Прескочи до съдържание

Програма за Сицилия - 9 дни


Гост

Препоръчани мнения

Сицилия - много актуална дестинация от България тези дни :) Пускането на моята тема е съвпадение/импулс. С тези червеи в мозъка, докато съм в къщи...  

Държа да отдам специални благодарности на Mililia за съставянето й! Иска ми се да получа сега и вашето мнение.

 

Малко уточнения:

- Датите са съвсем условни - може да бъдат и в края на юни, примерно (макар че предпочитам септември). 

- Кръгчето мога да го врътна и от Катания - с полети на Easyjet и BA, кацащи в събота сутринта - но впечатлението ми е, че цените на полетите на Раян са доста по-ниски, както и времето с тях в Сицилия е малко повече. Лятното разписание още не е излязло, но отново - базирано на опита ми тук - искам да имам готовите маршрути при пускане на промоции. Цените от Англия са несъпоставимо по-високи от българските - аз се радвам на £50 билет във висок сезон, но пазар... Fair enough :)

- Движението ще е само с кола под наем. 

 

Благодаря!

 

Лондон – Сицилия (през Палермо)

 

9 септември, петък  17:10 21:10

9 септември, петък, НОЩУВКА Палермо

 

10 септември,събота – сутрешно мотане, след това Монреале 12 км (15 мин), катедралата работи от 10 - 17 ч., обяд, после Mondello – плаж до края на деня, вечерта мотаене в Палермо

10 септември, събота, НОЩУВКА Палермо

 

11 септември, неделя – Палермо - Рalazzo dei Normanni сутринта в 8.30 /работно време 8.15-17.30 ч/ -> после Монреале – San Vito lo Capo 110 км (2 ч.) –> мотаене в San Vito lo Capo и обяд, топване на плажа следобяд за разхлаждане ->  Ериче – 40 км (1 ч.), мотаене в Erice до към 18-19 часа –> Trapani – 10 km (20 min) –> вечеря

11 септември, неделя, НОЩУВКА Трапани

 

12 септември, понеделник – Трапани и наоколо цял ден, топване в морето следобяд за разхлаждане или трип до островите с топване

http://www.turismotrapani.com/en/escursioni_dettagli.php?id=3

12 септември, понеделник, НОЩУВКА Трапани

 

13 септември, вторник – Трапани - Scala dei Turchi 170 км, 2 часа – плаж -> Valle dei Templi 15 км, 0.30 min -> обиколка –>  San Leone 5 km, 10 min –> мотаене и вечеря

13 септември, вторник, НОЩУВКА San Leone

 

14 септември, сряда,  Сан Леоне –> Рагуза и Рагуза Ибла 140 km (3 ч.), мотаене няколко часа -> Модика 15 км (20 min) - мотаене и вечеря в Модика

14 септември, сряда, НОЩУВКА Modica

 

15 септември, четвъртък, Модика – Ното 40 км (1 ч), мотаене до обяд –> Cala Moshe 15 км (20 мин) -> плаж до края на деня като за финал -> Сиракуза , Ortigia 50 km (1 ч.), мотаене в Сиракуза

15 септември, четвъртък, НОЩУВКА Сиракуза

 

16 септември, петък, мотаене в Сиракуза (или тръгване по-рано за Катания, ако искам(е) Катания повече -> Сиракуза – Катания, 60 км (1 ч.)

16 септември, петък, НОЩУВКА Катания

 

16 септември , събота, Катания – Таормина – 60 км (1 час), мотане 2-3-4 часа, Giardini Naxos/ Isola Bella – плаж няколко часа (да топнем сефте дупето), обратно в Катания, мотаене, вечеря

17 септември, събота, НОЩУВКА Катания

 

18 септември, неделя, Катания - Cefalu 280 км (3 часа), мотане, плаж  -> Палермо 80 км (1.5 ч) -> мотаене в Палермо, вечеря -> летище

 

18 септември, 21:35 - 23:45 Палермо - Лондон

Връзка към мнение

след това Монреале 12 км (15 мин), катедралата работи от 10 - 17 ч., обяд, после Mondello – плаж до края на деня, вечерта мотаене в Палермо

10 септември, събота, НОЩУВКА Палермо

 

 

Разсмя ме, признавам си! Много ме кефят тези 15 мин., които си предвидила за изминаване на 12 км в Палермо. Катедралата има обедна почивка, виж да не попаднеш на нея, че наоколо няма нищо интересно и само време ще загубиш. Плаж на Мондело в същия ден е интересна опция. Тоест, веднъж ще пресечеш Палермо на път за Монреале, а после за разнообразие отново ще го пресечеш на път за плажа. Ще бъде забавно! :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разсмя ме, признавам си! Много ме кефят тези 15 мин., които си предвидила за изминаване на 12 км в Палермо. Катедралата има обедна почивка, виж да не попаднеш на нея, че наоколо няма нищо интересно и само време ще загубиш. Плаж на Мондело в същия ден е интересна опция. Тоест, веднъж ще пресечеш Палермо на път за Монреале, а после за разнообразие отново ще го пресечеш на път за плажа. Ще бъде забавно! :lol:

 

Duke, намирам смеха ти и откровената подигравка за неприлични. Аз ПИТАМ за ПОМОЩ и откровено написах плана си. Толкова разочароващо отношение, но ти пожелавам забавление. Не познавам Сицилия. Надявам се на по-приятелско отношение от хората, искащи да дадат съвети.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Duke, намирам смеха ти и откровената подигравка за неприлични. Аз ПИТАМ за ПОМОЩ и откровено написах плана си. Толкова разочароващо отношение, но ти пожелавам забавление. Не познавам Сицилия. Надявам се на по-приятелско отношение от хората, искащи да дадат съвети.

 

Стига бе, какви са тези заключения? Пошегувах се, съжалявам за което...

 

 

На мен програмата много ми харесва! Липсва Агридженто,но то не може всичко.Движението в Палермо е непредвидимо времево :) .

 

Аз доколкото виждам Долината на храмовете е включена с 30 минутна обиколка на 13 септември след пътуване от Трапани и плаж на Scala dei Turchi, но ще замълча, за да не обидя отново Рейни...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Аз доколкото виждам Долината на храмовете е включена с 30 минутна обиколка на 13 септември след пътуване от Трапани и плаж на Scala dei Turchi, но ще замълча, за да не обидя отново Рейни...

 

Рейни не е толкова лесно обидчива. Не е честно да се вменява вина за липса на чувство за хумор, както и не е честно човек да се юрка с незнанието на хората, когато съвсем откровено питат - особено във форум като нашия. Това са мои разбирания, разбира се. Просто бях силно изненадана от реакцията ти - очаквах съвет именно от теб, а не ирония. Както и да е. Спирам с "обидчивия' анализ.

 

Ще се радвам на всеки съвет, за да променя програмата по най-добрия начин.

Връзка към мнение

За първия ден - идете първо на плажа в Мондело,обядвайте там и към 14 часа се изнасяте за Монреале.Около 15,30 ще сте там.

Разглеждате катедралата и се връщате в Палермо.

 

Втори ден - защо пак Монреале?

На плаж в Сан Вито пак до към 14 и после Ериче. Можете да се качите до там с колата, има паркинг пред селцето.А може и да я оставите долу и да се качите с лифта до горе, много е приятно.В Ериче правят едни много хубави курабийки/сладки, да не ги пропуснете.

 

Трети ден - бих отишла до селцето Корлеоне,ама ние сме почитатели на татко Корлеоне, та не пропускаме нищо по този повод.:)Селцето е красиво, там времето е спряло.Има хубава църква и манастир.

 

 

На 13 септември - идете първо на Долината на храмовете.Щото там си е бая ходене.Оставя се колата на едно място, отиваш в парка,гледаш, снимаш - отиват минимум 3 часа.И трансфера до там пак ще ви отнеме 3 часа - от Трапани имам предвид.

После на Скала дей Турки, малко плаж, снимки и то, станало вечер.

Имай предвид, че там докато се слезе до Скалата, също има бъхтене нагоре-надолу.

После отивате в Сан Леоне за нощувка.

 

14 септември

Рагуза, може пътьом да видите и Шикли, ако сте почитатели на комисаре Монталбано.А къщата на Монталбано се намира в селцето Пунта Сека,която е близо до Марина ди Рагуза. Там има и много красив фар.

Вечерта -Модика.На мен и Модика , и Шикли много ми харесват.

 

15 септември

Ното - след като разгледате прелестното градче,идете на плаж в Марина ди Ното - перфектен пясъчен плаж.

 

16 септември Сиракуза

Там има много за гледане - Крепостта, парка Неаполис, много красиви църкви.

Пазарът е невероятен и също си заслужава да се види.

 

За транслацията между градовете си предвиждай повече време, че около Палермо, Катания, Сиракуза сме попадали на големи задръствания.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зарежи я тази Модика за повече време в Ното.

 

На Модика й стигат 2 часа и едно кафе.

 

Да, и плажът на Ното вече са го споменали.

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

Просто бях силно изненадана от реакцията ти - очаквах съвет именно от теб, а не ирония.

 

Ама, аз и докато се шегувам, пак ти дадох съвет. Явно днес сетивата ти са малко по-изострени и приемаш нещата твърде лично. Виждам, че Александра е била далеч по-толерантна от мен и като цяло е написала основните слабости в програмата. Имам цяла тема за Сицилия, можеш да надникнеш за повече подробности и там. Успех с организацията, ще внимавам отсега нататък с изказа, обещавам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама, аз и докато се шегувам, пак ти дадох съвет. Явно днес сетивата ти са малко по-изострени и приемаш нещата твърде лично. Виждам, че Александра е била далеч по-толерантна от мен и като цяло е написала основните слабости в програмата. Имам цяла тема за Сицилия, можеш да надникнеш за повече подробности и там. Успех с организацията, ще внимавам отсега нататък с изказа, обещавам...

Рейни не е отчела факта, че това са все интересни и много туристически места.И всичкото турист се стича натам.Което е пречка за точно планиране.Като време, имам предвид, трябва си сериозен толеранс.

А пък, който е ходил, знае, че не може 10 км за 15 минути поради сто причини.:)И най-първата е, че това е Сицилия:)))

Последно се сещам през юни като ходихме в Агридженто, опашката само дето не беше стигнала до Порто Емпедокле.:(

Почти винаги има и проблем с паркирането - докато намериш къде, пак си трябва време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Катедралата в Монреале не просто има обедна почивка а има 4 или 5 пъти през деня, когато те допускат да влезеш. Ние висяхме близо 2 часа за да влезем и аз не видях нищо, което да си заслужава пътя до там и висенето...

Връзка към мнение

На 18 ходенето до Чефалу е по магистралата през Месина, нали? Така пак ще се мине покрай Таормина, където ще ходите на 16ти. Може да оптимизираш нещо от предния ден, т.е. последната нощувка да е например в Таормина, или на 18ти пътуването да не е през Месина, а покрай неработещата магистрала през Полици Дженероса (спестява около час, но пътят не е лек, с много завои, но е по-къс за стигане конкретно но Чефалу)

Връзка към мнение

Тъкмо поледгнах, там около неработещия участък има нова отсечка, която спестява качването  по хълмовете, т.е. наистина е по-удобно за пътуване в посока Катания-Чефалу-Палермо, отколкото през Месина. Моето последно минаване оттам беше с качване по хълмове и завои, сега би трябвало да е съвсем добре :)

Връзка към мнение

На 18 ходенето до Чефалу е по магистралата през Месина, нали? Така пак ще се мине покрай Таормина, където ще ходите на 16ти. Може да оптимизираш нещо от предния ден, т.е. последната нощувка да е например в Таормина, или на 18ти пътуването да не е през Месина, а покрай неработещата магистрала през Полици Дженероса (спестява около час, но пътят не е лек, с много завои, но е по-къс за стигане конкретно но Чефалу)

На 18 си хващат магистралата за Катания - Ена - Палермо и преди него се отклоняват за Чефалу.

Защо трябва да минават през Месина - хем е по - дълго, хем, около Месина е такава гмеж.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

На 18 си хващат магистралата за Катания - Ена - Палермо и преди него се отклоняват за Чефалу.

Защо трябва да минават през Месина - хем е по - дълго, хем, около Месина е такава гмеж.

Защото за 3 часа е през Месина.

През острова е по-бързо, около 2 часа.

В първия коментар пише 3 часа, затова предположих, че е през Месина.

Редактирано от Dolce
Връзка към мнение

Само ще вмъкна нещо като храна за размисъл при съставянето на програмата: във форума на трипадвайзър многократно, многократно  се повтаря следният съвет: не оставяйте в багажника на колата си нищо, което не сте готови да загубите. За мен беше изключително изненадващо, но най-големият експерт по Сицилия (Вагабонда) повтаря през няколко поста този съвет. Така че всички спирки по пътя за час-два с багажа пътьом към ледващата нощувка се оказват проблематични. 

Редактирано от Дориана
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само ще вмъкна нещо като храна за размисъл при съставянето на програмата: във форума на трипадвайзър многократно, многократно  се повтаря следният съвет: не оставяйте в багажника на колата си нищо, което не сте готови да загубите. За мен беше изключително изненадващо, но най-големият експерт по Сицилия (Вагабонда) повтаря през няколко поста този съвет. Така че всички спирки по пътя за час-два с багажа пътьом към ледващата нощувка се оказват проблематични. 

 

Това ще се окаже проблем, наистина... Трябва да го имам предвид - макар че смятах да оставям нещата в закрит багажник. Благодаря ти.

Връзка към мнение

Здравей, Rainy, преди няколко дни се завърнах от Сицилия и ще се радвам, ако мога да ти помогна с полезна информация. Относно Палермо - разстоянието до Монреале е малко, но трафика е наистина ужасен, на нас ни отне повече от час на посока този Петък. Относно Palazzo dei Nomani - имай предвид, че в Неделя работя до 13ч. (поне тази Неделя беше така), последен билет продават в 12:15 ч., но те съветвам да отидеш по-рано възможно, защото, въпреки че за самия дворец са ти необходими около 30 мин., по мое мнение, вътре става втора голяма опашка за влизане в Cappella Palatina и там може да се наложи да почакаш доста, така че е хубаво поне два часа преди затваряне да си вътре в двореца. На определени дати, обикновенно в Събота вечер, катедралата на Палермо е отворена за нощно посещение. Ние отидохме, 5 евро вход, беше интересно и не съжалявам, не знам дали при вас ще има нещо подобно. Програмата ти за 13-ти ми се вижда доста натоварена, нашата беше същата, даже с по-малък преход и не успяхме да я направим, просто плажа отпадна. В този район на Сицилия придвижването е по-бавно от очакваното, ние взехме разстоянието Шикли - Агридженто,140 км. за околко три часа. Имай предвид, че до Calamosche придвижването е 20 мин. пеша от паркинга, където ще оставите колата.Програмата ти за Рагуза, Модика и Ното е ок според мен. Предвиди достатъчно време за Сиракуза, поне един ден, има много какво да се види и е много очарователен град. Моят личен фаворит в Сицилия. За Катания ( моя лично мнение, подчертавам), считам, че мотаенето само вечер ще ти е напълно достатъчно, за да разгледаш, няма много много какво да се види и няма смисъл да му отделяш време, което можеш да прекараш в Таормина или Сиракуза - много по-хубави и не на последно място, много по-чисти градчета.Надявам се да съм ти била полезна, на разположение съм, ако мога да дам допълнителна информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Да намина пак малко през Сицилия (поради поредната смяна на приоритети) :) Иска ми се предвид активния сезон да погледна за нескъпи настанявания...

 

Преработих програмата и съобразих всички ваши съвети. Увеличих дните, всъщност. Основната причина - да напасна графика на българските директни полети до Катания, ако една (неопитна в пътуванията) приятелка реши да се присъедини (както й се иска). Махнах и минутите от графика :) 

 

Стремих се да я оптимизирам и логистично. Много благодаря за помощта! Моля да я прегледате още веднъж за принципни забележки и препоръки - така че да започна да търся настаняване, а детайлни въпроси - има време, а и има много за четене в самия форум...

 

6 септември , сряда – събиране в 15.30 Катания – настаняване, мотаене в Катания, вечеря

6 септември, сряда, НОЩУВКА Катания

 

7 септември , четвъртък, Катания – Таормина – 60 км (1 час), мотане 2-3 часа, Giardini Naxos/ Isola Bella – плаж няколко часа, обратно в Катания, вечеря

7 септември, четъртък, НОЩУВКА Катания

 

8 септември, петък, Катания -> магистралата - Ена – Палермо – с отклонение на Cefalu 190 км (4-5 часа), мотане, плаж до края на деня -> Палермо 80 км (2 ч), вечеря

8 септември, петък, НОЩУВКА Палермо

 

9 септември, събота – Mondello – 15 км., плаж до обяд, обяд -> Монреале (катедралата работи от 10 - 17 ч)., вечерта мотаене в Палермо -> нощно посещение на катедралата на Палермо.

9 септември, събота, НОЩУВКА Палермо

 

10 септември, неделя – Палермо - Рalazzo dei Normanni сутринта в 8.30 /работно време до 12 часа в неделя/ ->  San Vito lo Capo 110 км (3 ч.) –> мотаене в San Vito lo Capo и обяд ->  Ериче – 40 км (1.5 ч.), мотаене в Erice до към 18 часа –> Trapani – 10 km  –> мотаене, вечеря

10 септември, неделя, НОЩУВКА Трапани

 

11 септември, понеделник – 1) Трапани, плюс вътрешността до село Корлеоне – 100 км., следобеден плаж - или 2) трип до някой от островите.

http://www.turismotrapani.com/en/escursioni_dettagli.php?id=3

11 септември, понеделник, НОЩУВКА Трапани

 

12 септември, вторник – Трапани – Agrigento (Valle del Tempi) – 170 k. 3 часа – мотаене 3 часан-> Scala dei Turchi – 20 км –  снимки, топване на плажа –> San Leone 5 km –> мотаене и вечеря

12 септември, вторник, НОЩУВКА San Leone или другаде?

 

13 септември, сряда,  San Leone –> Рагуза и Рагуза Ибла 140 km (4

ч.), мотаене няколко часа, обяд -> Модика 20 км - мотаене -> Marina di Noto - 50 км (1.5 ч) – топване, вечеря

13 септември, сряда, НОЩУВКА Marina di Noto

 

14 септември, четвъртък, плаж до обяд, после – Ното 9 км (1 ч), мотаене, обяд –> Cala Moshe 15 км -> плаж до края на деня

14 септември, четвъртък, НОЩУВКА Marina di Noto

 

15 септември -> Marina di Noto -> Сиракуза (40 км)  - Сиракуза цял ден

15 септември, петък, НОЩУВКА Сиракуза

 

16 септември, събота, – Сиракуза и Ortigia

16 септември, събота, НОЩУВКА Сиракуза

 

17 септември, неделя, закуска, кафе, мотаене -> Сиракуза – Катания, 60 км (1 ч.)

В Катания -> 11.30 ч.

-> полет за София / Лондон

Връзка към мнение

best_beaches_sicily.jpg


И аз съм на същите дати в Сицилия. 06 - 17 септември. Но ще го карам много лежерно, като чисто плажна дестинация. 6 дена Чефалу и 5 Фалконе/Оливери/+ Липари/ Картата може да ти помогне къде да плажувате.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 В този вид програмата е добра с изключение на:

 

 

 

12 септември, вторник – Трапани – Agrigento (Valle del Tempi) – 170 k. 3 часа – мотаене 3 часан-> Scala dei Turchi – 20 км –  снимки, топване на плажа –> San Leone 5 km –> мотаене и вечеря

12 септември, вторник, НОЩУВКА San Leone или другаде?

 

 

 

На практика ще бъдете във Valle del Tempi в най-голямата жега. Имай предвид, че ние бяхме там в осем часа през юни и някъде около десет часа стана непоносима жега. Провери дали няма да имате късмет с нощна обиколка в този ден. Относно настаняването съм дал препоръка за място до Scale dei Turchi...

Връзка към мнение

През септември може и да не е непоносима жега. Ние бяхме по подобен маршрут 2-12.09.2016 и определено не беше горещо, а на Scala dei turchi си беше доста хладновато. Препоръчително е да се отиде в Долината на храмовете по-рано заради дългите опашки за билети по обед.

Връзка към мнение

Виждам, че на 13 Септември деня ти е доста натоварен, но ако ти остане време като се придвижваш от Modica към Marina di Noto може да отделиш един час за едно малко рибарско селце - Marzamemmi. То е наистина мъничко и около 1-1,5 часа ще са ви предостатъчни за да го разгледате, а енаистина много китно и мисля, че ще ти хареса. Разбира се, ако остане време

Връзка към мнение

Много ви благодаря! Програмата е правена съвършено насляпо - тоест нямам идея каква е реалността, затова всеки съвет е безценен. Ще прочета и всички теми,за да придобия поне малко усещане за Сицилия, но ми се искаше първо да маркирам нощувките - което вече е факт. Сполайте :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.