Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Иран 2017


Георги Матеев

Препоръчани мнения

От няколко часа ви чета, чета, …, накрая си изпих хапчетата. … Започнаха да действат, … Вече не се депресирам, не се комплексирам, не се гърча, а само много, ама много, и най-искрено ви се радвам. :)     Да бе! :ireful:  :mad:  :angry:  :cry: 

 

А сега по-сериозно.

Желая ви да си изкарате страхотно и да разкажете подробно, щото няма да сте последните от този форум дето ще ходите в Иран. Обещавам! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От няколко часа ви чета, чета, …, накрая си изпих хапчетата. … Започнаха да действат, … Вече не се депресирам, не се комплексирам, не се гърча, а само много, ама много, и най-искрено ви се радвам. :)Да бе! :ireful::mad::angry::cry:

 

А сега по-сериозно.

Желая ви да си изкарате страхотно и да разкажете подробно, щото няма да сте последните от този форум дето ще ходите в Иран. Обещавам! :)

Я кажи за хапчетата повечко,да си взема и аз :) :) Редактирано от Branko
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Може ли някой дами обясни това с иранския печат и САЩ, че не съм много наясно, а догодина планираме Щатите...

 

 

2. Ирански печат в паспорта може да ми донесе проблеми при евентуални пътувания (командировки) до Щатите.

 

Мисленето е в ход :)

Редактирано от violeta
Връзка към мнение

Може ли някой дами обясни това с иранския печат и САЩ, че не съм много наясно, а догодина планираме Щатите...

Цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, тук става въпрос за двойно гражданство, едното Зап. Европа (без визи за Щатите) и другото Иран, Сирия...

Връзка към мнение

До тук с организацията за Иран :lol: ! :lol: :lol:

 

Що? :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Easter_egg#Parallels_in_other_faiths

 

 

Painted eggs are used at the Iranian spring holidays, the Nowruz that marks the first day of spring or Equinox, and the beginning of the year in the Persian calendar. It is celebrated on the day of the astronomical Northward equinox, which usually occurs on March 21 or the previous/following day depending on where it is observed. The painted eggs symbolize fertility and are displayed on the Nowruz table, called Haft-Seen together with various other symbolic objects. There are sometimes one egg for each member of the family. The ancient Zoroastrians painted eggs for Nowruz, their New Year celebration, which falls on the Spring equinox. The tradition continues among Persians of Islamic, Zoroastrian, and other faiths today. The Nowruz tradition has existed for at least 2,500 years. The sculptures on the walls of Persepolis show people carrying eggs for Nowruz to the king.

 

Даже става още по-интересно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, тук става въпрос за двойно гражданство, едното Зап. Европа (без визи за Щатите) и другото Иран, Сирия...

Не е само за тези с двойно гражданаство, а и за всеки, посетил Иран в последните 5 години.

 

 

 

The rules, which took effect on Thursday, create new visa requirements for dual nationals and anyone who has traveled to those countries in the last five years
Връзка към мнение

От няколко часа ви чета, чета, …, накрая си изпих хапчетата. … Започнаха да действат, … Вече не се депресирам, не се комплексирам, не се гърча, а само много, ама много, и най-искрено ви се радвам. :)     Да бе! :ireful:  :mad:  :angry:  :cry: 

 

А сега по-сериозно.

Желая ви да си изкарате страхотно и да разкажете подробно, щото няма да сте последните от този форум дето ще ходите в Иран. Обещавам! :)

дай и на мен от тези хапчета, че аз нещо хич не мога да се успокоя  :mad:  като казах на мъжа Иран - тотално ме анатемоса, заклейми и ми каза да ходя да се прегледам, изобщо не подейства лекцията, която му изчетох на тема Техеран (само там съм ходила, от цял Иран) било друго - била съм в командировка и съм нямала избор, той имал избор !

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз получих невралгия , голям сърбеж :) :)

Ама детето е на 20 рожденник

Подарък - отсъствие на родителското тяло! Какво по-хубаво? Win-win ситуация :) Редактирано от violeta
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тя нашата инвазия да не стане иху-иху и накрая тихо  :lol:

 

По време на инвазията в Бари се заприказвахме за Иран :) Аз в къщи разработих програма, която беше много оптимална - въз основа на прекрасните сведения, дадени от нашите магеланци, посетили тези места. Сега я отворих отново. Без да се оливам в детайлни и едномесечни скитания, едни 10 дни се оказват наистина оптимални. Много се колебая за шест. Ще ми е не-пълно, както каза Диан в Матера по отношение на една гледка  :lol:

 

Иначе април е перфектното време за Иран. 

 

Другият момент са наистина Щатите... Аз нямам конкретни планове, но принципни - да, и със сигурност ще имам проблем при влизане там, ако имам ирански печат. Както могат да се наложат и командировки. 

 

Не е само за тези с двойно гражданаство, а и за всеки, посетил Иран в последните 5 години.

 

Ама как ми се ходи с тази компанияяяяяя... Та мислене пада :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За паспорта в най-лошия случай можеш да си го смениш след това. :) Ама САЩ нали уж стоплиха отношенията, поне на теория им махнаха ембаргото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паспорт се сменя лесно  ;)

 

 

За паспорта в най-лошия случай можеш да си го смениш след това. :) Ама САЩ нали уж стоплиха отношенията, поне на теория им махнаха ембаргото.

 

Аз съм много дисциплинирана. Като е казано нещо, спазвам го. А не е казано за паспорт, а за посещение. Тоест, смяната на паспорта не отменя изискването :) Иначе се надявам след две години да имам още един паспорт - което няма да отмени написаното по-горе... Обаче още по-добре би било да няма рестрикции - дано се стоплят отношенията. 

П.П. Стоплянето е явно само на теоретична основа все още - тези рестрикции ги опресниха съвсем наскоро... 

Връзка към мнение

По време на инвазията в Бари се заприказвахме за Иран :) Аз в къщи разработих програма

 

Каква програма бе, Рейни, разработи ти? Ядрена?

Тц-тц-тц! :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Малко организационна информация. В испанската версия на bravofly излизат полети на Mahan Air. Примерно гледам, че за отсечката Техеран Шираз излизат цени между 15 и 30 евро на калпак за Октомври. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ето това чаках, като казаха, че махат ембаргото, беше невъзможно да се купуват вътрешни полети отвън!

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Проблемът с иранския печат е само за европейците, които пътуват безвизово до САЩ. Ако са ходили до Иран вече ще се налага да си вадят щатска виза. За българите реално няма абсолютно никаква разлика, тъй като така или иначе си ни трябва виза.

 

Аз да попитам .... какво стана? Ще ходи ли някой? В смисъл да го мислим или не? И за кои дати?

Аз ще ходя, но датите вече 99% клонят към 16-21 Април. Знам, че 5 дни не са много, но в крайна сметка само тогава мога и 5 дни са повече от нула :) Някой ако иска може просто да си вземе по-късно връщане и да поостане няколко дни повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иран със сигурност ми е плановете един ден  ама тия 600 лева не ми звучат много като WOW цена.

Вярвам на Жоро Матеев , че е най-ниската появявала се от БГ ама пак ми се струва доста за толкова близка дестинация  :)

Връзка към мнение

От Истанбул около 100 - 130- 150/€ се появяват често , като отчитам цялата хамалогия с връзката от там.

Просто от София никога не съм ги поглеждал.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Иран със сигурност ми е плановете един ден ама тия 600 лева не ми звучат много като WOW цена.

Вярвам на Жоро Матеев , че е най-ниската появявала се от БГ ама пак ми се струва доста за толкова близка дестинация :)

На конкретни дати цената е 490 лв, което е WOW. Освен това с тази промоция на катарците се получават тройни мили, което хич не е малко.

 

Всъщност съм мяркал за много по-малко от 600 лв, но от Истанбул с нискотарифни.

При много дебнене от Истанбул се намират полети за 120-ина евро с местни лоукости. Като се сметнат всички логистики, неудобства и загубено време въобще не съм убеден, че тръгване от Истанбул е мега оферта на фона на 250 евро директно от София.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.