вниманието, въобще ли не допускаш да ти се е случвало да попаднеш в подобна ситуация и по този начин да си се разминал с по-хубав хотел от избрания от теб?

 

Времето прекарано от теб, мен и повечето хора тук в търсене на хотел, хич не е индикативно за повечето хора, за които е много по-лесно да паднат в подобни капани. Да, ти като си прочел стотици ревюта, може да различиш фалшивото от истинското, но не за всички е така. И това, че благодарение на многото време, което влагаш в търсене на хотел, това не е проблем за теб, не значи че този проблем изначално не съществува. Не може да казваме, че когато банковите условия са непрозрачни, хората трябва да са учили финанси няколко години и всичко ще им е ясно. Не може на всеки, който иска да не си купува дрехи менте (или "реплики" както са известни в гилдията на горепосочените убавци) да му казваме, че негова си е вината и да е минал през шивашки колеж за да различава материите. 

 

И това не се ограничава само до хотелите. Като цяло, споделянето на информация в интернет води до това, че се експлоатира автоматичното доверие между хората. Свикнали сме да гледаме на рекламите скептично, някой наистина ли вярва, че еди кой си прах за пране е най-хубавия, особено след като всички реклами твърдят, че всички прахове са най-добри? Същевременно, ако ни го каже някой жив човек сме по-склонни да го приемем, дори да е непознат.

 

Това се експлоатира масово, като се почне от резултатите в гугъл (SEO оптимизацията е мулти милиарден бизнес, без повечето хора да разберат, че им продават пенкилери), мине се през хотелски ревюта, напоследък ужасно много навлизат и платените репортажи по сайтовете, които само мимоходом може да са маркирани като платени (ако въобще). Толкова манипулации има в тази област, че е абсурд да не си станал жертва на подобна дезинформация и ти, ежедневно във всички сфери, в които не влагаш същото старание като в търсенето на хотели. Просто физически не е възможно да се отделя толкова време за всеки прочетен ред, колкото например отделяме психопатите тук за търсене на хотел. 

 

Със сигурност не бих нарекъл недоволството от подобни манипулации или факта, че трябва да сме скептични на всяка крачка заради тях "телешка параноя в сутрешния блок". Има го това нещо, съществува, не е измислица тип хотелски кемтрейлс, ако трябва ще ти изровя достоверни линкове, но самият факт, че дори е стигнало до български пишман предприемачи това трябва да ти показва мащаба на нещата. 

 

Извинявам се за дългият пост, но напоследък и на мен все по-често ми се налага да се боря с такива неща. Правилото за некоментиране на български агенции носи сравнително спокойствие тук, без него вече да сме си отишли. Но постоянно се промъкват хора, които искат да си пробутват линка и е адски трудно да балансираш между добронамереността към новобранци, и желанието мястото тук да остане неопетнено от подобен тип реклама. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Изключително важно е и от каква националност е пишещия ревюто, някои нации просто се раждат с мрънкането. Така последно си намерих префектна гестхаус на Патонг, реновирана преди няколко месеца и с 6.0 рейтинг заради малоумници.

 

Същото - букнах хотел в Рим с оценка около 4, а хотела си беше чуден. Оценката беше напълно нереална, виждаше се разминаването дори само от снимките на потребителите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да вметна нещо за ревютата в booking.com, и по-точно за тяхното показване. Малък и прост маркетинг трик, но работи и много хора се връзват: Когато отворите общата страницата на хотела, горе вдясно започват да ви се въртят ревюта или поне първите няколко изречения от тях. Те ВИНАГИ са положителни, независимо от общата оценка на хотела. Просто там горе се въртят само секциите "какво ви хареса" от всяко ревю. Полето "какво не ви хареса" или както там се казва негативната част на ревюто, никога не се показва на общата страница на хотела. Ако кликнете на "всички ревюта", тогава вече се показват  пълните ревюта, плюс филтри и тн. Та - често хората гледат страницата, снимките, виждат , че горе вдясно се завъртат няколко положителни коментара и резервират. Простичко, но бачка.

Едит: Ако искате да напишете нещо негативно за хотел и искате да сте сигурни, че то ще се види от максимален брой хора, напишете го в "положителната" секция на формата за ревю.

Редактирано от water
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Георги, всичко написано от теб е вярно. За да не пиша и аз дълго, нека опростим дискусията. Казвам и продължавам да твърдя, че описаната стратегия работи 100% успешно за МЕН. Подскажи ми причина при следващ избор на хотел, да прочета отново написаното от теб. Да се замисля защо избирам хотел с оценка над 8 и съответстващ брой ревюта, вместо някой друг с по-лоши показатели, в края на списъка. Защо да го правя? Естествено, че е възможно някой от въпросните хотели, да ми предложат същите, че дори и по-добри условия от този, който вече съм избрал. Тоест, редно е да играя на "тука има - тука нема", за да проверя "теорията на конспирацията". Странно ми звучи. В крайна сметка избирам хотелска стая, а не съпруга...

Връзка към мнение

Георги, всичко написано от теб е вярно. За да не пиша и аз дълго, нека опростим дискусията. Казвам и продължавам да твърдя, че описаната стратегия работи 100% успешно за МЕН. Подскажи ми причина при следващ избор на хотел, да прочета отново написаното от теб. Да се замисля защо избирам хотел с оценка над 8 и съответстващ брой ревюта, вместо някой друг с по-лоши показатели, в края на списъка. Защо да го правя? Естествено, че е възможно някой от въпросните хотели, да ми предложат същите, че дори и по-добри условия от този, който вече съм избрал. Тоест, редно е да играя на "тука има - тука нема", за да проверя "теорията на конспирацията". Странно ми звучи. В крайна сметка избирам хотелска стая, а не съпруга...

 

Разбира се, че ще работи. Въпросът е, че е трудоемка, времеемка и за да филтрираш талаша се иска да си понатрупал малко опит, точно като избирането на съпруга :) Нали това, да игнорираш най-хвалебствените и най-лошите ревюта не ти е паднало от небето, а е дошло сред прочетени и преценени десетки, може би стотици ревюта? Въпросът е и, че не навсякъде има хотели с 8 с по над 100 ревюта. Въпросът е, че хотелите с над 8, обикновено не са по бюджета на всеки. Т.е. твоят частен пример, просто не е приложим на всички.

 

Ако мога да илюстрирам по по-краен начин, то е все едно да напишеш "ама какви фалшиви ревюта, какви ревюта въобще, резервирайте във Four Seasons и гарантирано ще получите качество без да губите никакво време в проверки на ревюта". Само че Four Seasons не е по бюджета на всеки и със сигурност ги няма на всички места по света.   

Връзка към мнение

Съгласен съм, аз затова непрекъснато подчертавам, че пиша единствено от своя гледна точка. Тоест, всичко свързано с телешкия възторг и параноя, което по-горе съм описал е личното ми отношение на база личен опит...

Връзка към мнение

Съгласен съм, аз затова непрекъснато подчертавам, че пиша единствено от своя гледна точка. Тоест, всичко свързано с телешкия възторг и параноя, което по-горе съм описал е личното ми отношение на база личен опит...

 

Твоят опит е валиден само ако правиш резервация много време предварително за не особено натоварен сезон. Аз лично обаче доста често правя резервации в последния момент, когато нямам много голям избор. В такива моменти за много кратко време трябва да избера между малкото останали свободни стаи и често рискувам с хотели без рейтинг или много малко отзиви.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Резервирам целогодишно и преимуществено във "висок сезон", но е вярно, че почти винаги имам възможност да резервирам между три и шест месеца (а понякога и повече) по-рано...

Връзка към мнение

Била съм в апартамент в Zigmaringen в Германия,избрах го само по снимките, беше без рейтинг-оказа се великолепно място. Също по снимки избрах хотел във Флоренция, беше пуснат в Букинг преди няколко дни, докато отидем натрупа солиден рейтинг и все пак имаше недоволни-от липсата на бъркани вместо варени яйца, от асансьора, от твърдостта на втората възглавница...хотелът се оказа перфектен във всяко отношение...В Лука спахме в хотел с рейтинг 9.9 в Букинг от 240 мнения, много добро местенце, но с нищо толкова чак по-велико от хотелчета с по-нисък рейтинг и сходни условия....Чета много и избирам бавно, като отсявам прецизно първо акцентите в най-ниските оценки и ако са свързани с дреболии за мен като "тясна баня", "малка стая" и "липса на разнообразни фрешове на закуска", продължавам смело. Когато пиша оценки и коментари, обикновено оставям отлични такива, защото поне до сега рядко се е случвало нещо някъде да не ми е харесало след такова подробно изследване и избиране. Попадала съм в отвратителни условия само в България, но това е друга тема....

Редактирано от obsession
Връзка към мнение

Друго субективно при оценките е, че колкото по-ниска категория е мястото, толкова по-лесно получава висока оценка и обратно. Въпрос на очквания. Хората, коиторезервират нощувка за 20 евро, не очакват повече от чисти чаршафи и топла вода, но намират шоколадче на възглавницата,  очаровани са и това се отразява в коментарите. От друга страна, само в ревюта на хотели с 4 и 5 звезди можем да прочетем "как може телвизора да е само 27 инча, измекяри" , "няма соево мляко на закуска" или "камериерката минава шумно по коридора по обед, когато си почивам, скандално"

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

На мен ми се е случвало да прочета, че някой тъгува заради липсата на пържените си яйца на закуска и в обикновени хотелчета без 4-5 звезди...

Редактирано от obsession
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Редовно оплакване в хотелите 4 звезди е, че няма кана за гореща вода за правене на кафе и чай, нищо, че има румсървис на прилична цена например. Инчовете на телевизора ги срещам честичко също, особено в морски курорти. Мен например тези неща не ме вълнуват грам, но липсата на контакти в бизнес хотел ме побърква. Също и невъзможността да филтрирам стаи само с балкон - никога не резервирам стая без балкон, ако мога. Няма да дам ниска оценка на мениджмънта обаче, че някой някога не е  планирал сградата както аз смятам за добре.


На мен ми се е случвало да прочета, че някой тъгува заради липсата на пържените си яйца на закуска и в обикновени хотелчета без 4-5 звезди...

Щото вкъщи всяка сутрин си пържат яйца и ако пропуснат и ден, ще им паднат жизнените показатели...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 или "камериерката минава шумно по коридора по обед, когато си почивам, скандално"

 

Аз буквам най-често 3 звезди, но е пълно с шумни чистачки сутрин и ме влудява и мен.  :lol:  Наскоро реших, че съм намерил перфектният хотел, чисто нов, големи стаи, перфектен интернет, супер отзивчив мениджър, идеален лонг стей дискаунт договорих и...чистачките си крещяха сутрин по уоки-токитата, а на етажа пред стаята ми имаше пейка!?!?, на която сядаха за лаф мохабет. По никакъв начин не успях да се преборя с това да не го правят и съответно се наложи да търся друг хотел...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...но намират шоколадче на възглавницата,  очаровани са и това се отразява в коментарите...

 

А, също и рулетка с нивелир. В Хамбург, например.

 

post-735-0-08122300-1476393513_thumb.jpg

 

Също очарован останах. :- )))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.