Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

В момента се стои метрото до самото летище Сабиха и като е готово може да няма нужда от тези автобуси,и да е по-евтино.Един човек ми каза,че за година ще е готово.Тази година имам 7 пъти ходене до Истанбул и летището от март.Догодина март имам още 2 пъти и не искам повече,защото с Турция не сме от една кръвна група.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение
преди 10 часа, dimitrov6 каза:

Тази година имам 7 пъти ходене до Истанбул

Понеже често ходиш до Истанбул, можеш да опиташ и следния маршрут: от автогарата се тръгва с метрото на юг в посока "Ататюрк" до метростанция Merter (~10 Мин) отттам с Metrobus 34AS до спирка Uzuncayir в азиатската част (~20-25 мин, честота 3-4 мин) и оттам до "Сабиха" с автобус 16S (~70 мин) При метрото и автобус 16S действат отстъпките на Istanbulkart, Метробусът се заплаща по тарифите за Metrobus.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

След появата на транспортна фирма Пегасус във Варна с цена 49 лв Варна-Летище Отопени,  фирмата стояща зад сайта otрvar.com е поставена в много деликатна ситуация. Какво означава 3ма за 150 лв?  За тези пари може да се отиде с автомобил, а 70лв/взр. донякъде  вървеше преди да се появи конкурентна фирма. Конкретно за теб, stefanrusev, като добричлия е най-изгодно да пътуваш от Негру Вода. Маршрутката Негру Вода-Констанца е 3 евро, Констанца-Отопени 15 евро.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
На 26.05.2017 г. в 20:15, epetkov каза:

Не един, а десет влака има за денонощие от Подгорица до жп. спирка Аеродром. От години знам, че това е най-бързият ( 7мин) и най-евтин транспорт (1,20 евро 2класа)  ,но разстоянието не е 200-300метра, а около 900метра. 

 

 

Screenshot_2017-05-26-20-10-45.png

Screenshot_2017-05-26-20-12-15.png

Това пробва ли го на практика,че Подгорица ни предстои?

Връзка към мнение
преди 1 час, epetkov каза:

След появата на транспортна фирма Пегасус във Варна с цена 49 лв Варна-Летище Отопени,  фирмата стояща зад сайта otрvar.com е поставена в много деликатна ситуация. Какво означава 3ма за 150 лв?  За тези пари може да се отиде с автомобил, а 70лв/взр. донякъде  вървеше преди да се появи конкурентна фирма. Конкретно за теб, stefanrusev, като добричлия е най-изгодно да пътуваш от Негру Вода. Маршрутката Негру Вода-Констанца е 3 евро, Констанца-Отопени 15 евро.

Не винаги най евтиното е най удачно - тези са ме карали до Отопени когато беше бедствено положение и пътищата бяха затворени, и са ме взимали от Къркларели за 190лв.

Пиша го като удобен и на 100% сигурен транспорт щото падне ли снега става интересно.

Мен като добричлия ми е най удобно да звънна на някой приятел който ще ме закара срещу почерпка. Отделно че ми втръсна това летище и направо ми е неприятно да  пътувам през него - трябва да е супер изгодна оферта. А и през Констанца по магистралата сме го правили за 3 часа и половина.

Това с маршрутките е за чуждестранни туристи...

Връзка към мнение
преди 4 часа, mamaivy каза:

Това пробва ли го на практика

Лично не съм го пробвал все още. Предложих този вариант преди няколко години на руски "магелански" форум, след което там  четох няколко отзива на руснаци осъществили пътуването с влак за 1,20 евро до Подгорица. Особеното е, че жп спирка Аеродром представлява навес от времето на Тито. Сега са я боядисали в жълто. Билети се купуват само от кондуктора във влака.

 

Screenshot_2017-12-31-04-23-46.png

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, stefanrusev каза:

и са ме взимали от Къркларели за 190лв.

За 190 лева до къде? Ако е било до Варна или Добрич цената е супер, ако е до Бургас е нормална цена. За какво превозно средство става въпрос?

Това индивидуален трансфер ли беше или бяхте група пътешественици?

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

От летище Атина до града,пътувах с автобус и метро за 1,4 евро.Може би само аз съм правил този вариант.Спирката е на снимката горе с червена отметка и звезда .До там се върви пеша 2,5 километра покрай мантинелата на  пътя.Автобусите ,които  спират са 304,305,316. На крайната спирка се прекачвам на метро М3 до центъра.Билета е за 90минути и се продава на летището от машина.

Screenshot_2018-08-12-10-20-03-646_com.mapswithme.maps.pro.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Някой дали е пътувал скоро от летището на Ниш?Нещо не мога да намеря градски транспорт от центъра на града до там?Дава ми,че най-близката спирка е на 2,5км и от там пеша:blink:На страницата на летището също не виждам информация за градски транспорт,само такси или организиран трансфер.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! Някой дали може да помогне с информация за това как може да се стигне от летището в Солун до някоя от отправните точки на автобусите на Юнион Ивкони за София (автогара Халкидики или Македония, като първата май е по-близо)? (Прегледах темата, но не попаднах на подобна информация). Благодаря предварително на отзовалите се 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, Навсякъде каза:

Здравейте! Някой дали може да помогне с информация за това как може да се стигне от летището в Солун до някоя от отправните точки на автобусите на Юнион Ивкони за София (автогара Халкидики или Македония, като първата май е по-близо)? (Прегледах темата, но не попаднах на подобна информация). Благодаря предварително на отзовалите се 🙂

http://oasth.gr/#en/routeinfo/list/61/12/73/

Автобуси  01X,  01N-нощен

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, dimitrov6 каза:

http://oasth.gr/#en/routeinfo/list/61/12/73/

Автобуси  01X,  01N-нощен

Благодаря, попаднах вече на това разписание, дневната линия е подходяща за мен, но не успях да се ориентирам дали спира на някоя от посочените автогари или в близост до тях. Ако някой вече е използвал тази схема на предвижване, ще съм благодарна да сподели дали има директна връзка или е необходимо прекачване, изобщо как човек да се домъкне по най-лесния и бърз начин до някоя от спирките на Юнион Ивкони.

Връзка към мнение
преди 1 час, Навсякъде каза:

Благодаря, попаднах вече на това разписание, дневната линия е подходяща за мен, но не успях да се ориентирам дали спира на някоя от посочените автогари или в близост до тях. Ако някой вече е използвал тази схема на предвижване, ще съм благодарна да сподели дали има директна връзка или е необходимо прекачване, изобщо как човек да се домъкне по най-лесния и бърз начин до някоя от спирките на Юнион Ивкони.

Крайната спирка е автогара Македония,началната-летището.Ползвал съм тези автобуси.Спират и до гарата,където е другата по-близка спирка на Юнион Ивкони.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Навсякъде каза:

@dimitrov6, благодаря, а дали може да ми кажете името на спирката на по-близката автогара, моля?

NEOS SIDIRODROMIKOS STATHMOS

Това е гара Солун

http://oasth.gr/#en/stopinfo/screen/1334/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Някой ползвал ли е или може ли да препоръча някаква фирма/такси за транспорт от София до Ниш.

Знам, че има автобус, но разписанието е такова, че с него ще загубя цял ден.

Благодаря предварително! 

Връзка към мнение

За такси фирма не мога да помогна,сумата би била впечатляваща.Но имай предвид,че много от автобусите пътуващи за Западна Европа минават през Ниш и ако има свободно място,може да ти продадат билет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря!

Но ние сме четири човека и искам да летя от Ниш и да се върна в София. Тоест трябва ми сигурност.

Намерих някакви трансфери в нета по около 120-130 евро, но ми се струва доста. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , deyan каза:

по около 120-130 евро, но ми се струва доста. 

Всеки  сигурен трансфер с лек автомобил, ще е в диапазона  120-130 евро.  Преди време се занимавах с  този въпрос.  Стигнах до контакт на таксиметров шофьор от Драгоман, но не пожела  да кара до Цариброд. Запъна се и каза само до КПП-то.  Иначе от Цариброд  до Ниш има няколко автобуса на добра цена.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
51 minutes ago, iMari said:

За такси фирма не мога да помогна,сумата би била впечатляваща.Но имай предвид,че много от автобусите пътуващи за Западна Европа минават през Ниш и ако има свободно място,може да ти продадат билет.

Не бих разчитал на такъв преминаващ автобус, те реално не спират в града... могат да спрат на някоя бензиностанция, откъдето трябва хората да се оправят сами и да гонят самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-рано имаше нощен влак,пътувал съм 2 пъти.Сега тръгва сутрин в 9,30 от София.Спомням си купето беше пълно и срещу мен момче и момиче чужденци току-що се срещат,защото местата им са едно до друго.След час ,като другите бяха задрямали ,а аз се правех,пича вече беше свалил момичето и се целуваха и опипваха.Все едно бях в пийпшоу.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
2 minutes ago, dimitrov6 said:

По-рано имаше нощен влак,пътувал съм 2 пъти.Сега тръгва сутрин в 9,30 от София.Спомням си купето беше пълно и срещу мен момче и момиче чужденци току-що се срещат,защото местата им са едно до друго.След час ,като другите бяха задрямали ,а аз се правех,пича вече беше свалил момичето и се целуваха и опипваха.Все едно бях в пийпшоу.

Този влак не се движи от много години. Изобщо в Сърбия забравете за влаков транспорт, нещата там са адски зле. Сутрешният влак в 9:30 е пътнически София-Цариброд, който се връща следобеда до София. Удобен е за еднодневни екскурзии в района на Цариброд като Погановски манастир, ако сте с колело. От Цариброд не знам какъв транспорт има към Ниш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , pr284 каза:

Този влак не се движи от много години. Изобщо в Сърбия забравете за влаков транспорт, нещата там са адски зле. Сутрешният влак в 9:30 е пътнически София-Цариброд, който се връща следобеда до София. Удобен е за еднодневни екскурзии в района на Цариброд като Погановски манастир, ако сте с колело. От Цариброд не знам какъв транспорт има към Ниш.

Може някой приятел да ви закара с колата до Ниш,или вие с ваша кола и на паркинг.

Screenshot_2019-11-28  CFFAF2E5E22E20ECE5E6E420323031392E786C7378 - sofiia-belgrad-11263 pdf.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , pr284 каза:

Не бих разчитал на такъв преминаващ автобус, те реално не спират в града... могат да спрат на някоя бензиностанция, откъдето трябва хората да се оправят сами и да гонят самолета.

Това ме подсети да оставя номер на такси компания в Ниш.Взех го от хостела в който бяхме,но не сме го ползвали - +381/41 555 41 Bros taxi.И още една компания,популярна в Ниш+381/0800001018 Prvi Taxi Nis.

 Пътувала  съм до Белград с автобус София - Братислава и спряха до автогарата в Ниш.Като цяло града е малък,летището е на 10 мин от центъра.Възможно е сега след като пуснаха новият участък от магистралата да не минават през града.Но Авт. фирми гледат да си запълнят местата и спират дори в Димитровград,защото има много пътуващи българи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.