Прескочи до съдържание

С Шенгенска виза в България ?


Препоръчани мнения

Привет от Филипинските острови.

От няколко дни търся информация но все се оказва противоречива за конкретния случаи ..въпроса е как да изкарам виза за Бъдещата ми съпруга и да я заведа в България безпроблемно .Ще сключим брак на Филипините след броени дни и след това с наи-голямо удоволствие бих желал да я измъкна от островите ..Понеже няма Бг посолство в Манила дали не би могло да и извадя Шенгенска виза от посолството на Франция в Манила но дали шенгенската виза ще важи за влизане в България? И ако е възможно да се влезе в Бг с шенген как стои въпроса с постоянното и пребиваване .Пред алтернативата да стоя тук даже ден повече направо ми се приисква да се гръмна .Гледам по -наи бързия възможен начин да оправя документите необходими .

Редактирано от georgikehayov
Връзка към мнение

Здравей. Желая ти чудна сватба :) Само едно изречение - поради що ти е нужна Шенгенска виза - освен ако не ходите на сватбено пътешествие в Европа? Това са страните за нея (тя не важи за България, защото сме извън Шенгенското пространство).

 

http://www.schengenvisainfo.com/

 

Българска виза - защо не провериш в Консулството? 

 

http://www.embassypages.com/missions/embassy19668/

 

За останалото нямам идея...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Шенгенска виза е някакво решение за да стигнете до България, но въпросът е филипинците колко лесно получават шенгенска виза? Българското посолство отговарящо за филипините е в Ханой. Може да се окаже по лесно да се обърнете към тях, защотото ако сте женени вероятно жена ти почти автоматично ще получи българска виза и няма да имате много разправии.


Това са страните за нея (тя не важи за България, защото сме извън Шенгенското пространство).

 

http://www.schengenvisainfo.com/

 

 

Не подвеждай човека! С шенгенска виза се влиза безвизово в България!

 

 

Безвизов режим за притежателите на шенгенски визи за престой до 90 дни

От 25 януари 2012 г. Министерският съвет на Република България при решение, съгласно което до датата на пълното си присъединяване към Шенгенското пространство България едностранно ще прилага безвизов режим спрямо притежателите на валидни шенгенски визи. Те ще имат право да влизат и пребивават на територията на Република България за период от не повече от три месеца в рамките на всеки шестмесечен период, считано от датата на първото влизане, без да е необходимо да притежават  българска  виза за краткосрочно пребиваване. Решението влезе в сила от 31.01.2012 г.

 

http://www.mfa.bg/bg/pages/124/index.html



Българска виза - защо не провериш в Консулството? 

 

http://www.embassypages.com/missions/embassy19668/

 

За останалото нямам идея...

 

Това не е нормален консулски отдел, а почетно консулство. Не съм чувал практика български почетни консули да издават визи, но може все пак да се опита.

 

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/160/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямаш никакви проблеми с шенгенска виза да везе жена ти в България това е сигурно.

Пребиваването на женати в България става като сключите и тук брак,след това тя трябва да излезе и да влезе в България с виза тип "Д" и получава постоянно пребиваване като твоя съпруга.

Успех

Връзка към мнение

Шенгенска виза е някакво решение за да стигнете до България, но въпросът е филипинците колко лесно получават шенгенска виза? Българското посолство отговарящо за филипините е в Ханой. Може да се окаже по лесно да се обърнете към тях, защотото ако сте женени вероятно жена ти почти автоматично ще получи българска виза и няма да имате много разправии.

 

Не подвеждай човека! С шенгенска виза се влиза безвизово в България!

 

 

http://www.mfa.bg/bg/pages/124/index.html

 

Това не е нормален консулски отдел, а почетно консулство. Не съм чувал практика български почетни консули да издават визи, но може все пак да се опита.

 

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/160/

 

Добре, не ми се карай :) Исках да помогна. Извинявам се. За мен този подход е странен, защото Шенгенска виза се вади много трудно в тази ситуация, а българската виза едва ли е проблем. От друга страна има самолетни връзки през Тайланд, Малайзия, Сингапур - безвизови страни за Филипините - през Доха (транзитна виза не е нужна, ако не напускаш летището или поне не е изрично упоменато за филипинци). Оттам има директни линии за България...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не съм много сигурен дали с шенгенска виза може да се влезе в България. Миналото лято чакахме на гости един партньор от Индия, човекът беше обиколил половин Европа. Последно го бяха изпуснали на самолета от Германия за България. Кацнал си на летище София и звънна, че не го пускат в БГ........ и със следващия самолет обратно към Европа.

Връзка към мнение

Нямаш никакви проблеми с шенгенска виза да везе жена ти в България това е сигурно.

Пребиваването на женати в България става като сключите и тук брак,след това тя трябва да излезе и да влезе в България с виза тип "Д" и получава постоянно пребиваване като твоя съпруга.

Успех

 

Едва ли ще ги принудят отново да сключат брак ;) по скоро ще трябва да легализират документите от чужбина за сключен граждански брак. Ако визата се подава през българското посолство е възможно направо да се подаде молба за виза за постоянно пребиваване и така да се прескочи още една бюрократична пречка.

Не съм много сигурен дали с шенгенска виза може да се влезе в България. Миналото лято чакахме на гости един партньор от Индия, човекът беше обиколил половин Европа. Последно го бяха изпуснали на самолета от Германия за България. Кацнал си на летище София и звънна, че не го пускат в БГ........ и със следващия самолет обратно към Европа.

 

По горе цитирах официална информация от МВР по въпроса. Възможно е индиецът да е имал някакъ друг проблем, като скорошно изтичане на паспорта или визата и т.н. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Категорично с шенгенска виза чужди граждани могат да влизат в България без да е нужно да си вадят българска виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямаш никакви проблеми с шенгенска виза да везе жена ти в България това е сигурно.

Пребиваването на женати в България става като сключите и тук брак,след това тя трябва да излезе и да влезе в България с виза тип "Д" и получава постоянно пребиваване като твоя съпруга.

Успех

 

Виза тип „Д“ не може да се получи в България. Трябва жена му да си я вземе от съответното консулство, което отговаря за нейната родина - в случая Ханой. За да получи такава виза обаче, трябва двамата да докажат, че са семейство, тоест да представят съответните документи, удостоверяващи гражданския брак. Едва след като българската държава признае сключения в чужбина брак, идва време за кандидастване за виза тип „Д“.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 За мен този подход е странен, защото Шенгенска виза се вади много трудно в тази ситуация, а българската виза едва ли е проблем.

 

Лесно се вади ако има посолство в дадената държава. Ако няма проблемите стават сложни. Българските власти много държат документите да имат апостил, но изобщо не е сигурно, че във филипините могат да ти издадат апостил или да направят официален превод на документи, който да е ок за посолството във Виетнам. Друг въпрос е на какъв език трябва да са преведени тези документи и т.н.

 

Някои посолства приемат дистанционно кандидатсване за виза, но други изискват физическото явяване на кандидата. Абсолютно е възможно да се окаже, че кандидастването за шенгенска виза ще е по лесно от това за българска, но аз лично бих опитал първо всички варианти за българска виза.

 Едва след като българската държава признае сключения в чужбина брак, идва време за кандидастване за виза тип „Д“.

 

Стига сте плашили хората! Милиони хора се женят в чужбина и чрез легализиране на документите си признават брака в държавата където се местят. Единственият проблем е ако дадения брак е незаконен в дадената държава. Например брак между хомусексуални или многоженство.

 

Регистриране в Република България на граждански брак на български граждани, сключен в чужбина

Гражданите на Република България, които се намират в чужбина, са длъжни в шестмесечен срок, след съставянето на акт за граждански брак от местен орган по гражданско състояние, да предоставят или изпратят на българското дипломатическо или консулско представителство в съответната страна заверен препис или извлечение на документа, заедно с молба за извършване на регистрация на събитието по посочен от тях постоянен адрес в България.

Гражданите могат да предоставят и направо в съответната българска община легализирания акт за сключен граждански брак, със заверен превод на български език, извършен от българското дипломатическо или консулско представителство, или от фирма за преводи, имаща договор с МВнР на България.

Ако документът е издаден в държава, с която България няма сключен договор за правна помощ, в който изрично да се предвижда освобождаване от легализация, документът се легализира (снабдява) със заверка "Апостил", съгласно Хагска конвенция №12 или с печат на МВнР на съответната държава, удостоверен впоследствие от българското дипломатическо или консулско представителство в тази държава.

Не е нужно местният акт за граждански брак да се легализира, ако произхожда от държава, с която Република България има сключен договор за правна помощ, в който изрично се предвижда освобождаване от легализация.

Заверката на подписа на българския преводач се прави в дирекция "Консулски отношения" на МВнР на адрес: град София, ул. "Алфред Нобел" № 2.

Общината, където се регистрира сключения в чужбина граждански брак, е общината по постоянния адрес на съпруга, а ако той не е български гражданин – в общината по постоянния адрес на съпругата.

Подробна информация за държавите, страни по конвенцията, както и за издаващите "апостил" органи на всяка държава, може да се получи на интернет-адрес: www.hcch.net

 

http://www.mfa.bg/bg/pages/53/index.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет! По принцип е възможно лице с валидна шенгенска виза да влезе в България, естествено ако и другите му документи са в ред. Във вашия случай обаче не мисля, че шенгенската виза е правилното решение. По-скоро след сключване на брака във Филипините кандидатствайте за виза тип Д пред българското посолство в Ханой. То е отговорно за Филипините, а и Виетнам е безвизова държава за тях. Та тази виза Д позволява дългосрочно пребиваване на лица от трети страни в България. Веднъж издадена, с нея се качвате на самолета за София и на нейно основание вече в София кандидатсвате за разрешително за пребиваване. С такова разрешение съпругата ти може да пътува безпроблемно в ЕС, като член на семейството на европейски гражданин, стига да е придружена от теб. Съветвам те да се свържеш с посолството, оттам ще ти обяснят какво трябва да предприемеш.

 

Посолство на Република България в Ханой
Адрес: №5 Nui Truc str., Van Phuc Hanoi, P.O. Box 10
Тел.: +844 3845 2908
Факс: +844 3846 0856
Дежурен телефон в извънработно време:
+84 123 940 9129
Работно време на консулската служба:
По - Пт, 9:00 -12:00 ч.
Е-mail: Embassy.Hanoi@mfa.bg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Лесно се вади ако има посолство в дадената държава...

 

Под трудност нямах предвид разположение на посолство, а краен резултат... 

 

Тя тази виза е малко като нашата за Щатите. Ти имаш ли преки наблюдения за ваденето на Шенгенска виза от определени националности? Аз имам - покрай работата си - и виждам сериозни проблеми - пак за някои националности. Иначе наистина не знаех, че може да се влиза с нея в България - и се извиних за което - но всеки шенгенски служител ще попита защо й е визата и ако е за България, защо не си извадят такава виза. Щом и за мен беше изненада... 

 

Дано различните мнения помогнат на младоженеца. 

Привет! По принцип е възможно лице с валидна шенгенска виза да влезе в България, естествено ако и другите му документи са в ред. Във вашия случай обаче не мисля, че шенгенската виза е правилното решение. По-скоро след сключване на брака във Филипините кандидатствайте за виза тип Д пред българското посолство в Ханой. То е отговорно за Филипините, а и Виетнам е безвизова държава за тях. Та тази виза Д позволява дългосрочно пребиваване на лица от трети страни в България. Веднъж издадена, с нея се качвате на самолета за София и на нейно основание вече в София кандидатсвате за разрешително за пребиваване. С такова разрешение съпругата ти може да пътува безпроблемно в ЕС, като член на семейството на европейски гражданин, стига да е придружена от теб. Съветвам те да се свържеш с посолството, оттам ще ти обяснят какво трябва да предприемеш.

 

 

Това беше и моята посока на мисли... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Под трудност нямах предвид разположение на посолство, а краен резултат... 

 

Тя тази виза е малко като нашата за Щатите. Ти имаш ли преки наблюдения за ваденето на Шенгенска виза от определени националности? Аз имам - покрай работата си - и виждам сериозни проблеми - пак за някои националности. Иначе наистина не знаех, че може да се влиза с нея в България - и се извиних за което - но всеки шенгенски служител ще попита защо й е визата и ако е за България, защо не си извадят такава виза. Щом и за мен беше изненада... 

Конкретна информация за трудностите при вадене на шенгенска виза нямам, но идеята е да се извади, като нормален турист с цел посещение на шенгенската зона.

 

Информация за дистанционна комуникация комуникация с посолството ни в Ханой имам и тя не е обнадеждаваща. цък

 

Горният линк тема ме навежда на мисълта, че вероятно е възможно да се кандидатства за българска виза и през някое посолство на ЕС във Филипините. Това поне евентуално може да спести физическото пътуване до Ханой, но със сигурност няма да е по бързо.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Според мен най-лесно да си вземе шенгенска виза от която и да е държава с посолство в Манила. Тя 100% важи едностранно за България.

 

Според външно, трябва да заверите документите в посолството на Филипини в Будапеща, за да признаят брака - още една причина за да извадите виза за Шенген и с един куршум - два заека. Пак питайте в Ханой какво ще ви кажат, но според мен най-лесно и евтино (без пътуване до Виетнам) временна шенгенска виза, заверен брак в Будапеща, след което документ за постоянно пребиваване от МВР по местоживеене.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Процедурите са много тромави.Аз искам да извадя Шенгенска защото освен свадба ще организирам за жена си и honeymoon in europe Париж Рим Венеция Сан Марино .Просто да оставаме тук да чакаме мудните филипински власти за документи е лудост загуба на пари и време.Филипините са хубава страна но не за всеки.:) Аз в момента съм толкова фрустриран ,че давам мило и драго само и само да се махнем от тук след 24 Септември ..Предпочитам от България да се занимавам с документите отколкото ден в повече на Филипините..Значи и аз на това мнение съм да извадя шенгенска виза плюс самолетен билет за нея отиване плюс връщане до филипини (които тя няма да ползва) но без ретърн тикет трудно ги пускат филипинците на техния еърпорт Миналата година като бях с нея в Малайзия без двупосочен не я пускаха..

Пс.Ходих на адреса на консулството на бг в манила Казаха ми че вече е сменен адреса ,звънях в Виетнам никои не вдига телефона..

Редактирано от georgikehayov
Връзка към мнение

Процедурите са много тромави.Аз искам да извадя Шенгенска защото освен свадба ще организирам за жена си и honeymoon in europe Париж Рим Венеция Сан Марино .Просто да оставаме тук да чакаме мудните филипински власти за документи е лудост загуба на пари и време.Филипините са хубава страна но не за всеки. :) Аз в момента съм толкова фрустриран ,че давам мило и драго само и само да се махнем от тук след 24 Септември ..Предпочитам от България да се занимавам с документите отколкото ден в повече на Филипините..Значи и аз на това мнение съм да извадя шенгенска виза плюс самолетен билет за нея отиване плюс връщане до филипини (които тя няма да ползва) но без ретърн тикет трудно ги пускат филипинците на техния еърпорт Миналата година като бях с нея в Малайзия без двупосочен не я пускаха..

Пс.Ходих на адреса на консулството на бг в манила Казаха ми че вече е сменен адреса ,звънях в Виетнам никои не вдига телефона..

 

Някакви оригинални документи от Филипините все пак си вземете, като акт за раждане, граждански брак и т.н. През посолството е много трудно, а някой път и невъзможно да се сдобиеш с подобни документи.

 

Ако ще подавате документите в България е най-добре да почнете от Будапеща, където да си легализирате филипинските документи в посолството им и след това да правите сватбено пътешетвие, че не се знае колко ще е валидността на тази шенгенска виза.

Връзка към мнение

Процедурите са много тромави.Аз искам да извадя Шенгенска защото освен свадба ще организирам за жена си и honeymoon in europe Париж Рим Венеция Сан Марино...

 

Това е нещо друго :) Неслучайно споменах сватбено пътешествие. Значи кандидатствате за виза с резервации - отменими - за специални хотели по тези места и по този специален повод и вярвам няма да имате проблеми с Шенген. Успех! :) 

Връзка към мнение

Най-близко до Европа Мароко е държавата за която не трябват визи за граждани на Филипините. Ако се наложи може да отскочите до Мароко и от там да продължите с подаването на документи ;)цък

 

Виетнам също е безвизова и относително евтина държава. Най-логичното би било от там да почнете. Ако се окаже, че жена ти бързо може да получи българска лична карта с нея би трябвало също безвизово да може да пътувава в Шенген без дори да е българска гражданка.

Връзка към мнение

Според мен най-удачният вариант е с българска виза Д. Оттам в България вадите разрешително за продължително пребиваване и заминавате на меден месец. Да, ще отнеме време и ще се наложи ходене до Ханой за да подадете документи за виза лично.

 

За да дадат туристическа шенгенска виза на годеницата ти трябва да докаже доходи, работа, връзки с Филипините, които да не я правят да изглежда като потенциален имигрант в ЕС. Няма да е лесна работа това, ама изобщо, а ще отнеме и време.

 

Според мен най-лесно да си вземе шенгенска виза от която и да е държава с посолство в Манила. Тя 100% важи едностранно за България.

Според външно, трябва да заверите документите в посолството на Филипини в Будапеща, за да признаят брака - още една причина за да извадите виза за Шенген и с един куршум - два заека. Пак питайте в Ханой какво ще ви кажат, но според мен най-лесно и евтино (без пътуване до Виетнам) временна шенгенска виза, заверен брак в Будапеща, след което документ за постоянно пребиваване от МВР по местоживеене.

 

Желателно е влизането в шенгенското пространство да става през шенгенската страна, която е издала визата. Имало е случаи на злоупотреба с, например, туристическа виза издадена от Полша, използвана за влизане директно в Германия от, да речем украински гражданин. Просто някои посолства издават визи по-лесно от други и сега са затегнали контрола. Не се знае и за колко време ще бъде издадена шенгенска виза. Уловката е, че в българската дирекция "Миграция" се подават документи за разрешение за продължително пребиваване не по-късно от 14 дни преди изтичане на разрешения срок по издадена виза и то виза категория Д. Когато лицето е влязло в България със шенгенска виза не знам как стоят нещата.

 

За мен е най-удачен варианта за виза Д, издадена от нашето посолство в Ханой. Докато сте във Филипините ще ви е и много по-лесно да се сдобиете с евентуално необходими печати, заверки и тем подобни, ако въобще ги изискат. От посолството ще регистрират брака в общината по местоживеене на българския гражданин, оттам ще ви издадат и виза. Моят съвет е да се свържете с тях и тогава да прецените как да действате. Ще ви трябват и свидетелства за съдимост на филипинската гражданка, издадени от Манила, както за посолството в Ханой, така и за дирекция "Миграция" в България.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако се окаже, че жена ти бързо може да получи българска лична карта с нея би трябвало също безвизово да може да пътувава в Шенген без дори да е българска гражданка.

 

Не и не.

Първо, българска лична карта ще може да получи чак след като стане българска гражданка (бързо?!). Преди това ще бъде притежателка на други видове лични документи - за дългосрочно пребиваване, за постоянно пребиваване...

И второ, няма да може да пътува безвизово до Шенген. Ще пътува с виза, която обаче ще бъде издавана преференциално - безплатно, ускорено и с облекчени изисквания към жената (например няма да ѝ се налага да доказва наличието на доходи и авоари, нито ще дава отчет на кой адрес възнамерява да пребивава). Но всичко това ще е възможно само ако жената пътува заедно със съпруга си.

Пиша ти тия неща от личен опит.

Впрочем вчера в НС гласуваха изменения в ЗЧРБ, да видим какви са ги надиплили тоя път...

 

 

За мен е най-удачен варианта за виза Д, издадена от нашето посолство в Ханой. Докато сте във Филипините ще ви е и много по-лесно да се сдобиете с евентуално необходими печати, заверки и тем подобни, ако въобще ги изискат. От посолството ще регистрират брака в общината по местоживеене на българския гражданин, оттам ще ви издадат и виза. Моят съвет е да се свържете с тях и тогава да прецените как да действате. Ще ви трябват и свидетелства за съдимост на филипинската гражданка, издадени от Манила, както за посолството в Ханой, така и за дирекция "Миграция" в България.

 

 

Най-добрият съвет! Изцяло подкрепям!

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не и не.

Първо, българска лична карта ще може да получи чак след като стане българска гражданка (бързо?!). Преди това ще бъде притежателка на други видове лични документи - за дългосрочно пребиваване, за постоянно пребиваване...

И второ, няма да може да пътува безвизово до Шенген. Ще пътува с виза, която обаче ще бъде издавана преференциално - безплатно, ускорено и с облекчени изисквания към жената (например няма да ѝ се налага да доказва наличието на доходи и авоари, нито ще дава отчет на кой адрес възнамерява да пребивава). Но всичко това ще е възможно само ако жената пътува заедно със съпруга си.

Пиша ти тия неща от личен опит.

Впрочем вчера в НС гласуваха изменения в ЗЧРБ, да видим какви са ги надиплили тоя път...

 

 

Виждал съм граждани на ЕС да получават почти същата лична карта като граждани на дадената държава и това може да ме е объркало. За граждани от трети държави възможно да е по сложно да получат нормална лична карта. Говори се, че скоро поне по въздух все пак може да станем членове на шенген и тогава този въпрос ще отпадне :)

Връзка към мнение

Много полезна информация се получи.Значи ще се свържа утре сутринта с Ханой и ако се наложи ще трябва да отскочим до там за виза Д .Понеже от филипинската страна ще отнеме от 2до 5 мееца а може би и повече за официален meriage certificate а моето желание е по наи -бързия начин да се измъкнем от това блато наречено Филипини ще разпитам за виза независимо от това ,че на 24 септември ще сме сключили брак .Само да и сложат визата в паспорта и да се омитаме.За шенген пак ще е зор работата може би защото годеницата ми е на 22 години ,няма работа,евентуално ако може аз да съм и гарант или спонсор...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много полезна информация се получи.Значи ще се свържа утре сутринта с Ханой и ако се наложи ще трябва да отскочим до там за виза Д .Понеже от филипинската страна ще отнеме от 2до 5 мееца а може би и повече за официален meriage certificate а моето желание е по наи -бързия начин да се измъкнем от това блато наречено Филипини ще разпитам за виза независимо от това ,че на 24 септември ще сме сключили брак .Само да и сложат визата в паспорта и да се омитаме.За шенген пак ще е зор работата може би защото годеницата ми е на 22 години ,няма работа,евентуално ако може аз да съм и гарант или спонсор...

 

Ако е толкова сложно да получите акт за граждански брак във Филипините защо ще се жените там? Ако роднините държат на сватба сключете само църковен брак а гражданския брак го сключете във Виетнам или България?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много полезна информация се получи.Значи ще се свържа утре сутринта с Ханой и ако се наложи ще трябва да отскочим до там за виза Д .Понеже от филипинската страна ще отнеме от 2до 5 мееца а може би и повече за официален meriage certificate а моето желание е по наи -бързия начин да се измъкнем от това блато наречено Филипини ще разпитам за виза независимо от това ,че на 24 септември ще сме сключили брак .Само да и сложат визата в паспорта и да се омитаме.За шенген пак ще е зор работата може би защото годеницата ми е на 22 години ,няма работа,евентуално ако може аз да съм и гарант или спонсор...

 

За Шенген е много голям зор. Затова още първото ми мнение беше негативно, а при данните, които даваш - на 22 години, неработеща, и т.н. как мислиш ще реагират? Единствено за Сватбено пътешествие е някакъв вариант, но разумният начин ти го дадоха вече. Присъствала съм преди време на приготвяне на документи за доказване на нуждата от Шенгенска виза - за наши клиенти виетнамци - заводски изпитания във Франция - или индийски/малайзийски наши служители. Няма такъв кошмар... Няма. 

Връзка към мнение

За Шенген е много голям зор. Затова още първото ми мнение беше негативно, а при данните, които даваш - на 22 години, неработеща, и т.н. как мислиш ще реагират? Единствено за Сватбено пътешествие е някакъв вариант, но разумният начин ти го дадоха вече. Присъствала съм преди време на приготвяне на документи за доказване на нуждата от Шенгенска виза - за наши клиенти виетнамци - заводски изпитания във Франция - или индийски/малайзийски наши служители. Няма такъв кошмар... Няма. 

 

Ако се включиш към организирано от агенция пътуване в Европа и покажеш някакви финанси на сметка не би трявало да е голям проблем получаването на шенгенска виза. Самостоятелното пътуване и работата в Европа са доста по подозрителни.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.