Прескочи до съдържание

Програма за Сицилия - 9 дни


Гост

Препоръчани мнения

Рейни, да кажа за колата под наем в Сицилия. Взехме от Goldcar, излезе 152 Е за 5 дена с пълна застраховка.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , Tedy каза:

Рейни, да кажа за колата под наем в Сицилия. Взехме от Goldcar, излезе 152 Е за 5 дена с пълна застраховка.

 

Благодаря ти, Теди! При мен са 12 дни и сумата скача главоломно при Goldcar (пък и не само при тях). Пак ще проверявам... 

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

 

Благодаря ти, Теди! При мен са 12 дни и сумата скача главоломно при Goldcar (пък и не само при тях). Пак ще проверявам... 

 

Ами ако я вземеш за 2 пъти по 6 дни?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Childish каза:

Ами ако я вземеш за 2 пъти по 6 дни?

 

:) Дори не ми е хрумвало - на 6-тия ден ще съм някъде на майната си в Трапани (май), а колата се взима от Катаня... Благодаря за съпричастието!

Връзка към мнение
преди 19 минути , Tedy каза:

Нормално кола наета за 12 дни е по-евтина от вариант 2х6. Би трябвало цената ти на ден да е под нашите 30Е.

 

Току що пуснах пак да видя за Gold Car. Peugeot 208, Nissan Micra, Nissan Note, Fiat Punto, Volkswagen Polo or similar -> FULLY COMPREHENSIVE COVER €563.07

Връзка към мнение

Вероятно си в по-силния сезон и затова цената е доста по-различна. Влади пусна запитване излезе му цена 280+220 Е. И каза, че ако се регистрираш като Goldcar member ще получиш още 10% отстъпка, т.е. 450Е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 10.01.2017 г. в 10:29, Гост каза:

Много ви благодаря! Програмата е правена съвършено насляпо - тоест нямам идея каква е реалността, затова всеки съвет е безценен. Ще прочета и всички теми,за да придобия поне малко усещане за Сицилия, но ми се искаше първо да маркирам нощувките - което вече е факт. Сполайте :) 

Когато се върна ще мога по-подробно да дам мнение за някои от градовете, но тъй като днес съм в Рагуза Ибла Уникалния стар сицилиански град, то за нощувката 12 септември съм категорично за Рагуза или Ибла. Аууу какви барокови хотелчета има в нея. Стария град е голям и уникален. Новият също е голям и приличен. Няма да сбъркаш, ако нощуваш в един от двата. Рагуза Ибла е прелестно място. Безброй църкви, катедрала, дуомо, и палацо, най-невероятната сицилианска атмосфера. Сиракуза я няма.

14943368730671195319667.jpg

imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

1494337153314245659207.jpg

Редактирано от Емика
Връзка към мнение
На 10.04.2017 г. в 10:37, Гост каза:

 

Току що пуснах пак да видя за Gold Car. Peugeot 208, Nissan Micra, Nissan Note, Fiat Punto, Volkswagen Polo or similar -> FULLY COMPREHENSIVE COVER €563.07

Дебна ги и аз от известно време. Reno Captur съм заплюла този път, със СРК и приорити чек-ин излиза 447е за 7 дни.

Ще ги следя до последната седмица. До сега, тогава все излизаше по- ниска цена.

Ама наистина много са се повишили цените - не само при тях, имам чувството, че при всички компании.:mad:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Дебна ги и аз от известно време. Reno Captur съм заплюла този път, със СРК и приорити чек-ин излиза 447е за 7 дни.

Ще ги следя до последната седмица. До сега, тогава все излизаше по- ниска цена.

Ама наистина много са се повишили цените - не само при тях, имам чувството, че при всички компании.:mad:

Пълен игнор направих на всички скъпи оферти, Алекс :) Букнах си кола от Economycarrentals za £180 - с много добри отзиви са на Острова, купих си едногодишна excess застраховка от много добър застраховател за £40 с покритие до 5000 паунда, което е достатъно за всякакъв excess - и точка. Няма да давам безумни пари за наем, при положение, че не ми осигуряват пълно покритие...

преди 5 часа, Емика каза:

Когато се върна ще мога по-подробно да дам мнение за някои от градовете, но тъй като днес съм в Рагуза Ибла Уникалния стар сицилиански град, то за нощувката 12 септември съм категорично за Рагуза или Ибла. Аууу какви барокови хотелчета има в нея. Стария град е голям и уникален. Новият също е голям и приличен. Няма да сбъркаш, ако нощуваш в един от двата. Рагуза Ибла е прелестно място. Безброй църкви, катедрала, дуомо, и палацо, най-невероятната сицилианска атмосфера. Сиракуза я няма.

14943368730671195319667.jpg

imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

1494337153314245659207.jpg

Ще очаквам с нетърпение разказа ти! Сега - за 12 септември - трудно ще е. За този ден съм предвидила преход от Трапани, реших да мина през Корлеоне, после другите много забележителности, Скалата... Няма да е удобно категорично. За 13 септември обаче - с удоволствие ще прегледам евентуална промяна.

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

П.П. @Емика, промяната я правя категорично - прграмата става много по-добра. Нощувка в Ragusa Ibla, нали? Наистина благодаря!

Няма да съжаляваш. В него е типичната сицилианска атмосфера. Нищо, че не е в списъка на културното историческо наследство на ЮНЕСКО (започвам да се съмнявам в него), за разлика от други градове в Сицилия, които са, но в тях липсва това усещане за автентичност, заради което ние, ценителите сме тръгнали:)

Връзка към мнение
преди 12 часа, Гост каза:

Пълен игнор направих на всички скъпи оферти, Алекс :) Букнах си кола от Economycarrentals za £180 - с много добри отзиви са на Острова, купих си едногодишна excess застраховка от много добър застраховател за £40 с покритие до 5000 паунда, което е достатъно за всякакъв excess - и точка. Няма да давам безумни пари за наем, при положение, че не ми осигуряват пълно покритие...

Ще очаквам с нетърпение разказа ти! Сега - за 12 септември - трудно ще е. За този ден съм предвидила преход от Трапани, реших да мина през Корлеоне, после другите много забележителности, Скалата... Няма да е удобно категорично. За 13 септември обаче - с удоволствие ще прегледам евентуална промяна.

Благодаря!

А този външен застраховател може ли да се ползва извън Англия?

Ако да, моля, дай линк!:)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

А този външен застраховател може ли да се ползва извън Англия?

Ако да, моля, дай линк!:)

 

Алекс, може - но за съжаление България не е списъка им. 

 

http://www.insurance4carhire.com/

 

Това е един много добър застраховател - имам предвис с добра репутация. Никога не съм ползвала excess външни застрахователи - винаги съм предпочитала да си платя повече, но да съм спокойна. Мразя стрес... Само че в Сицилия ме принудиха да търся такива варианти. Не е нормално никой да не предлага пълна застраховка - независимо от безумните цифри. Имам високи нива на кредитната карта и ще ги оставя да блокират колкото искат. Няма да ми бъде никак приятно, ако се случи инцидент, защото ще поема първоначалните разходи, но е по-добър вариант, откокото са платя 500-600 евро невъзвращаеми и ПАК да имам същите проблеми при инцидент... 

 

Сега ще потърся подобен застраховател, валиден и за България. Мотае ми се в паметта, че тук цитираха някакъв... 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

@AlexandraKo, заповядай :) Тази компания застрахова и в България.

 

https://www.icarhireinsurance.com/#0

 

Ако не ти хареса, ще потърся още. 

 

Много ти благодаря!:)Сега ще го разгледам.

Връзка към мнение

Тези включват и България, а и имахме положително развитие по иск към тяхна застраховка: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Тези включват и България, а и имахме положително развитие по иск към тяхна застраховка: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

А, тЕ тука ще плясна една годишна застраховка за 41 паунда и тия от ренталните фирми  да си гледат работата.:yahoo:

И още нещо - освен, дето не виждам изрично да е упоменато за покритие срещу кражба, навсякъде пише "континентална Европа", пък аз нали ще я ползвам в неконтинентална, на остров.

 

Намерих, пише за кражба и си важи навсякъде, до 50 000 паунда.

 

This insurance is a 'Collision Damage Reimbursement', enabling you to claim back the charges applied in the event of vehicle theft or damage .

 

41 паунда за година и до 60 дни наемане на кола.:yahoo:

 

Много благодаряяя!

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да попитам, като не-специалист в наемането на коли. Ако направиш външна застраховка от някоя от споменатите по-горе фирми, каква е процедурата, ако има щета по колата, която наемаш? Ако правилно разбирам, наемаш си кола без изобщо никаква застраховка от рентал компанията. Попълват ли се някакви допълнителни документи? Трябва ли да декларираш някъде на застрахователната компания, че си взел точно еди си каква си кола от еди си къде си?

И на мен ми предстои Сицилия и въпреки, че намерих добра цена на Авис, за 2 седмици си е соленичко със застраховка, та се чудя дали с външна такава не е по-добър вариант.

Връзка към мнение
преди 32 минути , Ерика каза:

Да попитам, като не-специалист в наемането на коли. Ако направиш външна застраховка от някоя от споменатите по-горе фирми, каква е процедурата, ако има щета по колата, която наемаш? Ако правилно разбирам, наемаш си кола без изобщо никаква застраховка от рентал компанията. Попълват ли се някакви допълнителни документи? Трябва ли да декларираш някъде на застрахователната компания, че си взел точно еди си каква си кола от еди си къде си?

И на мен ми предстои Сицилия и въпреки, че намерих добра цена на Авис, за 2 седмици си е соленичко със застраховка, та се чудя дали с външна такава не е по-добър вариант.

@Ерика, негативите на външна застраховка са следните:

 

1. Трябва да имаш много високо покритие на кредитната карта, за да ти бъде блокирана изискваната сума (нужния excess). 

2. Трябва да можеш да си позволиш да оперират с парите ти, ако стане злополука - рент-а-кар компанията си тегли парите, а ти после си ги искаш от застрахователя.

3. Занимаваш се с бумащина - непременно се изискват протоколи от полиция при инцидент; ако човекът е бил пиян, застраховката пада... 

 

При застраховка от рен-а-кар компанията първите две условия не са валидни. Последното е валидно при всеки инцидент.

НО. 

-> В Сицилия дори да направиш пълна застраховка към рент-а-кар компания, ПАК няма пълно покритие и всички условия са в сила, просто нивата са по-ниски.

-> При външна застраховка цената пада драматично - стига са можеш да си позволиш 1. и 2. 

 

Аз съм върл фен на пълната застраховка и се възмутих до мозъка на костите си. Ама не могат Авис да ме чарджат 600 евро за 11 дни и ПАК да нямам пълно покритие. Кафа!

 

Затова постъпих както съм описала вече :)

 

П.П. Нищо не декларираш пред застрахователите предварително. Виж, ако има произшествие - не го го пожелавам - тогава се подават всички възможни документи, които задължително пазиш.

Връзка към мнение

Поради изброените причини от Rainy, аз се отказах от кола под наем за първи път при посещение на остров.

 

Разгледах и цитираната http://www.insurance4carhire.com/

 

Някой ден ще се възползвам от услугите им, но за Сицилия няма да е, понеже  вече имам билети за влаковете им.

Връзка към мнение

в трипадвайзър има скорошно оплакване от Avis за Сицилия, чарджнали са човека 800-900 за една драскотина 

 

първият ни досег с обществения транспорт е чудесен, от летището веднага се метнахме на автобуса за Сиракуза, кара се супер бързо /магистрала с много тунели/, имаше климатик и не беше пълен, и веднага след това се качихме на електрическо бусче за  Ortigia, пускат се монети в автомат вътре, но ние нямахме достатъчно и един възрастен дядо се усмихна и пусна за нас от неговите си, направо нереално :)) уличките тук са супер тесни и кола под наем по-скоро е бреме

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

в трипадвайзър има скорошно оплакване от Avis за Сицилия, чарджнали са човека 800-900 за една драскотина 

 

първият ни досег с обществения транспорт е чудесен, от летището веднага се метнахме на автобуса за Сиракуза, кара се супер бързо /магистрала с много тунели/, имаше климатик и не беше пълен, и веднага след това се качихме на електрическо бусче за  Ortigia, пускат се монети в автомат вътре, но ние нямахме достатъчно и един възрастен дядо се усмихна и пусна за нас от неговите си, направо нереално :)) уличките тук са супер тесни и кола под наем по-скоро е бреме

Колата под наем може да е бреме, може да е предимство.

Когато се движите с градски транспорт, неминуемо оценката ще е такава :P

 

Истината е, че колата под наем дава огромна свобода - и възможности, на съответната цена, разбира се. Ако колата под наем носеше само негативи, нямаше да бъде толкова предпочитано средство за предвижване. Градският транспорт е нещо прекрасно - за където и да се отнася, стига да не си ограничен във времето.

 

И разбира се, не е нужно да се навира човек с кола в тесни улички, но ако се случи - справя се :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.