Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Иха, е на това му се казва бонус :) Не бих имал против да поживея в Женева на Ол Инклузив за нечия сметка :)

 

Без майтап, тия дни пак имало скандал, но с раянер, които отменили полет и следващия вариант бил за 10 дни по-късно...не разбрах как се е разрешила ситуацията, ама се случват изцепки :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иха, е на това му се казва бонус :) Не бих имал против да поживея в Женева на Ол Инклузив за нечия сметка :)

 

Без майтап, тия дни пак имало скандал, но с раянер, които отменили полет и следващия вариант бил за 10 дни по-късно...не разбрах как се е разрешила ситуацията, ама се случват изцепки :)

Ако изцепката на райън ми се случи в близост до някой средиземноморски курорт, хич няма да им се сърдя. Десет дни на хотел и три хранения, какво му трябва на човек! ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако изцепката на райън ми се случи в близост до някой средиземноморски курорт, хич няма да им се сърдя. Десет дни на хотел и три хранения, какво му трябва на човек! ;)

 

 

Moи познати така изкараха близо седмица бонус на Малдивите по време на исландският вулкан. ТА пое абсолютно всичките им разходи  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Moи познати така изкараха близо седмица бонус на Малдивите по време на исландският вулкан. ТА пое абсолютно всичките им разходи  :)

Късметлии!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За сметка на тях аз изгорях с три полета и няколко резервации . Easy отмениха първия полет и оттам се срути доминото ми.

Най-ме беше яд , че БГ Ер  не спряха да си летят до Мадрид , но явно easy не можеха да докарат или пък не им се връзваха ротациите и отмениха всичко от София. :mad:

Връзка към мнение

За сметка на тях аз изгорях с три полета и няколко резервации . Easy отмениха първия полет и оттам се срути доминото ми.

Най-ме беше яд , че БГ Ер  не спряха да си летят до Мадрид , но явно easy не можеха да докарат или пък не им се връзваха ротациите и отмениха всичко от София. :mad:

 Да, неприятно е много.

Но и не е е като да ти дадат 86 години за прикачване :P

Връзка към мнение

В момента, когато ми попадна въпросната публикация, в ума ми изплува един епизод от Стар Трек. Там героите бяха попаднали в някакъв времеви капан и се наложи да си изживеят животите на борда на кораба, търсейки решение. Та минаха години, те се изпожениха, народиха си деца и в един момент се появи решение и те пак се върнаха в настоящето (па и нищо не помнеха) и така нататък в типичен сай-фай стил.

Та за миг си представих как пътниците от въпросния полет, заклещен в Женева, остават в капана на града и се опознават, завързват се приятелства и други връзки и така до деня, когато о, алелуя, времето за прикачване е настъпило, но дали хората са същите и дали стремежите и желанията им отпреди 86 години са се запазили...

 

;):lol: :lol:

Връзка към мнение

За сметка на тях аз изгорях с три полета и няколко резервации . Easy отмениха първия полет и оттам се срути доминото ми.

Най-ме беше яд , че БГ Ер  не спряха да си летят до Мадрид , но явно easy не можеха да докарат или пък не им се връзваха ротациите и отмениха всичко от София. :mad:

 

Колко различни последици може да има едно и също събитие ;-). Едни познати пък така останаха една седмица в Англия, на разноски на БА. И наскро си говорихме, че тогава никак не са се радвали, но сега смятат че са изкарали прекрасно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все пак си мисля, че тия хора са изкарали късмет за Малдивите и Лондон. Не знам какво точно гласи европейското законодателство, но ако това не са извънредни и независещи от авиокомпанията обстоятелства, не знам какво са.

Аз при подобно блокиране в Патагония си платих за всичко сам...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За моите познати, ние точно това наскоро го коментирахме, и според мен те останаха така в Лондон на разноски на БА, защото им беше междинен полет. Те летяха от Варшава за Сан Францииско, с прекачване в Лондон и там ги хвана избухването на вулкана. Мисля, че ако им беше първи полет нямаше точно така да стане.

 

Преди време летях от Милано за София. Отмениха полета за София поради мъгла на Софийското летище. Аз бях много отчаяна и отидох да се разправям не на опашката, на която трябваше. В резултат се оказах с нощувка и ваучер за Новара. После разбрах, че аз съм някакво изключение. Нямаше никой друг от настанените там с директен и първи полет. На всички останали Милано им беше междинен полет. Един вид авиолинията има ангажимент да те докара до крайната точка, щом си почнал пътуването, иначе ти плаща храната и нощувките.

Връзка към мнение

Все пак си мисля, че тия хора са изкарали късмет за Малдивите и Лондон. Не знам какво точно гласи европейското законодателство, но ако това не са извънредни и независещи от авиокомпанията обстоятелства, не знам какво са.

Аз при подобно блокиране в Патагония си платих за всичко сам...

 

Независимо от обстоятелствата авиокомпанията е длъжна да поеме грижи за хотели и ваучери за храна. Ако са извънредни не дължи допълнително обезщетение. Раян загубиха много шумно наскоро едно дело, точно за исландския вулкан, че е трябвало да се погрижат. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В периода, когато изригна Ейяфятлайокутл, имах полети с easy. За мой късмет, 5 дена преди датата ми исландеца се успокои. Но покрай това пътуване следях всичко почти денонощно, свързано с вулкана, и помня че точно нискотарифните надигнаха вой и раздухаха случая достатъчно мощно. Тогава мисля, че някакъв регулаторен орган от ЕК, или нещо от този ранг, излезе със специални разяснения по конкретния казус с директива от рода, че въпреки вулканите да влизат в квалификацията на форсмажор, както писа и Георги, компаниите са задължени да предложат на клиентите си или пълно възстановяване на платените суми, там където се съгласят хората, или безплатна замяна на полетите за друго удобно за клиента време, а на прикачващите да осигурят условия за спане, и храна. Като кацнах на Гатуик 5 дена по-късно още имаше следи от "полевия хотел", в който явно бяха превърнали втория етаж на летището (LGW North).

 

Колко различни последици може да има едно и също събитие ;-). Едни познати пък така останаха една седмица в Англия, на разноски на БА. И наскро си говорихме, че тогава никак не са се радвали, но сега смятат че са изкарали прекрасно :)

 

Аз като заминавах тогава от София за Лондон точно си мислех ако докато съм там, на вулкана изведнъж му се припуши пак, как стоя заклещен на летището, или по-оптимистичния вариант - на хотел. И всеки ден очакване дали ще излетя, или ще продължа престоя си.

Също помня, че тогава Луфтханза и Райън пускаха празни самолети да прекосяват Европа на кръст, за да докажат на органите за сигурност на полетите, че е напълно безопасно да се извършват полети, и няма причина да ги държат приземени. Даже по повода коментирахме с един приятел, че явно само тези две авиокомпании разполагат с такъв флот, че  могат да си "позволят" един повреден от саждите в облака самолет в сравнение със загубите, които търпят от спирането. Само не знам с човешкия живот на пилотите си как са мислели да се справят. Предполагам решението е било на доброволен принцип, и подписване на декларация за отказ на семействата от претенции към авиокомпаниите.

Връзка към мнение

Аз си спомням, че баш първия тестов полет в облака беше на КЛМ, в очите ми е празния екрана на fr24 и само техния самолет си върти. После пък точно easy искаха да правят тестове със специално оборудване до колко вулканичната пепел е опасна и в какви концентрации. Всичко ей от тук тръгна: http://en.wikipedia.org/wiki/British_Airways_Flight_9

 

Тая реплика е може би най-легендарното обръщение на пилот към пътници:

 

Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress.

Колкото до декларациите, има си условия за тестови полети и предполагам тези са били в такъв режим. Не е просто да подпишеш декларация за отказване от претенции, а и самия самолет си има допълнителни протекции. Например на първия полет на А350 си имаха парашути пилотите и специално изрязани отвори, да излизат от самолета, ако нещо се случи. Предполагам и този е бил подобен. 

Връзка към мнение

Аз си спомням, летях точно по време на злополучно известния 11 септември за Мексико. Тогава за Мексико се вадеше виза в Будапеща. По пътя за Будапеща ми бяха изгубили багажа и за компенсация и в жест на добра воля Луфханза ме ъпгрейдваха бизнес класа за полета от Франкфурт до Мексико сити. Аз естесвено бях доволна, но щастието ми не трая дълго. След около 2-3 часа полет ни казаха, че има известен проблем и може би няма да можем да продължим, но след 15 мин ще кажат със сигурност. След 15 мин казаха, че поради опасност от терористични действия няма да можем да навлезем в американското въздушно пространство и се връщаме обратно във Франкфурт. Изобщо не стана ясно какво точно се се случило и чак като кацнахме обратно във Франкфурт видяхме по екраните как се срутват кулите. В радиус от 180км нямаше свободни стаи в хотел и летището беше импровизиран такъв, Дадоха ни по одеялце и възглавничка. Имаше колички със сандвичи и напитки на самообслужване. На пасажерите от Европа им огранизираха връщане в изходната точка и аз имах късмет, че на другия ден имаше полет до София. Но пред мен имаше един господин, който пътуваше от Тел Авив за Ню Йорк и му казаха, че не може да се върне в Тел Авив, не може и да продължи за Ню Йорк, наоколо няма хотели и му предложиха да си избере град в Европа да го закарат до там и после да го върнат обратно, когато може да продължи :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Тая реплика е може би най-легендарното обръщение на пилот към пътници:

Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem ...

 

Още едно потвърждение на факта, че определения като "малък" и "голям" са доста субективни и относителни :biggrin:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Ето на това му се казва отмяна на полет... мечтайте си да не сте между тях :)

 

http://www.independent.ie/business/world/easyjet-tells-passengers-flight-grounded-for-86-years-29459692.html

Връзка към мнение

Ето на това му се казва отмяна на полет... мечтайте си да не сте между тях :)

 

http://www.independent.ie/business/world/easyjet-tells-passengers-flight-grounded-for-86-years-29459692.html

  :)

Редактирано от danimarkova
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Публикувано е разписанието на easyJet до средата на юни. Хубавото, е че не се отказват от Берлин, ще се радваме още на ниски цени до там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Публикувано е разписанието на easyJet до средата на юни. Хубавото, е че не се отказват от Берлин, ще се радваме още на ниски цени до там. 

Аз от 31-ви съм почнал да ги дебна за разписанието до края на юни, и днес сутринта като го видях, цял ден го разнищвах...пръстите ме заболяха от щракане.  :) Даже мислех, че още снощи ще го пуснат и до 3 часа (00:00 GMT), ги чаках.  :lol:

Поне накрая резултатът е доста задоволителен с обиколки из почти цяла Европа с прекачвания на SXF.

Тези полети до Шонефелд с easy на мен са ми като дюшеш направо. Само се надявах да увеличат честотата, но се радвам и на това, което са ни отпуснали до момента. По-големи хъбове са им единствено Гатуик, Малпенса и Женева.  :rolleyes:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Интересни цени има отново до Берлин :)  Не успях да намеря за 13.99 евро, може би се базира на 5-6 човека, за да се разделеи административната такса. Де да имаме късмет да пуснат LIMC :) Лилавите от май месец по два полета ще правят

 

1240540_10151721753598020_1451168768_n.j

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Ми то в официалния сайт си има year view. Подозирам, че тия цени са без административната такса, колко беше 11-12 евро ли?

 

Така че 25 е най-евтиното за сам човек...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.