Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - общи дискусии и въпроси


Препоръчани мнения

Само първия круиз ли е толкова пари? Ако сте го минали колко е пътя от Те Анау до Милфорд ?Аз съм взела 2 нощувки в Те Анау и все си мисля, че ще умрем от скука :)

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Ние сме 29.04-10.05 в НЗ и сме много много назад с плановете.

Някъде четох, че пътя за Милфорд бил много натоварен и било за предпочитане круиз

с автобус. Има ли нещо вярно в това? Как вървят плащанията с карти, че за сега имаме

само 300нзд кеш... За информация последните дни нзд доста падна все още не съм разбрал причината

Връзка към мнение

Няма никакъв проблем с разплащанията с карти, поне на Северния остров. На много бензиностанции единствената опция за разплащане беше с карта, но пак там нещо не харесваха нашите карти. Може би защото в менюто се избира вида на картата - дебитна или кредитна, и ние задавахме кредитна. Случи ни се на две бензиностанции от един вид. На останалите, както и на други места нямаше никакъв проблем с плащанията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само първия круиз ли е толкова пари? Ако сте го минали колко е пътя от Те Анау до Милфорд ?Аз съм взела 2 нощувки в Те Анау и все си мисля, че ще умрем от скука :)

По принцип сутрешния е в 9 и при Джуси е 45$, но се сваля на половина. Както каза Теди - това е смисъла да се наема кола от Джеси. Обедния е в 11:00 и е 65$. Според мен разликата е в храната. Круиза не е нещо особено,но емоцията покрай него го прави интересен.

Аз въобще не съжалявам че НЕ спахме в ТеАнау. Не виждам смисъл да наемаш кола и точно за тук да ползваш автобус.На връщане го направих 1:45ч. Нищо му няма на пътя-спираш когато и където поискаш. Дори някой се връща от половината път че му светна лампичката за бензина. А отсечката Invercargill - Tuatepere - Manapouri - TeAnau е най-интересниата до тук.

Дотук плащаме само с карти. А,не обръщайте на летището че курса е дървен.

В момента пиша от Куйнстаун - много симпатично курортно градче....

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нашите книжки, както и личните карти са със английски превод на самите тях. За категорията е отбелязана и картинка :)

Т.е. изискване за английски превод е нелогично.

Така е, нелогично е, ние спорихме половин час с тях. Данните на шофьора са на английски, но от Jucy настояваха да се преведе легендата с дребен шрифт на гърба на шофьорската книжка, където пише, че 1 е фамилия, 2 - собствено име, 3 - дата на раждане и т.н. Накрая не ни остана друго, освен да платим за превода.

Ако някой от пътуващите в бъдеще ще наема кола от Jucy, да ми пише, лицензиран преводач съм, ще му направя безплатен превод с печат от превод. фирма и няма да плаща нищо.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

По принцип сутрешния е в 9 и при Джуси е 45$, но се сваля на половина. Както каза Теди - това е смисъла да се наема кола от Джеси. Обедния е в 11:00 и е 65$. Според мен разликата е в храната. Круиза не е нещо особено,но емоцията покрай него го прави интересен.

Аз въобще не съжалявам че НЕ спахме в ТеАнау. Не виждам смисъл да наемаш кола и точно за тук да ползваш автобус.На връщане го направих 1:45ч. Нищо му няма на пътя-спираш когато и където поискаш. Дори някой се връща от половината път че му светна лампичката за бензина. А отсечката Invercargill - Tuatepere - Manapouri - TeAnau е най-интересниата до тук.

Дотук плащаме само с карти. А,не обръщайте на летището че курса е дървен.

В момента пиша от Куйнстаун - много симпатично курортно градче....

Он лайн за круиза ми дава, че се сваля цената само на шофьора. Вие как купихте билетите?

Връзка към мнение

Он лайн за круиза ми дава, че се сваля цената само на шофьора. Вие как купихте билетите?

Единият от там. Другият от Juсy Deals от страницата за колата - някъде седмица преди датата се появяват билет за 20$, просто трябва да следиш.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По информация на Теди и Влади още при пристигането на летището в Окланд си взехме брошури с ваучери за отстъпки от всякакви атракции в НЗ. Ние се възползвахме от 10% отстъпка от входа на Wai-O-Tapu Geothermal Wonderland и 20% от входа на пещерата Waitomo.

post-1179-0-87318700-1489341174_thumb.jpgpost-1179-0-89409600-1489341188_thumb.jpgpost-1179-0-73726200-1489341201_thumb.jpgpost-1179-0-18023300-1489341214_thumb.jpgpost-1179-0-92568900-1489341233_thumb.jpgpost-1179-0-21681400-1489341250_thumb.jpg

Пак по информация от тях знаехме, че в НЗ не може да се внася храня и глобата е голяма. При пристигане  с обучени кучета проверяват багажа.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Бравос, а аз вчера разчиствах.. Снимай корицата на брошурата моля те.

Това че няма отровни животни го приемам. Ама някой знае ли защо няма хищници. Не може толкова добитък да си живуркат необезпокояван по полето...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Запазих само страниците с ваучерите, че цялата брошура е дебела и тежи. Евентуално, ако някой от групичката ни я пази...

Връзка към мнение

Бравос, а аз вчера разчиствах.. Снимай корицата на брошурата моля те.

Това че няма отровни животни го приемам. Ама някой знае ли защо няма хищници. Не може толкова добитък да си живуркат необезпокояван по полето...

 

Това е списанието, което взехме от летището и на последните му страници са ваучерите.

post-1237-0-17682000-1489346874_thumb.jpg

 

Ако не намерите такова, питайте на местата, където се настанявате. Там също може да ви предложат ваучери с отстъпки.

 

Тъй като стана дума за храната и влизането в страната, преди пътуването аз четох на сайта на нашето външно и искам да обърна внимание на хората, на които им предстои пътуване към Нова Зеландия, че информацията в приложената таблица за митническите изисквания  е невярна и остаряла. Тръбва да се види на този сайт, към който също има линк от страницата на външно.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

този сайт,[/url] към който също има линк от страницата на външно.

Деси, можеш ли да провериш файла - не се отваря. Благодаря!

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Деси, можеш ли да провериш файла - не се отваря. Благодаря!

Мерси, Цвете. Бях оставила точка на края на линка и затова не работеше. Вече трябва да е наред.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да си взема отпуск, за да изчета всичко забранено. :) Интересува ме колко цигари на човек могат да се внесат и има ли проверки на лекарствата, които се носят, искат ли рецепти?

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Трябва да си взема отпуск, за да изчета всичко забранено. :) Интересува ме колко цигари на човек могат да се внесат и има ли проверки на лекарствата, които се носят, искат ли рецепти?

Рецепта ни ми искаха, за цигари никой не ме пита. Обаче си вземи.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега прочетох, че са разрешени по 50 цигари на човек. Аз не пуша, но мъжа ми няма да изкара до никъде с 5 кутии. Трябвало да се декларират, конфискували и т. н. Колко струва кутия цигари там?

(Егати драмата, гадни пушачи !)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега прочетох, че са разрешени по 50 цигари на човек. Аз не пуша, но мъжа ми няма да изкара до никъде с 5 кутии. Трябвало да се декларират, конфискували и т. н. Колко струва кутия цигари там?

(Егати драмата, гадни пушачи !)

 

The price of 1 package of Marlboro cigarettes in Auckland is NZ$23 => 15 EUR.

Цигарите в Нова Зеландия са драматично скъпи.

Връзка към мнение

Еми добър повод да ги спре. 

Иначе на всеки пълнолетен се полагат по толкова, дори да не пуши, т.е. можеш и ти да вземеш. Преди години и аз съм носил така цигари по Европа... Но не може да седят на едно място и чак като митничаря ги види да кажеш, че половината са твои, имаше разни драми по този повод.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И при нас проблемът с цигарите беше на дневен ред. 2.5 кутии на човек е разрешеното количество и при влизане в страната в имиграционния формуляр се декларира, че не внасяш повече. Добре, че групата беше преобладаващо непушеща, та горкият пушач беше облагодетелстван.
Освен цигари се декларира, че не носиш месо, плодове и още много други. Има и раздел за лекарствата. Аз декларирах, че нося такива, като при подаването на формуляра нищо не ме питаха за тях.
Симпатичното куче се завъртя около нас и служителката, която го водеше мe попита дали имам или съм имала плодове в чантата. Наистина имахме, но ги бяхме изяли в самолета.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Така е, нелогично е, ние спорихме половин час с тях. Данните на шофьора са на английски, но от Jucy настояваха да се преведе легендата с дребен шрифт на гърба на шофьорската книжка, където пише, че 1 е фамилия, 2 - собствено име, 3 - дата на раждане и т.н. Накрая не ни остана друго, освен да платим за превода.

Ако някой от пътуващите в бъдеще ще наема кола от Jucy, да ми пише, лицензиран преводач съм, ще му направя безплатен превод с печат от превод. фирма и няма да плаща нищо.

 

имайте предвид, че и легендата е преведена в шофьорската книжка, под българската версия има и английска... ние им го показахме и беше достатъчно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бирата също :(

От десятка нагоре в местна валута.

Мъка.

Е-е-е, ти пък! Зависи къде. Аз затова от първия ден си купих от някаква тяхна по 16$ за дузина, но по принцип не съм любител. На вино все още не сме случили. Обаче говеждото и агнешкото са върхът, особено в Pub on Wharf в Куинстаун. Идете по късно,има и жива музика.

Уанака е симпатично курортно градче но за съжаление го подминахме

Ние пък сме с международна книжка за 50лв...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е-е-е, ти пък! Зависи къде. Аз затова от първия ден си купих от някаква тяхна по 16$ за дузина

Говоря да влезнеш в стандартен бар да обърнеш по едно, две. В магазините е друго, да. А за виното продължавайте да търсите, няма как да не стигнете до хубаво такова в тази страна :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еми добър повод да ги спре.

Иначе на всеки пълнолетен се полагат по толкова, дори да не пуши, т.е. можеш и ти да вземеш. Преди години и аз съм носил така цигари по Европа... Но не може да седят на едно място и чак като митничаря ги види да кажеш, че половината са твои, имаше разни драми по този повод.

Ясно е, че и аз ще се правя на пушач :) Надявам се, че ще има и други от нашата група да ударят по едно рамо.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.